Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 11 maja 2024 22:10:57

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3188 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 grudnia 2006 18:50:32 
koniec świąt i trochę mnie to już cieszy... dziwne to były święta, nie mogę się już Paschy doczekać...

i czego ja się zawsze muszę w coś wpakować z czego potem nie mogę się wyplątać ? :? :evil: :roll: :( Boże, ratuj!


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 grudnia 2006 19:50:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 listopada 2005 20:20:58
Posty: 3939
Skąd: miasto Książąt
przeczytałem przed chwilą artykuł o O Brianie Welchu z Korna i innych nawróconych muzykach rockowych. podaję link, jak chcecie poczytać
http://muzyka.onet.pl/10175,1328661,wywiady.html

_________________
kocham cię extra mocno, kocham cię luksusowo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 grudnia 2006 20:08:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
wiki pisze:
jutro :?:

jutro "odjeżdżam na południe"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ha!


Ostatnio zmieniony wt, 26 grudnia 2006 21:08:21 przez elsea, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 grudnia 2006 21:14:06 

Rejestracja:
śr, 04 października 2006 21:59:50
Posty: 942
3bajki pisze:
a wiecei że narodziny Chrystusa są czczone dopiero od IV w. naszej ery?

nom,fakt.kosciol zaadaptowal poganskie saturnalia i zrobil z nich swieto katolickie(sic)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 grudnia 2006 22:31:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
profesor pisze:
ale w jakie góry?

Beskid Żywiecki - jeszcze za Istebną, miejscowoś nazywa się Rycerka Górna. podobno niestety sniegu tam nie ma, ale wszyscy harcerze stawili się na zbiórkę z nartami. planowane są wycieczki no i zabawa sylwestrowa w przebraniach za postaci filmowe. nina ma strój marion z robin hooda. tak więc dzis odprowadzałam ją na autokar. potem grałam w różne gry. potem chodziłam z wiaderkiem po wodę do beczkowozu, bo przez pół dnia była awaria na naszym osiedlu :roll: a teraz już zabieram się do pracy :|
wyjątkowo nieudane święta miałam w tym roku.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 grudnia 2006 23:09:34 
No to jeszcze z ciekawostek. Podobno celibat wśród księży (katolickich) wprowadzono dopiero w XVII wieku (żeby ich dzieci nie dzieliły majątku kościoła).
Kto by obstawiał że wybiorę sękacz, mógłby wygrać ziemniaka, a tak nagroda przepadła ;)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 grudnia 2006 23:46:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 13 listopada 2004 23:39:14
Posty: 372
Skąd: Glasgow / Wrocław / Lubań
natalia pisze:
wyjątkowo nieudane święta miałam w tym roku.

A ja zapadam chyba w sen zimowy. W pierwsze i drugie święto zwlokłem się z łoża dopiero koło 14:. Obiad jako śniadanie i znowu drzemka :? .

3bajki pisze:
Podobno celibat wśród księży (katolickich) wprowadzono dopiero w XVII wieku

W Wikipedii piszą inaczej...

_________________
Trio-dan-te! Trio-dan-te! Trio-dan-te!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 grudnia 2006 23:53:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14523
Skąd: nieruchome Piaski
Nie tylko w Wikipedii, ale także w "Leksykonie pojęć teologicznych i kościelnych" autorstwa Geralda O'Collinsa SJ, Edwarda G. Farrugii SJ (Wydawnictwo WAM, Kraków 2002).

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 grudnia 2006 23:53:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:39:34
Posty: 2858
Skąd: bydzia
sentymentalne, rodzinne swieta. Smutne. Wycieczka do lat 40-60 ubieglego wieku. Zdjecia u Babci. Malenkie takie. Sfotografowalismy je cyfrowka. Nowa jakosc. Ze szczegolami. HISTORIA. Nadal zywa.
dzis Rodzice na pierogowym obiedzie u corki. W tle Mega Ryana.

