Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 12:52:17

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5831 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 378, 379, 380, 381, 382, 383, 384 ... 389  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 03 czerwca 2022 09:14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..dziękuję. :) Tak się pytam,bo dawno nic nie wystawiałem.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 03 czerwca 2022 15:59:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Hmm, dla zwykłego sprzedawcy (nie firmy) to chyba nic się nie zmieniło ostatnio.
Wystawiasz towar za cenę x. Ustawiasz możliwe opcje wysyłki i podajesz koszt wysyłki y. Wtedy kupujący płaci Ci sumę x+y i to wpływa na Twoje konto. Ale koszt wysyłki wlicza się do kwoty, od której płacisz prowizję. Tak to przynajmniej wygląda, kiedy wystawiasz przez normalny formularz, nie wiem, jak to jest, kiedy wystawiasz na Allegro lokalnie.
Nie ogarniam też tych różnych opcji smart itp. - ale to się chyba opłaca tylko wtedy, kiedy dużo sprzedajesz.
Jeśli wystawiasz coś nawet okazjonalnie, polecam korzystanie z Paczkomatów Allegro - koszt wysyłki jest wtedy niższy niż przy normalnych usługach paczkomatowych. Korzystanie z takiej opcji nic nie kosztuje - wystarczy, że masz konto na Allegro i powiążesz je z managerem paczek .
Acha, przy wysyłce to Ty płacisz paczkomatom - zasilasz przelewem swoje konto w managerze a potem generujesz etykietę.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 03 czerwca 2022 19:24:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..dziękuje :)

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 04 czerwca 2022 20:33:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Ponad 30% Europejczyków ma genetycznie uwarunkowaną cechę, która skutkuje ACHOO syndrome czyli odruch kichania spowodowany światłem słonecznym.
Czy macie ACHOO? Bo janatenprzykład mam :brew_hmm:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 04 czerwca 2022 20:42:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
zawsze się dziwiłem czemu tak mam, że kicham jak popatrzę w słońce,
a tu proszę, mam syndroma

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 04 czerwca 2022 21:38:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Mój młodszy syn ewidentnie to ma.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 04 czerwca 2022 22:05:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Ja chyba nie...
Chociaż generalnie często kicham - alergia itp. - więc ciężko mi jednoznacznie stwierdzić, ale raczej nie zaobserwowałam związku moich kichnięć akurat ze słońcem... :taaaaa:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 24 czerwca 2022 20:44:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Co takiego jest we wczesnym poranku, że świat o tej porze nie tylko wygląda inaczej (co akurat jest zrozumiałe - światło!), ale też inaczej brzmi?
Inaczej niesie się głos, inaczej, w niepowtarzalny, charakterystyczny sposób brzmią rozmowy międzyludzkie - nawet jeśli prowadzone wcale już nie zaspanymi głosami...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 24 czerwca 2022 21:07:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..prawda.Z tym rozprzestrzenianiem się głosu to chyba chodzi o wilgotność powietrza i ogólną ciszę.Miasto jeszcze śpi. Lubię to ! :) Jutro umówiłem się z kolegą o 4:45 :)

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 24 czerwca 2022 21:29:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
O nie, 4.45 to jakaś masakra! :D Nigdy w życiu bym się o takiej godzinie z nikim nie umówiła! :lol: Chociaż kiedyś chciałam się z koleżanką umówić na zrobienie hucznej imprezy o 6 nad ranem, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło.
Niemniej jednak fakt, że kiedy już z jakiegoś powodu muszę się zwlec z wyrka o drastycznie wczesnej porze i oglądać świat, to ten świat potrafi być cudny.

