Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 21:46:29

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 grudnia 2005 15:58:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
fakt, poniekąd żałuję

EDIT: Oprócz Rammsteina żałuję jeszcze a nawet jeszcze bardziej, że nie byłem na Dead Can Dance. Tym bardziej, że tu szansa na ponowny koncert jest znacznie mniejsza niż w przypadku Rammsteina :(

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: 2005
PostWysłany: śr, 28 grudnia 2005 19:20:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 19:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
Krucafiks!!! Pisałem mojego topika a tu nic! Ja też mam swoje super pozycje na 2005 rok.
Armia-Ultima Thule- natchnienie i olbrzymi pocisk inspiracji dla mojej starganej duszy.
Massala Sound System- polscy hindusiy, wislani fakirzy. Aż dziw bierze, że w naszym grajdole mozna generować takie dźwięki. Trans wielokulturowy w sosie curry :o
Budzy i Trupia Czaska- substytut siekierey, ale broni się i ma takiego kopa, jakiego dawno nie słyszałem u kapel w tym kraju.Gratuluję
No i na koniec, katowana prze ze mnie non stop w czasie spacerów zimowych Legenda. Ona nigdy nie zginie w długą samotną noc

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 grudnia 2005 20:55:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Bialy_Kruk pisze:
długą samotną noc

?? :| :D :D :D

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 grudnia 2005 21:05:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:22:24
Posty: 1938
Skąd: Łódź
Alpuhar? :D

_________________
"Ale my kochamy to, co nieświadome; kusi nas wino, miłość i krew." Ernst Jünger
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 grudnia 2005 22:48:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 18:19:05
Posty: 249
Skąd: Zabrze
Ale TC nie wyszła przecież w tym roku... A jeżeli chcesz kopa to posłuchaj sobie polskich kapel hc/punkowych typu Eye For An Eye albo Coalition i zobaczysz, że można grać lepiej...

_________________
Mięso i kości, serce i wątroba, wiatraki na niebie. martwica mózgowa!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: 2005
PostWysłany: czw, 29 grudnia 2005 12:09:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 19:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
w długa samotną noc- a to moja trawestacja. TC to moje odkrycie 2005 roku i tyle. Woyteck obie kapele słyszałem, ale fanem nie jestem. Wolę zapach i smak Siekiery, a z czadów to polecam ostanią płytę NIN. Trent Reznor znowu mnie powalił. Pozdrawiam :wink:

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 grudnia 2005 14:53:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 stycznia 2005 20:06:28
Posty: 1086
Skąd: z Catanu
"Ultima Thule"*****
Nie lubię tego rodzaju muzyki, ale oceniając płyty Armii na innym forum, właśnie 5 wystawiłem Ultimie.

"41" Kazika ***
Kupiłem sobie niedługo po wydaniu, bo usłyszałem kilka świetnych kawałków. "Pani Katarzyna" powinna album promować. Podobałe mi się "Anarchia w WC" i "Down in the another hole". Później się rozczarowałem, bo poza wcześniej znanymi prawie nic mi się nie podobało. Ja w ogóle mało Kazika słucham, więc chyba wszystkim płytom wystawiłbym około trzech gwiazdek.

"Poligono Industrial" ****
Na razie słuchałem tylko mimochodem. Może po dokładnym przesłuchaniu coś się zmieni.

Ostani System of a Down****
Też tylko mimochodem słuchałem. "B.Y.O.B." to był dla mnie świetny kawałek, ale w końcu się przejadł. Reszta to był taki typowy System, który w sumie lubię, chociaż nie słucham tego typu muzyki.

"Mimo wszystko"**
Całego "Echosystemu" nie słyszałem. Ten kawałek jest dla mnie zdradą. Hey gra tu jak Myslovitz. Lubię Myslovitz, ale wolałbym, żeby Hey się nie zmieniało za bardzo. "Mimo wszystko" byłoby ładniejsze gdyby K. Nosowska śpiewała trochę mocniej i syntezatory (może to są jakieś organki; ja się nie znam) zostały wyeliminowane albo umieszczone pod koniec utworu, żeby się na nie z niecierpliwością czekało.
Mógłbym pisać o innych płytach, z których znam tylko jeden singiel, ale to nie ma sensu, więc wybrałem tylko ten.

Lao Che *****
Raz przesłuchałem cały album o powstaniu i raz oglądałem koncert w telewizji. Tyle mi wystarczyło, żeby stwierdzić, że to nadzwyczajny zespół.

Co najmniej **** dla muzyki z "Broken Flowers".
Ze ścieżek dźwiękowych tylko to mi się teraz przypomina.

