Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 19 kwietnia 2024 00:54:30

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 09 lutego 2017 13:25:40 

Rejestracja:
pn, 12 kwietnia 2010 12:07:34
Posty: 329
arasek pisze:
Perkusja trochę bujająca, trochę murzyńska - fajna.
Bardzo trochę.
arasek pisze:
nie zatrzymałbym się przy Armii gdybym to "Other Side" a nie "Aguirre" usłyszał jako pierwsze.
święte słowa !
jaculio pisze:
Kłopot mój z tym utworem jest taki, że po paru minutach ja się wciąż chcę uśmiechać, ale czuję ze trafiłem na przyjęcie dobrych znajomych, którzy się dawno nie widzieli i mnie mają gdzieś. Stoją w kółku i grają do siebie.
Mnie nie mieli gdzieś, ale że grają do siebie to tak, grają.
Miki pisze:
Niby wszyscy chcieli w nim dojść do głosu, a niektórym wypadałoby tego zabronić, zwłaszcza gdy idzie o mikrofon rejestrujący wokal.
ja odbieram odwrotnie, podsumowanie to podsumowanie
Miki pisze:
Znowuż skądinąd sympatycznemu saksofoniście należało dać odetchnąć świeżym powietrzem poza studiem przez skrócenie jego partii wieńczącej utwór, bo przecież wszyscy pozostali muzycy chyba opuścili już studio (bądź zachowują się tak, jakby już ich tam nie było).
good old yasna chmura częstochowa style
Crazy pisze:
Ale wstępny motyw dęty (wzmocniony jakże udanym podciągnięciem strun w gitarze!... a może przeciągnięciem jakimś przyrządem po strunach gitary...) jest výborný, wspomniany przez Bogusa bas - niegorszy!
:piwo:
Gero pisze:
gitary Frantza i Bryla (2:50 - osobisty best moment na płycie)
a taki ?!! ja znów go lubię gdy schodzi po gryfie, na szybko wyszukane tutaj https://youtu.be/pUbpog5l3UQ?t=1256 moze nie najlepszy przykład. Na Freaku też by pewnie nie raz się znalazło.
Gero pisze:
co wam tam mówili na temat tego jak będzie w Niebie Wydaje mi się, że ta płyta a w szczególności ten numer trochę mi na to odpowiada.
No widzi ksiądz ! jak to dobrze mieć coś wytłumaczone łopatologicznie. To znów to mi się skojarzyło https://www.youtube.com/watch?v=jd-EkzsngsI
Fengari pisze:
A na końcu to niech będą te gżdacze, słuszne skojarzenie! Chociaż u mnie nie tyle saksofony je wywołują, co te głosy powtarzające 'the other side' - zadziwione, zaciekawione, zaskoczone, że dane im było w tę dziurę zajrzeć.
ach to moje dzieciństwo


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 09 lutego 2017 14:26:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14519
Skąd: nieruchome Piaski
Jestem ciekaw, kto jest odpowiedzialny za poszczególne partie saksofonów, bo nawet bez uwzględniania Merlina (który jednakowoż figuruje jako dmący w ten instrument na "Freaku"), to pozostaje jeszcze Marek Pospieszalski i Łukasz Kluczniak.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 09 lutego 2017 14:42:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 13:09:33
Posty: 509
Skąd: poznan
strunowiec pisze:
Gero pisze:
gitary Frantza i Bryla (2:50 - osobisty best moment na płycie)
a taki ?!! ja znów go lubię gdy schodzi po gryfie, na szybko wyszukane tutaj https://youtu.be/pUbpog5l3UQ?t=1256 moze nie najlepszy przykład. Na Freaku też by pewnie nie raz się znalazło.

