Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 14:54:24

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 września 2006 17:38:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
elsea pisze:
trl+N otwiera mi czystą stonę (ja chcę dubel tej, którą mam), zakładek nie znoszę,


Ale IE otwiera za każdym razem kolejny program - nie stronę, WYRAŹNIE obciążając pamięć - z resztą odpal sobie 15 okienek w IE - jeśli komp Ci (albo zawiesi) nie zamuli to stawiam colę. Pozatym te cholerne połączenie Windows - IE, zwiecha jednego powoduje utratę danych w drugim i odwrotnie. Zdecydowanie IE to jeden z gorszych programów jakie powstały - muzeum.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 września 2006 17:48:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
Hehehe - nasz komp jest obecnie w takim stanie, że zdycha tak czy siak ;) (nie razi mnie w tym miejscu czasownik "zdychać" ;-)) - i po cholerę mi 15 okienek? ;) ;) - ponieważ używam maks pięciu (przeważnie dwóch - tekstu, który czytam i słownika on-line), owo obciążenie mi nie wadzi - pewnie to zależy do czego się tego używa... Ja mówię o swoim osobistym użytkowaniu - w IE czuję się zadomowiona i już.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 września 2006 17:52:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
elsea pisze:
Stawiasz to przeciw IE? Nie rozumiem?


Jako trzecią opcję i przewagę nad IE. Poza tym można jeszcze sobie przeciągnąć skrót ulubionej strony od razu na pasek. Bardzo wygodna opcja.

q51 pisze:
toc firefox ma to samo.


Być może, ale ja generalnie nie byłem zadowolony z Firefoxa. Strasznie mulił. A jak się przesiadłem na Operę, to już przy niej zostałem.

TOC Firefox to jakiś nowa wersja programu? :wink:

Cytat:
no właśnie, przepraszam bardzo, IE też...
i dlatego nie rozumiem i proszę o objaśnienie


Przy IE jak bierzesz opcję wstecz to on ładuje od początku stronę, która jest na tym "wstecz". Opera zaś nie ładuje tej strony, tylko bierze ją z pamięci operacyjnej, przez co w przypadku zawieszenie, problemów z połączeniem itp. wszystko to, co napisałaś jest też od razu w okienku. (Cholera nie wiem jak to jasno wytłumaczyć). Chodzi o to, że po prostu nie traci się żadnych postów, bo jak bierzesz wstecz to post jest w takim stanie, w jakim był, gdy go wysyłałaś.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 września 2006 17:57:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
elsea pisze:
po cholerę mi 15 okienek? Wink Wink - ponieważ używam maks pięciu (przeważnie dwóch - tekstu, który czytam i słownika on-line), owo obciążenie mi nie wadzi - pewnie to zależy do czego się tego używa... Ja mówię o swoim osobistym użytkowaniu - w IE czuję się zadomowiona i już.


Co za konserwa :-).
Jeżdzę syrenką - i tak jest rozjebana ale mi w niej dobrze - tylko do pracy nią brykam... Po co mi darmowe BMW? :D .

(Najgorsze jest to, że lubie syrenki :-), opcjonalnie można wstawić trabanta, malucha etc. he he.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 września 2006 18:00:51 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 14:16:01
Posty: 2647
ja rozumiem obie strony.

porownalbym to do t9 w komorce.
wiekszosc ludzi przyznaje, ze pewnie szybciej pisze sie tak smsy (przynajmniej te dluzsze niz jedna linijka), ale zanim sie przyzwyczaja i wyrobia przez jakis czas beda pisali wolniej i w sumie tego nie robia. jesli jednak ktos sie przelamie, dosc szybko bedzie zadowolony z wyboru (ktory na dodatek mozna cofnac).
ja tez sie musialem przyzwyczaic do zakladek w firefoxie (ze sa na gorze, a nie jak w ie, na dole), ktorych mam sporo. teraz wychwalam je pod niebiosa, chocby z powodu opisanego przez boskiego.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 września 2006 18:08:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Gravi pisze:
Przy IE jak bierzesz opcję wstecz to on ładuje od początku stronę, która jest na tym "wstecz"

Nieprawda. W tym zakresie tych 3 przeglądarek nie różni nic.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 września 2006 18:30:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Tyle, że systemy wprowadzania tekstu w komórkach są proste i nie robią zwiechy całego systemu. Nie chodzi nawet o funkcje - chodzi o siłe rażenie IE na całym kompie.

Ps. Mozilla jest ładna :-)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 września 2006 18:36:59 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 14:16:01
Posty: 2647
boski, mi tu chodzilo o kwestie zblizona do przyzwyczajenia i braku odczucia potrzeby czegos wiecej (jak z twoja syrenka), bo wydaje mi sie, ze na tej zasadzie elsea trzyma sie explorera.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 września 2006 18:45:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Bogus pisze:
Nieprawda. W tym zakresie tych 3 przeglądarek nie różni nic.


