Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 22:52:34

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1517 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92 ... 102  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 04 października 2016 14:51:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Przeczytałem sobie, co za tekst! :shock:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 04 października 2016 17:11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Na tej płycie jest trochę niezłych tekstów, a mają też swoje oficjalne, dość wdzięczne tłumaczenia :) .

W powietrzu jest tyle gównianej nienawiści,
że na balkonie nie wysycha pranie.


Albo taki dziwoląg (gdzie rym!?)
Today's Youth don't want Kmicic
They don't want race bikes...

Ale to się nie liczy, bo to z bonusa :wink: .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 21 października 2016 21:09:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
Fengari pisze:
Myślisz, ze Ekskluzywny Menel to pseudonim? Ja bym stawiała jednak na nazwisko.

!!!!!!!!1111!!!!11!1!!!

:D


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 21 października 2016 21:32:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
:D Elsea, ja nie rozumiem szyfru, którym piszesz! Toż to nawet nie jest kod zero-jedynkowy!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 21 października 2016 22:30:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
a nie, to tylko oznaka prychania przy śmiechu ;-)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 21 października 2016 22:33:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
:D


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 21 października 2016 23:56:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Tytuł: chwile mdłości, czyli sartrrzane słabości

arasek pisze:
Czekałbym na najbliższą pełnię księżyca... i procentowo duży udział skarpetek w praniu! :idea:
:D

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 29 października 2016 22:02:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Gero pisze:
gówniany progres starał mi się zabrać dobra wewnętrzne :/

śfietne :D
i ewangeliczne :wink:

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 30 października 2016 00:02:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
Crazy pisze:
Oczywiście jako organizm miejski Gdańsk leży nad Zatoką Gdańską. Ale jeżeli dodamy do perspektywy czysto geograficznej powiedzmy socjologiczną, to widzę ogromną różnicę pod tym względem między chociażby Gdańskiem a Gdynią, nie potrzebuję tu Stambułu. Tak samo jak wprawdzie i Chorwacja, Bośnia, mają dostęp do morza, ale jednak jakoś to nie jest to samo. Większą część gdańskiego nabrzeża zajmują tereny portowe, w tym tereny w ogóle zamknięte. Do tego Westerplatte. I w ewidentny sposób nad Zatoką jest ta północna odnoga Gdańska, w stronę Jelitkowa, tu nie mam żadnych wątpliwości. Ale ja widzę to raczej jako taką daleko wyciągniętą właśnie odnogę rozległego miasta, którego większa część "ludzka" (w sensie nie przemysłowa) - w tym również centrum, i jest to dla mnie istotny czynnik - jest głęboko wcięta w ląd.
Mówiąc, że Gdańsk "nie leży nad Zatoką" nie próbowałem dyskutować z mapą, ale użyłem pewnego skrótu myślowego z przymrużeniem oka (wszyscy uwielbiamy je tłumaczyć, don't we?), mniej więcej tak jak mój sąsiad kiedyś mówił, że jego pies nie chce jeść typowej psiej karmy, ponieważ nie ma w niej mięsa. Myślę, że sąsiad zdawał sobie sprawę, że jednak jakaś tam zawartość mięsna jest, niezależnie od zmielenia z nią budy z trawą, ale jednak coś miał na myśli. Otóż więc ja miałem na myśli, że większa część Gdańska leży owszem blisko morza, ale nie tak zupełnie i podejrzewam, że statystyczny człowiek, który przyjedzie do Gdańska żadnego morza w obrębie miasta nie zobaczy ani w ogóle nie będzie go tam szukał (a swoją drogą ciekaw jestem, jak by wyszło takie "statystyczne" badanie mieszkańców).

Obiektywnie więc nie mam oczywiście racji, ale użyłem skrótu myślowego, natomiast subiektywnie pozwoliłem sobie odruchowo na pewną prowokację, która okazała się zadziałać. Przypomina mi to prastarą forumową dyskusję "góry czy pagórki". Zostawmy "czy" w sensie ustawiania preferencji, ale chodzi o to, że różnica między Tatrami a wszystkimi innymi górami w Polsce jest oczywista. No a czy jak jesteście na półwyspie helskim... to czy nie ma wprost GIGANTYCZNEJ różnicy między tym morzem, które jest po stronie otwartego morza a tym, które jest po stronie zatoki?... Dla mnie to jest nieporównywalne. Tak jak i nieporównywalne jest lokalne morze typu Bałtyk czy Śródziemne, z oceanem. Takoż oczywista dla mnie jest różnica między plażą nad otwartym morzem a plażą w Sopocie. Wcale nie oznacza to, że lekceważę morze w Sopocie; byłem raz na molo podczas sztormu, zimą, nocą (i bez tlenu!), i widziałem tam potęgę morza.



Crazy musiał tu trafić po raz kolejny. :lol:

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 31 października 2016 21:42:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Budyń w temacie byłego funkcjonariusza CBA aresztowanego za publiczne obnażanie się pisze:
CBA ma odkrywać przed opinią publiczną sprawy wstydliwe i zakryte, więc wydaje mi się, że wszystko jest jednak w porządku.


Budyń to jest jednak jednostka unikalna :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 12 listopada 2016 08:37:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
arasek pisze:
rozmyślam o rzekach Polski, póki nie marznie mi poślad.



:lol:

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 22 listopada 2016 11:38:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Powsinoga pisze:
Lubię czekać na lokalnych stacjach. Jest to jakaś esencja podróży pociągiem. Przychodzę zawsze troszkę wcześniej, o tyle, że jestem zazwyczaj pierwszy. Kręcę się wokół budynków, po peronie starając się przywołać obrazy z dawnych czasów, gdy kolej była głównym środkiem transportu ludzi i towarów, była synonimem życia. Świadczą o tym często, rampy, bocznice, kolonie domów. Dziś pkp zdegradowana do służby dla tych co mają niewiele. Starsi ludzie sprzed epoki samochodów i młodzież, która się jeszcze nie dorobiła, także ci którym się nie udało w życiu. Są też jednostki jeżdżące z wyboru stylu życia, ale to pojedyncze egzemplarze :mrgreen: : . To nie studenci i białe kołnierzyki z laptopami z IC Warszawa - Poznań. Trochę jest tak jak w westernach, stacja ożywa tylko na tych kilka chwil, gdy zajeżdża pociąg.


:!: :!: :!:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 22 listopada 2016 19:38:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 stycznia 2005 20:06:28
Posty: 1086
Skąd: z Catanu
Dyskusja o muzykach w Kulcie to coraz bardziej odległa przeszłość. Przypomnę z niej niezwiązane z tematem, ale mocne słowa:
Gero pisze:
nie ma nic gorszego niż zarozumiałe młoty, które całe swoje jestestwo poświęcają na pomnażaniu dóbr materialnych lub zaspokajaniu innych egoistycznych zachcianek

Ciekawe było też zakończenie.
KoT pisze:
Niestety zespół Kult nie udźwignął ciężaru prowadzonej w tym wątku ciekawej dyskusji i wydał nowego singla, którego poziom (gdybym był złośliwy) porównałbym do poziomu występu Legii w meczu inaugurującym jej występy w Lidze Mistrzów bieżącego sezonu...

_________________
Czuję tu zapach chrześcijanina


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 22 listopada 2016 22:52:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Trzeba dodać, że Legia jednak w pewnym sensie udźwignęła ciężar Ligi Mistrzów, czego o płycie Kultu powiedziec nie mozna.

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 25 listopada 2016 04:26:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
manool pisze:
Nie wywalą, to tylko listopad.
:D

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1517 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92 ... 102  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group