Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 15:35:29

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 133 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 31 marca 2008 16:34:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
:)
Dzięki za udział i dobre słowa. Jutro może coś więcej napiszę, może ktoś chciałby coś usłyszeć...

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 31 marca 2008 18:17:09 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:16:30
Posty: 1280
Ja bym chciał.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 31 marca 2008 19:11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 06 września 2007 13:57:13
Posty: 1878
Skąd: Warszawa
ja też :)

_________________
http://nemesister.tv


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 kwietnia 2008 09:35:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
No więc ja jestem bardzo zadowolony.
Zacznijmy od rekordu frekwencyjnego - na Pyrkon przybyło... około 2000 (słownie: DWÓCH TYSIĘCY) osób! W porównaniu do zeszłego roku, jest to skok o prawie sto procent, a już rok temu byłem przerażony liczbą.
Teraz może chwilę o rzeczach dla mnie mniej ważnych. Ja konwent zwykłem oceniać pod dwoma względami - programowym i imprezowym. Kwestie ogólnoorganizacyjne schodziły dla mnie zawsze na plan dalszy i z przeproszeniem waliło mnie, czy czekam do rejestracji 5 minut czy 15, czy kibel jest brudny i czy moja karimata mieści się w kącie, na korytarzu, czy pod stołem. (W sumie dawno już nie spałem w takich warunkach na konwencie, nie te lata :) ). Wszystko to szło w niepamięć, jeśli organizatorzy konwentu zapewniali mi dostateczną ilość atrakcji, a wieczorem mogłem w miłym towarzystwie sączyć browar i wieść niekończące się dyskusje na tematy wszelakie, ewentualnie zażyć odrobiny szaleństwa jakiegokolwiek sortu.
Ten ustęp wziął się stąd, że przeglądam na różnych stronach relacje z Pyrkonu i spotykam się z takim właśnie marudzeniem. Być może jestem starym dziadem, dla którego ważniejsze jest, CO zobaczę na konwencie, a nie w jakich warunkach (choć na zdrowy rozum wydawałoby się że to raczej tzw. dzieciaki mogą spać byle gdzie i mało ich to rusza). Zewsząd więc widzę marudzenie, że brudno, że tłok, że nie było gdzie się ruszyć, że (o zgrozo!) były kolejki do kibli....
Przyznam, iż przygotowując Pyrkon, również śledziłem wpisy na różnych forach (zwłaszcza stricte Pyrkonowym) i wątpiłem w sens dalszego mojego udziału w przygotowaniach do tej imprezy w latach następnych. Dlaczego? Wszystkich interesowały warunki lokalowe, ile będzie Larpów, czy będzie pokaz mangi itp. Nikt niemalże nie interesował się częścią literacką, wzmianki na forum że "załatwiłem" obecność tego czy innego autora spotykały się zwykle z milczeniem.
Pocieszałem się tym, że może po prostu fani starej daty (konwent sponsorowany przez słowo "nostalgia") mojego pokroju nie spędzają czasu na tego typu forach, pisząc co im ślina na język przyniesie.
Na szczęście nie myliłem się.
Z programu byłem, powiedzmy szczerze, dumny. Niemal 30 pisarzy, w tym jeden z zagranicy, blok literacko-publicystyczny podzielony na 4 sale (czyli łącznie 96 godzin). Frekwencja znakomita, na niektóre spotkania nie można było wejść - dosłownie, wepchnięcie się na wykład Marka Huberatha było ponad moje siły. Ciekawe dyskusje w programie i poza nim, na korytarzach, w knajpach.... Zwłaszcza ta część nieoficjalna wyszła znakomicie. Jeden z moich ulubionych (i twórczościowo i prywatnie) autorów - Wit Szostak, filozof, uczeń Tischnera i pracownik Instytutu Tischnerowskiego - napisał mi wczoraj że często na konwentach z dobrymi znajomymi po prostu gada się o pogodzie, o tym co słychać... A u nas za każdym razem, bez zbędnych wstępów, trafiał na dyskusje filozoficzne, ontologiczne, religijne.... Nie ma się co czemu dziwić, gdy np. na przestrzeni czterech metrów kwadratowych, w pokoju hotelowym, przy kilku butelkach spotykali się on, Lech Jęczmyk, Marek Huberath, Łukasz Orbitowski, Szczepan Twardoch, Wojtek Szyda, Merry i ja... Te nieoficjalne długie pouczające rozmowy - to był dla mnie największy hit tego Pyrkonu.
Ale wróćmy do punktu widzenia zwykłego konwentowicza. Na forach ciągle jeśli widzę coś o programie to np. pochwały lub nagany pod adresem prelekcji typu "Erotyka w RPG"... Jako się rzekło, nie zwracam już na to uwagi, wystarczyło mi to że na samym Pyrkonie usłyszałem megatony słów pochwały pod adresem organizatorów i moim od nieanonimowych ludzi, kórych znam od lat, których zdanie sobie cenię, którzy od lat na konwenty jeżdżą i niejedno widzieli. Przykładowy dialog z młodym autorem, Kubą Ćwiekiem:
- Gratuluję największego konwentu w Polsce.
- Dziękuję, chociaż wolałbym żebyś mi gratulował najlepszego.
- Wiesz co... w sumie....
:wink:

