Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 08:38:15

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 14 lipca 2015 22:59:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Obrazek
Smoczyca sieknęła !

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 14 lipca 2015 23:10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
jesteście fałszywymi murzynami!!!!!!

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 15 lipca 2015 08:35:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Erkej pisze:
Ja widzę pięciu i pół.


Pisząc pół masz na myśli to, że kogoś widać nie w całości, czy że chodzi o postać forumową, ale nie zarejestrowaną na UT? :)


Pietruszka pisze:
do kawiarenko-księgarni MiędzySłowami na kawę i słowa


O, znam to miejsce! Kiedyś zacząłem tam czytać powieść Ireneusza Iredyńskiego, bo akurat ona wpadła mi w ręce.

Pietruszka pisze:
Bardzo się cieszę, że powstał nowy organizm. Bo słychać to coraz wyraźniej, że muzycy są wspólnie podłączeni jakimiś metafizycznymi przewodami


Ta sprawa mnie czasem zastanawia, bo chciałbym żeby Rimbaud grał i grał, nagrywał płyty wciąż! :)

Pietruszka pisze:
unurani


:)

Pietruszka pisze:
gdy wróciłem, to już nikogo nie mogłem odnaleźć...


My w ogóle się trochę minęliśmy, nie zamieniając właściwie - poza przywitaniem - słowa... Ale forumowiczów było naprawdę dużo!! :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 15 lipca 2015 10:24:44 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3407
Witku, widzę: Ciebie, Cortezę, Kishiro, oko i grzywkę Katrinix oraz siebie. I Ninę, ale ona chyba nie jest zarejestrowana na forum.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 15 lipca 2015 10:44:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Tak właśnie myślałem! Nie widać Natalii, Inverness, Moniki, Panka, Adriana Ż żoną, q51, d52, Pietruszki... Może kogoś jeszcze? :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 15 lipca 2015 10:58:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19419
Skąd: z prowincji
okładka butlega
Obrazek

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 15 lipca 2015 11:02:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Erkej pisze:
widzę: Ciebie, Cortezę, Kishiro, oko i grzywkę Katrinix oraz siebie. I Ninę


antiwitek pisze:
Nie widać Natalii, Inverness, Moniki, Panka, Adriana Ż żoną, q51, d52, Pietruszki... Może kogoś jeszcze?


Pablaka! :D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 15 lipca 2015 11:06:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19419
Skąd: z prowincji
nie widać
i bardzo dobrze

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 15 lipca 2015 12:45:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6962
Pietruszka pisze:
z wiadrem na głowie, obrażony na krzesło

Właśnie, to wiadro...to wiadro! A jeszcze gorsze są placki smażące się w glowie. Wiem że się przypalają, a nie mogę ich przewrócić !! :evil:
I sory że tak z kontekstu. Wiele myśli się nasuwa, niezbyt mądrych za to bardzo osobistych...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 15 lipca 2015 15:06:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19419
Skąd: z prowincji
Setlista:

01. Potop [7:39]
02. Moje Dobro [4:23]
03. Uczta Głodu [6:26]
04. Enfance - Dzieciństwo [6:19]
05. Armata [6:22]
06. Frazy [3:52]
07. Jesteście Fałszywymi Murzynami [3:57]
08. Ja To Ktoś Inny [6:44]

