Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 18 kwietnia 2024 07:35:37

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 746 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 50  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: OLIMPIADA!
PostWysłany: śr, 17 sierpnia 2016 16:06:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
Oczywiście jeszcze może się zakwalifikować, ale po prostu sytuacja sie powtarza chyba... A to oznacza, że niewątpliwie utalentowany sportowiec wymaga pomocy doświadczonego psychologa sportowego. Jeśli PZLA nie miało na to pieniędzy, można było zrobić zbiórkę crowdfundingową... :wstyd


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: OLIMPIADA!
PostWysłany: śr, 17 sierpnia 2016 19:59:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 17:16:54
Posty: 1329
Skąd: Kraków
ale nasi popisowo zjebali* drugiego seta !




* najbardziej pasujące słowo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: OLIMPIADA!
PostWysłany: śr, 17 sierpnia 2016 20:13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14865
Skąd: wieś
Brak słów.

Wysłane z mojego GT-S7580 przy użyciu Tapatalka

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: OLIMPIADA!
PostWysłany: śr, 17 sierpnia 2016 22:05:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17253
Skąd: Poznań
Oczywiście szkoda siatkarzy. Od lat fajne chłopaki, ale nigdy - nawet jak zdobywali mistrzostwo świata i wygrywali Ligę Światową - nie miałem poczucia, że są naprawdę dominatorami, jak to można było powiedzieć o Włochach czy Brazylijczykach w swoim czasie. Byli (i są) w ścisłej czołówce, ale mogą przegrać z każdym z niej. Amerykanie byli dziś bardzo widocznie lepsi, to już było widać w pierwszym secie. Owszem, może wynik 1:3 bardziej odpowiadałby różnicy poziomu. Ale tak czy tak - porażka...

Natomiast przypadek Fajdka, to naprawdę wielki szok i coś niewytłumaczalnego. :( Żal mi zawodnika, bo widać że sam nie ogarnia przyczyny. Szacunek dla niego, że nie kryje tego i swojej załamki (a nie przykrywa porażki formułką "tak bywa w sporcie" i żarcikami "teraz sobie poodpoczywam na działce" jak Bartłomiej Bonk).
A najgorsze, że w tak technicznie skomplikowanej konkurencji tych przyczyn może nie uda się wyświetlić nigdy. Choć faktycznie najbardziej prawdopodobny jest stres, który go po prostu fizycznie zżarł.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: OLIMPIADA!
PostWysłany: śr, 17 sierpnia 2016 23:38:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Po siatkarzach, jak już pisałem, nie spodziewałem się zwycięstwa, choć za bardzo lubię siatkówkę, żeby nie być tą porażką przygnębiony, zwłaszcza, że wyglądało to gorzej, niż przypuszczałem. Amerykanie lepsi w każdym elemencie wyraźnie i tylko temu, że popełniali dużo błędów, zawdzięczamy to, że wyniki w każdym secie całkiem zbliżone. Niestety, ten mecz potwierdził, że ta drużyna nie należy do ścisłej światowej czołówki, choć jeszcze w jesiennym PŚ wyglądało to nie najgorzej. Dominatorami (terminatorami, jak dodałby natychmiast Dariusz Szpakowski) nie byli nigdy - na MŚ trafili we właściwy moment, ale zaraz potem odeszło dwóch kluczowych zawodników i na tym sen o potędze się skończył - ale to mi nie przeszkadza, cieszyłby mnie ogromnie każdy medal. Ten był jednak poza zasięgiem. Teraz patrzę, jak Włosi męczą się z Iranem... Można?

Co do Fajdka, to wprawdzie jego oświadczenie wywołało u mnie jakiś cień współczucia, ale jednak widzę to trochę inaczej. Od dwukrotnego mistrza świata i jego otoczenia można wymagać profesjonalizmu, w czym zawarte jest nie tylko zrozumienie przyczyn klęski, ale i skuteczne próby jej uniknięcia. Wszystko wskazuje na to, że Fajdek spalił się po raz drugi, głównie chyba pamięcią tego, co zdarzyło się 4 lata temu i, co więcej, miał świadomość tego zagrożenia wcześniej, stąd te teksty o tym, że to straszne, że będzie musiał wcześnie wstać. I nie wygląda na to, żeby ktokolwiek cokolwiek próbował z tym zrobić. I to nie jest kwestia funduszy, bo zarówno PZLA jak i Fajdek sam w sobie są oparci na crowdfundigu pod nazwą "budżet państwa i podmioty zależne". Niestety, ale coś zostało bardzo poważnie spieprzone. Wszystko teraz w rękach, nogach i głowie Nowickego.

