Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 16 kwietnia 2024 20:25:16

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 43  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 13 sierpnia 2011 19:51:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9979
Ale tego wózka to jednak nie do końca chwyciłam... ;) Ale dobrze, że były dodatki, bez nich nie byłoby tak fajnie. :)
A ten potworek z teledysku śnił mi się po nocy!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 14 sierpnia 2011 09:46:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17252
Skąd: Poznań
W piątek zagrałem w gry towarzyskie, co rzadko mi się zdarza. Akceptuję tylko te z istotnym elementem losowości, strategicznych nie lubię bo trzeba myśleć :twisted:
Ale wtedy zagraliśmy w grę, która zmyślnie łączy to i to i nawet było nieźle. Jej nazwa "Worms" (czy też "Robale"). Przy drugim stoliku grano w "Sabotażystę" ale z uryffkuf rozmów słyszałem, że tam już strategii więcej, no to nawet nie startowałem :)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 30 sierpnia 2011 10:00:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:19:43
Posty: 2382
Skąd: z drzewa
zapraszam http://www.iwszystkogra.pl/wszystkogra.html


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 września 2011 18:39:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 stycznia 2005 21:06:28
Posty: 1086
Skąd: z Catanu
Wybrałem kilka cytatów ze "Świata Gier Planszowych", żeby pokazać, jakim językiem posługują autorzy publikowanych w nim tekstów.

Marcin Korzeniecki o " Innovation": "Fatalna oprawa graficzna (ilustacje to po prostu ikony) podczas gry staje się bardzo praktyczna i czytelna".

Piotr Haraszczak o grze karcianej "Osadnicy z Catanu": "Można przyczepić się troszkę do grafik budynków i regionów - renderowane sceny trącą nieco myszką, lecz spełniają dobrze swoją funkcję".

Rafał Szyma o "World of Wordcraft: Grze przygodowej": "przyjemny rozwój bohaterów"

Mariusz Bogacki o "Wasabi": "Jest też plansza symulująca matę do zwijania sushi".

_________________
Czuję tu zapach chrześcijanina


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 05 października 2011 22:23:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 12:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
dziś dodatek do carcassonne - prezent dla basi


a do tego eurobusiness! dałem 32 pln i dostałem grę, w którą z rodzeństwem grałem przez wiele lat! wielka ekscytacja! niestety basia gdzieś wyszła i mogę sobie na to wszystko tylko popatrzeć, bo grać nie ma z kim... :?

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 31 grudnia 2011 01:54:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17252
Skąd: Poznań
Graliśmy w świetną grę o nazwie "Dixit". Bardzo rozbudza wyobraźnię! :D

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 31 grudnia 2011 12:48:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25378
Nasze dzieci też bardzo lubiły - ja nie grałem, ale pamiętam, jak z ich pokoju dobiegały entuzjastyczne okrzyki i śmiechy i potem mówiły, że koniecznie muszą mnie nauczyć... ale jakoś do tego nie doszło.


Dzisiejszy Sylwester natomiast jest wstępnie zaplanowany najpierw na brydża (popołudnie) a potem na Magię i miecz (wieczór). Z tym że nie wiadomo, czy do tego dojdzie ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 16 stycznia 2012 02:00:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25378
miałem dziś wieczorem przyjemność grać w grę pt. "Kolejka" - chodzi o stanie w prl-owskich kolejkach, grę wydał IPN jakiś czas temu i podobno była wielkim hitem i od razu stała się białym krukiem... ale widzę, że na alegro jest i cena nawet nieprzesadzona. uważam, że gra jest rewelacyjnie zrobiona, ma bardzo proste, ale precyzyjne zasady, jest duuużo kombinowania i dużo śmiechu - gra stanowi świetny dodatek do serialu alternatywy 4!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 stycznia 2012 17:20:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:39:34
Posty: 2858
Skąd: bydzia
ta, Crazy? http://allegro.pl/gra-planszowa-kolejka ... 75265.html

bo jeszcze jest cos na podobienstwo owej, http://allegro.pl/nowosc-gra-prl-poznaj ... 60154.html ale to raczej nie to..

