Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 22:41:37

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8740 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 583  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 24 października 2005 11:40:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
elrond pisze:
..w Polsce występuje nie 4 a 6 wyraznych pór roku ... przedwiosnie, wiosna ,lato ,jesień ,przedzimie ,zima


To z punktu widzenia klimatycznego. Z punktu widzenia biologicznego jest aż osiem fenologicznych pór roku. :czytaj:

A późne przedwiośnie bywa fajne ze względu na geofity
(por. http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php ... %F3w#27549 )

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 24 października 2005 13:40:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
WIOSNA - uwielbiam jak się zaczyna. Pamiętam z czasów licealnych jak się nie mogło usiedzieć na lekcjach gdy słońće grzało przez szybę niemiłosiernie a jak się wychodziło na dwór to było zimnoooo. Takie fałszywe ciepło ale będące pierwszą oznaką radości po zimie. Wiosenne wypady do lasu mnie bardzo kręcą - budząca się ze snu zimowego przyroda, pierwsze liście na drzewach, wszystko zaczyna pachnąć świeżością aż chce się żyć i człowieka radoś rozpiera od środka. *****

LATO - chyba najlepsza jak dla mnie pora roku. Uwielbiam wychodzić z domu zakładając krótkie spodenki i t-shirta i się nie przejmować, że będzie mi zimno. Wiele sportów można uprawiać latem. Uwielbiam się kąpac w jeziorze - wygłupiać w wodzie, grać w niej w "siatkówkę" i ogólnie chłodzić ciało 8) W lesie jest pięknie, można spotkać dużo dużych szyszek :wink: i ogólnie jest zielono na około! Wiadomo, że ta pora roku kojarzy się z jakimś wyjazdem i człowiek czeka na to nieraz cały rok! A na dodatek te długie dni to jest coś wspaniałego! Jedyny minus lata jest taki, że mam pokój ustawiony na południowy wschód i od samego rana mi słońce świeci prosto w twarz i mam problemy ze spaniem ale to nie przesłania mi uroku tej pory roku :wink: ******

JESIEŃ - co roku łapałem doła, że się szybko robi ciemno i trzeba dodatkową warstwę odzieży zakładać na siebie. W tym roku jest inaczej. Zacząłem doceniać piękno kolorystyki jakie nam funduje przyroda. I się nie przejmuję. Wieczory są coraz dłuższe a na dodatek zmiana czasu. W poprzednich latach miałem tak, że jak wychodziłem do pracy to było ciemno i jak wracałem z niej to równiez było ciemno. Na szczęście w tym roku charakter mojej pracy się zmienił a co za tym idzie godziny w niej spędzane również, więc nie odczuwam tego aż tak! ****

ZIMA - ech, "Idzie zima, śniegu ni ma" to jest dobre określenie na tę porę roku w Polsce. Bywa zimno i nieprzyjemnie. Uwielbiam śnieg tylko wtedy gdy jestem na nartach i na Boże Narodzenie, czyli zima jak dla mnie mogłaby być przez 10 dni w roku. Nienawidzę zakładać na siebie t-shirta, sweterka, polara i kurtki. Do tego rękawiczki, czapka. :? Jak to Natalia napisała - człowiek zanim wyjdzie z domu już jest zmęczony. W pełni popieram. Zimie daję ** 1/2

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 24 października 2005 14:54:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
arasek pisze:
Też maj dla mnie jest najlepszy. Ale czerwiec tez jest znakomity!

Maj mi pachnie taką delikatną, wiotką trawą. I można robić buczki z łodyg mleczy, a jak przestają działać to je zjeść mimo gorzkawego smaku, na przykład siedząc w kryjówce podczas zabawy w chowanego. A czerwca wielką zaletą są świetliki, czyli robaczki świętojańskie.

