Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pn, 06 maja 2024 03:09:57

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 231 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 06 listopada 2006 20:52:56 

Rejestracja:
ndz, 18 czerwca 2006 14:42:20
Posty: 3186
Skąd: dalekie krainy
Daj do szewca to Ci sklei... I jeszcze długo pochodzisz. Ale to prawda, w tych glanach podeszwa słabo trzyma; mnie też się powoli odkleja ciut ciut na brzegu, daleko jeszcze do odpadnięcia podeszwy no i w końcu śruby trzymają...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 19 maja 2007 17:15:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 20:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
Nio i wczoraj kupiłem sobie glany orginalne Martensy za 54 funty. prezent w sam raz na urodziny. :lol:

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 maja 2007 21:18:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 02 października 2006 09:43:00
Posty: 127
Skąd: Lublin
Glany to najwspanialsze buty na swiecie. Ostatnio sobie wymysliłam, że w testamencie zaznaczę że chce być pochowana w glanach (i w koszulce Armii :D )
Zawsze je chciałam mieć, chociaż do pewnego czasu wolałam kupować klasyczne trapery. Moje pierwsze glany były troche dziwne, made by Wojas, z nietypowymi podeszwami, które nadawały całosci damski wygląd. Dopiero mój następny zakup to były prawdziwe glany. Ostatnio wymieniłam w nich podeszwy. Myslę ze jeszcze długo mi posłużą.

_________________
Drogi do nikąd i drogi Tam
wiara nadzieja i miłość


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 maja 2007 22:05:32 
Skoro temat wyszedł, to chyba polecę moje bundeswehry. Widać może że już stare, nieco są przyduże (i po każdym założenia wyrzucam parę skarpetek, która się przedziera na pięcie), ale...
mam je już chyba 15 lat, nie pastuję, nic z nimi nie robię, więc nie wyglądają jakoś extra, ale dalej czegoś takiego jak zniszczenia, dziury w skórze, odpadanie od podeszwy nie ma.

Solidna niemiecka robota


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 maja 2007 00:30:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22887
ja kupiłem jakiś czas temu nowe KMM, ale jeszcze donaszam stare :) może do 3 lat dociągną, i tak już rekord pobiły

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 maja 2007 02:24:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 20:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
3bajki a jesteś pewien, ze nie były robione w Chinach? :lol:

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 maja 2007 02:56:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22887
gdyby je włożyć w skaner, a później skan przepuścic przez efekt "psychodeliczne" w Corelu, pewnie byśmy zobaczyli nawet teraz te ślady małych rączek...

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 maja 2007 07:49:54 
Takiej solidności bym się po chińczykach nie spodziewał, choć kupiłem buty pod Pałacem (w dość dobrym miejscu, 15 lat temu znacznie mniej sklepów było):
Obrazek
by się zgadzało chyba (większego zdjęcia znaleźć nie mogłem) i to też jest chyba nie aż taki stary model

Podeszwa (przynajmniej w moich ;) składała się z dwóch części. Niewielkie przerwy między jedną a drugą częścią podeszwy widać, aczkolwiek nie ma to wpływu na komfort noszenia (czyt. między podeszwą a skórą przerw nie ma).

Przy okazji znalazłem ciekawą stronę: http://www.military.pl/


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 04 stycznia 2008 22:32:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 10 marca 2007 12:18:31
Posty: 3575
Skąd: nigdzie
moje pierwsze glany kupiłem sobie na początku 2-giej klasy gimnazjum, (bo wcześniej mi fadery nie chciały pozwolić kupić, zdążyli się już przyzwyczaić do mojego obuwia, czarnych ubiorów i muzyki :wink: ) wcześniej były fajne butki wojksa polskiego (glanami ich nie nazwę ale coś koło tego) na 10 dziur, czarne. w końcu dostałem kase na wymarzone glany. były to steele w kolorze czarnym, na 10 dziur. Bardzo wygodne! a gdy podeszwa się trochę starła zrobiły się nawet lekkie :wink: niestety na zgięciach popękała skóra, a na jednym butku dziura na zgięciu :? mam je do tej pory i chodzę w nich na ogniska, i takie tam inne wyprawy, czyli nie oszczędzam ich wogóle (są jeszcze wybłocone po kostki po ostatnim ognisku :) )
po trzech latach chodzenia w czarnych i wykryciu dziury w jednym z nich dostałem od rodziców (!!!) znów steele, tym razem czarne mocno przecierane na wiśniowo. 10 dziur oczywiście. trochę cięższe od poprzedników, skóra bardziej lakierkowa i prześliczny kolor :P a już miałem kupić czarne wojasy........ na szczęście nie uczyniłem tego....... glany te służą mi już drugi rok i trzymają się świtnie, nie są zniszczone (pastowałem je chyba pół roku temu, jak nie lepiej :roll: ) i znają je wszyscy moi kumple :wink: obecnie to chyba moje ulubione butki, choć mam wygodniejsze i lżejsze zielone trekki .....

i na koniec: jak mogłem nigdy nie zauważyć tego tematu?

