Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 18 kwietnia 2024 10:54:01

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 23 października 2005 22:53:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22873
http://cgm.pl/aktualnosci/wyswietl.php? ... 861a3a29ab

Nightwish Bez Tarji Turunen!
[Paweł Piotrowicz, 2005.10.23]

Mistrzowie symfonicznego metalu z Finlandii rozstali się ze swoją wokalistką



--------------------------------------------------------------------------------


Przyczyny rozstania z Tarją Turunen zespół obszernie opisał w skierowanym do niej otwartym liście, który zamieścił na oficjalnej stronie internetowej



Najkrócej mówiąc, chodziło o zbytnie skoncentrowanie się Tarji na pieniądzach, karierze solowej oraz kiepską atmosferę w zespole, której miała być powodem. Według listu, napisanego przez lidera i klawiszowca Tuomasa Holopainena, frontmanka sama zapowiadała, że po nagraniu nowej płyty odejdzie, wiec zespół ją niejako ubiegł.



Co ciekawe, list został przekazany Tarji 21 października, tuż po zagraniu ostatniego koncertu trasy promującej album „Once” w Hartwall Arena w Helsinkach. Koncert zostanie wydany jako CD i DVD o wiele mówiącym tytule „End of an Era”.



Nightwish nie zamierza jednak kończyć działalności i już rozgląda się za nową wokalistką.



Nightwish to zespół, który od początku kariery urzeka fanów na całym świecie przepięknym operowym głosem wokalistki Tarji Turunen i wyrafinowanymi kompozycjami, które łączą w sobie pierwiastki muzyki metalowej i symfonicznej. Wydany w zeszłym roku, piąty studyjny album grupy, zatytułowany „Once”, znalazł ponad milion nabywców, w rodzinnej Finlandii zdobył status potrójnej platyny (sprzedaż 90 tys.), w Niemczech platyny (200 tys.), a w Szwecji, Austrii, Norwegii oraz Szwajcarii złotej płyty. „Once” była również przez dwa tygodnie numerem 1 notowania Billboardu, jako najlepiej sprzedająca się płyta na rynku europejskim.



Nigtwish było obok Iron Maiden jedną z gwiazd ostatniego Mystic Festiwal, który 29 maja odbył się na Stadionie Śląskim w Chorzowie.


(nightwish.com / CGM.PL)

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 23 października 2005 22:55:51 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:24:41
Posty: 1925
Oto przetłumaczony list:

Droga Tarjo,
Nadszedł czas, aby zadecydować, czy historia Nightwish kończy się w tym momencie, czy potoczy się dalej jeszcze jakiś czas. Pracowaliśmy w tym zespole już ponad 9 lat i nie jesteśmy gotowi się poddać. Nightwish to sposób życia, coś, dla czego się żyje, i jesteśmy pewni, że nie możemy tego odpuścić.

Równie jasne jest to, że nie możemy już kontynuować go z tobą i Marcelo. W ciągu ostatniego roku wydarzyło się coś smutnego, o czym myślałem na okrągło każdego dnia, rano i wieczorem. Twoja postawa i zachowanie nie przystają już do Nightwish. Pojawiły się w tobie cechy, w które nigdy bym nie uwierzył, że znajdę w dobrej przyjaciółce. Ludzie, którzy nie rozmawiają ze sobą przez rok nie należą do tego samego zespołu.

Jesteśmy zaangażowani w dziedzinie, w której sprawy biznesowe to zło konieczne i przyczyna ciągłych zmartwień. Jesteśmy też zespołem, który zawsze tworzył muzykę prosto z serca, z powodu przyjaźni i muzyki samej w sobie. Psychiczna satysfakcja zawsze powinna być istotniejsza od pieniędzy! Nightwish to zespół, to jest emocja.

Niestety, dla ciebie biznes, pieniądze i kwestie nie związane z tą emocją, stały się znacznie bardziej istotne. Czujesz, że poświęciłaś siebie i swoją karierę muzyczną dla Nightwish bardziej, niż to, co dzięki temu zespołowi osiągnęłaś. Taka postawa stala sie dla mnie jasna, po tym jak powiedziałaś mi dwie rzeczy w samolocie do Toronto: "Już nie potrzebuję Nightwish" i "Pamiętaj, Tuomas, że mogę opuścić ten zespół w każdej chwili, dając ci tylko jeden dzień wcześniej znać".

