Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 09:15:18

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8739 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 583  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 października 2005 14:10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:19:43
Posty: 2382
Skąd: z drzewa
Tyle, że to zdjęcie zrobiłem rok temu :roll: ale i tak pewnie jest już na czym hamować :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 19 października 2005 12:58:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25357
arasek pisze:
Najlepszy maj jest i basta!

o! o! ten pan dobrze mówić!
polskie kraje co dzień mają śliczne maje!
i szybki grób :D

Maj * * * * * *

(boskey, i co z tym gwiazdkowaniem pór roku?! ja się ostatnio dużo nagwiazdkowałem, tera twoja kolej!)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 19 października 2005 17:07:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 16 października 2005 18:02:41
Posty: 428
Skąd: Kraków
chyba każda pora ma jakieś swoje uroki.....niestety nie porobie sobie fotek bo mi podprowadzili cyfrówke....i to jeszcze nie moją....lipa na maxa :faja:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 19 października 2005 21:52:46 
styczeń *i1/2
luty **
marzec** i 1/2
kwiecień ***** (za Wielkanoc)
maj ****
czerwiec **** i 3/4
lipiec **** i 3/4
sierpień *****
wrzesień ****
pażdizernik ***
listopad *
grudzień * i 1/2

widocznie nie umiem spożytkować


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 21 października 2005 12:22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:45:18
Posty: 486
Skąd: Królewskie Stołeczne Rezydencjalne Miasto Wrocław
mnie trafia odkąd w tym tygodniu zaczęło być całkiem ciemno gdy wstaje rano do szkoły. nienawidze tego. letnie miesiące rządzą!!

_________________
-Panie Havranek, za 5 lat tu będzie IV Rzeczpospolita.
-Ja se ne boje, ja mam rakovinu..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 21 października 2005 15:49:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Letnie miesiące rządzą w lecie, a jesienne jesienią..... :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 21 października 2005 16:16:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25357
cóż za pozytywne nastawienie :)


K.T.W.S.G. pisze:
Lipiec **

co za freak!

A ty, Hejłord, musisz mieć strasznie smutne życie przez te pół roku... weź ty przyjedź na Mauą Uonkę w ich trakcie, żeby ci się lepiej zrobiło :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 21 października 2005 16:46:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
..nie mogę sie doczekać gwiazdkowania pór roku, więc zaczynam sam...

Wiosna jak wiadomo jest bardzo piękną porą roku. Kiedy się zaczynają roztopy i spod śniegu zaczynają wyłazić sprawsowane zeszłoroczne trawy to w kościach czuję taka atawistyczną radość - myślę, że to genetyczna pamięć o końcu zlodowaceń :D ... lubie też te zeszłoroczne liście w lesie, zwłaszcza jak takie zielone, świeżutkie spośród nich błyskają...no i pąki, no i zieleń, no i kwiaty - przebiśniegi, zawilce, pierwiosnki, kaczeńce, skrzek, kijanki, żabki :), swoje zalety ma też osłabienie wiosenne, i te momenty, kiedy ŁAAA! nagle widzi sie jak wkoło jest pięknie... - tak, wiosna jest zdecydowanie na **** i pół gwiazdki!

Lato jak wiadomo jest bardzo piękną porą roku, ale trochę nudna jak na moją nieustabilizowaną naturę, może też ze względu na alergię :) . Najlepsze co jest w lecie to wczesny wieczór i zmierzch - od maleńkości zauważyłem, że bardzo dobre mam samopoczucie o tej porze letniego dnia. Letnie burze - uuuu- to jest bardzo piękna rzecz. Pamiętam jak byłem mały to całą wielką burzę przestałem na parapecie na zewnątrz i to było bardzo poruszające..Ale swoją drogą te dawne burze rozgrywały się zgodnie z ustalonym kanonem: pomruki, grzmoty, błyski, uderzenie wiatru, pioruny i błyskawice, szybko narastający deszcz i odejście burzy... A teraz jakoś tak chaotycznie i gwałtownie, lecz wcale nie ciekawiej się dzieją :) . W lecie jeszcze bardzo fajne są letnie noce, zwłaszcza te gwiezdne, mlecznodrożne z Łabędziem a w sierpniu z meteorami... W sumie *** i pół... :)

Jesień jak wiadomo jest bardzo piękną porą roku i nawet najpiękniejszą! Ta aura świetlna i kolory liści, ich opadanie i szelest, ta delikatna melancholia końca lata (często niespodziewanego :wink: ) - mozna się zapatrzeć... To złoto słoneczne ma szczególnie miły memu oku odcień, jesień bywa przepiękna. Suche listki płyną leśnymi potoczkami w Beskidach, zbierają się na tamach z kamyków. Pachnie wszystko, można jakieś kwaśne owoce znaleźć. No i fajnie się leży na suchej jesiennej trawie. Jesienią zwykle najbardziej pogodzony z sobą jestem. To jest bardzo miły stan: *****

