Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 13:00:39

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 746 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 50  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: OLIMPIADA!
PostWysłany: pt, 19 sierpnia 2016 10:25:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
W tym przypadku naprawdę się wkurwiłem! :twisted:
Mam nadzieję, że na kolejnych trzech igrzyskach będzie zdobywać złote medale, w każdym wypadku pokonując rywalki o dwa centymetry!

Mękotortury pn. "doczołgamy się do dziesięciu medali" trwają w najlepsze. Wczoraj brawa dla twardej i niesamowicie zdeterminowanej Moniki Michalik! No i jest osiem...
Kto jeszcze? Lićwinko? Jóźwik? Włoszczowska? Nowacka? Nowicki? Ręczni? Czwórka kayajarek? Może dwa się z tego wyklują...

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: OLIMPIADA!
PostWysłany: pt, 19 sierpnia 2016 11:20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
A to szkoda faktycznie. Ja już nie wytrzymałam wczoraj - po poprzedniej nocy i oglądaniu ręcznych zmorzył mnie sen, jak również zniechęciłam się tyloma spalonymi naszych w pchnięciu kulą. Ale zdążyłam jeszcze zobaczyć Jóźwik w półfinale - super się ją ogląda: spektakularna taktyka biegania, no i w dodatku śliczna dziewczyna to jest.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: OLIMPIADA!
PostWysłany: pt, 19 sierpnia 2016 13:27:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
arasek pisze:
Wczoraj brawa dla twardej i niesamowicie zdeterminowanej Moniki Michalik

I dla tego, kto wpadł na pomysł, żeby podważać decyzję sędziów dającej 4 punkty Łotyszce w repasażu.

monika pisze:
A to szkoda faktycznie.

Tym bardziej, że ją też się całkiem nieźle ogląda, mimo daleko mniej spektakularnej taktyki biegania ;)
Szkoda dziewczyny, bo zrobiła więcej, niż można się było spodziewać, a skończyła we łzach z powodu głupich 2 cm. Po jej ostatnim rzucie miałem nawet nadzieję, że któraś z zawodniczek z dalszej pozycji albo po prostu Spotakova rzuci dalej, żeby ta strata do medalu była większa.
No i już poza wszystkim, po medalu Majki Rafała, medal "Majki" Andrejczyk sprawiłby, że Majka Włoszczowska nie miałaby innego wyjścia, niż dołożyć coś od siebie :)

arasek pisze:
Mękotortury pn. "doczołgamy się do dziesięciu medali" trwają w najlepsze.

Wczoraj w desperacji widziałem nawet dwie walki w taekwondo :shock:
Oprócz wymienionych jest jeszcze Gadżijew, o którym wspominał już Out of Focus, ale gdyby on "uratował" tę dziesiątkę, byłoby to niehonorowe...

Z innej beczki - może zainteresuje to Crazy'ego, który przykłada dużą wagę do ciekawych imion i nazwisk - selekcjonerem szczypiornistów Danii jest niejaki Gudmundur Gudmundsson. Wcześniej wiele lat stanowisko to piastował Urlik Wilbek. Warto spojrzeć na zdjęcia obu panów. Czy tylko mi się wydaje, że decydujące znaczenie przy wyborze selekcjonera w Danii ma wygląd?
Swoją drogą, Islandia na IO się nie zakwalifikowała, ale Islandczycy prowadzą połowę reprezentacji grających w półfinale.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: OLIMPIADA!
PostWysłany: pt, 19 sierpnia 2016 17:21:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 02 sierpnia 2011 12:48:04
Posty: 1936
Skąd: Warszawa
arasek pisze:
Czwórka kayajarek?


Kajakarki nie weszły do finału niestety.
Bogus pisze:
Oprócz wymienionych jest jeszcze Gadżijew, o którym wspominał już Out of Focus, ale gdyby on "uratował" tę dziesiątkę, byłoby to niehonorowe...


E, dlaczego? Zresztą zdobyliśmy w Rio całkiem sporo medali, chociażby: Danuta Kozak, Agata Bednarczuk, Penny Oleksiak, Daniel Jasiński, Matt Kuchar :wink:.

_________________
Mam w sobie dzikość żółtej pantery...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: OLIMPIADA!
PostWysłany: pt, 19 sierpnia 2016 22:54:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Out OF Focus pisze:
E, dlaczego?

Nie lubię takich importów, zwłaszcza że trafił do nas już jako ukształtowany zapaśnik.

No ale póki co jest medal nr 9. Bałem się przy czwartym strzelaniu, że przewaga będzie zbyt mała, żeby obronić ją w biegu, bo widać było, że ta kontuzja spore ślady zostawiła, i pozostanie jedynie napisać "szkoda, Oktawia", ale jednak wystarczyło! Super wyszły jej pozostałe 3 konkurencje - szermierka rewelacyjnie, tam wypracowała sobie przewagę, pływanie na jej poziomie, w jeździe konnej wytrzymała psychicznie i po pierwszej strąconej przeszkodzie pojechała dalej bezbłędnie.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: OLIMPIADA!
PostWysłany: pt, 19 sierpnia 2016 23:26:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7608
Skąd: Kraków
A jednak jest niespodzianka! Brawo Oktawia Nowacka! ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: OLIMPIADA!
PostWysłany: sob, 20 sierpnia 2016 03:01:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
No to w zakresie medali Londyn powtórzony: 2 - 6 - 6. Długo wyglądało na to, że Nowicki nie wykorzysta nieobecności Fajdka, a medal zdobędzie Meksykanin... Ale Nowicki się pozbierał i wstydu nie ma (bo nie zdobyć medalu, jeśli wystarczy rzucić 76 metrów...).