Arasku - fajna piosenka! :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 24 października 2005 22:40:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 16 listopada 2004 23:19:04
Posty: 854
Najgorsze jest to przedwiośnie, nigdy go nie lubiałem!!! I nie bede lubiał!!!
Dłużyzny, powolna akcja, utopie o szklanych domach, miotanie sie Cezarego Baryki.... Bueeeee! :x :lol:

A psie gówna na śniegu mają wiele walorów poznawczych, albowiem po kolorze odchodów możemy jak na dłoni rozszyfrować czym pies był karmiony :lol: :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 października 2005 06:20:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Czy dysponujesz jakimiś szczegółowymi informacjami w tym zakresie? ;-)

Anti - :soczek:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 października 2005 09:37:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
Shrek pisze:
jak na dłoni rozszyfrować czym pies był karmiony
przejęło mnie zgrozą
:lol:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 października 2005 10:00:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Mnie też :lol:

Obrazek

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 października 2005 14:58:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
ROTFL!!!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 października 2005 17:42:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 16 listopada 2004 23:19:04
Posty: 854
arasek pisze:
Czy dysponujesz jakimiś szczegółowymi informacjami w tym zakresie?


Sie wie, arasku! :lol:
I tak twarde zbite grudy w kolorze białym wskazują że pies żre za dużo kości, co nawet jest wskazane w młodym wieku psim.

Ciasteczko w kolorze ciemnobrązowym, twarde i suche , zbite, ciężko opuszczające swego nosiciela - świadczy o tym że piesio żre za dużo gorzkiej czekolady od której ma zatwardzenie - wskazania: należy podać psu olej rycynowy i rozłożyć ceratę w miejscu jego snu.

Stolec zbity ale mokry - to dowód zbyt tłustego pożywienia - wskazania: ograniczyć tłuszcze, więcej suchej karmy!

Stolec czarny jednolity- pies był na spacerze sam i znowu lizał asfalt - wskazania: pilnować psa podczas spaceru

Stolec czarny z jasnymi grudkami - nie dawać psu aż tyle kaszany, zwiększyć udział parówek

Stolec fioletowy - pies był w lesie na jagodach albo dostał się do apteczki i wyjadł cały nadmanganian potasu - wskazania zrobić psu podwójną lewatywę i dawać bezcukrowe suchary przez dwa dni.

Jeżeli stolec jest w normie ale ruszaja się w nim różowe makaroniki, bocznie spłaszczone długości około 1 cm - to znaczy że pies ma robaki. Wskazania: dać mu peta i pół litra, w myśl zasady : kto pije i pali ten nie ma robali! :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 października 2005 19:03:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Kurde, PROFESJONALISTA! :shock: :o :)

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 października 2005 19:15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Shrek bez wątpienia dużo słucha pewnej punkowej kapeli

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 października 2005 20:44:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:39:34
Posty: 2858
Skąd: bydzia
Wpisane w moja nature OCZEKIWANIE i kierowanie sie nim w zyciu każe mi cieszyc sie lub zamartwiac zawczasu. Sie to przeklada na postrzeganie pór roku też. Mam tak, ze druga dekada danej pory rocznej zazębia się z kolejną. I co z tego, ze w sierpniu suonecznie i wakacyjnie, skoro na te letnią beztroskę cień kładzie widmo jesieni... Zamiast czerpac radosc z present continuous, to ja się truję na zapas (tu: elementy natury chomika). I z tego powodu ciezko mi jednoznacznie zawyrokowac, która pora moją najlepszą jest. Bez zastanowienia, powiedzialabym „lato”. Dając sobie chwil pare na przekalkulowanie – jednak „wiosna”. A wyposrodkowując, chmm „przedlecie”? „Postwiośnie”? Poza tym, ocenę utrudnia fakt, ze te nasze polskie pory roczne, od lat paru stracily na swej klarowności. To co dziać się powinno zimą, zalewa nierzadko wiosnę. A jesień lubi mamić podszywając się pod lato. I weź ty się czlowieku definitywnie opowiedz... No to będzie niedefinitywnie 8)

Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty!... ******
Tyle radości niesie ze sobą ta pora. Bo i sama w sobie jest nią przesiąknięta, a poza tym zapowiada następującego po niej Pana Lato! Zadnych przykrych zapowiedzi!!! W tym wlasnie tkwi jej podwójna siła mobilizująca do pozytywnego nakrecania się.
Pierwsze fioletowe (ulubione) krokusy w ogródkach podbalkonowych; SŁOŃCE!!!; coraz wiecej zatrzymujących sie i rozmawiajacych ze sobą przechodniów na ulicach; renesans calego swiata – zwierząt, roslin i dyingbride; pobudki za jasnego!!; drugi semestr w szkole upływa znacznie szybciej. I świadomość, ze z kazdym dniem może być już tylko lepiej...

