Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 17 kwietnia 2024 00:55:52

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 marca 2007 22:17:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17991
A u nas w tzw. "małym lasku" było nieduże bajorko w ktorym mieszkały żaby.Przez "mały lasek" trzeba było iśc z zamkniętą buzią ,bo jak się ją miało ją otwartą, :mrgreen: to podstępne żaby liczyły zęby,ktore po jakimś czasie same wypadały.I z perspektywy czasu powiem wam ....... to chyba była prawda.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 28 stycznia 2012 19:15:49 
Przypomniał mi się dzisiaj ten wątek, gdy w wywiadzie Woody Allen mówił o swojej obsesji na punkcie zdrowia i że najchętniej codziennie by robił sobie prześwietlenie. Uwielbiam czasem czytać takie rzeczy bo czuję się przy tych ludziach tak... zdrowo :D

Gdzieś tam w wątku o SSS padło bodajże coś takiego, że jednakowe cyferki na elektronicznym zegarku są dla Elronda szczególne, magiczne. A mnie to strasznie, strasznie wkurza! Ostatecznie pojedyncze, szczególnie 9.09 może być, podwójne są okropne (anty-rekord pobija 14.14, brrr)

Tak samo denerwują mnie liczby parzyste - nie mają środka! W nieparzystych od środka wszystko się ładnie, symetrycznie rozchodzi - właśnie tak, jak trzeba.

Kiedyś także cyferki w komputerowym liczniku temperatury musiały być określone, one same albo przynajmniej zależności między nimi. Inaczej trzeba było czekać, aż się zmieni i dopiero wyłączyć.. na szczęście mi przeszło :oops:

O myciu rąk, hipnotyzujacych koparkach i śmieciarkach o ile pamiętam było. Odstępy między płytkami chodnikowymi też, chociaż jak były bardzo popękane to trzeba było cwaniakować i wskakiwać na krawężnik...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 28 stycznia 2012 19:43:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 21:04:57
Posty: 14022
Skąd: ze wsi
elrond pisze:
...kiedy byłem małym chlopcem lubiłem sie przyglądać pracującej koparce....hipnotyzowalo mnie to wprost...

kiedy Kazik był niemowlęciem strasznie trudno go było uśpić na spacerze. Darł sie na całe osiedle tak, ze ludzie zamykali okna, inni wypatrywali kto obdziera dziecko ze skóry...... biegłem wtedy uczepiony wózka na miejsce budowy jakichś rurociągów, i tam koparki działały na niego tak uspokajająco, że zasypiał w jednej chwili.... z tego powodu znałem na pamięc wszystkie okoliczne prace koparkowo - spychowe...

P.S.

Ja nie lubiłem stopy wystawiać z łóżka.

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 28 stycznia 2012 23:06:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17991
Pietruszka pisze:
Ja nie lubiłem stopy wystawiać z łóżka.

..tak żeby nie marzła? i nie zwisała :wink:
Nie wiem czy to obsesja..ale jak styropian widzę nawet to gęsiej skórki dostaję..albo dłonie brudne od cementu!!!!..albo torebka z mąką ziemniaczaną w dłoni..i te chrup..chrup..! Olaboga! :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 29 stycznia 2012 19:28:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:39:34
Posty: 2858
Skąd: bydzia
Pietruszka pisze:
Ja nie lubiłem stopy wystawiać z łóżka.

ja tez!
Bo licho spod lozka nie spi, wiesz Wuka? ;)

_________________
you create your hell...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 29 stycznia 2012 19:40:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 05 lutego 2008 00:32:44
Posty: 3641
ja na pewno bałam się Czarnej Ręki, Boba, że pojawi się w lustrze w łazience (choć czasem kusiłam los i specjalnie się w nie wpatrywałam... ) i już nie pamiętam czego. Ale przypomniały mi się dwa urocze lęki innych. Wnuczek moich sąsiadów jak poszedł do pierwszej klasy to nie chciał jeździć autobusem razem z innymi dziećmi do szkoły, bo bał się, że cytuję "autobus się zarwie", a kolega mojego brata bał się szyszek.

a, i babcia nas straszyła, że nas Cyganie porwą (nawet opowiadała nam taką przepowiodkę o chłopcu któremu się to przytrafiło :) ), ale nie pamiętam, żebyśmy się tego jakoś specjalnie bali.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 04 lutego 2012 21:09:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:14:16
Posty: 6965
Bałam się hipisów, bo mama kazała mi poczęstować całą bandę paczką pierniczków. Gdy ostatni hipis wziął ostatniego pierniczka uśmiechnęłam się mężnie i powiedziałam nic nie skodzi, ja nie lubię piernickuf.

Potem hipisi zgasili światło żeby pograć na gitarach i pośpiewać, i dopiero wtedy pokazałam jak umiem krzyczeć :wink:

Dużo później hipisi odwiedzali mojego brata, każdy wielki do sufitu i zarośnięty. Ideologię hipisowską poznałam w przedpokoju z ręką na klamce.
Bardzo przyjemni ludzie, nie było się czego bać.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 04 lutego 2012 23:15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17991
anastazja pisze:
Bałam się hipisów,

..a ja bałem się punków! :)

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 25 kwietnia 2014 14:29:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
Gero pisze:
A Wy - czego się baliście???


Pet na fej-siku wkleił ilustrację Stasysa Eidrigeviciusa z książeczki "Król króków" - niejako w odpowiedzi na to dawne pytanie Dzynia. Żywo zareagowałem, bo mi też one trochę zryły psychę :) . Moja książeczka jakoś pociemniała, nie wiem czy zdjęcia będą czytelne - może Pet i tu zapoda?

A sam też kiedyś już poruszyłem jej temat - w topiku o książkach dla dzieci, w 2006.

Cytat:
Szukaliśmy dziś z małym jakiejś lepszej piłki w komórce i przy okazji przerzuciłem stosik książeczek. W oko wpadła mi jedna, którą bardzo dobrze pamiętam z dzieciństwa. Po pierwsze należała ona do serii bajek z różnych tradycji pochodzących (w tym przypadku baśń gaskońska: "Król kruków") - książeczki te miały jednakowy format i układ, choć ilustrowane były przez różnych ilustratorów - lubiłem tę serię, a tomików miałem kilka, taką małą kolekcję. Po drugie - trudno zapomnieć takie ilustracje. Dosyć mroczne, nieco surrealistyczne... Trochę się ich lękałem, ale bardziej fascynowały.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 25 kwietnia 2014 15:48:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...super te ilustracje! w ogóle bardzo lubię Statyssa....ale jak on się pojawił to ja byłem już młodzieńcem..... i surrealistą :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 25 kwietnia 2014 20:30:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:14:16
Posty: 6965
najpierw trzeba mieć Peta w znajomych nie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 25 kwietnia 2014 20:47:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
Pewnie tak, ale może odezwie się też tu!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 26 kwietnia 2014 00:28:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21387
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
antiwitek pisze:
Pet na fej-siku wkleił ilustrację Stasysa Eidrigeviciusa z książeczki "Król króków"



Wypraszam sobie! To było z "Serca Dzwonu"!

Obrazek

..."Króla Kruków" chyba nawet nie znam :)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 26 kwietnia 2014 09:37:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
O widzisz, to mi się pomyliły dwie różne, ilustrowane przez tego samego pana... Obie wryły mi się w pamięć.

To ja w takim razie zaprezentuję kilka ilustracji z "Króla króków"... Oto:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 26 kwietnia 2014 11:39:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:14:16
Posty: 6965
mocne! :)


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group