_________________
....więc czekać musisz na wczorajszy dzień....


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 stycznia 2008 00:00:24 

Rejestracja:
ndz, 18 czerwca 2006 14:42:20
Posty: 3186
Skąd: dalekie krainy
Obrazek
moje jak były nowe... kupione gdzieś albo w październiku, albo w listopadzie zeszłego roku


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 stycznia 2008 20:56:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 29 grudnia 2005 11:33:16
Posty: 594
Skąd: i dokąd, kiedy i gdzie, z kim, przeciw komu i w którą stronę?
mam też Steele, czarno-granatowe, wkurzają mnie, nie lubię ich podeszwy - za gruba i nie tak zgrabna jak w moich HD starych. Mimo iż wyglądają na malutkie [akurat moje to 37] to są za ciężkie wg mnie.

Steele na początku podobały mi się jak cholera... ładne to one są, ale nie tak niezawodne jak HD.

_________________
俳句
_________________

<PRZERWA>


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 stycznia 2008 21:05:47 

Rejestracja:
ndz, 18 czerwca 2006 14:42:20
Posty: 3186
Skąd: dalekie krainy
Mnie się podeszwa szybko starła bo tylko w nich chodzę. Też mam 37, najpierw dziwnie małe się zdawały, ale teraz są akurat, zgrabne, ciężkie, ale się już przyzwyczaiłam (choć jak chodzić w nich cały dzień to potem noga w kostce "skrzypi" :mrgreen: ). W steelach na początku nie podobało mi się nie dość ładne wykończenie szwa na blasze z przodu... czasem jakby za mały i czubek niezgrabny... moje są w miarę jeszcze... ale dużo egzemplarzy nie podobało mi się. Do tego żeby je rozchodzić tak bardzo dobrze to trzeba mi było gdzieś miesiąca - na samym początku był koszmar - siniaki na nogach. Ale teraz są już wygodniejsze nawet od moich starych... Co do HD-ków to dla mnie jakoś ogólny kształt mi dziwnym się zdawał... jakoś bardziej męski aniżeli damski... choć to wszystko urojenia :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 stycznia 2008 21:55:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 29 grudnia 2005 11:33:16
Posty: 594
Skąd: i dokąd, kiedy i gdzie, z kim, przeciw komu i w którą stronę?
mam taki krótki czubek, ale mi się właśnie to w nich podobało i szew też mam ok :D tylko też ciężko było rozchodzić je :o

Ptak ze wschodu pisze:
ale dużo egzemplarzy nie podobało mi się.

no właśnie mi się nie podobają te duże rozmiary - są jakby niewymiarowe=P
czubek taki krótki w stosunku do reszty się wydaje.

i HD podobnie jak Steele są zróżnicowane, trzeba trafić na ładne... mi się podobają akurat :wink:

_________________
俳句
_________________

<PRZERWA>


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 stycznia 2008 22:10:55 
Łeeee tam...
Najlepsze to były tzw. "rumuny"...
Tak z 20 lat wstecz tramwajarze dostawali je jako robocze...
Mieć znajomego tramwajarza wtedy...ehhh to było coś....
Były rarytasiki... hehe


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 stycznia 2008 22:23:10 

Rejestracja:
ndz, 18 czerwca 2006 14:42:20
Posty: 3186
Skąd: dalekie krainy
thalie pisze:
no właśnie mi się nie podobają te duże rozmiary - są jakby niewymiarowe=P
czubek taki krótki w stosunku do reszty się wydaje.

Dla mnie właśnie w dużych czubek wydaje się większy niż w mniejszych... hmm własciwie to zależy bo różnie bywa. Mnie się podobają też duże glany, byle nie rozlazłe za mocno tylko zgrabne jakieś ;)
Jak zniszczę Steele to zastanowię się nad HD-kami chyba :D
kobaltt pisze:
Najlepsze to były tzw. "rumuny"...

rumuny, rumuny... słyszałam jeszcze o "desantówkach", czy to nie to samo?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 231 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 324 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group