Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 11:50:28

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 569 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 38  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 25 października 2017 19:45:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17983
..nie wiem jak gdzie indziej, ale na Śląsku kiedyś do starszych ludzi z szacunku mówiło się " za dwoje". Nie mówiło się np. " widzi Pan tak to jest..".., a mówiło się ..Widzicie tak to jest..
No to dziś powiedziano tak do mnie w trochę innym kontekście, ale jednak.. :) Uśmiechnąłem się tylko pod nosem..
Chociaż osobiście tak właściwie czuję się jeszcze młodo.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 08 lutego 2018 18:12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 czerwca 2010 23:53:10
Posty: 1029
Skąd: Frakcja Astralna
...kiedy spora część osób z Forum pisze, że „Jeżeli” usłyszało pierwszy raz na Exodusie lub SSS, a Ty pamiętasz ten kawałek jako tzw. radiową premierę :mrgreen: Cholera, trochę mi przykro, ale cóż.. Jestem dziadem!!! :faja:

_________________
...sailin`on...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 08 lutego 2018 22:27:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19419
Skąd: z prowincji
XmrowekX pisze:
...kiedy spora część osób z Forum pisze, że „Jeżeli” usłyszało pierwszy raz na Exodusie lub SSS, a Ty pamiętasz ten kawałek jako tzw. radiową premierę :mrgreen: Cholera, trochę mi przykro, ale cóż.. Jestem dziadem!!! :faja:
nie jesteś sam :D

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 08 lutego 2018 22:44:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 czerwca 2010 23:53:10
Posty: 1029
Skąd: Frakcja Astralna
:lol: :lol: :lol: :piwo:

I gdzieś mi po głowie się pęta, że jakiś czas po premierze słyszałem fragment "Jeżeli" w takiej dziwnej audycji na Trójce? Czwórce? z komentarzem, że byłby to niezły podkład pod reklamę herbatek Doktora Paracelsusa... No chyba że pamięć płata mi figle. Jak to dziadu :mrgreen:

_________________
...sailin`on...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 08 lutego 2018 23:12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Ja usłyszałem „Jeżeli” na składance „Jak Punk To Punk” kupionej w miesiącu jej wydania. W 1986 roku. :|

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 08 lutego 2018 23:21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7658
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Nigdy w życiu nie słuchałem listy Trójki (przyznaję: parę razy ją we fragmentach słyszałem, ale nigdy nie śledziłem, nie słuchałem, nie głosowałem itp.), więc debiut "Jeżeli" w 1986 roku mnie oczywiście ominął. Nie byłem już wtedy taki mały, żebym w ogóle nie miał okazji tego tam usłyszeć, ale tak naprawdę nie słuchałem wtedy żadnego radia. Wiem mniej-więcej gdzie i kiedy świadomie usłyszałem Armię po raz pierwszy - był to na 100% wspomniany przeze mnie w wątku WFO o "Jeżeli" koniec 1988 roku, kiedy to z powodów rodzinnych regularnie bywałem w Kielcach i gdzie mój brat cioteczny introdukował mnie do punkrocka. Wtedy poznałem pierwszą płytę Armii, wtedy usłyszałem "Jeżeli". Był to też okres kiedy zacząłem poznawać dość obskurne kapele w rodzaju NoG i - nieco później - słynną kielecką kapelę WKG :mrgreen: a jeszcze troszeczkę później dostałem kopię pierwszego numeru Prosiacka i naszywkę z Sidem V., dzięki czemu mogłem pójść do liceum już z odpowiednio sprawioną kostką. Punkrock nie był jednak moim przeznaczeniem, bo błyskawicznie przestawiłem się na Doorsów i Pink Floyd :lol:

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 02 marca 2018 11:22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6962
...to patrzy na chłopców i myśli z troską ,że nie włożyli gaci zanim wsiedli na motor... :mrgreen:

https://www.youtube.com/watch?v=jBxo8V6R0tc


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 11 listopada 2018 16:50:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9931
Kiedy forumowicz, w wieku takim, że mógłby mi synem być, pisze coś takiego:
Mikosz pisze:
Gdyby w ogóle spytać dzisiejszych nastolatków o System of a Down to ciekawe, czy wiedzieliby, co to jest.

a ja sobie uświadamiam, że ten zespół był u szczytu popularności, kiedy już byłam dorosła i to już wtedy była muzyka 'młodszego pokolenia'.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 12 listopada 2018 10:09:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Tak, mogę się pod tym podpisać, ale z drugiej strony te rzeczy strasznie szybko się zmieniają a zwłaszcza młode pokolenie lubi uważać, że coś, co dwa lata temu było na topie, to już KLASYKA.

