Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 03 maja 2024 20:50:15

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 28 lutego 2017 14:15:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14523
Skąd: nieruchome Piaski
Słyszałeś bootleg z pomeczowego koncertu w warszawskim Punkcie?

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 28 lutego 2017 14:21:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 13:09:33
Posty: 509
Skąd: poznan
fragmentarycznie...
Sugerujesz że Ślepy dał radę? ...możliwe on umiał osadzać takie beaty :)
Edit: Amade pewnie też by to fajnie zagrał :faja:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 28 lutego 2017 14:29:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14523
Skąd: nieruchome Piaski
Nagranie mam w domu, przesłuchiwałem ja na potrzeby niniejszego wątku, ale zarówno dziś, jak i przede wszystkim wtedy, ten koncert był dla mnie na tyle mocnym przeżyciem, że na ewentualne odstępstwa od kanonu ustalonego przez oryginalny skład nie zwracałem po prostu uwagi. Przesłucham raz jeszcze. Może warto to wrzucić w całości (choć ta nie obejmuje najbardziej niespodzianego utworu, czyli suity na zakończenie). Aż sobie przypomniałem zdjęcia z Punktu, tylko tych nagrań wideo żal.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 28 lutego 2017 15:29:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
A jest bootleg?? Co to był za koncert! Legenda, bo wygrała i Trio, choć przegrało. Wydaje mi się, że nie byłem w życiu na wspanialszym koncercie


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 28 lutego 2017 15:41:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14523
Skąd: nieruchome Piaski
Mam bootleg od Profesora, mogę się nim podzielić. Wspominałem jeszcze o nagraniach wideo. Chyba już ich nie mam (w międzyczasie przesiadłem się na inny komputer i nie wszystko zarchiwizowałem), ale może niezawodny, choć i nieobecny Piła ma. Ma też zapewne Erkej.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 28 lutego 2017 15:56:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28018
Z tym koncertem miałem do niedawna jak Otek. Ale kilka miesięcy temu posłuchałem nagrań, no i uproszczenia Ślepego w tej części triodantejskiej trochę mnie jednak ostudziły. Niemniej tak poza tym, to wciąż jeden z piękniejszych Punktów w moim życiorysie koncertowym :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 28 lutego 2017 16:23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25398
Jasne, ale z koncertami w ogóle bywa tak, że czym innym jest jego przeżywanie w trakcie występu, a czym innym może być chłodny odsłuch nagrania. W obie strony. Tzn. że koncert na którym się miało nie wiadomo jakie uniesienia może okazać się pełen fałszów i nie-wejść-w-rytm, za to coś teoretycznie doskonałego mogło na żywo być bez życia. PUNKT prawdopodobnie nie był zbyt wybitny jeżeli chodzi o czysto wykonawcze walory (ej, przemyślmy: ci muzycy większości tych numerów nigdy wcześniej nie grali na scenie, to musiało być "nieopierzone"). Ale co z tego! Czym był PUNKT wiedzą wszyscy, którzy tam byli.

Nawet ci co nie byli mogą obejrzeć zdjęcia wyżej zlinkowane przez Mikiego i chyba też będą wiedzieć :shock:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 28 lutego 2017 16:26:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28018
Był total, nie ma co gadać.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 28 lutego 2017 16:37:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25398
Ale patrzcie, niby wątek Wyludniacz, a jak za starych czasów się porobiło. Trio-dan-te! Trio-dan-te! Trio-dan-te!

:peace:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 28 lutego 2017 16:41:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14523
Skąd: nieruchome Piaski
Przepraszam, bo nie na temat, ale nie mogłem się jakoś powstrzymać. Poza tym chodzi mi po głowie taka myśl, że nawet niniejszy dział można byłoby uporządkować, tworząc poddziały traktujące o poszczególnych płytach, a złożone z dotychczasowych wątków.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 28 lutego 2017 16:44:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28018
Patrz: ostatni post Mikosza :mrgreen: .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 28 lutego 2017 16:50:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14523
Skąd: nieruchome Piaski
Twoje zdanie znam, jego jestem zaskoczony :wink: Ot, chciałem sobie, inicjującemu niekiedy wspomnienia, ułatwić. Nie każdy jest zawołanym archeologiem jak Arasek :)