To chyba ja mam inne IE, bo kilka postów tak utraciłem, a przy opcji wstecz nigdy nie miałem dostępu do tekstu postu.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 września 2006 19:04:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
hehehe ja w ogóle nie rozumiem o czym tu gadacie :roll: :lol:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 września 2006 19:40:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Kacper, welcome back - jak miło się z Tobą w końcu zgodzić :-). He he.
He he, ja pierwszy raz korzystałem z netu koło 1997 roku - był to Navigator :-), a jedyną wyszukiwarką była AltaVista.com :-).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 września 2006 19:50:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Boskey pisze:
He he, ja pierwszy raz korzystałem z netu koło 1997 roku - był to Navigator Smile, a jedyną wyszukiwarką była AltaVista.com Smile.


Nieprawda, Altavista (przez jakiś czas istniała jej spolszczona kopia Zajevista) była alternatywą dla Infoseeka, a zaraz potem pojawiło się Yahoo!
A ja na Windowsie 3.11 przed uruchomieniem Netscape'a musiałem uruchomić jakiś program o nazwie Trumpet, bo inaczej nie działało... :-)

Ostatni raz Netszkapy (jakaś wersja 8, zupełnie niepodobna do tej starej z meteorytami) próbowałem użyć ze dwa lata temu, ale jego dziecko - Mozilla okazało się lepsze...

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 września 2006 20:03:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ja również czuję się na Eksplorerze jak u siebie. Chętnie bym go wyrzucił w ramach walki z systemem, ale w takim razie proszę o poradę, bo po kilkiu dniach uzywania Firefoxa dałem sobie spokój z dwóch powodów, o których elsea już pisala:

1. jak robię control N otwiera mi się w Firefoksie strona startowa a to jest dla mnie gówno, bo po to używam ctrl n, żeby sobie skopiować stronę w drugim okienku(może być zakładka, wisi mi), co BARDZO często mi jest potrzebne ; proszę wyjaśnić, jak mogę to zrobić we Firefoksie.

2. w przeważającej ilości sytuacji otwieram strony przy uzyciu roziwjanego paska z adresami - jest to najszybsza metoda dla mnie. W Eksplorerze on się, że tak powiem, odświeża, tj. na górze są zawsze strony ostatnio wybierane (jak wątki na forum). W Firefoksie - są w kolejności wpisywania, tzn. jeżeli forum Armii wpisałem jako pierwszy adres np. po czyszczeniu historii, to jest on na samym dole, a wyżej mam jakieś pierdoły, bo akurat raz wpisałem dany adres, żeby coś tam. I póki nie WPISZĘ na nowo adresu armiaxon, to pozostanie on na dole. Dla mnie to jest równiez do dupy.

Boskey pisze:
Ps. Mozilla jest ładna

ee, już myslałem, że napisałęś Morella.. a tu jakieś nudy znowu

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 września 2006 20:21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Crazy pisze:
W Eksplorerze on się, że tak powiem, odświeża, tj. na górze są zawsze strony ostatnio wybierane (jak wątki na forum). W Firefoksie - są w kolejności wpisywania, tzn. jeżeli forum Armii wpisałem jako pierwszy adres np. po czyszczeniu historii, to jest on na samym dole, a wyżej mam jakieś pierdoły, bo akurat raz wpisałem dany adres, żeby coś tam. I póki nie WPISZĘ na nowo adresu armiaxon, to pozostanie on na dole.

No właśnie. To bardzo przydatna rzecz. Ja jestem przyzwyczajony, że - dajmy na to armia.xon.pl mam na samym dole, gazeta.pl drugi od dołu itd. ZAWSZE, niezależnie od tego, że akurat ostatnio wszedłem na jakieś www.pis.org albo inne pierdolki.net. Te przypadkowe adresy gdzieś się pałętają na górze, a ja mogę się nimi nie przejmować, bo wiem, że najważniejsze adresy zawsze mam w tym samym miejscu. (Co ma tym większe znaczeni, gdy dzielę przeglądarkę z Moniką.)

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 września 2006 20:35:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Crazy pisze:
1. jak robię control N otwiera mi się w Firefoksie strona startowa a to jest dla mnie gówno, bo po to używam ctrl n, żeby sobie skopiować stronę w drugim okienku(może być zakładka, wisi mi), co BARDZO często mi jest potrzebne ; proszę wyjaśnić, jak mogę to zrobić we Firefoksie.


Jeśli chodzi o nową zakładkę w tym samym oknie to CTRL+C, jeśli kopię aktualnej strony oglądanej w nowej zakładce to: CTRL+L, CTRL+C, CTRL+T, CTRL+V i enter. :) Proste :)

Cytat:
2. w przeważającej ilości sytuacji otwieram strony przy uzyciu roziwjanego paska z adresami - jest to najszybsza metoda dla mnie. W Eksplorerze on się, że tak powiem, odświeża, tj. na górze są zawsze strony ostatnio wybierane (jak wątki na forum). W Firefoksie - są w kolejności wpisywania, tzn. jeżeli forum Armii wpisałem jako pierwszy adres np. po czyszczeniu historii, to jest on na samym dole, a wyżej mam jakieś pierdoły, bo akurat raz wpisałem dany adres, żeby coś tam. I póki nie WPISZĘ na nowo adresu armiaxon, to pozostanie on na dole. Dla mnie to jest równiez do dupy.


Zapewne wystarczy prawy przycisk myszki i opcja "sort by name"....
A ja mam forum w firefoxie w "personal toolbar folderze" - u góry pod paskiem adresu - jeden klik - i załatwione.....

A tak wogóle przy Firefoxie to tylko Opera nie wysiada......

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group