Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 11:40:48

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 września 2006 20:58:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
Piła!
OK - dzięki, wreszcie jakiś konkret, a nie lepsze bo lepsze (;-)) :piwo:

- a te inne rzeczy, o których pisałam? Zwłaszcza te bookmarki, no KOSZMAR, naprawdę, w najczęściej używanym, od razu na początku mam ok 150 adresów i do tego 4 foldery, w jednym 350 adresów... etc...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 września 2006 21:12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
elsea pisze:
nie cierpię Firefoxa, nie spełnia moich oczekiwań, UT działa mi szybciej pod IE, ctrl+N otwiera mi czystą stonę (ja chcę dubel tej, którą mam)


sprawa wyjaśniona wcześniej....chyba....

elsea pisze:
zakładek nie znoszę, beznadziejnie używa mi się ulubionych, nie umiem (przyznaję, że NIE UMIEM, pewnie gdzieś się da to inaczej ustawić), nie wyświetlają mi się jako drzewko, no, chyba że w sąsiednim oknie, a to mnie nie bawi (inny rodzaj wyświetlania mnie nie interesuje, mam bardzo obszerne bookmarki z wieloma "podfolderami" dochodzące do kilkuset zlinkowanych stron)


1. Firefox bezproblemowo importuje bookmarki z IE (wybierz w menu "bookmarks" -> "manage bookmarks". Otworzy się okno managera bookmarków a tam "File" -> "Import" i masz już bookmarksy z IE w FFXie.
Manager Bookmarków potrafi pięknie zarządzać bookmarkami, zresztą da się to robić również z poziomu zwykłych bookmarków - przeciągać, przesuwać, sortować..... tylko trzeba się odrobinkę przestawć.
2. CTRL+B otwiera panel boczny z bookmarkami
3. Masz również w menu "bookmarks" - to co zrobisz w managerze będzie widać tutaj i vice versa.
4. Pomijam kwestię rozszerzeń "Bookmark Backup itp., które dodają większą funkcjonalność tego typu zabawom
http://extensionroom.mozdev.org/list.ph ... /bookmarks
http://mozillapl.org/katalogi_i_bazy/ba ... a/zakladki

elsea pisze:
nie udało mi się też znaleźć miejsca, w którym ustawia się, zeby pasek adresu się odświeżał


Chodzi ci o "reload" całej strony co jakiś czas? Proszę bardzo - kolejne rozszerzenie:
http://mozillapl.org/katalogi_i_bazy/ba ... load_every

elsea pisze:
zbyt długo szukałam miejsca, w którym zmienię sposób ściągania plików (możliwość wyboru folderu docelowego)


tools -> options -> downloads

elsea pisze:
etc etc


Nie znam. To potrafi tylko Internet Explorer. Ale inżynierowie Firefoxa już nad tym pracują.

Reasumując - polecam serdecznie pogrzebanie w rozszerzeniach Firefoxa.... Znalazłem tam masę arcyciekawych rzeczy....

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 września 2006 21:18:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Ja używam od dłuższego czasu Opery i w sumie jestem zadowolony. Możliwe, że wynika to z faktu, iż zapewne nie miałbym cierpliwości do wyszukiwania sobie rozszerzeń dla Firefoksa. Kwestia odświeżania strony co jakiś czas (notabene, przydatna dla moderatora :wink: ) jest w pierwszej z wymienionych przeze mnie przeglądarek bajecznie prosta: otworzyliśmy jakąś stronę, najeżdżamy na nią szczęśliwie odnalezionym kursorem ( :lol: ), klikamy prawym przyciskiem myszy i otwiera nam się menu, w którym wybieramy opcję "Odświeżaj co..." i już możemy sobie wszystko ustawić. Mam wrażenie, że Opera jest bardziej intuicyjna od Firefoksa. Jeszcze jeden pomysł bardzo mi się spodobał: otwieranie kilku kart w jednym oknie połączone z ich rozmieszczeniem sąsiadująco.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Ostatnio zmieniony czw, 15 lutego 2007 17:41:30 przez Miki, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 września 2006 21:22:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
OK - tzn bookmarki zaimportowałam rzeczywiscie bezproblemowo już dawno temu :) dzięki!
Piła pisze:
CTRL+B otwiera panel boczny z bookmarkami
to chyba to, czego nie mogłam znaleźć, dzięki!
Piła pisze:
Chodzi ci o "reload" całej strony co jakiś czas?
nie, chodziło mi o to, co opisałeś już Crazy'emu - też dzięki! Zobaczę potem!
Piła pisze:
Cytat:
zbyt długo szukałam miejsca, w którym zmienię sposób ściągania plików
tools -> options -> downloads
tak, tak - ZBYT DŁUGO, ale ZNALAZŁAM ;-)


Piła pisze:
polecam serdecznie pogrzebanie w rozszerzeniach Firefoxa
hehe - może kiedyś... ;-)

Niemniej jednak jest tak, że napisałam do czego używam IE - czytam po angielsku - potrzebuję 2 okienek i już, więcej nic. Uważam jednak za dość zabawne, że to takie straszne, że wolę IE ;-)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 września 2006 21:30:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
IE to Mordor!