Po prostu nie mogę już pisać dla ciebie piosenek.

Sama powiedziałaś, że jesteś zaledwie 'gościnnym muzykiem' w Nightwish. Teraz ten gościnny występ się kończy i będziemy kontynuować Nightwish z inną wokalistką. Jesteśmy pewni, że to wielka ulga zarówno dla ciebie jak i dla nas. Wszyscy wystarczająco długo źle się z tym czuliśmy.

Powiedziałaś nam, że bez względu na wszystko najbliższy album Nightwish będzie twoim ostatnim. Jednakże, reszta z nas chce kontynuować dopóki jest chęć. Zatem nie ma również sensu, aby następny album tworzyć razem z tobą. Nasza czwórka przerabiała tą sytuację wielokrotnie i zadecydowaliśmy, że to jest to, co chemy robić w życiu. To wszystko co możemy robić. W grudniu 2004 w Niemczech, powiedziałaś, że już nigdy więcej nie będziesz jechać w trasę na dłużej niż dwa tygodnie za jednym razem. Powiedziałaś też, że możemy zapomnieś o Stanach i Australii, ponieważ opłaty są zbyt wysokie a miejsca występów zbyt małe.

W wywiadach mówiłem, że jeśli Tarja odejdzie, będzie to koniec zespołu. Rozumiem, że ludzie tak właśnie pomyślą. Jednak Nightwish to obraz mojej duszy i nie jestem gotów poddać się z powodu jednej osoby. Osoby, która chce skupić swoją kreatywność na czymś innym, osoby, której hierarchia wartości nie pokrywa się z moją.

Nigdy nie przeszkadzał nam fakt, że nie uczestniczyłaś w procesie tworzenia utworów, nigdy w przeciągu 9 lat nie przyszłaś na próby zanim weszliśmy do studio. Pomijając fakt, że zawsze podczas trasy chciałaś lecieć osobnym samolotem razem z mężem. Pomijając to, że jesteś bezsprzecznie wizerunkiem zespołu. Zaakceptowaliśmy to i zrozumieliśmy wszystko oprócz chciwości, niedoceniania fanów i łamania obietnic. Cała nasza piątka zgodziła się, że Nightwish będzie priorytetem we wszystkim, co zrobimy w latach 2004 - 2005. A jednak wiele rzeczy było dla ciebie ważniejszych. Największym przykładem niech będzie wyprzedany koncert w Oslo, który chciałaś odwołać, bo chciałas iść na próby swoich solowych koncertów, spotkać się ze znajomymi i pójść do kina. Takie były słowa Marcelo, które użył w e-mailu wyjaśniającym odwołanie. To był tylko jeden z wielu przykladów. Nie jestem w stanie wymyślić bardziej egoistycznej postawy i niedoceniania fanów.

Nightwish to sposób na życie i praca z wieloma obowiązkami. Dla każdego z nas i dla fanów. Razem z tobą nie jesteś w stanie należycie tym się zajmowac.

Tak naprawdę nie wiemy które z was doporwadziło do obecnej sytuacji. W pewnym sensie Marcelo zmienił Cię z kochanej dziewczyny w dive, która nie myśli i nie zachowuje się jak niegdyś zwykła. Jesteś zbyt pewna swojego statusu i nie możliwości zastąpienia.

Oczywistym jest, że winisz naszą czwórkę za swój stres i cierpienia. I do tego uważasz, że nie szanujemy Ciebie i nie słuchamy Cię. Uwierz nam: Zawsze mielismy najwyższy szacynek wobec Ciebie jako wspaniałej wokalistki i jako przyjaciółki. Wiele razy wciągu ostatnich paru lat układaliśmy plany wyłącznie na podstawie twoich decyzjii. Zawsze byłaś tą jedyną która chciała więcej pieniędzy za koncerty.

To nastawienie "więcej pieniędzy ze wszystkiego" jest najbardziej rozczarowujace.

