Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 26 kwietnia 2024 21:07:02

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8746 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 575, 576, 577, 578, 579, 580, 581 ... 584  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 21 kwietnia 2023 20:29:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17263
Skąd: Poznań
Ciepło rozlało się już na cały kraj. Przed nami kilka pięknych dni, dopiero od wtorku kolejne ochłodzenie.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 18 maja 2023 08:00:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25390
Na Natolinie w tym roku wyjątkowej urody wiosna. Zielono, kwitnąco, świeżo i soczyście. Tylko dlaczego jest kurwa tak zimno? :|

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 18 maja 2023 15:01:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17263
Skąd: Poznań
Na Lubelszczyźnie dziś w strugach deszczu zaledwie osiem stopni. Maj, taak.
W centralnej Wielkopolsce łaskawsza aura - dosyć pogodnie i w słońcu ponad 20.

Ale w sumie maj równie niewyraźny jak kwiecień.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 21 czerwca 2023 23:24:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17263
Skąd: Poznań
LATO zaczęło się o 16:57!
Dziś moja ulubiona pogoda - gorąco, parno, na zmianę wysokie palące słońce a potem krótki, intensywny deszcz z dużymi, ciepłymi kroplami.
Szkoda tylko, że od jutra ubywać będzie dnia...

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 22 czerwca 2023 08:01:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14865
Skąd: wieś
U nas wiosna była wyjątkowo sucha. Od końcówki kwietnia od zeszłego tygodnia były chyba 2 deszczowe dni. A pamiętam, że statystycznie to jest bodaj okres z największą ilością opadów.
Było bardzo słonecznie choć niekoniecznie upalnie

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 17 lipca 2023 11:08:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17263
Skąd: Poznań
Od mniej więcej tygodnia panuje typowy letni rozkład ciśnień nad Europą - nad Morzem Śródziemnym królują wyże, zaciągając gorące powietrze znad północnej Afryki. Od Szkocji, przez Skandynawię nad północną Rosję przechodzą niże atlantyckie. Jako, że mamy lipiec, zasadniczy front polarny i zwrotnikowy są przesunięte na północ.
"Gazeta Wyborcza" słusznie apeluje aby nie mylić pogody z klimatem - czyli aby nie wnioskować, że nie ma ocieplenia klimatu, bo akurat gdzieś w Polsce w marcu jest -10 stopni. Tymczasem sama teraz to robi opisując upały w Hiszpanii i we Włoszech i doprawiając to słowami (czcionka bold 42 na czerwonym tle) typu "piekło na ziemi", "gotujące się morze", "apokalipsa" itp. Tymczasem jest to tam zwyczajne zjawisko i przecież od lat np: Polacy jadą tam na wakacje by wysmażyć się choć kilka dni w 35 stopniach.
Tymczasem u nas piękne lato - niekiedy układ frontów jest taki, że podsyła nam falę gorąca z południa (tak było w ten weekend), następnie skierowana na południowy wschód zatoka od niżu skandynawskiego sprowadza ochłodę. I tak na przemian. W najbliższych dniach tak właśnie będzie - upał zelżeje już dziś a później około 25 stopni (ale nad Bałtykiem zaledwie około 20).

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 05 sierpnia 2023 21:25:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17263
Skąd: Poznań
A dziś wkroczył nad Polskę od południa niż genueński. Takie niże są obfite w wilgoć (to jeden z nich spowodował powódź w 1997). W Wielkopolsce już pada od popołudnia, choć na razie niezbyt mocno.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 07 sierpnia 2023 22:44:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9990
Rekordowo upalne lato tego roku zapowiadali... brrr.... :glace


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 11 sierpnia 2023 23:42:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7696
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Fengari pisze:
Rekordowo upalne lato tego roku zapowiadali.

