Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 16 kwietnia 2024 20:37:45

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 161 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 stycznia 2008 21:36:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 02 października 2006 13:09:41
Posty: 2805
Skąd: f'karium
BartZ pisze:
Wczoraj zgłosił mi się do pracy kierowca, który wyglądał "podejrzanie". Po przebadaniu alkomatem wynik 1,8 promila! Po przewiezieniu na policję i dmuchaniu w tamtejszy alkomat 1,13 promila. Facet ten miał wozić ludzi autobusem miejskim, setki ludzi.

trochę z opóźnieniem, ale co tam. Chyba coś jest w tym co mówisz Barcie, z tą grupą zawodową... Mój tata, też jako dyspozytor w autobusach, nie raz miał podobne sytuacje w pracy. Kierowcy byli do tego stopnia bezmyślni i zuchwali, że w momencie gdy widząc ich "nie-stan" po kilka razy pytał czy są zdolni do pracy, a ci z oburzeniem pytali, że niby dlaczego mieliby nie być :? Brak słów
azbest23 pisze:
Taka gratka nie trafia się codziennie.

hehe azbest-człowiek demolka :twisted:

_________________
tory wyjeżdżają z lasu a tam...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 07 stycznia 2008 22:27:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17991
azbest23 pisze:
Oddałem drzwi i czmychnąłem by w bezpiecznej odległości napawać się dokonana destrukcją.
A dokumentów i tak nie było w szafie.

..dobre :P ,ze mną jest podobnie.Jak gdzieś jest potrzeba użycia siły ,to mnie wysyłają "na pierwszą linię ognia"...i zupełnie nie wiem dlaczego..

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 15 stycznia 2008 17:50:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Dostałem podwyżkę! Może jak znów coś zniszczę to dostane jeszcze jedną. :twisted:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 stycznia 2008 08:49:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 listopada 2005 20:20:58
Posty: 3939
Skąd: miasto Książąt
azbest23 pisze:
Dostałem podwyżkę!

no gratuluję. ja o takowej tylko pomarzyć mogę. w sumie od listopada już jestem zatrudniony na stałe w PKP Przewozy Regionalne, miałem się szkolić na konduktora, no bo po studiach tylko to mi zaproponowali, ale jak się okazało, że mam technika budownictwa, to ściągnęli mnie do Działu Tchniki i Rozwoju oraz Utrzymania Obiektów. no i tak sobie siedzę w biurze przy fakturach, umowach i zleceniach, a wypłata...hmmm...na rękę za poprzedni miesiąc 677, 48 zł i to z 15% premią motywacyjną! za styczeń mam dostać więcej, bo najniższa karajowa brutto wynosi teraz 1126 zł... chyba mam jakiegoś pecha, bo najpierw mi odmawiali, bo nie mam uregulowanego wojska, teraz niska pensja, a na dodatek zabierają mnie znowu na szkolenie konduktora, bo pracowników im brakuje...
aha...no i jestem zatrudniony tylko z wykształceniem średnim, bo jak powiedziała mi jedna pani, nie chcą mnie dać na referendarza (po studiach przysługuje), abym "nie miał za dużych ambicji"
i jak tu człowieku nie wyjechać za granicę... :?
na razie szukam innej...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 stycznia 2008 09:04:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17252
Skąd: Poznań
Viator pisze:
bo jak powiedziała mi jedna pani, nie chcą mnie dać na referendarza (po studiach przysługuje), abym "nie miał za dużych ambicji"


Niezły tupet :shock:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 stycznia 2008 09:29:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14864
Skąd: wieś
Przypomniało mi się. Ja też dostałem podwyżkę. Całe 5% i to też przy wielkich bólach szefostwa. Zważywszy, że to pierwsza podwyżka od 4 lat wciąż jestem w plecy.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 stycznia 2008 10:02:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 listopada 2005 20:20:58
Posty: 3939
Skąd: miasto Książąt
arasek pisze:
Niezły tupet

tym bardziej, że kobieta ma...średnie wyksztalcenie...
nie to, że mam coś do ludzi z takim czy owakim wyksztalceniem, ale sam fakt usłyszeć takie słowa...
nie ma to tamto i tak jestem szcześliwy (może nie z pracy), ale z życia! :D
wracam, do moich fakturek :twisted:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 29 czerwca 2008 10:15:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 listopada 2005 20:20:58
Posty: 3939
Skąd: miasto Książąt
antiwitek pisze:
A jak Ci się w ogóle pracuje? Smile Chyba nielekkie zajęcie?

pozwolę sobie tutaj odpowiedzieć Witku, choć jak widać nie jestem zadowolony.
uważam, że kolej to taki moloch, gdzie większość ludzi myśli, że komuna trwa nadal i wszystko się im należy za nic.
nie będę ukrywał, dołuje mnie ta praca, zarabiam najmniej ze wszystkich w biurze mimo, iż jestem jedną z nielicznych osób, które mają 3 literki przed nazwiskiem...o czym tu mówić skoro dyrektor ma gorsze wykształcenie niż ja
sam fakt, że średnia wieku pracowników to...myślę, że ok. 40 lat. brak młodych ludzi...w sumie wcale się nie dziwię.
właśnie jesteśmy w trakcie tworzenia się kolejnej spółki - Przewozów Międzyregionalnych.
Ja i tak tę pracę traktuję jako przejściową. Od września kiedy będę miał już uregulowane wojsko oraz będę po operacji, zamierzam iść tam, gdzie zawsze marzyłem...
to smutne tak narzekać na to co się ma, ale cóż...czasem tak bywa...

