Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 00:06:55

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 25 kwietnia 2017 21:46:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
numer nigdy nie był jakimś moim faworytem, ale też nigdy nie mierził

podoba mi się wzajemna relacja partii Budzego i Arki, melodia wokalu, gitary i przede wszystkim niesamowicie poprowadzone waltornie na koniec utworu, przez te partie ocena końcowa skacze o dwa oczka

niezbyt lubię otwarcie basu (tzn. pierwsza część tego motywu super, ale druga - nie); jeśli chodzi o słowa, to samo sformułowanie "ukryta miłość" bardzo do mnie przemawia (moje "miłości" zawsze szukały poklasku, niestety), ale tak konkretnie to w dużej części tekstu nie rozumiem

ciekawostka - zawsze mi się wydawało, że "hej!" (2:53) to jedyny aktywny moment Litzy w na płycie Armii, wydaje mi się, że to nie jest głos i rejestr Toma :)

7/10

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 25 kwietnia 2017 22:15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Gero pisze:
tak konkretnie to w dużej części tekstu nie rozumiem

połowy tekstów Budzego nie rozumiem. Ale je czuję! :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 26 kwietnia 2017 06:12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Crazy pisze:
o ile pamiętam nie cieszyła się estymą w czasach omawiania Ultimy
:taaaaa: ale ona jest na Pocałunku
Gero pisze:
ale tak konkretnie to w dużej części tekstu nie rozumiem
a ja go od początku rozumiem praktycznie w całości, oczywiście po swojemu, bardzo osobiście i pewnie inaczej niż autor


niektóre znaczenia można też wydedukować z clipu, który zresztą uwielbiam (tylko nadmiar gitarzystów tam występuje)
phpBB [video]

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 26 kwietnia 2017 07:23:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Rzeczywiście z teledyskiem zyskuje... :)

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 26 kwietnia 2017 08:44:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
pablak pisze:
Crazy pisze:
o ile pamiętam nie cieszyła się estymą w czasach omawiania Ultimy
:taaaaa: ale ona jest na Pocałunku

Co tezę, że w czasach omawiania Ultimy, nie znajdowała zwolenników, czyni jeszcze bardziej prawdopodobną.

arasek pisze:
Czwarta - nieliczna, to te które podobały mi się od razu, a potem jakoś straciły blask i powab.
Niestety akurat "Ukryta miłość" należy do tego właśnie kilkuelementowego zbioru.

U mnie tak samo, przy czym rozciąga się ta przypadłość niestety na całą płytę, z pewnymi tylko wyjątkami. Ukryta miłość, przy całej swej nietypowości, zdaje mi się dość typowym reprezentantem płyty, na której ją umiejscowiono - jest melodyjna, miękka i dość nijaka, i - jak głos nauczyciela na lekcji biologii - jednym uchem wpada, a drugim wypada, nie pozostawiając w przestrzeni pomiędzy nimi trwałego śladu. W tym nie różni się specjalnie od piosenki, od której płyta zaczerpnęła tytuł, albo od omawianego już Snu nocy letniej, choć możliwe, że obiektywnie jest od nich słabsza. Tyle tylko, że o ile tamte próbują mnie przekonać, że są czymś więcej, ta - za sprawą dzieciaków przede wszystkim - jest w sposób cudowny wręcz bezpretensjonalna, co sprawia, że myślę o niej cieplej. Lubię to "jeijeije" i towarzyszącą mu od drugiego wejścia waltornię, Banan ma z resztą i w zwrotkach ciekawe rzeczy do powiedzenia, może nawet ciekawsze niż bardziej wyrazista partia w refrenie. Motyw basowy także bardziej lubię w pierwszej części niż drugiej, ale inaczej niż u Gera rozkładają mi się akcenty, bo całość odbieram na plus. Są to jednak rzeczy, które pozwalają jedynie wzbudzić lekką sympatię i pozwolić zadziałać wspomnianej rozbrajającej bezpretensjonalności, ustalającej ocenę na 3/10.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 26 kwietnia 2017 10:24:33 