_________________
you create your hell...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 stycznia 2012 20:49:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 listopada 2005 20:20:58
Posty: 3939
Skąd: miasto Książąt
Crazy pisze:
miałem dziś wieczorem przyjemność grać w grę pt. "Kolejka"

Kupiłem tę grę na urodziny dla Agnieszki. Potwierdziło się to, co o niej słyszałem. Bardzo fajna i wciągająca gra. Choć muszę przyznać, że zdobycie całej listy zakupów jest bardzo trudne.
Słyszałem także, że wiele osób, które musiało stać w kolejkach, nie chce w nią grać, bo dla nich nie jest to zabawne.

_________________
kocham cię extra mocno, kocham cię luksusowo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 31 stycznia 2012 10:49:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
np. ja mam jakiś opór i wcale nie mam ochoty. w niewielu stałam kolejkach, po maso, chleb i papier toaletowy, ale doskonale pamiętam moją babcię i mamę, które straciły w kolejkach sporo czasu i nerwów.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 31 stycznia 2012 10:51:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17991
..też tak sobie pomyślałem..

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 03 lutego 2012 23:13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25378
Rozumiem jak najbardziej, ale czy to z drugiej strony nie jest tak, jakby się miało opory przed oglądaniem Alternatywy 4? ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 lutego 2012 11:06:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 stycznia 2005 21:06:28
Posty: 1086
Skąd: z Catanu
Wczoraj grałem w Meuterer i Ascension. Tę pierwszą grę mam. Zdecydowałem się napisać o niej krótko.

Obrazek
Autorem i ilustratorem jest Marcel-André Casasola Merkle. Została wydana przez Adlung Spiele, które wydaje wyłącznie karcianki. Wszystkie wychodzą w pudełkach tej samej wielkości, w których mieszczą się tylko karty i instrukcja, ewentualnie, jak w przypadku Meuterer, pomoce graczy, które też właściwie można zaliczyć do kart. W karciankach lubię to, że na ogół w niezbyt skomplikowanych zasadach kryją dużą grywalność. W tym przypadku zasady są jednak, jak na karciankę, niespodziewanie złożone. Właściwie Meuterer to pełnowymiarowa gra planszowa.

Sednem gry jest potajemne wybieranie postaci. Używając ich, można wzniecić bunt, wspomóc kapitana w jego zwalczaniu lub buntownika w obalaniu kapitana albo zyskać specjalne przywileje.

Tematem gry jest pływanie z wyspy na wyspę i sprzedawanie na nich towarów. Można na tym zarobić dużo punktów, zwłaszcza jeśli umiejętnie korzysta się z postaci handlarza i ładowacza. Nie do końca jeszcze rozumiem, jak umiejętnie sterować towarami i kierować statek na najlepsze wyspy. Wczoraj wygrałem, ale w dużej mierze dzięki temu, że karty wchodzące mi na rękę zawsze pasowały mi do wysp.

Równie ważne jak handel jest bycie kapitanem, które przynosi dużo punktów. Z tego powodu, gdy tylko gracz widzi, że ma odpowiednie środki, stara się przejąć władzę nad statkiem. Wczoraj byłem przez dużą część gry kapitanem, ale tuż za mną był gracz, który kapitanem nie był prawie w ogóle, a dużo punktów zdobył na handlu i na stawaniu po właściwej stronie przy okazji buntów.

Jakkolwiek instrukcja mówi o 10 etapach w każdej rundzie, rundy trwają krótko. Część etapów polega wyłącznia na czynnościach porządkowych, które wykonuje się automatycznie. Sprzedawanie towarów polega na wykładaniu na zmianę po karcie i ich podliczeniu. Nowi gracze mogą bardzo szybko nauczyć się robić to płynnie. Tak samo nie ma raczej problemu z wyborem postaci. Tylko przy podliczaniu punktów trzeba uważać, ponieważ uwzględnia się punkty za handel oraz różne sposoby przyznawania punktów dla większości postaci.

Z gier, w które ostatnio grałem, polecam też Rattusa i Trajana.

_________________
Czuję tu zapach chrześcijanina


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 lutego 2012 15:53:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:59:42
Posty: 503
Nasze dziecię księgę Tutusa w kosmosie zna na pamięć.
Karbulot, jadowite lunaszki , te klimaty. :wink:
Wiec pogrywamy w takie coś wyprodukowane własnym sumptem: :D

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 635 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 43  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group