Zima jak wiadomo jest bardzo piękną porą roku. Najpiękniejsze są mroźne i słoneczne dni kiedy świat wygląda jak odciśnięty w opłatku, z Pasma Łososińskiego widać Tatry, od których zalatuje zimny wiatr, a słońce wznosi się powoli nad krajobrazem i słychać uderzenia gongu ciszy :wink: . Śnieg jest wporzo i lód na którym można się śliznąć, ale z wiekiem stwierdzm, że zima trochę uciążliwa jest... Dobrze, że w grudniu Święta bo by było już całkiem... :( . Ale i tak wolę wiosenną Wielkanoc! Zima ma w sobie wiele grozy, o czym wiedzą Czytelnicy Muminków. Astronomicznym znakiem tego jest dla mnie Orion, który ewidentnie poluje na Łabędzia. Zima ** i pół, no może trzy czwarte...

Natomiast jeśli chodzi o best moments to nie ma reguły - na szczęście zdarzają się o każdej porze roku :D Tak jak dziś rano suonkoj! wschodziło - zanim się pokazało pięknie na pomarańczowo (co za odcień intensywny i delikatny zarazem!) oświetlało ciemne chmury.

Hmmm...czas jak rzeka :D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 21 października 2005 17:05:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Ale pięknie napisane! :D

(Wpiszę się później, na długie posty czasu mi brak na razie)

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 21 października 2005 17:10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17229
Skąd: Poznań
Jak wyżej.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 22 października 2005 13:50:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
WIOSNA zaczyna się już raz po raz w styczniu i raz po raz w lutym, kiedy nagle robi się tak fałszywie ciepło, że chce się ściągnąć kurtkę i biec... wiadomo że jeszcze uderzą śniegi, ale nadzieja jest wtedy silniejsza niż rozum... uwielbiam takie dni... potem ptaki wracają z Południa, ciepłe podmuchy uderzają w policzki i można już słuchać jak rosną trawy, nastampia zmiana czasu na letni, dni są coraz dłuższe i jest jasno jak się wraca z pracy... wielka nadzieja że tym razem lato nie przeminie, przynajmniej TO lato... i w tym wszystkim jest Zmartwychwstanie jeszcze, świetnie wpisane w dookoła i zarazem ciągnące dookoła w głąb... everything ahead... everything so vast and quiet... I am open for it all... i potem ściany zieleni majowej... ooo...*****

LATO dzieli się jak wiadomo na lipiec i sierpień... lipiec jeszcze można przepękać... każdy dzień taki sam... lipiec jest najbardziej podobny do wieczności bo nie ma wtedy września... wychodzi się w góry o ósmej i wraca o ósmej, a pośrodku same sosny... dużo niezmąconej radości... sierpień natomiast wywija już wrześniem jak szabelką, ale w zamian przynosi pierwsze kolory, wino w południe, zieleń ściemniałą do skonałości, mellotron, dalekie niziny z grzbietu gór, które dopiero wtedy robią wrażenie bo wiadomo że się je traci... sierpień rozdziera serce na dobre *****

JESIEŃ najpierw olśniewa a potem wyje... wszystko się pokończyło i można wszystko zaczynać... jeszcze się wydziera trochę słońca czasowi, ale głównie zbiera siły duchowe... potem już lampy i mokro... niewidoczne drzewa we mgle ogołocone, ale też warto iść bo piękno się nie kończy ***** (ale tak szczerze to ***, bo jeszcze nie umiem)

ZIMA jak każdy widzi jest dziwna... niektórzy mówią że bardziej się kocha, żeby nadrobić ten wiatr... ale są też spokojne dni w bieli dobre... ale dni są już dłuższe i można już naprawdę czekać *****(**)