Rejestracja:
wt, 22 grudnia 2015 10:01:40
Posty: 153
Nie cierpiałem tej piosenki wręcz alergicznie. Nic nie mam do Arki Noego, ale w Armii ten dziecięcy arkowy chórek drażnił, a nawet podsuwał nieładne myśli, czy to aby nie był podszept wydawcy (w końcu Warner) mający zwiększyć słuchalność (pamiętajmy, że AN była wtedy na szczycie swojej popularności). Tak, aż tak mi to nie pasowało! Nie mogłem uwierzyć, że zespół sam z siebie wydał takie dziwne sofciarskie "coś", jeszcze na dodatek z tymi rozdartymi dzieckami, koszmar! ;)
"Ukryta miłość" została więc na lata bodaj jedynym kawałkiem Armii, który po prostu podczas odsłuchu płyty omijałem, udając w ten sposób, że ten utwór nigdy nie istniał. ;) Przy okazji dodam, że tak nie lubiany tu "Horror Budzuli" mnie akurat nigdy nie przeszkadzał, a nawet momentami się dość podobał (ale to tak w porywach do 4,5/10).
Aż kiedyś, ale to naprawdę po wielu latach, może tak ze dwa lata wstecz, na fali odświeżenia sobie PMK i odkrycia fajności tej płyty na nowo, nie chciało mi się przełączyć "Ukrytej miłości", no i poleciała... Potem kiedyś znowu raz, i kolejny. I wiecie co, kurde, nawet polubiłem. Nie wiem, może trzeba jakoś tam dojrzeć, może samemu mieć dzieci, żeby ten dzięcieco-naiwny kawałek trafiał. I jak już zacząłem słuchać no to zauważyłem, a to że fajna jest tu melodia, że taka ogólna niespieszność, jakiś nawet luzik cechuje ten utwór, no i jest tu też całkiem niezła partia waltorni.
Nie to, żeby stał się ten kawałek jakimś moim faworytem (nawet na PMK wciąż jest dla mnie jednym z dwóch najsłabszych), ale 4/10 mogę z czystym sumieniem dać.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 26 kwietnia 2017 10:38:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Gero pisze:
zawsze mi się wydawało, że "hej!" (2:53) to jedyny aktywny moment Litzy w na płycie Armii

Tej, Gero, przecież to oczywiste, że to Litza :)

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 26 kwietnia 2017 12:08:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Pierwsze słyszę :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 26 kwietnia 2017 13:50:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
5/10

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 26 kwietnia 2017 13:52:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
4/10

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 26 kwietnia 2017 22:15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Bogus pisze:
i - jak głos nauczyciela na lekcji biologii - jednym uchem wpada, a drugim wypada

oto post godny Szwagra Kolasa :-)

Smok pisze:
przecież to oczywiste, że to Litza

ja też pierwsze słyszę!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 27 kwietnia 2017 08:47:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Ja też!

A czy kiedykolwiek ten utwór był wykonany na koncercie?

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 27 kwietnia 2017 08:54:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
W Jarocinie 2009 na pewno. Na Jarocinach kilka lat temu było coś takiego, jak przedszkole festiwalowe, czyli miejsce, gdzie rodzice, którzy wbijali na festiwal, mogli zostawić dzieci. Dzieci miały tam organizowane różne zajęcia, w tym uczyły się śpiewać różnych piosenek, a później gościnnie śpiewały z jednym z artystów. No i w 2009 wypadło na Armię, która razem z dziećmi, wykonała Ukrytą Miłość. Potem bylo klika hitów, a potem Der Prozzessssss....

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 27 kwietnia 2017 09:01:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Warto sięgnąć do wątku, w którym wyłonić najlepsze dziesięć utworów na "PMK". MAQ mógłby zweryfikować swoją ocenę, chyba że ją podtrzymuje i zechciałby podzielić się uzasadnieniem :wink: W sumie wątek dołujący też można sobie odświeżyć.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 27 kwietnia 2017 09:31:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 08 kwietnia 2007 23:42:39
Posty: 341
Skąd: Warszawa
5/10. Dla mnie to przede wszystkim przerywnik między dwoma najlepszymi utworami na płycie - Utopią i Snem Nocy Letniej. Nawet teraz podczas odsłuchu na potrzeby tego wątku zaczynam zawsze od Utopii, a potem czekam na Sen.

Utwór fajny, ciepły, dzieci nadają kolorytu. Fajnie bas słychać. Ale mnie jakoś nie porywa.

_________________
www.polake.art.pl
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group