Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 07:50:06

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 569 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 38  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 15 lutego 2016 20:01:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11807
Tosisława pisze:
Ale niektórym i po 30 się podoba..

Tak tylko chciałem uściślić, że gdy ta maszyna dopiero ruszała i było 1-2 miesiące po premierze debiutanckiej płyty -> 30-sto latkowie to byli jedni z najmłodszych na LuxForum... analogia między wiekiem - a chłonięciem muzyki niezbyt do mnie trafia...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 15 lutego 2016 20:33:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Crazy pisze:
najlepiej się wchłania, a potem pamięta te rzeczy, które były jakoś "pierwsze"


trafne spostrzeżenie
im więcej latek tym mniej tych pierwszych doznań
i nie dlatego, że ich nie ma
ale dlatego, że zaczynam lubić to co znam

młodzieńcze wrażenia są też jakieś bardziej intensywne i przenikające
i pewno wiążą się z wyborami, które nas później określają mniej lub bardziej

z muzyką to różnie - wolę dojrzały okres po 40-tce
Elo Time nie zdradzę ale Luna to jest to
-
w podróżach jednak najlepiej wspominam okres do 25 roku życia
dziś nie ma tego szaleństwa, beztroski
teraz 5 dni wyprawa i się podniecam
kiedyś miesiąc w górach to była podstawa
Bieszczady, Niski, Sądecki z tamtych lat to raj utracony


wiem, że to nie miejsce
wszystko przez Krejziego i intuicję Graviego

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 15 lutego 2016 20:37:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9931
No właśnie, mi nie tyle chodziło o chłonność, co o zwykłą zmianę gustu, potrzeb, oczekiwań, które przychodzą z wiekiem, a może nawet nie tyle z samym wiekiem, co pewnymi doświadczeniami i różnymi czasem nawet i pozamuzycznymi czynnikami kształtującymi określoną wrażliwość.

Chociaż zgodzę się z Crazym, że wiek ma wpływ na chłonność właśnie na tej zasadzie, że coraz mniej rzeczy słyszymy po raz pierwszy, coraz mniej emocji przeżywamy po raz pierwszy.
Od siebie mogę dodać też brak czasu na przeżywanie muzyki w taki sposób, w jaki się to robiło w latach szkolnych. Wtedy, jak słuchałam muzyki, to nie robiłam w tym czasie niczego innego. Kładłam się z słuchawkami na uszach i odpływałam. Teraz prawie nigdy nie słucham muzyki inaczej, jak w tle do innych czynności, może z wyjątkiem premierowych odsłuchów, a i to nie zawsze.

Może dlatego np. Freak jest u mnie tak wysoko - bo to wciąż coś bardzo świeżego i wciąż mam silny niedosyt podobnych dźwięków? Ale sama świeżość nie wystarczyłaby, gdyby ta płyta nie była tak świetna, gdyby nie trafiała w moją wrażliwość itd. W każdym razie poznałam ją po 30 i mimo to umiała zachwycić. :) Podobnie, jak np. Process, Źródło, Luna - one trafiają mocno w moją dzisiejszą wrażliwość. A Toń po prostu nie.

A jak już schodzimy na temat podróży - u mnie najmocniejsze, najintensywniejsze, najbardziej zapadające w pamięć doznania to te z okresu ostatnich lat!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 15 lutego 2016 21:20:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17983
Crazy pisze:
Mam wrażenie, że okresem największej chłonności jest jednak czas nieco wcześniejszy, gdzieś 15-25?...

..ja tak gdzieś od 14 do 20. Ale także od 35 do...hooo...hooooo :)
Kto ma starszego brata to słuchał jego rzeczy..no..nie wszystkich..W wieku od ok. 16 lat nastawiony byłem na artystów krajowych. A to z powodów tekstowych i agresywności siły przekazu tej muzyki. W zasadzie ta intensywność słuchania muzyki skończyła się wraz z zakończeniem edukacji. Normalnie...robota od 6 do 14, póżniej wojsko..cywil, różne problemy , robota..takie tam..Aż do czasu koncertu zespołu Armia w naszym amfiteatrze dobrych parę lat temu..z 9..10? No i to był kolejny strzał! Pif paf!
Jeśli chodzi o muzykę Armii, to nie umiem powiedzieć ,że któraś z płyt jest słaba. Jeśli chodzi np. o UT to uważam ją za płytę bardzo spójną.Od muzyki po szatę graficzną . Bardzo lubię ten klimat. ..Jesienna melancholia zagadka tej ulicy.. i okładka płyty ..Jak dwie połówki jabłka..Jeśli chodzi o TOŃ, to być może jest to znów płyta z rodzaju 40+ , ale tak raczej przesunięta bliżej 50..?
Płytę TOŃ stawiam wyżej od Legendy i nawet wyżej od AntiArmii.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 15 lutego 2016 21:53:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Fen mi zwerbalizowała, dzięki.