Lato!!! No i co z tego, ze komary? Mnie nie tną od paru lat.. ****** ale z minusem za sierpień
Mimo tego, ze pory roku to rowne odcinki czasowe, Lato jawi się jako najkrótsze. No jak można Latem (w nomenklaturze astronomicznej) nazywac wrzesien??? Z kolei kalendarzowo wakacyjnemu czerwcowi, brakuje jeszcze paru cech Lata (wakacje dopiero ahead). Wiec baardzo dobrze się sklada, ze dni w letnim czasie sa najdluzsze. Wlasciwie to najlepiej nie kłasc się spac, coby podwoić długosc wakacji!
Lato uwielbiam za: ciepełko mozliwe o każdej porze dnia i nocy; SLONCE!!!!!!!!; zmiany miejsc pomieszkiwania, w tym podróże do mojego Shire; sposobności do przełamywania wlasnych slabosci i oporów, a wiec praca nad sobą mimo, ze to nie czas pracy :); niespodzianki!!! Jest tak dobrze, ze nawet chce mi się isc do pracy, od ktorej odpoczywam. Ale do czasu, czyli do drugiej polowy sierpnia. Wtedy dzieje się troche tak jak w teledysku Enigmy „the Return to Innocence”. Czarnowidzenie i irracjonalny lęk przedjesienny usiluja mi odebrac wakacyjne „zdobycze”, czyli wszystko to co dobre i hartujące. Na szczescie nie jest to sztywna doroczna reguła . Bywa, ze Lato płynnie mija się z jesienią...

Jesień * mam to co Crejzi
Co z tego, ze malownicza? Jest koncem letniej beztroski a poczatkiem masy obowiazków. Jest dłuuga, w dodatku ma przed sobą Zimę zasłaniającą Wiosnę. Dla mnie kryje w sobie odpychające niewiadome. „Co ja tutaj robie?”. Nadciagajace stany depresyjne pogłebiane przez poranne wstawanie nocą (zabójstwo dla psychiki, naprawdę). Jak moglam urodzic się jesienią???
Jednakże tegoroczna jesień obrywa **** :)

Zima ***
Zima to czas roznej maści upominków – Mikołajki, Świeta plus przerwa doSylwkowa, Sylwester, ferie zimowe!!! Tyyyle wydarzeń! Narty w Górach; grzańce; chodzenie ślizgiem. Mróz uwielbiam, pod warunkiem, ze towarzyszy mu troche sniegu i bezchmurne sloneczne niebo.
Co wiec odbiera Zimie tyle gwiazdek? Stanowczo za krotkie dni, słonce zachowujace się jak niedobra macocha, zrywanie się z łózka w ciemnicy, pluchy chlapy ciapy i mokry ziąb.

_________________
you create your hell...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 października 2005 20:48:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Ha ha Shrek :D :piwo:

Pozdro dla Fiony! :P

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 października 2005 20:54:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
O DB jak ładnie - na bdb! [albo i lepiej]

dyingbride pisze:
renesans calego swiata – zwierząt, roslin i dyingbride
:D :D :D

A znasz tą piosenkę o staruszkach w sierpniu?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 października 2005 20:58:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
dyingbride pisze:
Lato!!! No i co z tego, ze komary?

Komary żrą przede wszystkim na wiosnę. Przynajmniej te zamieszkujące okolice Puszczy Kampinoskiej...

Lato ma jeszcze dodatkową gwiazdkę za tytuł króla strzelców w 1974r.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8740 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 583  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group