Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 15:55:55

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 06 marca 2006 22:38:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Cytat:
Odnoszenie się do innych, metafizycznych sposobów interpretacji rzeczywistości jest swoistym zaworem bezpieczeństwa dla ludzkiej psychiki...


:brawa: :brawa:

Pięknie powiedziane.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 06 marca 2006 22:41:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
To prawda.


Ale jeszcze jedno...
Gravi pisze:
Jak słyszę takie wiadomości, to zaraz zmieniam kanał

A jeśli jest to medium w postaci np. sąsiada, przyjaciela...?

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 07 marca 2006 07:19:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
monika pisze:
A jeśli jest to medium w postaci np. sąsiada, przyjaciela...?


Nie rozumiem. :?:

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 07 marca 2006 11:24:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Chodziło mi o to, że takie wiadomości mogą docierać różnymi kanałami - nie tylko poprzez media typu tv, lecz również poprzez ludzi obok nas. I te dwa przekazy nie zawsze muszą się krańcowo różnić, według mnie. (Stąd pytanie o to, czy "zmieniasz kanał" także wtedy, gdy źródłem takiej informacji jest np sąsiad.) Sposób przekazania informacji i intencje przekazującego mogą być różne w obydwu przypadkach. To samo dotyczy naszych reakcji na daną wiadomość.
Nie chcę zajmować pozycji obrońcy mediów, ponieważ zupełnie się do tego nie poczuwam i - jak już wspomniałam - na ogół nie oglądam programów, nazwijmy to, interwencyjnych. Jednak nie potępiam też ich w czambuł. Istotne jest to, co zrobię z tym, czego się dowiedziałam; jak to traktuję. To jest dla mnie dalece ważniejsze, niż np. domniemane intencje twórców programu (zła wiadomość jak "dar", bo się świetnie sprzeda).
Tego typu argumenty dotyczące mediów słyszałam gdy umarł Jan Paweł II - że sępy, intencje nieszczere, hipokryzja ateistycznych dziennikarzy, spektakl... Po pierwsze - bardzo łatwo rzucać takie oskarżenia; trudniej udowodnić swój brak hipokryzji. A po drugie - tak naprawdę nie interesuje mnie poziom zaangażowania emocjonalnego dziennikarza przekazującego mi tego typu informacje. Nie interesuje mnie, czy on jest sępem. Interesuje mnie, czy ja nim jestem.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 07 marca 2006 11:39:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
cierpienie dziecka jest rzeczywiście trudne do zniesienia i zrozumienia. to wszystko jest ogromną tajemnicą, na którą kiedyś się buntowałam, ale teraz, kiedy odkrywam jaką Bóg jest tajemnicą, to staram się przyjmować to z wiarą, że ma jednak sens. oczywiście mówię tak w momencie, gdy żadne z tych najgorszych rzeczy nie przytrafiły się moim dzieciom.
Ale może mają one misję zbawić świat? kto to wie?
jeśli mogłabym zrozumieć zamiary Boga to co to byłby za Bóg? na pewno nie wszechmogący skoro dałby się zamknąć w moim rozumie. chcę mieć ufność w to, że wiele rzeczy nie rozumiem i że wszystkie one MAJĄ SENS.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 07 marca 2006 12:09:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:44:49
Posty: 550
Skąd: Rybnik
W momencie gdy nie potrafie zrozumieć jakiegoś wielkiego cierpienia i to wszystko mnie przerasta,zaczynam myśleć o tych osobach, które doświadczyły naprawde wielkiego cierpienia w swoim życiu a pomimo tego były czy są osobami pogodnymi,które potrafią cieszyć się życiem i przede wszystkim dostrzegają sens w tym czego doświadczyli.
Mam tu na myśli głównie Jana Pawła II i Władysława Bartoszewskiego.
Myśle,że można mówić dużo o cierpieniu a i tak się go nigdy do końca nie zrozumie, bo zawsze pozostanie tajemnicą,natomiast przykłady takich osób mogą być może najwięcej wnieść do naszego stosunku wobec cierpienia swojego i innych ludzi.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 07 marca 2006 13:33:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Trudno mi to nazwać, ale dla mnie budujące jest odkrywanie sensu cierpienia, jakiego doświadczyłem będąc dzieckiem... To rzeczywiście ma jakiś sens, chociaż.... Jeszcze długa droga przede mną...