A co do tego głosu... oczywiście też chciałam to sobie tłumaczyć tym, że miasto jeszcze śpi i cisza większa. Ale... w nocy miasto tym bardziej śpi i jest jeszcze ciszej, a jednak brzmienie głosu wcale nie jest takie... U mnie zresztą wczoraj za taką 'drastycznie wczesną' porę robiła godzina ok. 7.30 :wink: , więc miasto budziło się już do życia.
No i zjawisko z porannie zmienionym głosem obserwuję nie tylko w mieście, na wsiach jest tak samo.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 24 czerwca 2022 21:41:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
fizyk pisze:
Pewnie każdy z nas zauważył tę różnicę rozchodzenia się dźwięku w nocy i w dzień. W nocy słyszymy lepiej - możemy usłyszeć rozmowę dwóch osób stojących od nas w pewnej odległości, podczas gdy w dzień nie usłyszelibyśmy ich aż tak wyraźnie. Zależy to od temperatury. W dzień (szczególnie latem) promienie słoneczne ogrzewają powierzchnię Ziemi. Warstwy przyziemne są najbardziej ogrzane. Prdkość rozchodzenia się fali dźwiękowej w powietrzu zależy od temperatury. Im niższa temperatura, tym mniejsza prędkość fali dźwiękowej. W dzień fale głosowe mają tenencje do załamywania się ku górze, tym silniej im bardziej jest nagrzana powierzchnia Zemi. W nocy temperatury bardziej się wyrównują - tendencja załamywania się fal głosowych zanika, co znacznie poprawia słyszalność z dużych odległości.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 24 czerwca 2022 21:59:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Hmm, ok, ale sama temperatura to chyba za mało dla takiego efektu, bo wtedy o dowolnej porze w zimny dzień głos niósłby się lepiej, niż w ciepły.
A tymczasem ten poranny głos pozostaje charakterystyczny niezależnie od tego, czy jest ciepło, czy zimno. Można obstawiać, że co najmniej dwa czynniki odgrywają rolę: i temperatura i ogólny poziom hałasu, ale może coś jeszcze?
Przy czym zamierzam uparcie twierdzić, że nocne głosy i poranne głosy się różnią. W sumie to wciąż da się to wytłumaczyć oba tymi czynnikami. Rano jest cieplej i głośniej, niż w środku nocy, ale zimniej i ciszej niż w środku dnia.

A czy są jakieś badania na temat wpływu światła na prędkość rozchodzenia się dźwięku, tudzież na prędkość czegokolwiek? Dlaczego nocą idzie się znacznie szybciej i lżej niż za dnia? Zupełnie jakby światło stawiało jakiś opór, choć wydaje mi się to bez sensu...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 24 czerwca 2022 22:30:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Fengari pisze:
sama temperatura to chyba za mało dla takiego efektu, bo wtedy o dowolnej porze w zimny dzień głos niósłby się lepiej, niż w ciepły.


Chodzi nie tylko o samą temperaturę, ale jej rozkład pionowy, czyli stratyfikację powietrza.

Obrazek
Obrazek


Fengari pisze:
światło stawiało jakiś opór

Poziom tego jest niezauważalny, chyba że jest się elektronem albo czymś w tym stylu.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 25 czerwca 2022 16:25:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Dzięki! :)
Ale wciąż mnie ciekawi, dlaczego nocą idzie się znacznie szybciej i lżej niż za dnia?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 28 czerwca 2022 19:33:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Czy ktoś miał następujący problem z airbnb?

Mam termin pobytu, dostałem maila z airbnb, że jest akceptacja, z gospodarzami też miałem kontakt. Próbuję zapłacić - wyskakuje mi "planujemy Twoją podróż" czy coś w tym stylu, dostaję smsa z banku, z hasłem sms dla potwierdzenia transakcji (wszystko się zgadza) - wyskakuje mi okienko "potwierdź swoją kartę", ale nie jestem w stanie tego zrobić, ponieważ okienko jest nieaktywne i nigdzie nie ma miejsca do wpisania tegoż hasła.

Próbowałem kilka różnych kart, różnych przeglądarek, aktualizowałem swoje dane w airbnb, nic nie przyniosło efektu.

Wydaje nam się, że rok temu jakiś podobny problem wystąpił (to złe okno "potwierdź swoją kartę" wydaje nam się znajome), ale wtedy jakoś obeszliśmy to i się udało.

Tzw. pomoc z airbnb niczego nie wnosi i w niczym nie pomaga.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5831 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 378, 379, 380, 381, 382, 383, 384 ... 389  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group