Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 19 kwietnia 2024 16:20:58

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 20 marca 2017 20:33:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 21:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
zapoznałem się. także z oryginałem. Dziwne, ale dla mnie w Rushowych momentach Rush w oryginale bardziej przypomina grę Armii niż Armia grająca Rusha :lol:

nadal bez oceny

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 20 marca 2017 21:50:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9981
arasek pisze:
Miki pisze:
S ą d . p o s t a n o w i ł :

1.odmówić uwzględnienia wniosku

Uzasadnienie będzie sporządzone na wniosek złożony w terminie 7 dni od daty niniejszego postanowienia.

:wink:

Brawo dla sądu za niezawisły wyrok i nie uleganie naciskom lobby antyyyzzowego :!: :brawa:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 20 marca 2017 23:33:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
Fengari pisze:
zupełnie przypadkiem i nieświadomie trafiałam na te pełne wersje, a nie okrojone.

:psycho:


Utwór jak utwór. Najbliżej mi do opinii panka, że może i fajne, ale jako utwór Armii nie wiadomo po co. Osobiście dodałbym, że też nie wiadomo po co te wtręty triodantejskie. Wiadomo, że są piękne, ale co właściwie tu robią?
Jednak najbardziej rozbraja mnie (zwłaszcza w kontekście posta Fengari), że to był bonus na Antiarmii. Chyba można go nominować do oskara za najbardziej niedopasowany bonus ever.
Fengari pisze:
Przez tą płytę przewija się tyle klimatów i niespodzianek brzmieniowych (...).
Antiarmia to czadowa płyta, ale i bardzo zielona.

Ty no nie za bardzo... pomijając oczywisty flecik Bombadila (ale to jest jeden utwór), to ani zielonego, ani niespodzianek tam znowu tak dużo nie ma. W ogóle właściwie nie ma. No tekstowe są oczywiście, bo właśnie kto by się spodziewał, że na takiej płycie jednak muzycznie bardzo dookreślonej, znajdzie się tyle ciekawych zwrotów w tekstach.
Więc sorry, ale ten yz do niczego tam nie pasuje, uprę się raz jeszcze!

A też:
Cytat:
YYZZ to bardzo przyjemna muzyczna wędrówka po różnych krajobrazach na zakończenie

Właśnie mam taki problem, że nie bardzo z tymi krajobrazami. To dobrze zagrane jest, ale jednak takie bieganie po gryfach bardziej, co nie pozostawia mi miejsca na wyobraźnię i krajobrazy. Wielkie brawa dla Kmiety, wiadomo fan Rushu, zagrał co chciał i świetnie to zrobił, i cieszę się wraz z nim. Mogę posłuchać z uznaniem, ale nie jest to utwór dla mnie.
W normalnych gwiazdkach dostałby u mnie dwie-dwie i pół gwiazdki, ale w tym głosowaniu muszę mieć miejsce, żeby zróżnicować między Siódmym a Wołaniem o pomoc, więc niestety ale będzie 1/10.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 20 marca 2017 23:53:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 05 grudnia 2015 21:53:40
Posty: 236
Skąd: Kraina Deszczowców
Crazy pisze:
Mogę posłuchać z uznaniem, ale nie jest to utwór dla mnie

O to to, dokładnie.

Jednakże ze względu na wartość sentymentalną (intro na SSS) i tą moją nieszczęsną, komiczną, zamiast jednego punktu, dostanie dwa.

2/10

_________________
wiatr jest szary, a księżyc zielony


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 21 marca 2017 05:52:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 22:19:21
Posty: 7628
Skąd: Kraków
Fengari pisze:
Brawo dla sądu za niezawisły wyrok i nie uleganie naciskom lobby antyyyzzowego :!: :brawa:
Popieram :!: :idea: :czytaj: :brawa: :bukiet: :wink:

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 21 marca 2017 10:42:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
jpl pisze:
Popieram

O to to. A co to w ogóle za sugerowanie, że kotem kierowały tak niskie pobudki? A może wprost przeciwnie - kierowały nim wysokie zasypiania? A może wszystko zrobił dobrze, ale po prostu, jak to kot, trafił na wiatr z tyłu skoczni?