_________________
you create your hell...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 grudnia 2006 23:59:08 
Profesor: Miki: trzymajmy się Waszych źródeł. Powszechność praktyki miedzy III a XI wiekiem mnie interesuje. Ale znacznie te Wasze źródła lepsze.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 grudnia 2006 01:04:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25410
3bajki pisze:
Chyba dama jednak nie szła na 2,3 i króli: pik (do tyłu), ani kier (do przodu). No i jeśli przy trójce miało się kolor odpowiedniej dwójeczki to można było.

jak najbardziej!
i schodki!
ale z rzucaniem karty bezpośrednio ze stosika to mi się nie podoba. fakt, że przeważnie tak grywałem, ale akurat zmianę tego przepisu przyjąłem z dużym zadowoleniem, bo jest on gupi :-)

Przykro mi Natalia... ja miałem chyba wyjątkowo udane te Święta, bo ja w ogóle raczej nie lubię Christmasu, a w tym roku jakoś było fajnie.
Przyczyny widzę w dwóch rzeczach:

1) gdzieś w połowie tygodnia pomiędzy naszą Wigilią a tą prawdziwą zdałem sobie dobitnie sprawę z tego, że ulegam typowej przedświatecznej wariacji: wszystkie przygotowania, zakupy w proszku, pracy dużo (jeszcze w ostatnią sobotę musiałem iść prowadzić zajęcia a dowiedziałem się o tym trzy dni wcześniej dopiero!!!), czasu brak na cokolwiek, jakieś jasełka u Asi w szkole, z Kacprem się miałem spotkać, w końcu zzagranicy przyjechał, a nie mam kiedy się podrapać w dupę, plany na kino jeszcze miałem a to już zupelnie nierealnie wyglądło, a przecież cały czas podchorowany chodziłem... irytacja narasta, frustracja takoż... horror!
No i zobaczyłem siebie w środku tej beznadziejnej sytuacji i stwierdziłem, że na chuj z takimi świętami przez małe eś, jak tak to ma wyglądać, to może lepiej olać... i że będę wszystko robił powoli, ze spokojem i godnością ;-), i tak żeby zdążyć to, co ważne
- i wszystko się zdążyło :D

2. już w zeszłym roku wreszcie odmówiliśmy odbywania dwóch Wigilii jednego dnia, w tym roku również - cóż, polecam wszystkim, którzy są w takiej sytuacji! wreszcie można się naprawdę wyświętować, a nie być jedną noga w taksówce czy innym czymś tam i głowić się nad tym, co tu ze sobą wziąć, w co przebrać dzieci itd. :roll:
w dodatku w tym roku się wyjątkowo dobrze złożyło, że Wigilia w niedzielę, bo naszą pierwszą odbyliśmy już w sobotę, co sprawiło, że cała niedziela była już zupełnie jak dzień świąteczny, na niedzielną Wigilię poszedłem jakoś tak wyluzowany, a w poniedziałek na obiad świąteczny do rodziców już w pełni wypoczęty!

a dzisiaj dzień lenienia się, i oglądania filmów w TV (dwa i pół jednego dnia, to niespotykanie dużo, i ze wszystkich jestem zadowolony, na żadnym nie zasnąłem!) :-)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 grudnia 2006 01:35:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
puścili wodę więc pozmywam stos brudnych garów co to się uzbierał :? :roll:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 grudnia 2006 02:19:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Scrabble... Miał być monopol...ale dalej sklep zamknięty.

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 grudnia 2006 08:45:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14866
Skąd: wieś
Piła pisze:
Miał być monopol...


Ja mam. Dziś druga rozgrywka. U mnie święta bardzo udane. Pare cudów się zdarzyło.

Edit: Właśnie gramy. Chwilowo nieprzewidziana przerwa...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 grudnia 2006 17:43:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
:)
Kto zgadnie, co właśnie kupiłem - temu dam zajarać! :)

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3188 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 140 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group