Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 12:30:13

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 27 kwietnia 2017 15:00:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Nie no, super numer - i fajny właśnie przez to, że inny. To wtedy przecież na koncertach ram pam pa ra ram szokująco niszczyło mroczną Armię, w czym kryło się nowe życie. Też miałem różne wątpliwości, ale dziś zdecydowanie uważam Ukrytą miłość za utwór wprost bajeczny. [O! Rzeczywiście Litza! Ale czad! Pół gwiazdki dodaję!] A że stanowi lekkie wyzwanie dla przyzwyczajeń? To właśnie dobrze!

A tekst? O zbawieniu przez miłość, chyba proste? :D O poczuciu szczęścia wbrew temu jak wygląda Ameryka i Europa :D . Trochę jak koncepcja dwuosobowego państwa u Vonneguta, tak mi się teraz skojarzyło. To aż startuje w przestrzeń - chyba w teledysku tak samo? - Dawno nie widziałem, a teraz też w pośpiechu, dobrze żem zdążył się tu wpisać :) .

8/10

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 27 kwietnia 2017 22:10:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Ja to lubię. Melodia od początku przyjemnie kołysze, chór dziecięcy ma niezły power (chociaż ja akurat Arki nie lubię, ale tu mi nie przeszkadza, przeciwnie, fajnie się sprawdza). Tekst zawsze mnie zastanawiał, bo tyle smutnych wersów pada, a tak lekko i radośnie zaśpiewany, jakby wokalista jechał właśnie na letnia wycieczkę i kipiał ze szczęścia z tego powodu. Pod koniec zresztą tekst robi się optymistyczny, więc ta wycieczka najwyraźniej coś dobrego przyniosła. Skojarzenie z wycieczką tym mi bliższe, że jeśli mi udaje się dostrzec Ukrytą Miłość pomimo różnych beznadziei, to głównie na wyprawach właśnie...
Fajnie pozytywne. 7/ 10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 27 kwietnia 2017 22:16:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 02 sierpnia 2011 12:48:04
Posty: 1936
Skąd: Warszawa
Mnie ten dziecięcy chórek niezbyt pasuje. 4/10.

_________________
Mam w sobie dzikość żółtej pantery...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 28 kwietnia 2017 08:22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
4/10

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 28 kwietnia 2017 09:24:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Sam numer nie jest zły. Lubię "Pocałunek" i tę piosenkę też, choć chyba najmniej z całej płyty. Najbardziej nie pasuje mi ta Arka Noego. Nie wiem co artysta miał na myśli wklejając tam te dzieciaki, ale psują mi one odbiór piosenki. Też (tak jak ktoś tu pisał) w tamtym czasie doszukiwałem się jakiegoś koniunkturalizmu w zatrudnieniu Arki. I ta nieszczęsna Arka znacznie obniża moją ocenę "Ukrytej miłości"
Fajny tekst o miłości. Jak to fajnie się zakochać - nowa strategia: tylko ja i ty!
4/10

ps. rzeczywiście tam jest Litza :shock:

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 28 kwietnia 2017 10:38:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
optymistycznie, radośnie i tyle
5/1o

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 29 kwietnia 2017 06:55:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
Crazy pisze:
Ciekaw jestem co byś dał takiemu, w którym nic Ci nie zgrzyta? :-)


10/10. Parafrazując klasyka, nie ma wyższej oceny. ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 29 kwietnia 2017 07:30:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 stycznia 2005 20:06:28
Posty: 1086
Skąd: z Catanu
W "Ukrytej miłości" nieskomplikowany motyw gitary (EAFisH?) wspólnie z basem budują świetny groove, po którym doskonale płynie waltornia. Spontanicznej radości tego utworu nie przykrył nadmiar produkcji. Nie znam się na produkcji i nie umiem określić, skąd się to bierze, więc nazywam nadmiarem to, co rozcieńcza punkowy czad w "Nostalgii" i "W kamień zaklętych", a pięknemu patosowi "Snu nocy letniej" dodaje sztuczności. W "Ukrytej miłości" żadnego problemu nie ma, a wręcz wszystko gra.