Dla mnie to też best moment - tyle że zaczyna się 2 sek wcześniej. Te frazy co Brylu tam gra to jakby pijany Belew szył - miazga. Nie raz sie obawiałem że Budzy wymyśli żebym to grał live, a ja bym nie uciągnął tego.
Miki pisze:
Jestem ciekaw, kto jest odpowiedzialny za poszczególne partie saksofonów, bo nawet bez uwzględniania Merlina (który jednakowoż figuruje jako dmący w ten instrument na "Freaku"), to pozostaje jeszcze Marek Pospieszalski i Łukasz Kluczniak

A to jest akurat bardzo proste: ten krzykacz coltrane'owy z jaśniejszą barwą do Łukasz, ten ciemniejszy i spokojniejszy saks to Marek.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 09 lutego 2017 14:45:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14519
Skąd: nieruchome Piaski
W sumie powinienem się domyślić po brawurowym wykonaniu tych ostrzejszych partii w studiu im. Osieckiej.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 09 lutego 2017 19:44:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
strunowiec pisze:
No widzi ksiądz !


wypraszam sobie

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 10 lutego 2017 10:20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 21:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
Frantz pisze:
Te frazy co Brylu tam gra to jakby pijany Belew szył - miazga.


Lepiej nie dało się tego opisać - sedno tarczy:)


To forumowe omawianie to kapitalna sprawa, dzięki niemu można dowiedzieć się usłyszeć wiele rzeczy, na które wcześniej w ogóle nie zwracało się uwagi...

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 10 lutego 2017 16:44:57 

Rejestracja:
wt, 22 grudnia 2015 11:01:40
Posty: 153
Noo, się naczytałem, aż żeście mnie przekabacili.;)
Posłuchałem raz jeszcze wnikliwie. I jeszcze raz, a potem jeszcze raz. No i anuluję 4/10, daję 6/10.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 10 lutego 2017 21:52:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 stycznia 2005 21:06:28
Posty: 1086
Skąd: z Catanu
Crazy pisze:
idąc tropem nieskrępowanej wolności tego utworu
Smok pisze:
absolutna wolność (frywolność? freewolność?!! TAK) tego utworu
Racja. Wolność dobrze w nim i w ogóle na płycie słychać, więc tym bardziej mi się podoba. Przyznam, że od jakiegoś czasu coraz chętniej sięgam po muzykę właśnie tego rodzaju. Nie chodzi tylko o styl, ale żeby budziła podobne emocje. Na przykład kupiłem sobie płytę Yaniny "Searchers of something", na której zagrał jeden z saksofonistów z "Freaka" i z dotychczasowych odsłuchów jestem zadowolony.
panek pisze:
Pomijając promocyjny Green, Freaka usłyszałem w jakiejś audycji (było coś takiego, ale zapomniałem szczegóły), gdzie był puszczany i nie było zachwytu.
Całą płytę puścili przed premierą w RMF Polski Rock. Z tego co pamiętam, za pierwszym razem mi się spodobała. Nie było to jeszcze żadne wielkie olśnienie, zachwyt i pięć gwiazdek, ale jej inny od wszystkiego klimat sprawiał mi 'przyjemność. Dopiero po kupieniu mogłem się tak porządnie zagłębić. Parę razy wracałem później do tej stacji, ale nie dało się tego długo słuchać. Ciekawe, że najwyraźniej całą płytę dorzucili do playlisty i od czasu trafiało się coś z "Freaka" wśród innego ich repertuaru typu Perfect.

_________________
Czuję tu zapach chrześcijanina


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 11 lutego 2017 19:32:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
otomo pisze:
Noo, się naczytałem, aż żeście mnie przekabacili.
Posłuchałem raz jeszcze wnikliwie. I jeszcze raz, a potem jeszcze raz. No i anuluję 4/10, daję 6/10.

No patrz!
Ja tak samo!
Bardzo miły odsłuch w towarzystwie jednej z tych osób 10/10 na pewno pomógł też. I z całą pewnością ożywione wspomnienie koncertu w Trójce. Nadal niespecjalnie podoba mi się druga część utworu i gdybym miał ją w pełni uwzględnić, to bym musiał jednak ostrożniej z oceną. Ale, pomyślałem, to jest trochę jak te dzwonki i brzęczenia w Bike Flojdów. Może dla kogoś są one kluczowym elementem piosenki, ale na pewno nie dla mnie i jeżeli dawałem Bike'owi pięć gwiazdek to ze względu na piosenkę a nie eksperymenta pod koniec. Z drugiej strony eksperymenta te, nawet jeżeli nie do końca jestem ich właściwym odbiorcą, dodają muzyce dodatkowy wymiar; sugerują, że kryje się za nią coś dodatkowego oprócz melodii i aranżacji, że jest tam jakaś historia, może tajemnica. Dałem dziś radę dosłuchać postękiwań Bryla i robiących nie bardzo wiem co i po co saksofonów - bez przykrości i pokusy, żeby wyłączyć. Więc dziś na gorąco i z sympatią, i z pełnym przekonaniem do całej podstawowej części utworu, daję tę bardzo dobrą ocenę.

