Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 00:25:39

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5831 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 389  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 30 października 2005 12:04:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 18:19:05
Posty: 249
Skąd: Zabrze
jeśliby się przejrzeć w odpowiedniej stronie łyżki to odwraca ona właśnie w kierunkach góra-dół :o

_________________
Mięso i kości, serce i wątroba, wiatraki na niebie. martwica mózgowa!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 30 października 2005 12:13:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Leniwiec pisze:
to dlatego, że masz oczy obok siebie, a nie jedno nad drugim.

:lol: :piwo:

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 listopada 2005 02:01:45 
manool pisze:
Pytanie fundamentalne, które zadaję dopiero od niedawna: Skąd mam mieć choćby najmniejszą pewność, że Bóg istnieje???

To co czujesz, to to wiesz. Nawet jesli się pzy tym wachasz (jak ja ;)

Leniwiec pisze:
obiektywnie rzecz biorąc istnieję ja. co do reszty nie ma pewności

czysto subiektywnie, a wiec niepewnie :)
To się daje podważyć.

Moje pytania:
Po co? [począwszy od 'żyję', a w to wchodzi masa prezyjniejszych pytań zaczynających się od 'Po co' :)]
Czy? [kiedy byłem małym chłopcem miałem tysiące zamierzeń, wraz z uplywem czasu realizacji większości nie wydać, a doszło masę nowych zamierzeń i nurtuje mnie czy się spełnią
I jeszcze: Kiedy? [w odniesieniu do kilku istotnych rzeczy, co do których po pytaniu 'czy', odpowiadam sobie 'raczej tak' :)]

kiedyś wcześniej było tych pytań wiele więcej o rzeczy zwiazane z duchem, czy szeroko pojętą kulturą. Obecnie wyparły je głównie pytanka o rzeczy prozaiczne.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 listopada 2005 08:36:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Nurtowało mnie zawsze coś takiego (jako laika-niechemika, dla chemika pewnie jest to naturalne i nie ma w tym nic dziwnego):
Jak to jest że dwa gazy (wodór i tlen) tworzą ciecz (wodę) ?
Albo że posypuję kotleta solą kuchenną, czyli NaCl czyli mieszaniną gazu (chloru) i metalu (sodu)? Dziwne, nie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 listopada 2005 08:50:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
arasek pisze:
Nurtowało mnie zawsze coś takiego (jako laika-niechemika, dla chemika pewnie jest to naturalne i nie ma w tym nic dziwnego):
Jak to jest że dwa gazy (wodór i tlen) tworzą ciecz (wodę) ?
Albo że posypuję kotleta solą kuchenną, czyli NaCl czyli mieszaniną gazu (chloru) i metalu (sodu)? Dziwne, nie?


Ja tam co prawda chemikiem nie jestem, ale z tego co pamiętam to każdy pierwiastek ma trzy stany skupienia: stały, ciekły i gazowy. Postac jaka akurat przybiera jest zalezna od temperatury i cisnienia. Tak wiec nie mozna mowic, ze dwa " gazy" twoza cos tam, albo, ze sol sklada sie z ciala stalego i gazu... chyba.

Mnie natomiast od dluzszego czasu nurtuje inne pytanie:

Dlaczego pieniadze pozycza sie na chwile, a oddaje na zawsze? :?

Moze by sie jakis ekonomista wypowiedzial...

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 listopada 2005 09:09:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Mnie nurtuje pytanie: dlaczego nigdy nie mam dość pieniędzy?