Druga sprawa: z tego losowania wyciągam przynajmniej 2 pozytywy. Pierwszy jest taki, że Profesor coś napisał (stwierdzenie, że napisałby coś także wtedy, gdyby losowanie dało inny wynik, jest czystą spekulacją). Drugi jest taki, że choć akurat wydaje mi się, że lata temu słyszałem pełną wersję, bo będąc młodym forumowiczem, puścił mi ją Gero, a nawet byłem świadom, że to cover Rush, to jednak zespół ów znam jedynie z nazwy, a teraz posłuchałem oryginału i mam ochotę sprawdzić, co tam jeszcze panowie nagrali.
Ale do rzeczy (czy tam w sieci). Mam problem z oceną, bo z jednej strony składowym układanki, jaką jest Yyzz, nie mam wiele do zarzucenia, to jednak pozostaje ten numer składanką właśnie, dodatkiem, ciekawostką, którą trudno mi rozpatrywać na równi z "regularnymi" utworami. Gdybym spojrzał na Yyzz poza wszelkim kontekstem, mógłbym powiedzieć, że znakomitych pomysłów starczyłoby na kilka numerów, problem w tym, że skądinąd wiadomo, że właśnie dokładnie tak było i tych pomysłów rzeczywiście starczyło na kilka numerów. Chyba nie da się uwolnić od wiedzy, że "teraz to Wyludniacz" i pomyśleć "o, tu kolejny fajny pomysł", ja przynajmniej nie potrafię, a żałuję, bo przez to Yyzz bardzo wiele traci. Sam cover wydaje się na moje niewprawne ucho bardzo wierny oryginałowi, a jeśli są jakieś różnice brzmieniowe, to raczej na minus. Krótko mówiąc, samo w sobie całkiem dobre i miałoby naprawdę wysoką ocenę, ale wolę sobie posłuchać oryginału i Triodante, a Yyzz postawić 3/10.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 21 marca 2017 14:47:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 07 marca 2006 15:07:18
Posty: 807
Skąd: Marshes
Bogus pisze:
teraz to Wyludniacz
O, a kiedy dokładnie?

_________________
[.. :muuu .]


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 21 marca 2017 16:20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Dobre pytanie... Nie wiem, skąd wziąłem tego Wyludniacza akurat.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 21 marca 2017 23:16:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9981
Crazy pisze:
Ty no nie za bardzo... pomijając oczywisty flecik Bombadila (ale to jest jeden utwór), to ani zielonego, ani niespodzianek tam znowu tak dużo nie ma. W ogóle właściwie nie ma.

Dla mnie akurat jeśli już, to w Bombadilu nic nie ma, ale poza tym to znalazło by się sporo, klimatów albo wprost zielonych, albo w inny sposób niezwykłych, odstających od głównego czadu, to tu, to tam. Żeby nie pisać bzdur, musiałabym całą płytę przesłuchać, a na to w tej chwili sobie nie pozwolę, natomiast z pamięci spróbuję coś tam wymienić i mam nadzieję, ze nic mi się nie pomyli. :)
Końcówka Jestem drzewo, jestem ptak, wstęp do Aquiree, Wiatr wieje tam gdzie chce (całe!), Jeżeli (może nie zielone, ale za to morskie!), coś niezwykłego dzieje się też w Intro, choć już konkretnie nie pamiętam, co...
Więc ja będę się upierać, że i dla YYZZ miejsce tu jest! :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 22 marca 2017 09:28:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
Przecież napisałem że flecik, wiadomo że chodzi o Wiatr wieje tam gdzie chce!
Natomiast utworów Jestem drzewo, Aguirre i Jeżeli nie ma na pierwszej płycie. Jeżeli są, to mamy do czynienia z ekscentryczną sytuacją, że utwór "Intro" jest siódmym utworem na płycie, co jest równie absurdalne, jak obecność na tej płycie yyyzza :-)

Rzeczywiście samo Intro jest bardzo ciekawą odmianą, choć na pewno nie nazwałbym tam niczego "zielonym".

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 22 marca 2017 11:34:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
2/10

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 22 marca 2017 13:05:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 14:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
A ja lubię, mam też sentyment, może ze względu na Kmietę. Na luzie daję 6, bo przyjemnie buja, ale jednak kower. Gdyby to nie był kower, byłoby więcej nawet.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 22 marca 2017 13:12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 21:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
Crazy pisze:
Przecież napisałem że flecik, wiadomo że chodzi o Wiatr wieje tam gdzie chce!
Natomiast utworów Jestem drzewo, Aguirre i Jeżeli nie ma na pierwszej płycie. Jeżeli są, to mamy do czynienia z ekscentryczną sytuacją, że utwór "Intro" jest siódmym utworem na płycie, co jest równie absurdalne, jak obecność na tej płycie yyyzza :-)

Rzeczywiście samo Intro jest bardzo ciekawą odmianą, choć na pewno nie nazwałbym tam niczego "zielonym".



Dlatego od zawsze jestem zdania, że reedycje powinny zawierać w wydaniu 2 płyty: pierwotną wersje i zmienioną. I byłoby git.

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 22 marca 2017 15:45:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
No, ja mam też problem z ultimowymi dźwiękami między utworami na edycji metalmajndowskiej debiutu Armii. Nie jakiś wielki, ale chciałbym taką wersję a la winyl :) .



Za to mocno nie zgadzam się z poglądem, że Antiarmia to jakaś jednowymiarowa płyta!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 22 marca 2017 21:22:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9981
Crazy pisze:
Jeżeli są, to mamy do czynienia z ekscentryczną sytuacją, że utwór "Intro" jest siódmym utworem na płycie, co jest równie absurdalne

Intro zaiste jest siódmym utworem na płycie i z tym jednym jedynym stwierdzeniem z Twojej strony jestem w stanie się zgodzić - to jest dosć absurdalne. Ale nic poza tym. 8-)


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group