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 28 lutego 2017 17:27:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 13:09:33
Posty: 509
Skąd: poznan
Crazy pisze:
PUNKT prawdopodobnie nie był zbyt wybitny jeżeli chodzi o czysto wykonawcze walory (ej, przemyślmy: ci muzycy większości tych numerów nigdy wcześniej nie grali na scenie, to musiało być "nieopierzone")

W pzn u ślepego były chyba z 3 próby (Ślepy, Klymon, Kmieta) więc faktycznie się chopy nie zdążyły opierzyć. Pamiętam jak mówili po koncercie że każdy skończony numer kwitowali "no to teraz juz się na pewno wyje..." i jakośc dociągnąli bez spektakularnej wyjebki do końca :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 01 marca 2017 00:34:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Miki pisze:
Wspominałem jeszcze o nagraniach wideo. Chyba już ich nie mam (w międzyczasie przesiadłem się na inny komputer i nie wszystko zarchiwizowałem), ale może niezawodny, choć i nieobecny Piła ma.


Dobry wieczór.
https://youtu.be/6njfWYFJHtg
Się wrzuciło właśnie. Aczkolwiek jakość dźwięku nie jest powalająca, uprzedzam.

I żeby nie być kompletnie offtopic - Wyludniacz 10/10.
Ten numer to utwór - pożegnanie. Biedny student z rozklekotanym walkmanem, resztkami kasy i plecakiem na plecach rusza na dworzec. Jest ciemno, choć pora dopiero późnopopołudniowa. Zima. Student drepcze z plecakiem na dworzec kolejowy w Chełmie i każdy cotygodniowy piątkowy wieczór (gdy rusza do Warszawy, nie do końca pewien, co on tam robi i co będzie robił dalej) zaczyna właśnie od dzwoneczków Wyludniacza. Jest zimno, śnieg pada rozświetlając lekko ciemność, a on zasuwa w tym chłodzie dobrych parę kilometrów wprost z chełmskiej ulicy Wolności. Student żegna się z miastem Chełmem i ostatnimi skrawkami swojej młodości. Zanikają przyjaźnie, zanika beztroska, mamy i taty nie ma w pobliżu, studenta żucie rzuca w ciemność tylko za plecami majaczy jeszcze światełko na czwartym piętrze bloku i być może ktoś mu tam jeszcze macha na pożegnanie. Wyludniacz to gorzki utwór. To opis zmiany i straty. Opis zamknięcia pewnego etapu w życiu i ruszenia w czerń z odrobinką spadającej z nieba bieli, rozświetlającej mrok i dającej nadzieję. I temu akompaniuje gitarowe szaleństwo, ale mrok jest, jak przystało na pierwszą, piekielną część Triodante dość ciężki do zniesienia. Na szczęście student wie, że jeszcze parę utworów i zacznie się niebo. Ale gdy wjeżdża nocą na dworzec Centralny i stoi przy drzwiach szykując się do wyjścia z pociągu, to włącza całą płytę od nowa. ten numer to pożegnanie. Dzieciństwa i młodości. Jest dla studenta bardzo ważny.

Warto dodać, że student - nomen omen - wylądował na Wydziale Politechniki, w którego knajpie odbył się właśnie ten koncert Triodante, który wszyscy tak wspominają...

No jak mam nie kochać tego numeru. Towarzyszył mi tak wiele razy, z tyloma miejscami się kojarzy i jest taki piękny w całej swojej monumentalnej ponurości. Te dzwonki (dla mnie klamra spinająca część "niebieską" z "piekielną"), ta waltornia i ten riff (wprawdzie apogeum mocy riffowej przypada na "Popioły", ale tu również jest świetnie). I ten tekst. Ale dla mnie to jednak ten urywany, niepokojący motyw waltorni jest najmocniejszym fragmentem numeru. Dawny student ciągle kocha ten utwór, bo przypomina mu skąd przyszedł. Ma jak to mówią rozemocjonowane piętnastolatki - "wartość sentymentalną".

10/10

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 01 marca 2017 09:28:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28018
Ach, Piła...!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group