Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 16:30:43

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 356 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 24  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 30 lipca 2014 21:03:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 22 czerwca 2006 08:44:39
Posty: 813
Skąd: Warszawa
To jest straszne ! (w sensie budzące grozę :wink: )

W swojej twórczości Budzy często starał się stworzyć klimat, poczucie zerkania w zaświaty - a może to ktoś z zaświatów przybył do nas.
W tej muzyce taki klimat jest oddany perfekcyjnie.

Najlepsze, że podczas słuchania równie łatwo pojawiają się emocje zarówno pozytywne, jak i negatywne. Równie łatwo wyobrazić sobie demona i jego nienawiść, jak i anioła i jego wstrząsającą, po ludzku niepojętą wspaniałość.

_________________
Czekając na noc układam sobie pieśni,
Nie wsłuchuj się za długo, nie wpatruj się za bardzo...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 03 sierpnia 2014 07:35:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 17 listopada 2004 13:12:10
Posty: 125
Skąd: Szczecin
To jest dla mnie rzecz przedziwna - sztuka Tomka nawet w najbardziej ekstremalnych momentach (Rimbaud, Mor, Der Prozess, fragmenty Ultima Thule i Osobliwości) nigdy mnie nie dołuje, nie ciągnie w dół. To taki rodzaj sztuki, który przywraca człowiekowi godność. Po koncercie Trzajabu byłem szczęśliwy. A wystarczy mi posłuchać jednego utworu Organka, albo niektórych kawałków Nosowskiej, i ryję nosem w ziemię (nie jest to opis dobrego stanu).

_________________
Tak przypieprzyć, żeby w "Locomotiv Techno Club" zagrali Wishbone Ash!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 20 sierpnia 2014 21:26:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
w piątek w krynkach na końcu świata pod granicą białoruską

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 20 sierpnia 2014 21:32:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Marzyłem o tym koncercie w Krynkach, chyba trudno będzie mi przeżyć ten dzień na drugim końcu kraju. Ale mam nadzieję, że będę miał jeszcze okazję zobaczyć TrzaJaBu w akcji!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 20 sierpnia 2014 21:42:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
antiwitek pisze:
Marzyłem o tym koncercie w Krynkach,

Ja już się zdecydowałem, że jadę, ale zobaczyłem dokładnie gdzie to, i jednak po pracy nie zdążę... :( :D

P.S.

szkoda, ze nie sobbota

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 sierpnia 2014 08:57:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Jacie, żadnych wiadomości z Krynek?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 sierpnia 2014 12:08:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
koncert krótki, bo melorecytujący pisarz jurij andruchowycz nie mógł przestać występować ze swoim zespołem a występ jego był bardzo monotonny i miałam wrażenie, że wszyscy i tak gadają sobie na boku. scena malutka w zaułku kaukaskim - jak się dowiedziałam to miejsce, gdzie mieszkała biedota żydowska. przy synagodze kaukaskiej. w krynkach w ogóle przed wojną mieszkali przede wszystkim żydzi, 90% mieszkańców, ponad 10 tysięcy ludzi. dziś mieszka tam 4 tys. osób, oczywiście nie żydów.
wracając do koncertu: miał się obowiązkowo skończyć o godzinie 22, bo przecież tam ludzie mieszkają. pisarz skończył 30 minut później niż miał, więc zespół rozpoczął swój koncert o 21.40. było więc skondensowanie. dużo improwizacji. mam wrażenie, że wszyscy trzej polecieli. było tak głośno i tak brudno jak nigdy. wstrząsająco. tb robił z głosem rzeczy nieprawdopodobne, od wrzasku po liryczne zaśpiewy. jacaszek totalnie się pogrążył w dźwiękach betoniarki. miko grał. światła, ciemność, ta synagoga, zaułek, teksty, ekspresja - wszyscy raczej byli wstrząśnięci. nie dało się odejść w stanie obojętności.
potem wiele ludzi podchodziło i gratulowało występu. a trzeba zaznaczyć, że to publiczność bardzo wyselekcjonowana, może nie muzycznie ale intelektualnie, literacko i artystycznie. sami pisarze, fotograficy, malarze, rzeźbiarze, intelektualiści, tłumacze itditp

