Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 12:24:30

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 231 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 marca 2006 10:58:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
moje zazwyczaj nie są firmowe - ale zawsze wygodne... za to Smoczyca ma takie fajne z jasno zielone - bardszo fajny kolor :)

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 13 marca 2006 12:29:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 19:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
moje pierwsze glany ( lata osiemdziesiąte) to były chyba jakies rumuńskie-Elrondzie to byłe te słynne Rumuny. Gdzieś czytałem, że w latach 80-tych było to obuwie robocze kierowców MZK w Warszawie. :lol:
potem to juz kupowalem sobie czarne martensy- to są te w których wystepujesz na koncertach?
Pet gratulacje za tak wyczerpujacy opis. Zastanawiam sie ciągle nad Martenami, ale spotkałem sie z opiniami niezbyt pochlebnymi na temat jakości tych butów. Tak od dwóch trzech laty są coraz gorszej jakości. Chyba przeprowadzka fabryki do Chin na dobra butom nie wyszła.
U moich kumpli Marteny zawsze pękały na zgięciu blachy ze skórą. Takie newralgiczne miejsce w których Marteny często pękają. :wink:
Kiedyś odwiedziłem starego szewca. Fachman pełną gembą. Znał temat i ostrzegł mnie dosłownie cytując: Panie po tych ciężkich butach jakie pan nosi to na starość stopy panu pójdą. Wróżem nie był, ale coś jest na rzeczy bo prawa stopa mi szwankuję i obecnie jak jest okazja to najbardziej lubię chodzić boso. :wink:

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 marca 2006 12:40:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Bialy_Kruk pisze:
Gdzieś czytałem, że w latach 80-tych było to obuwie robocze kierowców MZK w Warszawie



Konkretnie rzecz biorac, byly to buty uzywane przez armie Rumunska, ktore w latach 80-tych Polska otrzymala jako "bratnia pomoc" i przeznaczyla ja dla sluzb mundurowych... i jak sie okazalo tymi sluzbami "mundurowymi" w poczet tych slyuzb zaliczono kanarow MZK, ktorym to ten kontyngent przydzielono. Kanary oczywiscie w takich trepach chodzic nie chcieli, wiec opychali je z zyskiem na Rozyckim gdzie kupowali je zachwyceni ich fasonem polscy punkowcy :D

Co do pekania martensow przy blaszce, to jak widac mialem pare takich par i owszem pekaly mi w roznych miejscach, ale NIGDY na zgieciu blachy ze skora. Przewaznie sypala sie skora na piecie, z boku - pewnie od sciagania "buta butem", a odkad zaczalem jezdzic codziennie samochodem, to skora zaczela pekac na zalamaniach powstalych na skutek zginania buta przy naciskaniu pedalow w samochodzie.

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 marca 2006 23:20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 14 listopada 2004 23:10:40
Posty: 880
Skąd: z Malych Garbar
ej a niech mnie kto objaśni jak to jest z tymi sznurówkami ideologicznymi?

raz gdzies czytałem, ze narodowcy noszą czerwone, kiedy indziej, że jedną czerwoną jedną białą (jak flaga), najpopularniejsza wersja, że białe...

i w ogóle jak to z tymi sznurówkami? zielone ekolodzy, brązowe kanalarze, różowe fani Tokio Hotel...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 marca 2006 23:26:44 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 19:24:08
Posty: 3118
z tego co ja się kiedyś się orientowałem :
białe - nazi-skini, Oi!e i punki (co bardziej imprezowi są niż polityczni)
czerwone - nazi-skini i anarchiści
kolorowe - młode punki


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 marca 2006 23:50:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
a legitymacje dają?

