Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 04 maja 2024 08:58:47

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8747 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 584  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 29 stycznia 2006 02:40:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25398
Wiem, że ominęły nas raczej katakliczne mrozy - ale dzisiaj juuż były mniejsze, zaledwie minus siedem czy coś, i okazuje się, że przy minus siedem jest cieplej, niż w Anglii przy plus siedem. Nie do końca to rozumiem, ale ewidentnie odczuwam na wąłsnej skórze. W tej Anglii było wciąż kurewsko zimno!! Ale tak jesiennie chyba, wiatr duł, przenikał do szpiku kości - nie wiem, może jak jest mróz (taki w normie, I mean), to się człowiek inaczej nastawia, inaczej ubiera, nie wiem co, skóra inaczej oddycha :?: Może bzdury gadam, tak czy inaczej, było tam o kilkanaście stopni cieplej niż u was, a permanentnie marzliśmy :?

A swoją drogą właśnie powstała koncepcja, że zespół Armia też ma swoje cztery pory roku. Widzieliście? :-)
tutaj i w dół

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 29 stycznia 2006 13:34:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7698
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Crazy pisze:
nie wiem, może jak jest mróz (taki w normie, I mean), to się człowiek inaczej nastawia, inaczej ubiera, nie wiem co, skóra inaczej oddycha Może bzdury gadam,


Wcale nie. Nie wiem, czy wszystko, co wymieniłeś ma znaczenie, ale trochę tak. Inaczej się człowiek poci, inaczej zużywa kalorie. Istotną sprawą jest zaś chyba wilgotność powietrza - założę się, że u was było po prostu wilgotno. Nie bez znaczenia jest nasłonecznienie itd.
W każdym razie zjawisko, że w Moskwie da się komfortowo spacerować w dwudziestostopniowym mrozie, a w Londynie może być zimno nie do wytrzymania przy zerze, jest znanym faktem.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 stycznia 2006 13:49:21 
dyingbride pisze:
Natomniast do konca tygodnia godzine lekcyjną zredukowano do 30minut!!!!

leń :lol:


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 30 stycznia 2006 15:15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:39:34
Posty: 2858
Skąd: bydzia
3bajki pisze:
leń


drań! :P

natomniast wbrew przepowiedniom natentygodniowych, odwilz nastała. Brzydko, mokro i zimniej mimo tylko -4st. I tak leniwie sie chodzi..

_________________
you create your hell...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 05 marca 2006 13:43:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25398
Jestem pod wrażeniem tegorocznej zimy!

Pomijając fakt, że mam oczywiście dość i chcę wiosny itd. itp., to po prostu trzeba docenić konsekwencję i upór białej pani! ;-)