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 listopada 2005 10:02:06 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 14:16:01
Posty: 2647
pytanie w stylu peta i od razu z odpowiedzia: dlaczego wszystko czego szukasz znajdujesz w ostatnim miejscu w ktorym szukasz? :lol:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 marca 2006 10:55:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 07 marca 2006 14:07:18
Posty: 802
Skąd: Marshes
Przyjmijmy na początek aksjomat (bo i czemu nie mielibyśmy go przyjąć?): byty obdarzone wolną wolą nie pozbawione są świadomości.
Wierzymy (przynajmniej niektórzy z nas) w istnienie aniołów, a ci są ponoć istotami wolnymi, nie zaś niewolnikami. Trudno się upierać przy tezie, że aniołowie posiadają mózgi, więc zupełnie spokojnie możemy uznać, że świadomość nie jest po prostu funkcją mózgu. Jeśli tak, to czemu mielibyśmy jej odmawiać innym bytom, tylko dlatego, że nie posiadają mózgów właśnie?
Któregoś razu zafascynowała mnie myśl, że może i gwiazdy posiadają jakąś formę świadomości, której istnienia oczywiście w żaden sposób nie jesteśmy w stanie zaobserwować ograniczeni czysto ziemskimi doświadczeniami. Proszę sobie wyobrazić targane protuberancjami, krążące po galaktycznych ścieżkach Słońce z jego przemyśleniami gromadzonymi przez miliardy lat. Albo świadomą próżnię!
P.S. „Wszystkie dzieła pańskie, błogosławcie Pana!”


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 marca 2006 11:11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
to, że nie mogę pojąc czym są wirusy komputerowe to jeszcze nic. ale ja nie mogę (no nie mogę!) pojąć działania peryskopu! w ogóle mój mózg nie przyjmuje informacji dotyczących dizałania peryskopu. jak to jest w ogóle możliwe? poza tym dlaczego lustro odbija światło, które nie jest przecież materią? - na tym zastanawiam się od kilku dni, odkąd odkrycia tego dokonał mój syn stając przed lustrem z latarką.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 marca 2006 11:15:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
natalia pisze:
poza tym dlaczego lustro odbija światło, które nie jest przecież materią? - na tym zastanawiam się od kilku dni, odkąd odkrycia tego dokonał mój syn stając przed lustrem z latarką.



Fale, tez nie sa materia, a mimo to ulegaja odbiciu ;). Zjawisko odbicia w ogole nie powinno byc wiazane z materia, bo wtedy faktycznie moze narobic balaganu w glowie. :)

A zasade dzialania peryskopu najlatwiej sobie wyobrazic bawiac sie dwoma lusterkami i na przyklad probujac wyjrzec przy ich pomocy zza roku, za ktorym sie stoi ;)

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 marca 2006 11:16:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Ooo! Wątek "loop"!
A czy można tu się spytać (bo wiem, że tacy to przeczytaja), jak wygląda świat oczami daltonisty?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 marca 2006 11:22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
[...]


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 marca 2006 11:44:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Boskey pisze:
A czy można tu się spytać (bo wiem, że tacy to przeczytaja), jak wygląda świat oczami daltonisty?


Można. :faja:

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 marca 2006 11:46:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
To ja powrócę do mojego wcześniejszego pytania: dlaczego lustro odbija tylko prawo-lewo, a nie góra-dół?

Puddleglum pisze:
Któregoś razu zafascynowała mnie myśl, że może i gwiazdy posiadają jakąś formę świadomości, której istnienia oczywiście w żaden sposób nie jesteśmy w stanie zaobserwować ograniczeni czysto ziemskimi doświadczeniami. Proszę sobie wyobrazić targane protuberancjami, krążące po galaktycznych ścieżkach Słońce z jego przemyśleniami gromadzonymi przez miliardy lat. Albo świadomą próżnię!


Kiedyś miałem podobną myśl. I też mnie to ciekawi.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 marca 2006 11:52:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Gravi pisze:
dlaczego lustro odbija tylko prawo-lewo, a nie góra-dół



Bo odbicie w lustrze jest jakby odcisnieciem wzorca w matrycy? Ew. odzwzorowaniem obrazu trojwymiarowego na plaszczyznie (geometria wykreslna sie klanaia ;)) dlaczego by wiec mialo odbijac "gora-dol"? ;)

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5831 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 389  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group