Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 12:49:03

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 07 lutego 2017 11:32:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14865
Skąd: wieś
Miki pisze:
Ot, wyjątek potwierdzający regułę.


Wyjątek nigdy nie potwierdza reguły. Wręcz przeciwnie. :)

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 07 lutego 2017 11:39:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 11:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Lato. Upalny sierpień, słońce chyli się ku zachodowi. Bele sprasowanej słomy, rozrzucone klocki. Świat zmienia kolor na pomarańczowy. Prawie wieczór. Upalny letni wieczór.
To obrazy, które widzę słuchając „The Other Side”. Włąściwie pierwsza część jest mało frikowa. Dopiero gdy pojawia się Merlin, za nim Dwaj Śmieszkowie Saksofonowie i potem Brylu robi się frikowo.
„Ale to nie jest dla mnie w ogóle utwór Armii. Tu nie ma nic armijnego. To bardziej brzmi jak solowy numer Brylewskiego” mówi Ania i sprowadza mnie na ziemię. Potem czytam Wasze wpisy i zastanawiam się. Rzeczywiście, dłużyzna? Rzeczywiście tylko muzycy się bawią? Nieee, mi się podoba, obrazy malowane przez muzykę zwyciężają.
7/10

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 07 lutego 2017 12:02:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 13:09:33
Posty: 509
Skąd: poznan
Crazy pisze:
(wzmocniony jakże udanym podciągnięciem strun w gitarze!... a może przeciągnięciem jakimś przyrządem po strunach gitary...)

To taka szklana rurka - niejaki slayd. Miałem wtedy okres fascynacji wczesnym Gilmourem i od momentu kiedy usłyszałem jak grał w Pompejach w Echos, zastanawiałem gdzie mógłby coś takiego wsadzić no i pojawił się The other side. Więc racja Witek - jak najbardziej kalka - ale zacna :)
Grając ten utwór live bardzo trudno jest utrzymać dynamikę, a co za tym idzie zainteresowanie ludzi. To udawało się (też nie zawsze) jedynie w krzyżokmietem, pewnie dlatego że to był ich numer.
Najlepszy koncert składu z freaka to bezdyskusyjnie koncert u Osieckiej gdzie akurat freak poszedł cały i zażarł niemiłosiernie, z "TOS" w kulminacyjnym momencie. Szkoda, że finalnie na płytę trafiły w większości evergreeny...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 07 lutego 2017 12:28:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Frantz pisze:
koncert u Osieckiej gdzie akurat freak poszedł cały i zażarł niemiłosiernie, z "TOS" w kulminacyjnym momencie. Szkoda, że finalnie na płytę trafiły w większości evergreeny...

To prawda, zarówno pod względem zażarcia (i to nawet nie na żywo, a oglądane/słuchane na YT), jak i szkody.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 07 lutego 2017 13:07:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14522
Skąd: nieruchome Piaski
Nie wiem, czy nie należy wprost powiedzieć, że ten koncert był szczytem możliwości wykonawczych tego składu, a śladu po tak odważnym przedsięwzięciu jak odegranie "Freaka" nie mamy. Można byłoby ten materiał wydać w pierwotnej (pełnej) wersji?

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 07 lutego 2017 13:17:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 21:33:11
Posty: 1971
Skąd: Sulejówek
Ślad jest, bo w całości można zobaczyć ten koncert na YT.
phpBB [video]

phpBB [video]


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 07 lutego 2017 13:18:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19450
Skąd: z prowincji
Miki pisze:
Można byłoby ten materiał wydać w pierwotnej (pełnej) wersji?
a póki co pozostaje YT

phpBB [video]


i cóż, że Gero się falstartnął

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 07 lutego 2017 13:23:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14865
Skąd: wieś
No chyba nie tylko yt. Nie pamiętam czy od Ciebie pablak (raczej tak) czy od kogoś innego mam ten koncert w mp3. Chyba w całości?