_________________
kocham cię extra mocno, kocham cię luksusowo


Ostatnio zmieniony ndz, 29 czerwca 2008 11:37:52 przez viator, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 29 czerwca 2008 10:20:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
A sama praktyka służbowego jeżdżenia pociągami? Pytam, bo mnie to trochę fascynuje, lubię przyglądać się pracy kolejarzy kiedy gdzieś jadę :) .

Viator pisze:
Od września kiedy będę miał już uregulowane wojsko oraz będę po operacji, zamierzam iść tam, gdzie zawsze marzyłem...


O, to trzymam kciuki!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 29 czerwca 2008 10:41:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 listopada 2005 20:20:58
Posty: 3939
Skąd: miasto Książąt
antiwitek pisze:
Pytam, bo mnie to trochę fascynuje, lubię przyglądać się pracy kolejarzy kiedy gdzieś jadę

no i tutaj Cię chyba zdziwię...
ja pracuję w Przewozach Regionalnych. maszyniści to najczęściej PKP CARGO. Mi zaproponowali na początek pracę konduktora, bo mam wyższe wykształcenie...trudno, nie mogłem nic znaleźć, więc przyjąłem.
No i wysłali mnie na szkolenie...
siedziałem sobie w biurze naczelnika i wpisywałem do komputera co mi zadał...aha, dostałem tonę przepisów (niektóre nieaktualne), których musiałem się nauczyć. w związku z tym, że odchodziła jedna dziewczyna z mojego działu szybko mnie tam ściągnęli (po ok. miesiącu). No i po 2 miesiącach w biurze okazało się, że muszę...zdać egzamin na konduktora...
czyli: wypisać bilety, iść do wagonu i pokazać wszystko co trzeba, pokazać jak zasygnalizować rozerwanie pociągu, odjazd, itd...
wszytko ok...tylko pytałem dlaczego mam to zdawać, skoro od 2 miesięcy siedzę w biurze...nikt nie był w stanie mi odpowiedzieć na to pytanie...więc troszkę się pouczyłem no i jakoś tam zdałem.
śmieszna sprawa...smutnie wyglądało to szkolenie...dobrze, że mój tato jeździ pociągami, to co nieco wiedziałem...no i ukończone Technikum Kolejowe też trochę pomogło (technik budownictwa dróg i mostów kolejowych)
antiwitek pisze:
A sama praktyka służbowego jeżdżenia pociągami?

a praktykę to ja mam od 11 lat ;) najpierw szkoła, potem studia teraz praca...praktyka dojeżdżania do Wrocławia ;)
natomiast tak jak pisałem, żeby być maszynistą to trzeba w innej spółce ;)
ale ciężko mi cokolwiek na ten temat powiedzieć...
praca maszynisty bardzo niszczy zdrowie, w kabinie jest wysokie pole elektromagnetyczne, a przez lata doprowadza to do niepłodności...tyle wiem...

_________________
kocham cię extra mocno, kocham cię luksusowo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 29 czerwca 2008 12:12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
no, miałem na myśli właśnie konduktorowanie, bo o tym kiedyś wspomniałeś, dzięki :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 29 czerwca 2008 13:46:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 listopada 2005 20:20:58
Posty: 3939
Skąd: miasto Książąt
antiwitek pisze:
no, miałem na myśli właśnie konduktorowanie,

ale mniej więcej mogę Ci napisać, że takie szkolenie normalnie trwa 3-6 miesięcy, w tym czasie zapoznajesz się z przepisami odnośnie przewozów pasażerów, towarów, przepisy odnośnie sygnalizacji w ruchu kolejowym oraz uczysz się wypisywać bilety. W między czasie zaczynasz jazdę jako praktykant i chodzisz z kanarem ;) sprawdzać bilety i przyglądasz się ogólnie pracy. No i po tych 3-6 (w zależności od kursu i potrzeby) miesiącach zdajesz egzamin i idziesz już wtedy do jazdy. Tak mniej więcej to wygląda ;)

_________________
kocham cię extra mocno, kocham cię luksusowo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 29 czerwca 2008 14:08:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 stycznia 2005 22:36:13
Posty: 1149
Skąd: tylko stąd
A ja w życiu pracowałem zarobkowo na roli, byłem też konserwatorem powierzchni płaskich (salowym), technikiem ekg, technikiem laborantem, pielęgniarką, stażystą (mix murzyna i maszyny do pisania, tzw. "biały murzyn"), bezrobotnym, lekarzem anestezjologiem i potem neurologiem. Miałem wielu szefów różnych, teraz mój szef mieszka i pracuje 200 km ode mnie, więc jestem sobie sam żeglarzem itd. Odkąd rozstałem się bez żalu z tzw. (pardon) "publiczną służbą zdrowia" dzieje mi się coraz lepiej.

_________________
Andres Pedro Cristobal de Corteza


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 lipca 2008 22:50:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
http://www.youtube.com/watch?v=kgVatX3A ... re=related

:wink:

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 lipca 2008 13:47:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 08:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Lubię tą kreskówkę. I to nie tylko za ksywki karaluchów. :D

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 161 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: zasada i 26 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group