Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 25 kwietnia 2024 17:37:58

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 746 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 50  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 lutego 2006 18:42:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Crazy pisze:
a więc Niemcy mają swoje tradycje

No mają. Czas z tym skończyć :-) Nie lubię, jak oni wszystko wygrywają seryjnie. Dzisiaj już trochę lepiej, Angerer nie wygrał, choć wydawało się to mało prawdopodobne, ale za to wygrał Rosjanin, więc też nie ma się z czego cieszyć :-) Chyba będę musiał zmienić antyfaworytów, bo to zbyt frustrujące... Wzywam Norwegów, Szwedów, Finów i resztę świata do zabrania się do roboty!

Crazy pisze:
Bieg łączony facetów popołudniu - ekstra!

Pozwolę sobie nie zgodzić się z powyższym. Podobno zmiany w sposobie rozgrywania biegów narciarskich wynikają z tego, że telewizja wymaga większej atrakcyjności. Bieg łączony ze startu wspólnego jest jednk całkowitym zarżnięciem bardzo ciekawej konkurencji. Na początku zmian, czyli w chwili powołania biegu łączonego do życia, część stylem klasycznym była rogrywana klasycznie (walka z zegarem - ja też to wolę i to zdecydowanie), a potem był start to części łyżwowej w odstępach wynikających z wyników osiągniętych w pierwszej części. I wtedy były emocje, to były najlepsze biegi. Natomiast to, co jest od dwóch czy trzech lat, to jest jakaś pomyłka. Totalna nuda przez 97% dystansu i tylko na koniec jakaś walka. Beznadzieja. Żig. To samo będzie z "mass startem" na najdłuższym dystansie. Nie będzie żadnych emocji, związanych z tym, że ten tu stracił na początku, ale teraz odrabia, a ten z kolei słabnie, a wszystko to widać na pomiarach czasu. Miało to swoją magię. A teraz grupa cały czas, 3km przed metą pierwsze nieśmiałe ataki. Taką piękną dyscyplinę zniszczyli... A redaktor Jóźwik, który bladego pojęcia nie ma o tym, co komentuje, i tak nic nie jest w stanie pojąć z tego, co dzieje się w takim wyścigu, więc jemu to nic nie pomoże. Do prawidłowej wersji nazwiska brązowego medalisty nie doszedł, choć próbował różnych. Czy wie już, kto właściwie wygrał, tego nie wiem, bo wyłączyłem zaraz po zakończeniu, nie mogąc ścierpieć tego żałosnego komentarza. Czy w tej telewizji nie można znaleźć choćby jednego fachowca? Chyba zacznę oglądać na RAI, tam prawie nic nie kumam, więc nie będę wrażliwy na wygadywane bzdury :-)

A z pozytywów, to warto wspomnieć delikatnie o występie Kowalczyk. 8 miejsce, dobry bieg łyżwą - jest coraz lepiej. Optymizm to jednak ostrożny, bo trudno zapomnieć o tym, jak skończyła się sprawa 4 miejsca na ubiegłorocznych mistrzostwach świata...

O, a pionowy zeskok, ten w górnej części trasy, zwłaszcza na powtórce przejazdu Aamodta prezentował się okazale. Jedna narta pionowo, druga poziomo, grunt parę metrów niżej i to w dodatku stromy, a w tle góry. Super kadr.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 lutego 2006 20:49:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Uff, tym razem Skandynawowie się spisali na 3 medale :-) Szkoda tylko, że nie Ahonen. W sobotę jego ostatnia szansa w karierze...

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 lutego 2006 21:17:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25390
Ale Polacy - czterech w pierwszej trzydziestce! :shock: Od kilku lat czegoś takiego nie pamiętam.

A co do biegów muszę się jednak z toba zgodzić.
Bogus pisze:
Bieg łączony ze startu wspólnego jest jednk całkowitym zarżnięciem bardzo ciekawej konkurencji.

jeżeli nawet nie całkowitym, to jednak masz dużo racji; ja pisałem w miarę na świeżo po biegu, były duże emocje i mi się podobało. Ale...

Bogus pisze:
część stylem klasycznym była rogrywana klasycznie (walka z zegarem - ja też to wolę i to zdecydowanie), a potem był start to części łyżwowej w odstępach wynikających z wyników osiągniętych w pierwszej części. I wtedy były emocje, to były najlepsze biegi.

to było faktycznie rewelacyjne!


Bogus pisze:
To samo będzie z "mass startem" na najdłuższym dystansie.

taaak??? naprawdę pięćdziesiątka jest ze wspólnego startu?
:( :cry: :( :cry: :( :cry: :( :cry: :x

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 lutego 2006 22:03:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Crazy pisze:
Ale Polacy - czterech w pierwszej trzydziestce! Od kilku lat czegoś takiego nie pamiętam.

A chyba pierwszy raz w historii skoków narciarskich najgorszy z Polaków był lepszy od najlepszego ze Słoweńców :-) Muszę przyznać, że Słoweńcy zaimponowali mi przygotowaniem do konkursu.

Crazy pisze:
taaak??? naprawdę pięćdziesiątka jest ze wspólnego startu?