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 września 2006 21:38:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
:lol: :lol: :lol: :lol:

Mordor w Mordorze!
Nie mam Maca! Get the Mac! Ale mam Macmixa Reaktywację! To LEPSZE!

---
Dzięki Piła!!!! :piwo:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 września 2006 21:45:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Jest!

McGyver.

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 września 2006 21:48:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
elsea pisze:
Piła napisał:
CTRL+B otwiera panel boczny z bookmarkami
to chyba to, czego nie mogłam znaleźć, dzięki!


Czy poszukanie czegoś w tym stylu w zakładce "Widok" jest nieintuicyjne? (dokładniej - widok -> panel boczny -> zakładki Ctrl+b lub historia Ctrl+h) Faktem jest, że ja historię zawsze włączam klawiaturą (Ctrl+h), co mi zostało z Netszkapy.
elsea pisze:
ak, tak - ZBYT DŁUGO, ale ZNALAZŁAM

Ale nawet nie trzeba szukać w Narzędzia -> Opcje (choć nawyk, żeby w takie coś wchodzić w nowym programie jest dla mnie tak naturalny, że nie rozumiem jak można używać słowa "długo" w tym kontekście ;-) ). Przecież domyślnie ustawiony jest pulpit i kiedy pojawia się okienko menedżera pobierania (ctrl+j), to przecież tam jest wyraźny napis "Wszystkie pliki zapisywane w : XXX" i domyślnie jest to pulpit, ale można sobie wybrać coś innego (choć oczywiście lepiej w opcjach wybrać pytanie o miejsce ściągania).

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 września 2006 22:35:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
K.T.W.S.G. pisze:
(niestety nie chcą chodzić pod Operą - nie wiem czemu)

Np. może coś nie funkcjonować z tego powodu, że Opera dość liberalnie traktuje wszelkie standardy, nie ustępując w tej dziedzienie IE.

Gravi pisze:
To chyba ja mam inne IE

Całkiem możliwe, że w starszych wersjach tak było. Ale opierajmy się na względnie nowych - może niekoniecznie IE7, ale to wersja 6 obecnie może służyć miarodajnym porównaniom.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 30 września 2006 00:18:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
panek pisze:
Czy poszukanie czegoś w tym stylu w zakładce "Widok" jest nieintuicyjne?
"Widok" otwierałam, paneli bocznych nie zauważyłam :-) Jestem głąb.
panek pisze:
"długo" w tym kontekście Wink
pół godziny? :)
panek pisze:
można sobie wybrać coś innego
właśnie nie mogłam :) Dopiero potem.


Czuję się zmiażdżona. :]
I pomysleć, że tyle emocji związanych z jakimś narzędziem. Przemyśliwam złożenie samokrytyki.



:faja:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 30 września 2006 09:05:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Eee tam, możliwość używania IE podstawowym prawem człowieka :-) Osobiście, choć wyższość obecnej wersji Firefoxa nad dotychczasową wersją IE (Opery nie lubię i nie zamierzam zwiększąć mojego z nią kontaktu) jest dość oczywista, najczęściej używam IE z czystej przekory wobec silnej potrzeby misyjności u wyznawców Firefoxa :-) Fakty są takie, że dla zdecydowanej większości użytkowników różnice między tymi przeglądarkami są bez znaczenia, decyduje przyzwyczajenie i wygoda.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 30 września 2006 09:23:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
elsea pisze:
paneli bocznych nie zauważyłam


OK - samo domyślenie się, że coś nazwane panelem bocznym może być czymś interesującym nie musi być oczywiste. Być może dla mnie też by nie było, ale ja mogę się mądrzyć, bo i tak od początku używałem ctrl+h i ctrl+b (choć bookmarków tak naprawdę rzadko używam) ;-)


Bogus pisze:
możliwość używania IE podstawowym prawem człowieka


Trudno się nie zgodzić. Człowiek ma prawo do różnych rzeczy :-)

Bogus pisze:
Fakty są takie, że dla zdecydowanej większości użytkowników różnice między tymi przeglądarkami są bez znaczenia, decyduje przyzwyczajenie i wygoda.

To prawda.

A co do rozszerzeń, to prawie takowych nie posiadam. Mam tylko dużo wyszukiwarek i sprawdzacza pisowni. Nie wiem, pewnie takie coś w IE też się pojawi wkrótce..,

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 lipca 2012 22:03:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
arasek w 2006 roku pisze:
Od lat WP. Siła przyzwyczajenia.


A jednak zmiany panie, zmiany... Od jakiegoś czasu - www.google.pl
Jest lepiej, to był dobry ruch.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 lipca 2012 22:13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
O, a ja mam niby wp chyba od zawsze, bo tam mam pocztę i to jest pierwsza rzecz, gdzie włażę po odpaleniu kompa i internetu. Ale że wp zaczęła mnie wkurzać niemiłosiernie, raz, że reklamami, dwa, że treścią własną, to od jakiegoś czasu już jako stronę główną mam ustawione od razu logowanie do poczty i dobrze mi z tym.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 lipca 2012 07:08:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
U nas nadal Pajacyk. heh, ale przeczytałem sobie ten wątek, w którym oboje swego czasu marudziliśmy na Firefoxa, a już nawet o tym zapomniałem i Firefox u nas gości od lat.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group