W desperacji śledzę w ostatnich dniach możliwie na bieżąco już właściwie wszystko, co daje nawet najmniejsze nadzieje na medal. Wojnarowska nie wchodzi do finału. Już nawet zapasy włączyłem - Matkowska łapie Argentynkę za nogę i ląduje na plecach.

Przed nami dziś jeszcze ćwierćfinał w ręczną. Cel: być drużyną, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą liczbą bramek (6). Nie, zbyt ambitnie. Nie przegrać największą liczbą bramek (11).

Do krzyżówki: okrzyk cisnący się na usta w efekcie zetknięcia się z wyczynami polskich sportowców w Rio. Na pięć liter. Pierwsza "k".

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: OLIMPIADA!
PostWysłany: czw, 18 sierpnia 2016 00:15:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 02 sierpnia 2011 13:48:04
Posty: 1936
Skąd: Warszawa
Ponoć w latach 2013-2016 związki sportowe, odpowiadające za letnie dyscypliny olimpijskie dostały na przygotowania do igrzysk 383,3 mln zł dotacji z budżetu.
Na Igrzyskach w Rio de Janeiro startuje 240 sportowców, zatem na jednego olimpijczyka przypadałoby zatem około 1,6 mln zł.
Crowdfunding chyba więc nie potrzebny, za to Fajdkowi przydałby się psycholog.
Kto ma jeszcze szanse na medal? Nowicki, czwórka kajakarek, może powalczy Włoszczowska albo Magomedmurad Gadżijew (tak to polski zapaśnik :)). Jest jeszcze Maria Andrejczyk - problem polega na tym, że odpaliła w eliminacjach i może być ciężko powtórzyć taki rzut w finale.
Jak widać nie wygląda to zbyt optymistycznie...

_________________
Mam w sobie dzikość żółtej pantery...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: OLIMPIADA!
PostWysłany: czw, 18 sierpnia 2016 03:11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 22:19:21
Posty: 7628
Skąd: Kraków
Tymczasem piłkarze ręczni pokazali, co potrafią! :D Ich występ na olimpiadzie chyba już można uznać za udany. Półfinał to jest coś...

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Ostatnio zmieniony czw, 18 sierpnia 2016 03:15:00 przez jpl, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: OLIMPIADA!
PostWysłany: czw, 18 sierpnia 2016 03:13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Ha, wystarczyło napisać, że nie ma najmniejszych szans, spokojnie pójść spać i jest półfinał. No to próbuję dalej - nie ma już żadnych szans na kolejny medal :)

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: OLIMPIADA!
PostWysłany: czw, 18 sierpnia 2016 03:24:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
Z naszych dwóch drużyn więcej ćwierćfinałowo spodziewałam się po siatkarzach, nawet jeśli
Bogus pisze:
Dominatorami (terminatorami, jak dodałby natychmiast Dariusz Szpakowski) nie byli nigdy
(dodałby niechybnie :lol: )

A tu taka niespodzianka!

Wyszomirski KOSMICZNY :shock: :brawa:

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: OLIMPIADA!
PostWysłany: czw, 18 sierpnia 2016 06:55:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
Bogus pisze:
Dominatorami (terminatorami, jak dodałby natychmiast Dariusz Szpakowski)
cała reszta tego akapitu odczytała mi się głosem pana Dariusza... 8-)

Bogus pisze:
I to nie jest kwestia funduszy,
chyba nie zaznaczyłam: "ton sarkastyczny"
Out OF Focus pisze:
Ponoć w latach 2013-2016 związki sportowe, odpowiadające za letnie dyscypliny olimpijskie dostały na przygotowania do igrzysk 383,3 mln zł dotacji z budżetu.
Na Igrzyskach w Rio de Janeiro startuje 240 sportowców, zatem na jednego olimpijczyka przypadałoby zatem około 1,6 mln zł.
Crowdfunding chyba więc nie potrzebny, za to Fajdkowi przydałby się psycholog.
ja wiem, że na sport dostają się pieniądze nawet z UE - znam (dość odległa znajomość) zawodnika, który wszedł do szerokiej kadry na Tokyo, i w ogóle im nie żałuję, ale mam wrażenie, że jeśli zawodnik z nie jest sam z siebie bardzo silny (akurat przychodzą mi do głowy same babki - przypadek?), to nadal pieniądze i decyzje się rozpraszają w gronie działaczy. Każdy związek ma głównego szefa, szefa danej dyscypliny, szefa przygotowań olimpijskich, szefa trenerów, szefa szafy itd - zakładam, że większość tych osób zarabia więcej niż moje ostatnie 2500 :twisted: W dodatku jestem pewna, że wielu zawodników, którzy autentycznie robią co mogą, angażują siebie i swoją rodzinę na 100%, szykują się z zaangażowaniem do wszystkich imprez a do igrzysk szczególnie, dostaje niezbyt wielkie pieniądze. Oczywiście, jak mogą już występować w reklamach, sytuacja pewnie się zmienia. Ale po prostu znów mi majaczą na horyzoncie "działacze". Jak to ostatnio Crazy chyba (albo Ola ;-)) powiedział, patrząc na jednego z trenerów, "o, on chyba dawno nie trenował".
Inna sprawa to jest np. utrzymanie obiektów sportowych - jeśli te miliony to też infrastruktura, to robi się ciaśniej.
No i sport na takim poziomie JEST drogi - profesjonalne skarpetki rowerzystów potrafią kosztować blisko 200 PLN za parę (no, przyjmijmy, że na co dzień mogą trenować w tańszych, np. za 65 PLN) nie mówiąc o rowerach (dla niewtajemniczonych - to są ceny samochodów). Dlatego tak naprawdę same kwoty mówią niewiele, zaś wiele powiedziałaby tabela zestawiająca wydatki w poszczególnych obszarach. Ciekawe, czy ktoś taką ma 8-) :twisted:

Bogus pisze:
Ha, wystarczyło napisać, że nie ma najmniejszych szans, spokojnie pójść spać i jest półfinał. No to próbuję dalej - nie ma już żadnych szans na kolejny medal
ja się całkowicie podłączam! co prawda z siatkarzami nie wyszło (poszłam na spacer, bo do tej pory chyba widziałam tylko jeden wygrany mecz Polaków tak w ogóle - nie lubię siatkówki... - żeby im nie psuć gry swoim patrzeniem), ale ręcznych na pewno będę tak wspierać.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: OLIMPIADA!
PostWysłany: czw, 18 sierpnia 2016 08:49:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
elsea pisze:
cała reszta tego akapitu odczytała mi się głosem pana Dariusza...

No, dziękuję bardzo... :evil:

elsea pisze:
ale ręcznych na pewno będę tak wspierać.

Wszystkich, którzy wiążą nadzieje z dalszymi występami szczypiornistów, pragnę przeprosić i jednocześnie uprzedzić - półfinał zamierzam jednak oglądać. Ale pewien jestem, że przegrają tak czy inaczej z hukiem, może to wystarczy?
Dania wczoraj, mimo wyraźnego zwycięstwa z wydawało się mocnymi Słoweńcami, nie zagrała jakiegoś wielkiego meczu - to był festiwal nieskuteczności (nie wynikającej wcale z jakiejś żelaznej obrony, momentami wręcz odnosiło się wrażenie, że za łatwo im rzucanie przychodzi) z obu stron, przy czym ze strony tych spod Triglava nieco większej.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: OLIMPIADA!
PostWysłany: czw, 18 sierpnia 2016 09:17:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14865
Skąd: wieś
Mimo wszystko jest ponad plan maksimum.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: OLIMPIADA!
PostWysłany: czw, 18 sierpnia 2016 11:18:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19447
Skąd: z prowincji
obejrzałem powtórki na stronie TVP Sport
wychodzi na to, że Wyszomirski i Bielecki bohaterami meczu

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: OLIMPIADA!
PostWysłany: czw, 18 sierpnia 2016 11:29:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Ja obejrzałem sobie drugą połowę, no i powiem tak - jeśli, jak mówi wynik, w pierwszej połowie zagrali lepiej, to to był w końcu mecz, na jaki w przybliżeniu stać tę drużynę (w przybliżeniu, bo myślę, że potrafią zagrać lepiej), a nie wierzyłem już, że na tym turnieju będą w stanie do swojego normalnego poziomu się zbliżyć, przynajmniej w meczu z groźnym rywalem (bo z Egiptem też było w sumie tak, jak trzeba). Kapitalny mecz Wyszomirskiego, bez dwóch zdań. Bielecki też dobrze, bo jednak wyraźniej więcej było z powodu jego gry pożytku niż zgrzytania zębami. Ale ogólnie wciąż mnóstwo nieprzemyślanych rzutów i głupich strat i pod tym względem wypada mi się zgodzić z Syprzakiem. Dobrze, że Chorwaci stanęli na wysokości zadania - na to, co zrobili w końcówce, to Laska znalazłaby odpowiednie słowo :)

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: OLIMPIADA!
PostWysłany: pt, 19 sierpnia 2016 03:31:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Andrejczyk 2cm od medalu... straszna szkoda, dziewczyna robi super niespodziankę i tak mało brakuje do szczęścia :(

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 746 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 50  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group