No, w skali świata było.
W skali Polski nie było rekordowo, ale na Kasprowym przekroczone było 20, a na Śnieżce 21 stopni i ostatecznie lipiec był cieplejszy od średniej wieloletniej o pół stopnia. I nie chodzi tu o średnią z jakiejś przeszłości, a z całkiem dobrze ogarnianych mi lat 1990-2020.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 12 sierpnia 2023 00:48:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9990
Tyle, że ja nie podważam ani skali świata, ani faktów naukowych, ani globalnego ocieplenia.
Mówię tylko o swoich subiektywnych odczuciach. A one są takie, że miałam z jednej strony obawy przed tym zapowiadanym rekordowym gorącem, ale też, jak co roku, nadzieję, że mnie lato wygrzeje. A tu nic z tego, zawiodłam się na całej linii. Ani razu w tym roku nie było tak gorąco, żebym upałów zaczęła mieć dosyć (a trochę jednak potrzebuję i tego stanu i zazwyczaj co roku go dostaję). No a ostatni tydzień, zwłaszcza jego początek, był już w ogóle wyjątkowo lodowaty. I to też są fakty. :P


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 14 sierpnia 2023 14:06:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17263
Skąd: Poznań
Po bardzo chłodnym środku lata (ostatnia dekada lipca i pierwsza dekada sierpnia) wraca upalna pogoda. Niczym dobrze współpracujące silniki niż brytyjski i wyż ukraiński napędzają nad całą Europę środkową zwrotnikowe z pochodzenia powietrze, którego źródłem są północno-zachodnie wybrzeża Afryki. Jednak coś za coś - po zachodniej stronie niżu brytyjskiego spływa chłód: w Irlandii jedynie 17 stopni a powietrze - choć ogrzewając się po drodze - wpływa również na umiarkowane temperatury w Bretanii i w Kraju Basków. Z drugiej strony, na wschodzie - podobny niż sprowadza nietypowe zimno nad Kazachstan i Kaukaz - w rozgrzanych zwykle o tej porze roku Ałmatach dziś tylko 20 stopni i pełne zachmurzenie.
Ten układ wydaje się na razie dość stabilny, więc myślę że możemy liczyć się z tygodniem upałów!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 05 września 2023 13:19:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17263
Skąd: Poznań
Po krótkim zamieszaniu ponownie stworzył się układ, w którym centralną pozycję zajmuje duży wyż a po jego obu stronach lokują się niże. Pod wpływem tych cyklonów wyż ów jest przewężony w połowie i wygląda jak grecka litera omega. Taki schemat zwie się zatem "układem omega". Jego cechą jest duża stabilność, we wrześniu przynosi babie lato, w październiku złotą jesień a w lutym uciążliwe mrozy (choć zarazem zazwyczaj słoneczną pogodę).
Teraz jesteśmy właśnie w takiej sytuacji, niemal w środku "omegi", zatem wrzesień zapowiada się generalnie bardzo dobrze. :aniolek:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 23 września 2023 09:59:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17263
Skąd: Poznań
Od 8:50 mamy już JESIEŃ.
Tegoroczne lato zadowoliło mnie w zupełności. Oprócz chwilowego ochłodzenia w początku sierpnia było ciepło i pogodnie, wygrzałem się i nasłoneczniłem.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 23 września 2023 13:00:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25390
Lato-lato było w porządku, ale w tym wrześniu to przeginało z upałami. To trochę zamiast mocno zimnego końca kwietnia/początku maja. Ale to trochę nie w czas. Człowiek sobie nastawia zegary biologiczne tak, żeby ciepło było wtedy, co ma być ciepło. 30 stopni we wrześniu nie wchodzi w ten zakres.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 24 września 2023 22:47:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 17:29:27
Posty: 7695
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Crazy pisze:
30 stopni we wrześniu nie wchodzi w ten zakres.


No nie wiem... Nie obraziłbym się za temperatury ponad 20'C do końca listopada

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8746 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 575, 576, 577, 578, 579, 580, 581 ... 584  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 145 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group