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 22 października 2005 14:10:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
:shock: Gero ale bomba! :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 22 października 2005 14:25:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
Cytat:
WIOSNA zaczyna się już raz po raz w styczniu i raz po raz w lutym, kiedy nagle robi się tak fałszywie ciepło, że chce się ściągnąć kurtkę i biec... wiadomo że jeszcze uderzą śniegi, ale nadzieja jest wtedy silniejsza niż rozum...
a ja rozwieszam pranie i po raz pierwszy od kilku miesięcy pachnie ono słońcem i wiatrem - jak lubię najbrardziej. Ale to przecież jeszcze ZIMA, która oznacza górki i wolny czas w śniegu, SANECZKI!!!!!!!! Nikt nie ma tyle radosci z sanek, co ja, mogłabym zjeżdżać i zjeżdżać, mnóstwo śmiechu i mokro w nogi, w ręce, w plecy a czasem i niżej niż plecy :) Potem robię się głodna i mam ochotę na dużo ciepłego jedzenia, herbatę z cytryną i jeszcze gorące kakao. Kiedy dni są coraz dłuższe myślę sobie, zeby gdzies wyjechać i ciągnie mnie na południe. Czas Wielkiej Nocy zlewa mi się w myślach z Tatrami i dziećmi w dolinkach, spacerami tym jedynym na świecie zapachem nadchodzącej WIOSNY. Na wiosnę najdłuzej przygladam się KRZAKOM. Krzaki wzdłuż osiedlowych chodników sa jakieś tajemnicze o tej porze, kryją prawdziwą ZAGADKĘ. Która potem wypęka PUFFFFF! I co roku się dziwię - jak mogłam zapomnieć, to się nazywa FORSYCJA! Staram się tylko czasem mniej oddychać, bo roztopy w moim miescie to często kilka dni zapachowego czyśćca. Ale jest coraz lepiej, tulipany (moje ulubione kwiaty!), potem żonkile, potem już w ogóle wszystko. Tylko selery jakieś niemrawe - na selery muszę poczekać do LATA. Ale zanim dojrzeje pełne lato jest maj i czerwiec z moimi urodzinami, które bardzo lubię. Dużo ludzi, dużo radosci, piekne plany i narastajaca MOC. Tak, LATO kocham najbardziej, jestem dzieckiem lata. Kiedy już tylko niebo błekitne nade mną, deski pomostu pode mną i woda. Robi się gorąco, trudno spać w nocy, zmrok tuż przed świtem. Uwielbiam, kiedy świta o 3 w nocy! Być może nawet to BEST MOMENT całego roku? Obżeram się czereśniami - trzy lub cztery tygodnie czereśniowego wypasu - co najmniej kilogram dziennie, jeszcze lepiej więcej. Najprzyjemniejszy na świecie ból brzucha. Lato to też podróże, lubię jechać, iść, lecieć. Sierpień z jego gwiazdami. Takiego nieba jak w sierpniu nad Polską, to nie ma nigdzie indziej! Jak ten Tadeusz, co się błękitem nad brzozami zachwycał - TU jest najpełniej. Gwiazd milony, Trójkąt Letni, droga pośrodku NICZEGO. I MORZE - ja z morzem zawsze mam duzo do pogadania. A później robi mi się trochę smutno. Bo wiem, że dojrzałość oznacza JESIEŃ. Ale na własne imieniny pocieszam się zielonymi rodzimymi winogronami - ach, dobrze!!! I Crazy chodzi na bazar i przynosi wielkie torby zakupów i mówi, "zobacz, po 4 kilogramy wszystkiego i zapłaciłem 6 złotych!" :D Jesienią zawsze zaczyna się szkoła - jak dobrze, że nie moja już. Ale i tak czuję, że mi szkoda lata. Ale za to ile planów przede mną! I kiedy popatrzę na kolory, trudno mi uwierzyć, że to naprawdę. Jesień to dla nas tez czas wizyt, czas składania życzeń, lubię to. A kiedy nagle pojawia się listopad, wiem, że za moment będzie ZIMA i w głowie układam mnóstwo listów, których przeważnie nigdzie nie wysyłam... albo nawet ich nie piszę. Początek zimy oznacza, że pod specjalnymi kamieniami na parapecie za oknem ktoś zostawia swoje marzenia, a ja mogę je podnieść. Przygotowuję Gwiazdkę i zawsze mam nadzieję, na BIEL. I Nazir cudownie wygląda w śniegu - i tak mu się pysk śmieje! Zdecydowanie zima musi być biała. A potem raz po raz w styczniu, w lutym zaczyna się WIOSNA...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 22 października 2005 14:35:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Tak sobie myślę, ze wcale nie dziwi mnie to, że ludzie kiedyś zaczeli wymyślać różne baśnie, bajki, mitologie i inne dziwne historie - jak inaczej wyrazić ten zachwyt i zadziwienie? :)
Popijam sobie winko, okna i drzwi mam otwarte na jesienne sloneczko i czytam sobie wasze dziwne opowieści... :wink:

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 22 października 2005 14:44:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25357
a ja tak sobie myślę, że ten wątek to jest chyba BEST MOMENT całego naszego forum...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8739 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 583  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group