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 07 lutego 2017 13:28:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19450
Skąd: z prowincji
jak w mp3 to tylko to co w radio leciało, czyli nie całość
chyba, że audio wyciągnięte z videa

ja nie nagrywałem wewnątrz

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 07 lutego 2017 13:42:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14865
Skąd: wieś
Jest The Other side, które wszak w Radio nie poleciało.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 07 lutego 2017 13:44:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 17:16:54
Posty: 1329
Skąd: Kraków
Crazy pisze:
O kurde, zaraz wyjdę na niemal miłośnika tego numeru
Crazy pisze:
Daję więc 4/10


prawdziwy niemal miłośnik numeru !!! :D

bez mrugnięcia okiem daje 9/10 ! moja wakacyjna piosenka, można rzec Radocyńska :aniolek:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 07 lutego 2017 13:57:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14522
Skąd: nieruchome Piaski
Emilianie, przecież sam mam kopię nagrań jeszcze ze strony Trójki, a nie z YT, więc mam świadomość, że ślad w sieci jest. Chodziło mi o oficjalne wydawnictwo tak haniebnie okrojone do tematycznego zakresu bliskiego niemal "Punk Rock Later".

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 07 lutego 2017 14:31:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
The Other Side....
Uwielbiam ten kawałek, bardzo... chyba bez mrugnięcia okiem aktualnie pierwsza dziesiątka Armii... absolutna wolność (frywolność? freewolność?!! TAK) tego utworu, a jednocześnie przebojowość zupełnie mnie powala - właściwie od pierwszego odsłuchu, dla mnie to jest utwór najlepszy z albumu Freak... Lubię tam chyba wszystko, gitara bardzo klimatyczna, Radocyna? Oczywiście! Dłużyzny?? Żadnych tam nie słyszę... mógłby trwać jeszcze spokojnie kolejne 10 minut...
W pamięci na zawsze wykonanie z 25-lecia Armii, ale także i fajny koncert Freakowy na juwenaliach (?) w Tarnobrzegu...

Ocena: 9,5/10

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 07 lutego 2017 16:35:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 21:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
Dla mnie Freak to płyta ze świetnymi utworami, ale niestety nie najlepszym brzmieniem. Gdyby była zrealizowana tak, jak Luna... eeeeechhh...
The Other Side jest interesujący, ale denerwują mnie dęciaki, ale nie te na końcu, bo one, jak okaryna w green pięknie brzmią solo i dają taki klimacik...
To jest taki kawałek na zakończenie koncertu, zespół gra razem, potem następują solówki każdego z nich a potem po kolei zbierają się do domu...:)

Miałem wystawić notę 5/10, ale po przesłuchaniu wersji z Osieckiej moja ocena wzrasta.
Jak tam brzmi sekcja! Matko, dlaczego Krzyżokmiet męczy się z takimi możliwościami w tej płaskiej repertuarowo Luxtorpedzie...
Jak tam brzmi gitarka!
Jak Gero Doorsowo intonuje tekst prawie a capella:)
W tym kawałku Floydzi spotkali się z Doorsami:)
Jak ja chciałbym być na takim występie...

Wystawiam 6/10

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 07 lutego 2017 18:55:24 

Rejestracja:
wt, 22 grudnia 2015 11:01:40
Posty: 153
cianu pisze:
Dla mnie Freak to płyta ze świetnymi utworami, ale niestety nie najlepszym brzmieniem.


Że what? Toż to bluźnierstwo! Przeca "Freak" jest ZDECYDOWANIE najlepiej brzmiącą płytą Armii od czasu Ducha. A tak w ogóle pod względem realizacji mieści się moim zdaniem w armijnym TOP 3 (obok Legendy i Ducha), mam nawet takie okresy czasem, że jest dla mnie TOP ONE. :)

Cuś tak w ten deseń powinien brzmieć PMK, jakby wszystko wyszło jak należy, choć i tak w porównaniu z der Prozess Pocałunek brzmi wręcz bosko. :) Swoją drogą to zastanawiające, że Freaka i der Prozess wyszły z tego samego studia i realizatora..


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group