A na dowód tego że tak zupełnie nie zdziadziałem i nie zajmuję się wyłącznie mądrymi dyskusjami przy piwie - wziąłem czynny udział w wielkiej bitwie na torty! :peace:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 kwietnia 2008 21:24:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 06 września 2007 13:57:13
Posty: 1878
Skąd: Warszawa
Peregrin Took pisze:
kolejki do kibli....

wiesz, to potrafi obrzydzić nawet najlepszą imprezę ;)
Peregrin Took pisze:
że tłok

to chyba dobrze :)

_________________
http://nemesister.tv


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 kwietnia 2008 07:17:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Ostateczna frekwencja po podliczeniu: 2131 osób in total.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 kwietnia 2008 12:09:01 

Rejestracja:
pn, 07 marca 2005 22:40:05
Posty: 1662
Peregrin Took pisze:
en ustęp wziął się stąd, że przeglądam na różnych stronach relacje z Pyrkonu i spotykam się z takim właśnie marudzeniem. Być może jestem starym dziadem, dla którego ważniejsze jest, CO zobaczę na konwencie, a nie w jakich warunkach

heh, do kumpla przyjechała całkiem mocna ekipa "na konwent" i ich największym problemem było to, że "ta szkoła stara, zaraz się posypie" i "ale śmierdzi na tych korytarzach". w gruncie rzeczy tylko tyle potrafili powiedzieć o konwencie, bo nie byli na żadnym punkcie programu. Po prostu wypili kilka flaszek i grali w wiedźmina w pobliskiej knajpie..
w sumie też dobry sposób na spędzenie weekendu. Tylko że, gdyby Pyrkon odbywał się w sheratonie, oni i tak by zgrabnie ominęli wszystkie punkty programu i chlali jak zwykle, więc moim zdaniem takie marudzenie można olać ciepłym moczem.
z drugiej strony to jest aktualna kwestia, czy konwenty mają iść w stronę rozrywek typu larpy i dens dens rewoluszyn czy bardziej tradycyjnie w stronę literacką.. pyrkon na razie idzie środkiem i bardzo mi się to podoba:)
Peregrin Took pisze:
wziąłem czynny udział w wielkiej bitwie na torty!

no kombinezon miałeś wyczesany:P


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 kwietnia 2008 12:24:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Leniwcze - proszę bardzo. Oto my obaj tuż przed bitwą.
Obrazek

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 kwietnia 2008 08:29:16 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:16:30
Posty: 1280
A jeśli chodzi o literaturę, co co uznalibyście za warte wspomnienia, coś szczególnego, ciekawego, przełomowego itp?
Podobno Szczepan Twardoch promował, jak sam określa, nie-fantastyczne "Przemienienie". Czy faktycznie wychodzi on poza fantastykę?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 kwietnia 2008 08:56:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Dla mnie, Jurku, głównym hitem były - jak wspomniałem - nieoficjalne bloki literackie w hotelowej knajpie. :) Zwłaszcza wykład Szczepana o apokatastazie (dla nas zdecydowanie "słowo konwentu" :D ), który sprokurował długą dyskusję.
Przyznam że - jak to przy organizacji - niewiele widziałem poza tym, że wszystko się odbywało i że byli ludzie, słuchali, pytali...
Na temat nowej ksiażki Szczepana może Merry coś powie, bo nawet nie byłem na spotkaniu.
Wychodzi że ja w ogóle nic nie wiem o tym konwencie. :D
Kilka zapowiedzi. Orbit zapowiadał powieść dziejącą się we Wrocławiu, na dniach nowa (po 11 latach!) powieść Inglota, Szostak potwierdził że skończył z góralszczyzną i ludowością i będzie siłował się z dniem dzisiejszym (głównie w Krakowie), co zapowiedziały dwa ostatnie jego opowiadania. Za chwilę zbiór esejów naukowych Zimniaka.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 kwietnia 2008 09:04:14 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:16:30
Posty: 1280
Dzięki.
Peregrin Took pisze:
niewiele widziałem poza tym, że wszystko się odbywało