Chłonność jest zawsze. Im dalej tym bardziej wytrawnie
/wino im starsze tym lepsze =>pycha?
młode wino potrafi zaszumieć he he/.
Gdybym przestał chłonąć to śmierć.

wuka mądrze "Normalnie...robota od 6 do 14"
co jest tym co jest w przeciwieństwie,
które zawarłem w słowie "beztroska"
krzyż którego nie dostrzegamy w młodości, zaczyna ciążyć
dlatego też dostrzegamy więcej niż w młodości
i więcej wymagamy od życia, od sztuki, także od siebie

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 15 lutego 2016 22:27:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14856
Skąd: wieś
Chyba się z Wami zgadzam, chociaż ja raczej to postrzegam przez pryzmat pewnej dojrzałości. Mam tyle lat ile mam i jakieś tam doświadczenia są za mną, ale także i jakąś znajomość siebie i świata, której w wieku 20stu lat nie miałem. I mówiąc szczerze nie zamieniłbym tego na nic. Ale to dla mnie oznacza też to, że bardziej ufam sobie i swemu postrzeganiu. Co w kontekście Toni oznacza, że słyszę na niej bardzo mocną słabość tekstową, przez co nie ma u mnie wysokich ocen. O ile w der Prozess artysta chwycił intuicję i poszedł totalnie i o ile w Rimbaud jest podobnie, o tyle powtórka Rimbaud w składzie Armii jest dla mnie podróbką, a nie oryginałem. Niestety, ale dla mnie część tekstów jest mocno wtórna i czuję w nich fałsz i jakieś silenie się. Emocje, którym towarzyszyła premiera płyty i historie wokółforumowego jeszcze w tym mnie utwierdzają - płyta broni się sama albo nie. Tu mi się nie broni.

Dość trollowania. Moja 10tka jutro.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 16 lutego 2016 08:12:00 

Rejestracja:
wt, 22 grudnia 2015 10:01:40
Posty: 153
Fengari pisze:
No właśnie, mi nie tyle chodziło o chłonność, co o zwykłą zmianę gustu, potrzeb, oczekiwań, które przychodzą z wiekiem, a może nawet nie tyle z samym wiekiem, co pewnymi doświadczeniami i różnymi czasem nawet i pozamuzycznymi czynnikami kształtującymi określoną wrażliwość.


DOKŁADNIE o TO i mi chodziło! :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 16 lutego 2016 08:34:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 marca 2007 19:38:56
Posty: 1131
Skąd: Słupsk
A autor określił do jakiej grupy wiekowej kieruje ten album??

_________________
Polski ziemniak jest skarbnicą witaminy C


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 16 lutego 2016 09:13:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:49:54
Posty: 2283
Skąd: Warszawa
Fajny temat wypłynął.

Podpisuję się pod tym, że najwięcej, w sensie ilości stylów i gatunków, chłonąłem do momentu wspólnego zamieszkania z żoną czyli do 23 roku mojego życia. To był okres kiedy przesłuchiwałem wszystko związane np z neofolkiem czy hard bopem, albo kiedy przez miesiąc słuchałem przez cały czas po 12 godzin tylko Coltrane'a (to zresztą był okres rozczarowania samym sobą). Dziś po pierwsze nie mam na to czasu, a po drugie kultywuję w sobie zadowolenie z tych płyt, które posiadam materialnie. Mam jakiś szeroki krąg twórców, których wtedy poznałem, do których chętnie wracam i jeżeli nie mam ich twórczości na cd czy winylu to kupuję. Z drugiej strony nie mam już takiej potrzeby jaką miałem wcześniej, żeby płyty kolekcjonować, żeby przesłuchać wszystko co np. Ornette Coleman nagrał i wydał. Staram się również kultywować w sobie postawę braku oczekiwań w stosunku do artystów, których poważam. Tak mam z Armią czy z muzyką Mikołaja Trzaski - i Budzego i Trzaskę darzę ogromnym zaufaniem i nie mam w stosunku do nich oczekiwań na takiej zasadzie, że jeśli coś nagrają to będę po prostu cieszył się na nową muzykę.

Zaobserwowałem u siebie też coś co poniekąd wynika ze zmniejszonej ilości wolnego czasu. Jest to potrzeba doświadczania jak największej ilości głębszych emocji. Może wiąże się to z pracą, która przytępia mi wrażliwość, w związku z czym potrzebuję rekompensować sobie ten czas kiedy nie doświadczam. W związku z tym inaczej przeżywam muzykę i szeroko pojętą sztukę w ogóle. Więcej satysfakcji mam dziś z jej słuchania niż kiedy chłonąłem każdy niezależny gatunek czy styl. Łatwiej przychodzi mi nastrojenie się na coś konkretnego, mam większą świadomość własnych emocji i lepiej potrafię dobrać muzykę. Nie mam w sobie presji konsumowania i posiadania - praktycznie nie kupuję nowych płyt czy książek na zapas, zagłębiam się w to co mam. Z tego też wynika fakt mniejszej chłonności spotęgowany dodatkowo niemożliwością zaliczenia kilkunastu wyjść z domu w miesiącu na wydarzenia około-kulturowe.

_________________
"Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy krok do przodu!"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 18 lutego 2016 21:40:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7658
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Równie dobrze mogłoby pójść do wątku moto...

phpBB [video]


(http://www.tvnturbo.pl/aktualnosci,1850,n/babciu-po-co-ci-taki-samochod-ech-ty-dupku-zoledny,193762.html)

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 19 lutego 2016 22:01:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Powsinoga pisze:
Elo Time nie zdradzę ale Luna to jest to

bardzo ładne! :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 24 października 2016 08:08:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
"Kiedy człek sie robi dziadem..."

Kiedy nagle okazuje się, że proboszcz twojej parafii jest od ciebie o rok młodszy.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 24 października 2016 08:21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17983
:) miałem tak kiedyś z piłkarzami teraz już przywykłem.Nawet Prezydent jest młodszy ode mnie ;)

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 24 października 2016 13:36:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14856
Skąd: wieś
Kiedy opowiadasz, że miałeś to w liceum i orientujesz się, że to było 27 lat temu.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 24 października 2016 14:07:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Pet pisze:
10 lat temu napisałem taki post

ja taki post mógłbym napisać w w XX wieku

grawson pisze:
Kiedy opowiadasz, że miałeś to w liceum

a co to jest liceum? :szydera

ja tam nie mogę się przyzwyczaić do swoich lat
przecież to nienormalne te kolejne rocznice coraz bardziej okrągłe

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 569 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 38  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group