Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 18 kwietnia 2024 14:12:41

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 19 marca 2017 10:42:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
Wpiszcie na youtube Armia YYZZ :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 19 marca 2017 11:32:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
3/10

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 19 marca 2017 12:36:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 17:16:54
Posty: 1329
Skąd: Kraków
3/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 19 marca 2017 13:31:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
Aż bym ujął sobie te pół punktu, żeby znów być z Wami :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 19 marca 2017 13:44:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25378
To jest świetny wątek pod każdym względem - oto np. tu będę miał pretekst do pierwszego w życiu spotkania z tym utworem w wersji studyjnej :-)
Z koncertówki pamiętam, że stanowi fajne intro do Miejsca pod słońcem (które z kolei w wersji z Soul Side Story jest dla mnie zdecydowanie nieudane).

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 19 marca 2017 13:53:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
edit: jednak 1/10

_________________
http://freemusicstop.com


Ostatnio zmieniony śr, 22 marca 2017 13:43:56 przez MAQ, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 19 marca 2017 14:38:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17254
Skąd: Poznań
Będę trochę bronił "YYZZ"... 8-)
Przede wszystkim:

antiwitek pisze:
czułem w tym numerze energię, radość z grania, podobała mi się realizacja...


Otóż to! Przecież to jest bardzo dobrze zagrane. Nie jest to łatwy numer, żadnych klimatów typu "Trzy znaki" gdzie jak się obsunie chwyt albo perkusista się trochę spóźni to nie ma problemu. Tu naprawdę wszystko musi z(a)grać tip-top i tak się dzieje.
Ponadto uważam, że cover wypadł tu lepiej niż oryginał, "Yyzz" w wykonaniu Rush jest jakby bardziej płaskie, armijny pomysł na ten utwór jest bardziej soczysty. Gitary od 2:01 porozdzielane na kanały brzmią fantastycznie. Kilkusekundowy fragment od 3:18 zagrali fantastycznie przestrzennie. Puśćcie to sobie niezbyt głośno i nałóżcie na to głos Krystyny Czubówny typu: "O tej porze bizony opuszczają całymi stadami stygnące łąki na południe od Nevady i kierują się w stronę Missisipi".
Podobają mi się też te armijne wtręty popiołowo-wyludniaczowe. Może ktoś wie (Frantz?) czy to były fragmenty, które potem obrosły resztą tkanki dla tych utworów czy one już były niejako gotowe i wycięto z nich te kawałki do "Yyzz"?
Ogólnie - fajny siedemdziesionowy klimat, pokaz umiejętności muzyków, czad&energia.
Ja daję 6,5.

I pamiętajmy, że takie monumenty jak poprzednio muszą być rodzynkami, bo inaczej nie smakowałyby tak dobrze. Kobiety trochę nas rozpieściły losowaniami, ale mam nadzieję że kot co jakiś czas podrzuci nam coś w stylu "Yyzz". :mrgreen:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 19 marca 2017 15:11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 21:33:11
Posty: 1971
Skąd: Sulejówek
Akurat mam wersję kompaktu "Antiarmii" z tym utworem, więc dziś pierwszy raz od bardzo dawna zagościła w odtwarzaczu. Lubie zarówno oryginał jak i cover.
Fajnie usłyszeć solówkę ze "Skończyłem rozpoczynaj" w innej wersji, bo to mój ulubiony moment z "Triodante".
6/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 19 marca 2017 16:29:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 05 grudnia 2015 21:53:40
Posty: 236
Skąd: Kraina Deszczowców
cianu pisze:
A ja myślałem, że to jest taki instrumental tylko na SSS...

Ja też.
Co to jest dowiedziałam się w zeszłym roku dopiero i to jeszcze palnąwszy najpierw taką gafę, że do dziś się z tego śmieję kiedy YYZZ słyszę. W całości w wykonaniu Armii pierwszy raz usłyszałam ten numer dziś :shock: Wiedziona Waszymi komentarzami, bo nadal, już jakiś czas wiedząc, że to nie armijne, nie zdawałam sobie sprawy, że istnieje to jako osobny numer gdzieś zarejestrowane :shock:

_________________
wiatr jest szary, a księżyc zielony


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 19 marca 2017 22:54:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9980
Miałam szczęście do właściwych wydań większości armijnych płyt, bo zupełnie przypadkiem i nieświadomie trafiałam na te pełne wersje, a nie okrojone. :mrgreen:
Toteż YYZZ miałam na Antiarmii i znałam od samego początku. Za to nie miałam pojęcia, że to cover. :shock:
Zupełnie nie rozumiem, za co tak nie lubicie YYZZ. A tym bardziej zarzutów, że nie pasuje do Antiarmi. Przez tą płytę przewija się tyle klimatów i niespodzianek brzmieniowych, że spokojnie znajdzie się miejsce i dla tego kawałka. Tym bardziej, że zawsze lubiłam na koniec dostać coś instrumentalnego, innego od całości. Byle nie psuło klimatu, ale to niczego mi nie psuje!
Antiarmia to czadowa płyta, ale i bardzo zielona. Jest jak rozpędzony pociąg, który czasem jedzie przez miasta, szare, ponure i złe, a czasem jedzie przez las, po torach wokół których rośnie pełno ziół, i który czasem zatrzyma się na jakiejś stacji i wtedy przez okno słychać jak szumi wiatr i śpiewają ptaki. Na koniec dojeżdża do celu i można wysiąść i dalej udać się w pieszą wędrówkę...
YYZZ to bardzo przyjemna muzyczna wędrówka po różnych krajobrazach na zakończenie, taka suita bardzo mi odpowiada! Chociaż przyznaję, że trochę się dłuży momentami, stąd tylko 7 a nie 10 pkt. :P

Armia ma jeszcze kilka bonusów, które nie wiedzieć czemu nie cieszą się zbytnim poważaniem, a u mnie mają wręcz maksymalną notę, pozostaje mi czekać, aż kot Araska je wylosuje. :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 19 marca 2017 23:30:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 13 listopada 2004 23:39:14
Posty: 372
Skąd: Glasgow / Wrocław / Lubań
Podobnie jak niektórzy Was, gdy zobaczyłem tytuł "YYZZ", skojarzyłem go tylko z krótkim wstępem do "Miejsca pod słońcem" z koncertówki "SSS", a dopiero czytając Was, przypomniałem sobie, że taki utwór kończy reedycję "Czasu i bytu" i w dodatku dowiedziałem się, że to cover zespołu Rush! Cover bardzo podobnie zagrany, pomijając wstawki z "Triodante". Też mnie interesuje, czy te wstawki zostały zagrane razem z utworem w studiu, czy po prostu przeklejone z "Triodante" w czasie postprodukcji. Raczej to drugie, na moje ucho.

W utworze najbardziej podoba mi się fragment właśnie między tymi wstawkami - rdzennie Rush-owy. Kojarzy mi się z muzyką Riverside.

4/10 (chciałbym na koniec uzyskać podobną liczbę utworów ocenianych na 1, 2, 3, ... , 10, tzw. rozkład jednostajny - pozwolę sobie dodać, skoro już tytuł utworu jest taki dość matematyczny ;-) ).

_________________
Trio-dan-te! Trio-dan-te! Trio-dan-te!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 20 marca 2017 00:05:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14519
Skąd: nieruchome Piaski
Ja jestem ciekaw metodologii tworzenia kulek służących głosowaniu. Te, na których ukrywają się tytuły gniotów, są bardziej pstrokate, czy też są ukryte w kłębku wełny, że kot jest na nie łasy? A może los był ukryty w kulce mięsnej?

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Ostatnio zmieniony pn, 20 marca 2017 08:40:48 przez Miki, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 20 marca 2017 00:25:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11817
profesor pisze:
przypomniałem sobie, że taki utwór kończy reedycję "Czasu i bytu"

O!!! Czyżby na "Czas i byt" były także te bonusy?? Znowu mam niewłaściwą reedycję....

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 20 marca 2017 00:36:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 03:25:03
Posty: 881
Skąd: toruń
tam gdzie słychać Rush daję 0 a tam gdzie Triodante 6 w sumie
ocena: 2/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 20 marca 2017 08:57:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
profesor pisze:
Też mnie interesuje, czy te wstawki zostały zagrane razem z utworem w studiu, czy po prostu przeklejone z "Triodante" w czasie postprodukcji. Raczej to drugie, na moje ucho.


Nie no, przecież słychać, że tam kto inny gra :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group