monika pisze:
Chodziło mi o to, że takie wiadomości mogą docierać różnymi kanałami - nie tylko poprzez media typu tv, lecz również poprzez ludzi obok nas. I te dwa przekazy nie zawsze muszą się krańcowo różnić, według mnie. (Stąd pytanie o to, czy "zmieniasz kanał" także wtedy, gdy źródłem takiej informacji jest np sąsiad.) Sposób przekazania informacji i intencje przekazującego mogą być różne w obydwu przypadkach. To samo dotyczy naszych reakcji na daną wiadomość.
Nie chcę zajmować pozycji obrońcy mediów, ponieważ zupełnie się do tego nie poczuwam i - jak już wspomniałam - na ogół nie oglądam programów, nazwijmy to, interwencyjnych. Jednak nie potępiam też ich w czambuł. Istotne jest to, co zrobię z tym, czego się dowiedziałam; jak to traktuję. To jest dla mnie dalece ważniejsze, niż np. domniemane intencje twórców programu (zła wiadomość jak "dar", bo się świetnie sprzeda).


Oczywiście nie zmieniam sąsiądów. Ale jeżeli słucham czegoś, to to co robię z tym, to właśnie zmienienie kanału - jak dla mnie zła w mediach jest za dużo i to przekracza próg mojej wrażliwości - przestaję reagować. Dlatego zmieniam - chronię siebie i najbliższych. I dziwne jest dla mnie, jak ktoś z wielkim bólem opowiada o tych wszystkich strasznych rzeczach, jakie się dzieją w mediach, a zła w sobie, obok siebie, tuż obok, nie widzi. Tyle takich luźnych refleksji w przerwie między zajeciami...

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 07 marca 2006 13:38:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Gravi pisze:
dziwne jest dla mnie, jak ktoś z wielkim bólem opowiada o tych wszystkich strasznych rzeczach, jakie się dzieją w mediach, a zła w sobie, obok siebie, tuż obok, nie widzi.


Zgadzam się - też mnie to dziwi. I również uważam, że należy zaczynać od siebie. Ale czasem może być tak, że zło opisane w mediach może (nie musi) sprawić, że ktoś zauważy je obok siebie.

To tyle tuż przed zajęciam, ale może się wypowiem jeszcze wieczorem...

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 20 marca 2006 19:33:47 
Bardzo podobają mi się drugi i trzeci post w tym temacie
Cytat:
Erkeja
i
Cytat:
Graviego
.

Gravi pisze:
Ale jeżeli słucham czegoś, to to co robię z tym, to właśnie zmienienie kanału - jak dla mnie zła w mediach jest za dużo i to przekracza próg mojej wrażliwości - przestaję reagować.

Praca polegająca na wyłapywaniu sensacji jest dziwaczna, a na tym wszak polega praca dziennikarza. Szybko i głośno. Człowiek u którego telewizor jest (a jest niemal w każdym domu), albo popada w schorzenia (próbując przyswoić dane i je ogarnąć emocjonalnie), albo redukuje swoje zdolności poznawcze, albo redukuje kontakt ze światem (wyłączając odbiornik). Zalew informacji, drenaż mózgu.
Trza silnym być.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 kwietnia 2007 20:21:03 

Rejestracja:
pn, 05 marca 2007 20:08:25
Posty: 897
Skąd: lublin
Po któreś: aby dopełnić braki udręk Ciała Chrystusowego.
Są wydarzenia, po których życie staje się oczekiwaniem na śmierć. Niestety. Niech przyjdzie Niebo!


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group