Wyszomirski (z pewnym, niezwykle efektownym wsparciem Daszka) doprowadził do dogrywki z Danią, ale tam już niestety nie dał rady. Nie było pomysłu w ataku, a poza strzałami obronionymi, jedyne w czym przeważaliśmy (ale za to zdecydowanie), to straty. Dania znów nie zagrała nic wielkiego, no ale jednak była lepsza.
Pierwszy półfinał też na styku, choć Francuzi wydawali się kontrolować mecz, ale w końcówce stracili 6 bramek przewagi i na własne życzenie doprowadzili do nerwowej końcówki - można powiedzieć, że ich gra trąciła Myszką, ale jednak to oni rzucili bramkę na 2 sekundy przed końcem i cała pogoń się Niemcom zmarnowała.

Strasznie dziwny półfinał w siatkę Włochy - USA. Mam wrażenie, że jednych i drugich sparaliżowała stawka, bo momentami grali strasznie nieporadnie, a atak słabował z obu stron przez cały mecz. Do głosu doszła w efekcie obrona i wyglądało to na siatkówkę żeńską. Najpierw Amerykanie przegrali wygrany set, potem tym samym odpowiedzieli Włosi, potem raptem 25:9 dla USA... Ale trzeba też przyznać, że niemało było zagrań z najwyższej półki.
Drugiego półfinału już chyba nie dam rady, choć walczę...

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: OLIMPIADA!
PostWysłany: sob, 20 sierpnia 2016 04:24:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7608
Skąd: Kraków
Szkoda piłkarzy ręcznych, no ale Wojciech Nowicki zrobił chyba więcej, niż oczekiwano. :D

Bogus pisze:
2 - 6 - 6


2-2-6. ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: OLIMPIADA!
PostWysłany: sob, 20 sierpnia 2016 17:25:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Maja w czołówce, jeszcze dwa okrążenia
daaaawaaaajjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj!

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: OLIMPIADA!
PostWysłany: sob, 20 sierpnia 2016 17:47:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Daajeesz!

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: OLIMPIADA!
PostWysłany: sob, 20 sierpnia 2016 18:00:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
ostatni zjazd po srebro
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: OLIMPIADA!
PostWysłany: sob, 20 sierpnia 2016 18:02:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
uf
jest

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: OLIMPIADA!
PostWysłany: ndz, 21 sierpnia 2016 03:44:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Włoszczowska rewelacyjna! Gdyby nie to złamanie tuż przed Londynem, to może byłby to jej trzeci medal, bo wtedy była chyba najmocniejsza. Dzisiaj zrobiła, co mogła, bo Rissveds była zbyt silna. Taktycznie bezbłędnie - na początku nie dała się złapać na grę Szwajcarek, a na koniec nie starała się trzymać koła za wszelkę cenę, a pojechała swoje i drugie miejsce utrzymała na luzie (miała jeszcze rezerwy, podczas gdy Neff, jak odpadła od czołówki, to poleciała jak kamień w wodę).

To co? Od Majki się zaczęło i na Majce się skończy?

Dzisiaj w LA frustrująco. Lićwinko miała życiową szansę, bo tak marny poziom finału olimpijskiego nie trafia się codziennie, a nawet rzadziej niż sam finał. 1,97 to nie jest wysokość, której ona nie potrafi skoczyć. W sztafecie kobiet też czas potrzebny do medalu bardzo przeciętny, ale zmiany były do kitu (ale panie z siebie zadowolone - im która gorzej pobiegła, tym bardziej). Sztafeta męska też poniżej możliwości. Tylko Jóźwik świetnie - za mocne dla niej tempo biegu, przez co finiszowała z bardzo daleka, ale i tak piąte miejsce i życiówka poprawiona o sekundę! A to piąte miejsce daje honorowy medal olimpijski.

Jutro jeszcze ręczna i zapasy. W zapasach podobno fatalna drabinka. Bardzo chciałbym medalu w ręcznej, ale faworytem nie jesteśmy. Pewnie znów, jeśli Wyszomirski znów będzie grał mecz życia, to będzie na styku.

jpl pisze:
Bogus pisze:
2 - 6 - 6

2-2-6.