Taka dola organizatora ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 03 kwietnia 2008 21:34:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Pippin......... gratuluję! Z opisu wynika dla mnie jasno, że konwent był świetny i gdybym miał w ogóle być na jakimś konwencie, to właśnie na takim. Chuj z brudnymi kiblami :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 06 marca 2009 14:38:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Pyrkon coraz bliżej.
Reklamuję swój blok. :)

Cytat:
Blok literacko-naukowy to tradycyjnie najbardziej rozbudowany blok programowy Pyrkonu, wypełniający szczelnie aulę oraz trzy sale prelekcyjne. Tutaj spotkacie swoich ulubionych pisarzy (zarówno uznane sławy, jak i obiecujących debiutantów), krytyków, redaktorów i wydawców. Spotkania autorskie, prelekcje i panele dyskusyjne na różnorodne tematy - od teorii literatury, przez religię, nauki ścisłe, filozofię, historię, mistykę aż do eksploracji Kosmosu.
Ze znanych pisarzy na Pyrkonie pojawią się między innymi: Marek S. Huberath, Anna Brzezińska, Wit Szostak, Łukasz Orbitowski, Andrzej Zimniak, Marek Baraniecki, Jacek Komuda, Andrzej Pilipiuk, Ewa Białołęcka, Jakub Ćwiek, Marcin Przybyłek, Rafał Kosik czy Wojciech Szyda. Z każdym z nich będzie można porozmawiać na temat odbioru i interpretacji dotychczasowej twórczości oraz najbliższych i nieco dalszych planów pisarskich. Prócz tego, większość wystąpi również z własnymi referatami na interesujące tematy o sporym przekroju tematycznym. I tak - Marek Baraniecki zajmie się zagadnieniami z pogranicza medycyny i parapsychologii, Anna Brzezińska wraz z Grzegorzem Wiśniewskim przedstawią kilka tajemniczych i nieznanych historii z dziejów pierwszej wojny światowej, Witold Jabłoński zbada prasłowiańskie pochodzenie wielu naszych codziennych zwyczajów. Milena Wójtowicz spróbuje zdefiniować istotę społeczeństwa, Piotr Rogoża przybliży fascynującą postać Bronisława Malinowskiego, a zagadnienia psychologii ludzkiej zgłębi Marcin Przybyłek. Wojciech Szyda opowie o problemach towarzyszących konstruowaniu literackich Zaświatów, a Andrzej Zimniak zaprezentuje, również wizualnie, osiem prywatnych cudów współczesnego świata.
Jak pisarze - to i książki. Organizatorzy z pewnością zwrócą uwagę na nowości na polskim rynku - tuż przed Pyrkonem ukaże się "Struktura" Michała Protasiuka (druga powieść młodego pisarza, który przed kilkunastoma laty był jednym z tych, którzy rozruszali i pobudzili do wspólnego działania środowisko poznańskich fantastów), chodzą też słuchy, że oficjalną premierę na poznańskim konwencie będzie miał "Święty Wrocław" - długo wyczekiwana nowa powieść najpopularniejszego obecnie polskiego twórcy horrorów, Łukasza Orbitowskiego. Wydawnictwo Rebis publikuje w tych dniach "Boga Imperatora Diuny" - na Pyrkonie pojawi się z tej okazji twórca ilustracji do tej książki, światowej sławy malarz - Wojciech Siudmak.