_________________
Czuję tu zapach chrześcijanina


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 30 grudnia 2005 12:18:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 18:19:05
Posty: 249
Skąd: Zabrze
Bialy_Kruk pisze:
TC to moje odkrycie 2005 roku i tyle. Woyteck obie kapele słyszałem, ale fanem nie jestem. Wolę zapach i smak Siekiery


Dobrze.... Ja nie mówię, że w/w kapele są lepsze od Siekiery. Ale na pewno są - że tak powiem - "szczersze" od TC. Bo Siekiera była w tamtych czasach naprawdę sporym odkryciem i do dzisiaj robi ogromne wrażenie. Bo wtedy wszyscy członkowie byli punkami, a muzyka była prosta, dlatego, że Adamski pewnie potrafił tylko tyle. A TC jest, jak stwierdziliśmy z Rzuffem bardziej na zasadzie "podniecania się Siekierą". Armia przez ostatnie dobre parę lat robiła rzeczy naprawdę skomplikowane i wymagające dużej sprawności instrumentalnej. A teraz to wyglądaj jakby Popkorn chciał udawać, że jest punkiem i zaczął grać muzykię na trzech akordach. Całe brzmiwenie TC jest moim zdaniem jakieś takie za mało... oi! - owe... Wiem, że to może dziwnie brzmi, ale to w sumie pradwa. Bo płyta brzmi jakby wszystko było nagrywane na komputer, a przecież prawdziwy punk wywodzi się z garażu... Wiem, że może wielu się teraz narażę, ale jak dla mnie TC jest taka.. "punkowa na siłę". A Siekiera była punkowa z natury.

Pozdrawiam również.

_________________
Mięso i kości, serce i wątroba, wiatraki na niebie. martwica mózgowa!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 30 grudnia 2005 13:41:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:22:24
Posty: 1938
Skąd: Łódź
Woyteck pisze:
A teraz to wyglądaj jakby Popkorn chciał udawać, że jest punkiem i zaczął grać muzykię na trzech akordach.

Trzeba być punkiem żeby grać na trzech akordach i drzeć mordę? Myślę, że nie.
Ja bym życzył wielu młodym punkowym kapelom chociaż połowy tej energii i świeżości, które mają stare zgredy z Trupiej Czaszki. :)

_________________
"Ale my kochamy to, co nieświadome; kusi nas wino, miłość i krew." Ernst Jünger
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: 2005
PostWysłany: pt, 30 grudnia 2005 19:42:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 19:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
Trzeba być punkiem żeby grać na trzech akordach i drzeć mordę? Myślę, że nie.
Ja bym życzył wielu młodym punkowym kapelom chociaż połowy tej energii i świeżości, które mają stare zgredy z Trupiej Czaszki.
hulagu ja sie zgadzam z toba w 100%. Na siłę to byłby powrót Siekiery z Adamskim i Budzyńskim. A przeciez sam byłem sympatykiem takiego come backu. A właśnie dla mnie na tej płycie Popkron zasłuzył na miano jednego z lepszych gitarzystów w tym kraju. Inna kwestia jest to, że mimo jak powiedział Patyczak o swojej muzyce trzy akordy darcie mordy. Granie punk rocka nie jest łatwe. Bo tu się gra przede wszystkim sercem, potem głową a na koniec łapami. A Mikołaj, ja bym nigdy nie podjął się recenzowania płyty po wysłuchaniu jednego,góra dwóch lub trzech kawałków, co Tobie polecam. :wink:
Podsumowująć TC jest płyta wyjatkową, zobaczymy jak wypadną na koncertach i kto będzie nowym gitarzystą? Może wiecie :?:

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 02 stycznia 2006 19:48:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 31 grudnia 2005 00:04:32
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Moja pierwsza dziesiątka (Polska i reszta razem):

1. SOAD - Mezmerize / Hypnotize
2. Riverside - Second Life Syndrom
3. Nevermore - This Godless Endeavor
4. Opeth - Ghost Reveries
5. Depeche Mode - Playing The Angel
6. Deep Purple - Rapture Of The Deep
7. The Rolling Stones - The Bigger Bang
8. Candlemass - s/t / Paradise Lost - s/t (ex equo)
9. Kate Bush - Aerial
10. Armia - Ultima Thule

Wydarzenie - U2 w Chorzowie / Cream w Royal Albert Hall

Rozczarownie - Muzycznych rozczarowań ostatecznie nie mam, od biedy załapuje się brak DVD Tool, zapowiadanego od dłuższego czasu i koncert Mars Volta w Stodole, dla mnie trudny do zniesienia.

Nadzieje na 2006 r. - m.in. Tool i Metallica


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group