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 marca 2006 23:54:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 14 listopada 2004 23:10:40
Posty: 880
Skąd: z Malych Garbar
Cytat:
a legitymacje dają?


sie wie... wystarczy się wykazać zabijając jakiegoś hippisa.
ja noszę białe, bo fajnie kontrastują z długimi włosami :lol:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 marca 2006 00:05:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
W pewnych momentach i kręgach kolor sznurówek bywał też oznaczeniem geograficznym. Np. punki z Leżajska mieli zielone, a z Nowej Sarzyny czerwone. Albo odwrotnie. :-)
Ja zawsze miałem taki kolor, jaki dał producent buta. W pierwszych to był taki w paski żółto-czarne, a później praktycznie zawsze wychodziło na czarne.
A - w brązowych trepach, które teraz u mnie robią za glany, mam oczywiście brązowe, tak jak przewidział szewc MONu.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 marca 2006 03:04:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 23 stycznia 2005 00:41:24
Posty: 592
Ja mam steele i mam cholera dziurę, że fakalec przechodzi spokojnie... trzeba chyba pomyśleć o czymś nowym, choć portfel pusty. Ale bez paniki, lato idzie 8) , więc w dziurawych będzie się dało łazić :faja: Zawsze jeszcze długo w dziurawcach łażę.

_________________
"My face in the mirror tells me it's not surprise that I'm
pushing the stone up the hill of failure"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 marca 2006 08:52:28 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 19:24:08
Posty: 3118
natalia pisze:
a legitymacje dają?

ależ oczywiście, przy czym napierw przechodzi się test znajomości koloru flejersów i co dany kolor oznacza ;)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 14 marca 2006 10:44:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 19:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
ej a niech mnie kto objaśni jak to jest z tymi sznurówkami ideologicznymi?
Noś czarne są najbardziej "bezpieczne", hehehe. A czy na tą legitymacje są zniżki na piwo, basen i kino?
A jak chronicie swoje glany przed wszechobecną sól , rozsypywana na drogach( doprowadza mnie to pasji, buty sie niszcza jak cholera)? Ja do konserwacji skóry, uzywałem masła i białka kurzego. No teraz by to nie przeszło. Wiadomo ptasia pipa. S

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 marca 2006 22:52:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Podobnie jak Crazy - nigdy nie miałem klasycznych glanów.

Natomiast co do Martensów - mam niezmiennie jedną parę. Zakupiona w Londynie latem 1994. Klasyczne, krótkie, z blachą. Przez pierwszych kilka lat służyły mi naokrągło praktycznie przez cały rok. Od kilku lat w zasadzie jedynie jako obuwie koncertowe. Jedyne co im się stało to od środka materiał się wytarł przy blasze i regularnie dziurawi mi skarpetki :) .

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 16 marca 2006 08:28:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Bialy_Kruk pisze:
A jak chronicie swoje glany przed wszechobecną sól , rozsypywana na drogach



Natluszczanie co jakis czas skory kremem nivea dosc dobrze robi butom (prawdopodobienstwo pekniecia skory jest znacznie mniejsze)

Aha! I NIGDY, PRZENIGDY nie uzywajcie do czyszczenia swoich buciorow pasty Kiwi - ani w puszce, ani tym bardziej w plynie (zreszta pasty w plynie* to w ogole jest wynalazek wymyslony chyba tylko po to, zeby producenci butow mogli sprzedac wiecej swoich wyrobow). Skora sie po niej niszczy jak po zadnym innym specyfiku.

Zdrowka zycze

*) "pasta w plynie" - jeden z moich ulubionych bezsensow frazeologicznych, podobnie jak "puder w plynie" i "aromat identyczny z naturalnym" :lol: :lol:

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 16 marca 2006 10:44:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
ja chyba swoje KMM od momentu kupienia pastowałem może dwa razy...

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 marca 2006 12:53:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 19:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
fakt od kiwi but się krzywi. potwierdzam "złą reputacje" tej pasty. z kremem nie próbowałem, ale stosowałem masło i juz wspomnane białko kurze, surowe.
a jak wiazaliscie glany? po pewnytm czasie dzieki wskazówkom mojego kumpla, umiałem zrobić na nagielkach drabinkę. fajnie sie prezentowały moje butki z żółtymi sznurówkami. :piwo: dla glanowców

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 231 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group