Nie wiem, czy zwykliście czytać komentarze na youtubie. Najczęściej pojawia się oczywiście "kto jeszcze słucha w listopadzie 2018" itp., ale przy wszelkich starszych rzeczach (osiemdziesiona, sześćdziesiona, obojętnie) regularnie pojawiają się wzdechnięcia, że ech, kiedyś to była muzyka, dlaczego prawdziwej muzyki już nie ma, teraz tylko szit, przy czym czasem piszą to tytułowe w tym wątku dziady, a czasem mamy wpisy typu "mam 13 lat, tata mi to puścił, kocham to, dlaczego teraz..." etc.etc.
No właśnie. Niedawno nie wiedzieć czemu zachciało mi się posłuchać współczesnych superstarów, od Eda Sherana po Justina Biebera ;-) Nie no, żartuję, po Biebera nie sięgłem, ale za to pojechałem trochę po różnej maści raperach i dotarłem nawet do Nicky Minaj. Nicky jak to Nicky prężyła śmiało ciało, przy okazji deklamując z szybkością imponującą, piosenka zaś była z 2011 czy nawet młodsza. Czytam sobie komentarze i ho, ho - to była inna ERA w muzyce, dowiaduję się! Jaka szkoda, że tamte czasy już odeszły, teraz to młodzież słucha jakiejś tam innej raperki (pierwsze słyszę, bom dziad) i w ogóle nie rozumie prawdziwej sztuki, bo ta już DAWNO odeszła, czemu TERAZ już nie ma takiej muzyki?!
Szczerze mówiąc czytając te komentarze, nie czułem się nawet jak dziad, tylko miałem nieodparte wrażenie, że pisali to debile :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 12 listopada 2018 16:36:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 02 sierpnia 2011 12:48:04
Posty: 1936
Skąd: Warszawa
Crazy pisze:
Szczerze mówiąc czytając te komentarze, nie czułem się nawet jak dziad, tylko miałem nieodparte wrażenie, że pisali to debile :-)


Trafne spostrzeżenie 8-).

_________________
Mam w sobie dzikość żółtej pantery...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 12 listopada 2018 21:46:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9931
Crazy pisze:
przy wszelkich starszych rzeczach (osiemdziesiona, sześćdziesiona, obojętnie) regularnie pojawiają się wzdechnięcia, że ech, kiedyś to była muzyka, dlaczego prawdziwej muzyki już nie ma, teraz tylko szit, przy czym czasem piszą to tytułowe w tym wątku dziady, a czasem mamy wpisy typu "mam 13 lat, tata mi to puścił, kocham to, dlaczego teraz..."

Myślę, że w ludziach - również tych młodych, jest głód dobrej, prawdziwej muzyki, przynajmniej w tych, którym się chce w ogóle poszukać czegoś innego, niż to co wciskają główne media jako trend. Akurat jestem z tych, co wierzą w spiseg i uważam, że to co promują media to celowe działanie mające na celu już nie tylko odmóżdżenie, ale w ogóle sprymitywnienie, okaleczenie emocjonalne społeczeństwa, wyzucie z głębszych potrzeb i uczuć. Takimi łatwiej się steruje. Na szczęście to nie do końca działa.
Krowom puszcza się Mozarta, żeby lepsze mleko dawały, a co może mieć na celu puszczanie ludziom tego syfu, który się serwuje?

Crazy pisze:
miałem nieodparte wrażenie, że pisali to debile


Może niekoniecznie debile, tylko ludzie bardzo młodzi. :) Jeśli pisali to osobnicy lat 13 albo i mniej, to dla nich muzyka z 2011 to w istocie jakaś prehistoria. Merytorycznie się nie odniosę, bo rapu nie słucham i nie wiem, czym różni się ten z przed 7 lat od obecnego - może i się czymś różni. ;)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 13 listopada 2018 00:09:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Jasne, tak trochę za ostro napisałem, a raczej mnie to rozśmieszyło, niż jakoś zezłościło.

Fengari pisze:
Akurat jestem z tych, co wierzą w spiseg i uważam, że to co promują media to celowe działanie mające na celu już nie tylko odmóżdżenie, ale w ogóle sprymitywnienie, okaleczenie emocjonalne społeczeństwa, wyzucie z głębszych potrzeb i uczuć.

Wiadomo! Ja w ogóle wierzę w spisegi!
Dlatego też te komentarze tego typu (dotyczące dobrej muzyki sprzed lat, no ale nie kilku ;-)) witam zawsze z ciepłymi uczuciami, chociaż ich banalność czasem jest nieco dobijająca.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 13 listopada 2018 09:59:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Fengari pisze:
a ja sobie uświadamiam, że ten zespół był u szczytu popularności, kiedy już byłam dorosła i to już wtedy była muzyka 'młodszego pokolenia'.
To i dalsze rozważania przypomniały mi sytuację sprzed lat dwóch, kiedy z osobą odpowiedzialną za oprawę (wiecie - race, sektorówki, itp.) Chrztu córki uzgadnialiśmy, co byśmy chcieli, żeby zaśpiewała. Generalnie to my wymyślaliśmy, z większością poszło łatwo i szybko, ale jeszcze nam jednej pieśni brakowało i wtedy ona (wówczas na początku trzeciej dekady swego życia) rzucała propozycjami, w tym "może być też coś tradycyjnego, np. Abba Ojcze". Zapachniało Hildegardą von Bingen...

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 13 listopada 2018 14:33:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Crazy pisze:
Szczerze mówiąc czytając te komentarze, nie czułem się nawet jak dziad, tylko miałem nieodparte wrażenie, że pisali to debile



Myślę, że podobną refleksję mogli by mieć melomani z XVIII wieku, czytając w komentarzach na Jutubie zachwyty nad SOAD ;)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 13 listopada 2018 15:20:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
E, ale nie chodzi o zachwyty czy załamywanie rąk, tylko o to, czy nazywamy klasyką i "ech kiedyś były czasy" coś, co dopiero co się skończyło. Ja tam wolę SOAD od Mozarta, ale zdaję sobie sprawę, że są bardziej współcześni ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 569 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 38  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group