Najbardziej dla mnie pamiętne wykonanie na żywo jest to forumowiczów na wigilii 2008 w zaskakującym medley z utworem związanym nierozłącznie z okresem przedświątecznym.

_________________
Czuję tu zapach chrześcijanina


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 29 kwietnia 2017 09:36:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Czyli co, z Adwentem? Ja nie pamiętam akurat śpiewania Ukrytej miłości na tamtej Wigilii, ale w ogóle prawda, że zawsze był to jeden z moich ulubionych armijnych numerów do śpiewania manewrowego.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 29 kwietnia 2017 11:45:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Mikosz pisze:
W "Ukrytej miłości" żadnego problemu nie ma, a wręcz wszystko gra.

Zaczynają mi się powoli mieszać armijne fakty, ale może ktoś potwierdzi.... czy "Ukryta miłość" przypadkiem nie była jednym z uratowanych kawałków przed tym nieszczęsnym miksem PMK? (wiadomo, jest jeszcze "Utopia w lepszej wersji dodana do czasopisma i krążąca po internecie)... Nie wiem na ile wyraziłem się jasno, ale na pewno jest dla mnie to kawałek, który BRZMI na tej płycie...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 29 kwietnia 2017 11:48:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 20:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
jak dla mnie to utwór fajny, ale taki zupełnie z innej beczki... bardzo osobliwy....

5/10

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 29 kwietnia 2017 14:29:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Smok pisze:
może ktoś potwierdzi.... czy "Ukryta miłość" przypadkiem nie była jednym z uratowanych kawałków przed tym nieszczęsnym miksem PMK?
...powiem tak :..albowiem w trakcie pracy nad tą płytą zostały popełnione poważne błędy realizatorskie, kto wie ,czy nie powtórzy sie kiedyś sytuacja jak z Czas i Byt...... ponieważ utwory na tej płycie STRASZNIE mi sie podobają to może (z wyjątkiem "Ukrytej miłości" ) nagrałbym je WSZYSTKIE jeszcze raz!....często o tym myślę...

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 29 kwietnia 2017 14:38:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Chyba mój ulubiony utwór z PMK. Arka dodaje niepowtarzalności temu utworowi. Mnie się podoba, ale rozumiem glosy sprzeciwu.
7/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 29 kwietnia 2017 19:51:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Utwór "Ukryta miłość" został omówiony. Dziękuję za wpisy i głosy.
Głosowały 23 osoby a średnia ocena tego utworu to 5,67.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 30 kwietnia 2017 18:28:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 05 grudnia 2015 20:53:40
Posty: 236
Skąd: Kraina Deszczowców
Poprzez nadmiar wydarzeń w tym tygodniu nie zdążyłam zagłosować :cry:

W głowie, przed odsłuchaniem, miałam ocenę 5/10. Jednak teraz słucham sobie i słucham, i wiem, że taka zostać nie może. Kojarzy mi się z dobrym czasem, sielankowym takim. Ostatni rok w Polsce, przed wyjazdem, Ukryta Miłość "latająca" w tv, teledysk i ja, jeszcze taka wtedy nie-dorosła, chociaż w dowodzie niby już dawno tak, w przededniu tych wszystkich zmian, które doprowadziły do mnie takiej, jaką jestem teraz. Rzadko słucham PMK, nie jest to moja ulubiona płyta, a nawet lubiana dość słabo. Nie zdawałam sobie sprawy z Litzowego "hej!", a i waltorniową końcówkę też dziś dopiero odkryłam :shock: Ładnie u mnie na najnowszym sprzęcie ten numer brzmi, basidło fajnie gada. No fajny numer :)

Mocne 7/10

_________________
wiatr jest szary, a księżyc zielony


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group