Pisarze to nie jedyni goście Pyrkonu. Przybędą również znani redaktorzy i krytycy literaccy, na czele z Maciejem Parowskim z "Nowej Fantastyki" (który od niemal trzydziestu lat jest jednym z głównych, a w przeszłości wręcz głównym, prezenterem polskich opowiadań na rynku wydawniczym) i Lechem Jęczmykiem (wieloletnim tłumaczem i wydawcą fantastyki w Polsce, który odkrył dla polskiego czytelnika takich twórców jak Vonnegut, Dick i Heller). Pierwszy z nich odpowie na wszelkie pytania czytelników na temat pism, które reprezentuje ("Nowa Fantastyka" i "Czas Fantastyki"), zdradzi nam też zaskakujący fakt swego powrotu do pisania powieści, drugi, jak co roku, podzieli się garścią swych parafilozoficznych refleksji na temat czasów, w których żyjemy. Reprezentowane będzie również środowisko naukowe - będzie można spotkać się z profesorem UAM Antonim Smuszkiewiczem, który jest chyba najwybitniejszym uniwersyteckim badaczem polskiej fantastyki oraz z doktor Edytą Rudolf z Uniwersytetu Wrocławskiego. Pretekstem do obecności obojga jest również powstała w zeszłym roku nowa nagroda dla polskich twórców literatury fantastycznej - Nagroda Imienia Jerzego Żuławskiego, powołana do życia przez Andrzeja Zimniaka, w której kapitule zasiadają głównie poloniści, w większości ze stopniami co najmniej doktorskimi. Samej Nagrodzie poświęcone będzie osobne spotkanie.
Wszystkie wspomniane do tej pory osoby wezmą również udział w szerzej zakrojonych kilkuosobowych panelach dyskusyjnych. Rozmowy będą toczyć się na tematy literackie, historyczne, metafizyczne, religijne, filmowe... W zgodnej opinii większości uczestników, panele te od lat są wręcz największą atrakcją literackiego bloku Pyrkonów.
Sławne nazwiska to oczywiście nie jedyni twórcy tej części konwentu. Będzie można wysłuchać wielu prelekcji poprowadzonych przez fanów i czytelników fantastyki. Jak co roku, mocno eksplorowane będą tematy historyczne (będzie o historii Zakonu Krzyżackiego, sztuce wojennej Średniowiecza i Renesansu, czy Świętej Inkwizycji), naukowe (dowiemy
się czym są tajemnicze sfery Dysona, czy istnieje naukowe potwierdzenie wilkołactwa, a sam prezes Drugiej Ery (głównego organizatora konwentu) zajmie się tematem futurystycznych i fantastycznych wizji przyszłości), religijne, socjologiczne... Nie zabraknie też spotkań lżejszego kalibru - opisane zostaną najgłupsze wynalazki świata czy kulturalna kariera tak zwanych żywych trupów.
Pyrkon nie ma osobnego bloku muzycznego, lecz tradycją są już, umieszczone niejako na peryferiach bloku literackiego, koncerty. Będzie więc można wysłuchać stałych gości poznańskiej imprezy - nawiązującego do mitologii Sarmatyzmu Jacka Kowalskiego oraz grającej na harfie Basi Karlik.
Oczywiście wymienione atrakcje to nie wszystko, w czym można będzie wziąć udział na Pyrkonie. Ilość, bogactwo, różnorodność tematów, obecność znanych twórców, krytyków, wydawców i naukowców zajmujących się fantastyką oraz wieloletnie doświadczenie organizatorów są najlepszą gwarancją tego, że nikt w Poznaniu nudził się nie będzie, a echa konwentu będą rozbrzmiewać jeszcze bardzo długo.


www.pyrkon.pl

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 06 marca 2009 14:52:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Zgadza się, drugi rok z rzędu stać nas na billboardy...
Nie pamiętam wszystkich lokacji, ale są pewnie też w Krakowie, Lublinie, Łodzi, Wrocławiu, Katowicach, Bydgoszczy, Toruniu, Szczecinie, a nawet w Koninie i Koszalinie (te dwa ostatnie to w jakiś tajemniczy sposób, bo myśmy prosili o Kalisz).

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 marca 2009 15:20:55 

Rejestracja:
pn, 07 marca 2005 22:40:05
Posty: 1662
gdzie ten program tej:)


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 133 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group