Swoją drogą ta zima jest specyficzna... z jednej strony 10 dni wielkich mrozów, których nie było od lat - ale z drugiej strony cała reszta zimy raczej łagodna. Śniegu sporo, ale temperatury niezbyt niskie. Właściwie oscyluje w okolicach zera przez cały czas, minus dziesięciu w Warszawie nie pamiętam... albo minus trzy albo od razu dwadzieścia trzy.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 marca 2006 12:19:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 07 marca 2006 15:07:18
Posty: 810
Skąd: Marshes
Kiedyś - w podstawówce jeszcze - zobaczyłem zimą ptaka, którego uznałem za gila. Było to dla mnie niezwykłe przeżycie, gdyż miało miejsce w mieście. Odtąd czekałem każdej niemal zimy na spotkanie gila, jak na takie niepokojące piękno, czyli - zgodnie z bezsensowną zupełnie dzisiejszą modą - chwilę magiczną (niektórzy gotowi byliby nazwać ją nawet mistyczną, co również byłoby wielkim nadużyciem). W sumie lepiej byłoby przyrównać tę sytuację do czytania wielkiej księgi, w której ni stąd, ni zowąd na marginesie trafia się niezwykłej urody ozdobnik. Od tej pory, za każdym razem przy przewracaniu strony, mamy cichą nadzieję, że trafi się nam następny. Tak naprawdę, to o tym nie pamiętamy, ale przez te ułamki sekund, nasz wzrok kieruje się ku marginesom.
W każdym razie, od tamtej zimy, aż do obecnej, zdarzyło mi się coś takiego 2, może 3 razy. I nagle, kilka tygodni temu, tuż za oknem zobaczyłem ptaka z pomarańczowym podbrzuszem, którego oczywiście z miejsca nazwałem gilem. Ponieważ jednak, postanowił trochę tam zabawić, sięgnąłem szybko po atlas ptaków. I wtedy okazało się, że to grubodziób, a nie gil. Niby nic się nie zmieniło, a jednak czegoś było mi żal...
Tymczasem, dwa tygodnie temu zobaczyłem w tym samym ogrodzie całe stadko najprawdziwszych w świecie gili! A kilka dni później jeszcze jedno! A potem znów!
Przedziwna to była zima. I gdzieś tam, na dziesiątym planie, jak o ozdobniku trzeba o tych gilach wspomnieć.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 marca 2006 15:12:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:22:24
Posty: 1938
Skąd: Łódź
hmmm
Ja spotykam "gile" (czyli ptaki, które uznaję za gile, bo rozpoznawanie gatunków stoi u mnie na zupełnie podstawowym poziomie :) ) dość często, tak 2,3 razy w zimie. No i też w mieście. Może u mnie jest jakieś zagłębie gilowe? :)

_________________
"Ale my kochamy to, co nieświadome; kusi nas wino, miłość i krew." Ernst Jünger
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 marca 2006 16:39:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
nie znam się na gilach ale mam dość zimy, śniegu i temperatur okołozerowych! teraz to już największy syf na świecie! nienawidzę zimy, chcę powiewu wiosny! co rano odechciewa mi się żyć :(

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 marca 2006 16:56:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:05:18
Posty: 3786
Cytat:
nie znam się na gilach ale mam dość zimy, śniegu i temperatur okołozerowych! teraz to już największy syf na świecie! nienawidzę zimy, chcę powiewu wiosny! co rano odechciewa mi się żyć


może to mało pocieszające, ale mega :piwo: :piwo: :piwo:

zimo - kieruję do ciebie (specjalnie piszę z małej) przesłanie Kacprowe ! :faja:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 marca 2006 00:24:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25398
w tym roku topienie marzanny może wypaść dość groteskowo ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 marca 2006 00:27:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:22:24
Posty: 1938
Skąd: Łódź
Cóż, zawsze można utopić w przeręblu. :wink:

_________________
"Ale my kochamy to, co nieświadome; kusi nas wino, miłość i krew." Ernst Jünger
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 marca 2006 00:31:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7698
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Akurat w Warszawie nie ma problemu - główny nurt Wisły jest spławny.
Dwa lata temu na cokwartalnym spotkaniu pewnej zawodowej grupy internetowej mieliśmy topić marzannę w Parku Skaryszewskim - no rzeczywiście - ze względu na stały charakter wody nie dało się... :-)

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 marca 2006 00:31:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14866
Skąd: wieś
Crazy pisze:
w tym roku topienie marzanny może wypaść dość groteskowo


Hulagu pisze:
Cóż, zawsze można utopić w przeręblu.


Na Warmii zawsze tak robiliśmy i wyglądało to dziwnie...

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 marca 2006 18:13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
Ja też zimy nienawidzę, ale tak sobie pomyślałam dziś, że zima jest jak Moominowa Buka. Im bardziej jej nienawidzimy, tym silniejsza się staje, karmiąc się złymi emocjami. A jeśli ją polubimy, to stopnieje i pójdzie precz. ;-)

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 marca 2006 21:06:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:39:34
Posty: 2858
Skąd: bydzia
nerwowo przebieram palcami.... toz to typowy "dzien swiataka". Za kazdym razem rano, odczytuje na termometrze "-7" :?

_________________
you create your hell...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8747 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 584  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 318 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group