Tak, 50km mężczyzn i 30km kobiet to biegi ze startu wspólnego. Klasycznie rozgrywane są tylko odpowiednio 15km i 10km.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lutego 2006 11:46:42 

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:39:00
Posty: 354
Akurat byłem wczoraj u Bryla gdy w TV pokazywali skrót półpipy w snowboardzie. Czy zwrócił ktoś uwagę jak nazywał się amerykanin, który zajął 4 miejsce?
Umarliśmy ze śmiechu gdy zobaczyliśmy imię i nazwisko:
MASON AGUIRRE
http://sport.onet.pl/1300211,290,404320,art,turyn2006.html


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lutego 2006 13:24:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25390
na maksa masońskie okulary! :shock:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lutego 2006 14:36:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Przystojniak z naszego masona:
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lutego 2006 14:53:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 19:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
albo tak:

Obrazek

ps:

To ja już wolę moją kategorię wagową czyli Herman Maier, Michale Walchhofer i ska. Normalnie jakbym miał trenować coś zimowego, to tylko to :)

Obrazek

Obrazek

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lutego 2006 15:09:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 29 grudnia 2005 11:33:16
Posty: 594
Skąd: i dokąd, kiedy i gdzie, z kim, przeciw komu i w którą stronę?
:shock: ...no ładnie...

_________________
俳句
_________________

<PRZERWA>


Ostatnio zmieniony pn, 13 lutego 2006 15:14:56 przez thalie, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lutego 2006 15:13:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 29 grudnia 2005 11:33:16
Posty: 594
Skąd: i dokąd, kiedy i gdzie, z kim, przeciw komu i w którą stronę?
a dziś kolejny pech...
http://sport.onet.pl/1300211,290,401201 ... tml#czytaj
Ligocka miała szansę wejścia do finału już po pierwszym przejeżdzie (jak na moje powinna przejść), ale sędziowie ocenili ją zdecydowanie za nisko...w drugim przejeżdzie było już gorzej...
:( :( :(

_________________
俳句
_________________

<PRZERWA>


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 lutego 2006 01:37:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25390
Merry, ale te dwie panie w błękitach to mają kategorię wagową jakąś wstrząsającą! :shock: :x

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 lutego 2006 10:17:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 19:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
Myślę,że panie mają odpowiednią kategorie wagową ;)

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: olimpiada
PostWysłany: śr, 15 lutego 2006 13:19:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 20:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
hmm. Jak byłem mały to nawet spedzałem troche czasu przed niebieskim szkiełkiem ogladając zawody. Pomijam fakt, że raczej żadnego medalu nie zdobędziemy. tak jak Budyń napisał to wszystko to jeden fajans. Rządzi pieniądz. I nie ważne, że w starożytnej Grecji przerywano wojny na czas igrzysk. Irak płonie, w Afganistanie nie lepiej. Liczą się interesy sponsorów. Ciekawe, że nie mówi sie nic o tym, że każda olimpiada przynosi straty. Ateny mają olbrzymie długi.Sate Like City jak pamiętam zdobyło prawo do olimpiady dzieki łapówie. Nie wspomnę o tym, że większość obiektów sportowych po olimpiadzie stoi odłogiem. Ale liczy się prestiż i znowu interesy wielkich firm. Cieszę się, że pomysł olimpiady w Zakopanem "umarł". To był tak niedorzeczny pomysł. Podobno jednak jest jeszcze paru panów, którzy dalej marzą o realizacji tej idei fixe. 8) Fajny artykuł na temat (nie)żyjącej idei olimpiady popełnił w GW Leopold Unger. Streszczając opisał on tragiczne wydarzenia w Monachium z roku1972. Polecam. Zgodzę się z nim, że wtedy idea olimpiady całkowicie się skompromitowała. Tyle ode mnie.
A może by tak na kolejną olimpiadę dla jaj i promocji kraju, wysłać aktorów, ludzi z kastingu, lub piłkarzy klubu który spadnie z pierwszej do drugiej ligii? Warto pomyslec o tym. To byłaby super akcja PR-owska :lol:

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 lutego 2006 13:41:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7694
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Bialy_Kruk pisze:
idea olimpiady całkowicie się skompromitowała


Do mnie nigdy idee olimpijskie nie przemawiały zbytnio, więc nic się w moich oczach nie mogło skompromitować. Ot - duża impreza sportowa. Fajnie pooglądać różne dyscypliny z najlepszymi zawodnikami (na szczęście z idei olimpijskiej zrezygnowano na tyle, że w koszykówkę mogą grać zawodnicy NBA, a w tenisa zdobywcy Wielkich Szlemów, więc są to sportowcy naprawdę najlepsi w swojej dziedzinie, a nie jacyś sportowcy lepsi lub gorsi, byle tylko "amatorscy") w jednym czasie.
A że to są cyborgi, a nie ludzie, to też mi zbytnio nie przeszkadza. Jako konsumentowi widowiska niespecjalnie też mi przeszkadza świadomość, że jedne ze środków, którymi się faszerują są legalne, a inne nie. Do Andów można pojechać na miesiąc, żeby zwiększyć ilość hemoglobiny, a erytropoetyny łykać nie można, mimo że skutek taki sam. Co za różnica?

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 lutego 2006 14:01:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 17:16:54
Posty: 1329
Skąd: Kraków
widziałam wywiad z jakimś naszym bobsleistą, który powiedział, że nie mają swojego bobsleja i zobaczą go tuż przed startem bo Rosjanie im pozyczą :shock: to już jest przegięcie, żeby olimpijczycy nawet sprzetu nie mieli :?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 746 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 50  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 170 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group