Mamy nadzieje, że od teraz więcej będziesz słuchac swojego serca niz Marcelo. Różnice kultularne, chciwoś, oportunizm i miłośc to niebezpieczne połączenie. Nie zatrac siebie.

Ta decyzja to nie jest coś z czego jestesmy dumni, ale nie dalas nam wyboru. Przeprasc pomiedzy nami jest zbyt wielka. Jest to decyzja podjęta przez naszą czwórkę wspólnie. Przekroczyliśmy moment w którym dałoby się wszystko ułozyc poprzez rozmowe.
Wszystkiego dobrego dla Twojego życia i kariery, Tuomas

[']


Ostatnio zmieniony ndz, 23 października 2005 22:56:35 przez Piotrek_b, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 23 października 2005 23:00:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :| :| :| :| :| :| :| :| (joke, łink)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 23 października 2005 23:00:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25378
ostatnio na MTV widziałem nowy teledysk, który pobił mojego ULUBIONEGO NIGHTWISHA!

... i to jest moje jedyne pozytywne skojarzenie z zespołem Nightwish :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 23 października 2005 23:23:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:22:24
Posty: 1938
Skąd: Łódź
Crazy pisze:
.. i to jest moje jedyne pozytywne skojarzenie z zespołem Nightwish

"powiedzcie mi jedno, co to k**** znaczy hajduk?" :wink:

_________________
"Ale my kochamy to, co nieświadome; kusi nas wino, miłość i krew." Ernst Jünger
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 23 października 2005 23:31:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22873
o czym rozmawiacie?

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 23 października 2005 23:40:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22873
oooooo

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 23 października 2005 23:41:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:22:24
Posty: 1938
Skąd: Łódź
Był kiedyś na forum link do filmiku, który parodiował naradę w Rivendell z Władcy Perścieni. Elrond ubolewał nad tym, że Ozon w liście przebojów przebił jego ulubionego Nightwisha. :)

_________________
"Ale my kochamy to, co nieświadome; kusi nas wino, miłość i krew." Ernst Jünger
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 23 października 2005 23:42:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
.......ale o co chodzi ? co to za zespol ,,nigdy nie slyszalem...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 23 października 2005 23:46:45 

Rejestracja:
pn, 07 marca 2005 23:40:05
Posty: 1662
myślałem, że chodzi o inną najgorszą wiadomość dnia...
W sumie nigdy tego nie słuchałem, ale dla Tarji rispekt bo głos ma niebiański.
elrond pisze:
.......ale o co chodzi ? co to za zespol ,,nigdy nie slyszalem...

grają taki heavy metal, tylko że na wokalu jest (była) śpiewaczka operowa. teksty w klimatach fantasy...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 23 października 2005 23:49:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22873
na pierwszych płytach grali dość ciekawie, polecałbym piosenkę "Elvenpath " w klimatach wiadomych. Pierwsze trzy płyty dobre, potem komercja przestała być miłą dla ucha ambitną komercją.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Ostatnio zmieniony ndz, 23 października 2005 23:53:49 przez Budyń, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 23 października 2005 23:53:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
ja jakoś nigdy nie miałem ochoty się zapoznać..

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 24 października 2005 00:05:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22873
Wiadomość zrobiłą gdzieniegdzie wrażenie, np oficjalna strona nightwisha jest tak oblężona, że działa tylko wersja kryzysowa zawierająca jedynie rzeczony list.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 24 października 2005 00:49:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22873
Wg mnie mieli kilka dobrych lub nawet bardzo dobrych kawałków w swoim czasie... a mam też prawdziwą perełkę w swoich zbiorach...

Obrazek

zobaczcie tytuły... ruscy piraci przebili wszystko w tym momencie.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 24 października 2005 00:50:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:22:24
Posty: 1938
Skąd: Łódź
K.T.W.S.G. pisze:
"Zacznę od początku"... Przysięgam, że nigdy w życiu nie słyszałem o tym zespole.... Straciłem coś?

Ja słyszałem kilka kawałków, no i to pompatyczno-plastikowe wycie odrzuciło mnie z miejsca. Dla mnie rzecz nie do strawienia.

_________________
"Ale my kochamy to, co nieświadome; kusi nas wino, miłość i krew." Ernst Jünger
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group