W krainie smoków 6/10
Bóg jest miłością 9/10
Zostaw to 7/10
Sen nocy letniej 8/10
The Other Side 6/10

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 11 lutego 2017 20:32:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9980
Ja tymczasem pod wpływem tego wątku robię sobie odświeżenia/ odsłuchy armijnych płyt, wystawiam wstępne oceny i już zaczynam się bić sama ze sobą.
I jak to w ogóle jest, ze taki PMK, choć ogólne wrażenie jako całość robi raczej przeciętne, to poszczególnym utworom powystawiałam oceny raczej wysokie. A taka Atmiarmia, przypomniana na nowo, zachwyciła, porwała, i ogólne wrażenie całości znacznie wyżej się plasuje, niż wrażenie z PMK, ale jak przyszło do oceniania poszczególnych utworów, to oceny średnio są wyraźnie niższe niż na PMK?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 11 lutego 2017 20:40:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
Ot, dylematy listowicza :-)

Fengari pisze:
PMK, choć ogólne wrażenie jako całość robi raczej przeciętne

phi!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 11 lutego 2017 20:50:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9980
Ja mogę zrobić 'phi' na Twoje podejście do Freaka. :wink:

A co do Antiarmii, to jednak nie wiem, jak ta średnia ocen się tak naprawdę plasuje,tu jednak dwóm utworom dałam 10/10, a na PMK niczemu.
Tyle, że na Antiarmi jest dużo więcej numerów, i w tej mnogości zaplątały się i słabsze i chyba stąd takie poplątanie wrażeń i ocen. A że nie zgadzam się ze swoimi ocenami z poprzedniego odsluchu, to już inna sprawa...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 11 lutego 2017 21:48:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17254
Skąd: Poznań
Dziękuję za głosy i posty! "The Other Side" wywołało rekordowe zainteresowanie - głosowało 28 osób, a średnia dla tego utworu to 6,8. Przy czym aż sześć dziesiątek, ale i nieco dwój i trój...

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 21 lutego 2017 20:38:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:39:34
Posty: 2858
Skąd: bydzia
7/10

_________________
you create your hell...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 09 marca 2017 13:16:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
Niby nie miałem pisać, bo to co miałem do powiedzenia wyraził już Witek:

Cytat:
Posłuchałem trzy raz z rzędu i mogę spróbować powiedzieć coś więcej. Mi się podoba, że ten numer idzie do przodu, ciągle się zmieniając - wciąż pojawiają się nowe elementy. Druga rzecz, że jest tam mnóstwo harmonicznych historii, a to gitary, a to saksofony, a to - zwłaszcza! - wokale, ten Brylu w finale jak fajnie mruczy. W dodatku, mimo że niby rzecz wyprodukowana jest dość czytelnie, to jednak gdzieś spod spodu co i rusz wyglądają jakieś nieoczywistości, intrygujące dźwięki. Niby jest trochę partii, które są trochę kalkowe, jak te flojdowskie gitary - ale i one mają swój urok! Poza tym siłą tego numeru jest właśnie to, że nie ogląda się na nic. Jak ten fuzzik w lewym głośniku - czy on się czymś przejmuje? Tu jest czyta miłość do muzyki. Jedyne co mi trochę mocniej nie pasuje, to klawisze. Nawet to, że w tym numerze wyczuwam coś z montażu, studyjnego składania elementów, to dostrzegam w tym element taki dokumentalny, że jest w tym jakaś historia zespołu Armia. Może też podświadomie cieszy mnie to, co niewypowiedziane, a strasznie pozytywne: Brylewski, Budzyński, Gołaszewski unite & win :D .


I w sumie nadal tak jest, więc po prostu podbiję i powiem, że na mnie te wibracje działają ZAWSZE może tylko punktów dam odrobinę mniej: 9/10.

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group