Tak to jest, jak się pisze posta o 4 w nocy, jednocześnie oglądając mecz. Tak, czy inaczej, już nieaktualne :)

jpl pisze:
Wojciech Nowicki zrobił chyba więcej, niż oczekiwano

Eee, jakkolwiek fajnie, że ma ten brąz, to jednak pod nieobecność Fajdka, zrobił dokładnie to, czego można było oczekiwać (czy wręcz wymagać). To jest w końcu aktualny medalista MŚ i gość rzucający na aktualnym poziomie medalowym. Trudnością było to, że tym razem nie rzucał w cieniu Fajdka, a w dodatku sędziowie niesłusznie uznali, że spalił drugą próbę, co mogło go zagotować i pewnie zagotowało, szczęśliwie protest przyniósł skutek i dał wąski finał i czas na ochłonięcie, co się udało przed ostatnią kolejką.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: OLIMPIADA!
PostWysłany: ndz, 21 sierpnia 2016 08:44:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Bogus pisze:
spokojnie pójść spać i jest półfinał.
otwieram komputer a tu krzyczy tytuł: Koszmarna noc Polaków
Bogus pisze:
Tak to jest, jak się pisze posta o 4 w nocy

i co narobiłeś, zamiast spać generujesz koszmarną noc :wink:


Wczorajszy wyścig Włoszczowskiej był kapitalny. Rozegrała od pierwszych metrów perfekcyjnie. W czołówce, ale nie wyrywała by zlikwidować uciekinierkę. Póżniei zawsze trzymała koło prowadzącej. Niestety zabrakło młodzieńczych sił. Gdy na końcu jechała tylko ze Szwedką, było widać, że ta wstaje na pedały i robi co chce. Maja dwa razy odparła ataki, no ale siła była z Rissveds. To było niesamowite jak szybko odjechała. Włoszczowska mądrze utrzymała swoje tempo i dojechała. Piękna dyscyplina, piękny medal.

Pamiętam jak jeździłem rowerami z synem. Zawsze to ja byłem silniejszy /tak w każdym razie mi się wydawało/. Aż tu pewnego dnia na piaszczystej górce syn stanął na pedały, sypnął piachem spod opony w oczy i odjechał. Tak jak ta Szwedka.

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: OLIMPIADA!
PostWysłany: ndz, 21 sierpnia 2016 10:31:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Dzień dobry.
Przeczytałem sobie Wasze wpisy, odkąd wyjechałem, po drodze miałem regularne meldunki olimpijskie (od osoby, jak widać, narzekającej, więc meldunki też były mało optymistyczne ;-)), wczoraj wieczorem/ dziś rano sobie poprzeglądałem różne wyniki - a nawet wczoraj zdołałem jednym okiem rzucić oka na kilka cudownych skoków do wody i piękny występ rosyjskiej gimnastyczki artystycznej.

No i gołym okiem widać, dlaczego w większości tu narzekacie (mimo, że więcej tych medali, niż na ostatnich trzech olimpiadach), a mi się nieodmiennie podoba. Bo mnie zachwyca chiński skoczek do wody i rosyjska gimnastyczka, rugbyści z Fidżi i mongolski dżudoka, i tak dalej, i tak dalej. Zawsze jest taki moment na początku igrzysk, który bardzo lubię, o ile oglądam - jak na otwarciu idą te wszystkie reprezentacje, i jest to jedna jedyna okazja, żeby w prawdziwym życiu (a nie na lekcji geografii albo np. w "geography map games" ;-)) zobaczyć, ile jest krajów na świecie, i że w tych krajach naprawdę są realni ludzie, i w dodatku osiągają sukcesy! Idea olimpijska szczezła, sport się zdegenerował, ale ale... to pozostało, że olimpiada - i to właśnie tylko ta letnia - jest jedyną na świecie okazją, która reprezentuje CAŁY świat. Na dodatek do tej różnorodności krajów jest jeszcze różnorodność dyscyplin, o czym już pisałem (i pisał zdaje się arasek czy Otokar? - a przecież i Ty, Żono, napisałaś, że lubisz zimową, bo jest tam curling, co w pełni podzielam).

A występy Polaków? Są dla mnie zupełnie drugorzędne. Albo inaczej: jeżeli nasi walczą i zdobywają, jest to wyraźna wartość dodana i wyraźnie wzmaga się poziom emocji. Sam przecież pisałem o Majce. I nie zapomnę tego zapaśniczego wieczora z Atlanty'96... Ale w momencie, w którym nasi dają plamę, jak w tym roku (co Wam przyznaję, mimo tego niby przełamania bariery dziesięciu medali), po prostu tracę nimi zainteresowanie i patrzę na co innego. Pamiętam, że cztery lata temu z dużym zainteresowaniem oglądałem polskiego badmintonowego miksta oraz siatkarzy plażowych; w tym roku widziałem ich pobieżnie i niestety głównie przegrywali. Ale cóż z tego? Znacznie bardziej, niż ich przegranych żałuję, że nie widziałem, jak walczy duński badmintonista i jak złoty medal zdobywają brazylijscy siatkarze plażowi, których pamiętam, jak cztery lata temu ograli w ćwierćfinale naszych.

Dziś, kiedy szczypiorniści będą walczyć o brąz, planuję przełączać na zapasy i gimnastykę artystyczną, o ile TVP Sport litościwie coś pokaże ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 746 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 ... 50  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group