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 15 lipca 2015 20:32:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11807
...około godziny 12. wyruszamy Fordem w stronę Lublina... ruch niewielki, pogoda sprzyjająca (nie jest gorąco - to dobrze, ale dla osobistego przesądu zabieramy parasolkę, "aby nie padało")... w Lublinie odwiedzamy Riffa i Sfinksa (w tym pierwszym zaopatruję się w "niezniszczalny z dożywotnią gwarancją" kabel do gitary... w międzyczasie telefon od q51... i jesteśmy już ustawieni w okolicach sceny... przybywamy na próbę dźwięku, grają "Potop"... natenczas mój ulubiony kawałek z płyty... ale mimo to idę do namiotu obejrzeć płyty vinylowe... i po pewnym czasie spotykam Witka i Invi :D
...Po dosyć dobrej tureckiej kawie z mlekiem (!) wróciliśmy przed scenę... spotykamy Pietruszkę i Pablaka... a później Erkeja, Katrinix i Mikołaja! Ale dużo forumowiczów... i Panki :) i rozpoczął się... Potop! Nie miałem porównania z żadnym z wcześniejszych koncertów, więc byłem trochę wolny od oczekiwań porównawczych... ustawiłem sobie kamerkę trochę daleko, ale zostawiając przywiązanie do rzeczy materialnych zostawiałem ją samej sobie i chodziłem poszukać brzmienia idealnego... i właśnie takie odkryłem bliżej sceny, gdzie niskie dźwięki przenikały i poruszały trzewia dogłębnie - niczym potężne stąpnięcia jakiegoś olbrzyma... bardzo mnie te dźwięki urzekły, ale także i pojawiła się dla mnie ta ukryta pod nieznanym językiem treść...
Jestem pod ogromnym wrażeniem tej odwagi twórczej, jakby minimalizmu i... "bezlitosna fanfaro, czarodziejska sztalugo!!"...
Jak już pisałem o płycie: są to klimaty muzyczne, które są mi całkowicie obce: Trzaska? Jacaszek? Kim oni są? (tak sobie myślałem, przecież ja takich rzeczy nie słucham)... Ale właśnie! Są mistrzami w tym co robią i co popełnili na tej płycie... A koncert to jeszcze co najmniej trzy razy mocniejsze uderzenie... Choć i tak przecież to Elrond jest tym najmocniejszym spoiwem, które sprawiło, że płyta do tarła i do mnie, pod strzechę... No i płyta od soboty tym samym dociera do mnie jeszcze bardziej... Bo do tej pory to słuchałem jej tak raz na kilka dni i to raczej właśnie tak bardziej jako szukanie jakiś nieznanych dotychczas miejsc... a teraz w ciągu dnia tęsknię za tymi dźwiękami... i naprawdę duża zasługa tutaj tego koncertu... (warto by wydać taki koncert!)... jedyna wada to to, że czas minął prawie w mgnieniu oka... to już koniec? Płyta tak szybko się mi nie kończy!
Druga sprawa to wizualizacje... jak widać na zdjęciach - jednak były ;) (szok, jaki przeżyłem przeglądając i przygotowując foty wykonane przez Smoczycę i pojawiające się na zdjęciach oczy Godzilli, nie zdarza się aż tak często)...
...po koncercie bardzo fajnie spędzony czas z forumowiczami :D świetnie było Was wszystkich zobaczyć!

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 16 lipca 2015 12:35:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Smok pisze:
(szok, jaki przeżyłem przeglądając i przygotowując foty wykonane przez Smoczycę i pojawiające się na zdjęciach oczy Godzilli, nie zdarza się aż tak często)...


tak, robi wrażenie
gratulacje dla Smoczycy :)

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 16 lipca 2015 15:03:42 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3407
Drogie Smoki, a może byście wbili zdjęcia z tego koncertu do Fotoroomu? Warto by było, aby tam pozostały.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 18 lipca 2015 19:25:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:49:54
Posty: 2283
Skąd: Warszawa
Koncert był znakomity :D

Na żywo Rimbaud brzmi tak samo świetnie jak na płycie. Ta muzyka jest niebywale magnetyczna, wydaje mi się, że ma podobną formę do płyt krautrockowych a w zasadzie coś, co na szybko można nazwać bezformą. Na koncercie miałem wrażenie, że taki skład pozwala na kompletnie wolną improwizację, że Jacaszek może ni z tego ni z owego kręcić gałkami w drugą stronę, Tom wykrzyczeć to co w tej chwili przychodzi mu do głowy a Trzaska się po prostu dołączy i zagra z taką łatwością i lekkością jakby grał standard jazzowy. Ta wolność artystyczna, wolny przepływ energii niezwykle niesie, uderza, jest czymś zupełnie naturalnym i immanentnym dla tego składu.

Jestem bardzo ciekawe dalszych losów tego projektu.

_________________
"Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy krok do przodu!"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 18 lipca 2015 21:14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Właśnie, co z nową płytą? :mrgreen:

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group