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 sierpnia 2014 13:35:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
natalia pisze:
było tak głośno i tak brudno jak nigdy. wstrząsająco. tb robił z głosem rzeczy nieprawdopodobne, od wrzasku po liryczne zaśpiewy. jacaszek totalnie się pogrążył w dźwiękach betoniarki. miko grał. światła, ciemność, ta synagoga, zaułek


:!:

Wygląda na to, że jak na razie każdy koncert był stąpaniem po nowym gruncie. I na wszystkich byłaś! :)



PS.

Cytat:
Na finał - projekt "Rimbaud", w którym spotkali się trzej znakomici polscy muzycy: saksofonista i improwizator Mikołaj Trzaska, twórca muzyki elektronicznej i producent Michała Jacaszek oraz wokalista Armii i Siekiery - Tomasz Budzyński. Pochylili się nad wizjonerskimi utworami francuskiego poety, stworzyli rodzaj muzycznej interpretacji jego rozbuchanych opowieści poetyckich. Efekt jest psychodeliczny, transowy, nieustannie zaskakujący, łączący różne gatunki. Nerwowe, histeryczne, miękkie dźwięki saksofonu Trzaski, rozległe elektroniczne brzmienia generowane przez Jacaszka, głęboki, przetworzony głos Budzyńskiego - wszystko to zapada w pamięć, a muzykę słyszy się długo jeszcze po tym, gdy muzycy zejdą ze sceny. Skleili się w jedno, jednocześnie pozostając sobą.


http://wyborcza.pl/1,75475,16518434,Jak ... alogu.html


Cytat:
Rimbaud Tomasza Budzyńskiego

Po nim Budzyński z kolegami zagrali utwory inspirowane wizjonerską poezją Artura Rimbauda. Otworzyły się wrota piekieł: metaliczny trzask rytmów Jacaszka, jakby nagranych we wnętrzu pieca hutniczego, przeszywający dźwięk saksofonu Trzaski i ryk Budzyńskiego. Ryk, bo trudno to, co z głosem robił wokalista Armii, nazwać po prostu śpiewaniem. Po nocnych Krynkach niosła się nieśmiertelna fraza Rimbauda: "Ja to ktoś inny".

Zaczadzony muzyką, ogłuszony poezją wyszedłem na drogę i nie wiedziałem, czy skręcić w lewo, na Białoruś, czy w prawo, do Polski. Pojechałem prosto - na Gródek.


http://wyborcza.pl/1,75475,16525844,Cen ... skim_.html


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 sierpnia 2014 16:57:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
a ja zapytam o nadchodzący album. pamiętam, że były informacje, iż ma pojawić się we wrześniu. czy termin nadal jest obowiązujący?

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 28 sierpnia 2014 21:48:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...staramy się :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 września 2014 07:22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 13:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
TRZAJABU to już oficjalna nazwa?... czy w innej konfiguracji jak: BUJATRZA czy BUTRZAJA nie mogłoby być? :wink:

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 września 2014 14:48:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
mogłoby......poza tym za każdym razem możemy mieć inną nazwę.... :D ale ta brzmi trochę z japońska

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 września 2014 16:12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
elrond pisze:
ta brzmi trochę z japońska
gdybym zakładał kiedyś zespół to jedną z możliwych nazw byłaby Toshiro Mifune

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 września 2014 17:18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
Ale z tego, co kojarzę, nazwą "plakatową" jest Budzyński Trzaska Jacaszek?

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 14 września 2014 09:18:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
przebieram nogami... ten album, po koncertowej prezentacji (TOTAL), jest dla mnie jednym z najbardziej wyczekiwanych tytułów nadchodzącej jesieni.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 356 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 24  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group