Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 15:01:10

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 26 maja 2017 18:35:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 05 grudnia 2015 20:53:40
Posty: 236
Skąd: Kraina Deszczowców
5/10

_________________
wiatr jest szary, a księżyc zielony


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 26 maja 2017 20:59:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Mrok, trans i niepokój.
9/10

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 26 maja 2017 23:07:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Bogi, świetna robota! :) Takie posty najbardziej lubię w tym wątku!!!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 26 maja 2017 23:45:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Bogus pisze:
(te moje punkty zwykle są poniżej średniej, ale patrząc na punktacje innych, odnoszę wrażenie, że przynajmniej w części wynika to z innej metodologii, bo u mnie nawet 4 oznacza niezły kawałek, 3 przeciętny, a dopiero poniżej są takie, na które reaguję mniejszą lub większą niechęcią, a w górze punktacji staram się zostawić sobie wystarczająco dużo miejsca, aby skutecznie rozróżnić, nie stosując części ułamkowych ani urojonych, arcydzieła od rzeczy wielkich, wspaniałych, znakomitych i tylko bardzo dobrych)

Ja też tak mam i zwykle daję jedne z najniższych not ;-)

Jak będzie tym razem? Zobaczymy po planowanym na jutro odsłuchu. Freaka tytułowego bardzo lubię i chyba najczęstszy mój kontakt z tą płytą (która nie jest również moją bajką) polegał na tym, że włączałem ją właśnie na numerek 6. Najbardziej stateczny utwór? Freak pośród freaków musi być trochę normalny? No może tak...

Rzeczywiście kontrast między tymi dwoma ostatnio omawianymi numerami jest porażający!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 27 maja 2017 05:44:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 18 października 2014 08:01:45
Posty: 241
Najpierw myślałem o 7, ale na tyle oceniłbym całą płytę a "Freak" to powiedzmy solidne zaplecze czołówki, więc ostatecznie 6

_________________
Dzień jeszcze trwa i wszystko można


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 27 maja 2017 06:02:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
6/10

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 27 maja 2017 13:57:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Bogus pisze:
utwór Freak jest chyba najbardziej statecznym utworem na Freaku


Tak, to prawda!


"Freaka" nie słyszałem nigdy na żywo. Natomiast raz wyłowiłem go w Trójce. To był ponury, jesienny dzień. Podjechałem po jakieś zakupy do sklepu wielkopowierzchniowego. Już miałem wychodzić gdy ktoś (ale kto, już nie pomnę) puścił w swojej audycji "Freaka". Siedziałem i słuchałem, mżawka osiadała na szybach samochodu, a mi się jeszcze bardziej nie chciało wyjść. Ale to było dobre doświadczenie z "Freakiem".

Ps. Fen, kotka dziękuje! :D
Obrazek

edit: aaa, już mi się nie chce powiększać, kot pyta: "hej, co mam wylosować następnym razem?" :wink:
edit2: losowanie znów będzie opóźnione, sorry

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Ostatnio zmieniony sob, 27 maja 2017 14:06:38 przez arasek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 27 maja 2017 16:02:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Tak mnie to trochę wszystko zastanawia i mam ogromną ochotę podejść do płyty "Freak" - trochę bardziej rozumowo, gdy jeszcze czytałem teksty i próbowałem je sobie jakoś tłumaczyć... tak już chyba z 8 lat teksty czytam tylko niektóre... nie wiem dlaczego, kiedyś z książeczką z płyty spędzałem całe godziny... ale ciężko to robić prowadząc samochód...
...i właśnie z prowadzeniem samochodu w ciemny wieczór (ale pogodny) kojarzy mi się ten kawałek... nie jest on w pierwszej czołówce Freaka (wolę Other side, Green, You know I am, Home, Break out) - ale właśnie środek. Tak jak napisał Bogus... Freak wśród Freaków :idea:
Muzycznie bardzo, bardzo dobrze... świetnie to narasta... chętnie bym posłuchał na koncercie...
ocena na dziś: 7,5/10

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 27 maja 2017 16:35:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Czy zdążę z wpisem? Czy zdążę z wpisem? Odsłuch już był, trwają odsłuchy porównawcze z utworami-które-już-były... ocena blisko... znowu będzie wyżej niż miało być!


Dobra! Trza iść na plac zabaw, więc opisy pogłębione nie teraz, ale odsłuchy porównawcze w ogóle serdecznie polecam. Wyszły tak: wyjściowo planowałem szóstkę, ale odsłuch pierwszy w dużym pokoju wypadł doskonale, więc wiadomo było, że będzie lepiej. Żeby jednak tym razem posłuchać kompleksowo, porównałem z innymi swoimi szóstkami. Najpierw Other Side - od początku jasne, że Freak lepszy! Ale ocena Other Side'u wywindowała się za sprawą obecnego obok Witka, więc może to nie typowa szóstka. Potem Buraki i Smoki i sprawa już jasna. To SĄ dla mnie takie bazowe, wzorcowe szóstki i Freak wyraźnie idzie w górę! Jeszcze Zła krew, która miała 6,5, dalej wszystko wygląda bez wątpliwości. Więc czy Freakowi nie więcej? Ale odsłuch kuchenny nie aż tak imponujący, nie dziwne, bo są tam bardzo liczne smaczki, które nie zyskały w kuchni pełnego wyrazu. Więc siedem? Dałem sobie jeszcze dwie antiarmiowe siódemki, z których Hejszarawiara oczywiście nie ma prawdziwej siódemki, ale wersja z Exodusu słuchana na wsi owszem ma! No i Zostaw to, i tu już Freak więcej mieć nie może - zatem: 7/10.
edit: a jednak...

W krainie smoków 6/10
Bóg jest miłością 9/10
Zostaw to 7/10
Sen nocy letniej 8/10
The Other Side 6/10
Buraki kapusta i sól 6/10
Saluto 3.5/ 10
Wyludniacz 9/10
Zła krew 6.5/10
Miejsce pod słońcem 9.5/10
Yyzz 1/10
You Know I Am 5/10
Dla każdej samotnej godziny 7/10
Pałacyk Michla 2/10
Ukryta miłość 5/10
Taniec duchów 5/10
Nocny lotnik 7/10
Hejszarawiara (7)/10
Freak 7.5/10

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Ostatnio zmieniony ndz, 28 maja 2017 14:17:37 przez Crazy, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 27 maja 2017 18:21:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
9/10
Nie należy do moich ulubionych utworów z płyty, ale trzyma ona tak wysoki poziom, że taka ocena wydaje mi się odpowiednia.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 27 maja 2017 18:42:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
interesująco piszecie i wynikiem powinna być 7, ale no właśnie jakoś nie trafia, nie wzrusza, nie trąca strun
4/10

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 27 maja 2017 19:25:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
arasek pisze:
kot pyta: "hej, co mam wylosować następnym razem?" :wink:


Urocza! Sama wyglada jak freak, co kotu jak nabardziej przystoi!
Co ma wylosować? Ja jej nie powiem, zdaję się na nią, niech zrobi nam kolejną kocią niespodziankę!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 27 maja 2017 22:34:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
6/10

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 28 maja 2017 14:26:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Eee tam... 7 i pół!

Crazy pisze:
No i Zostaw to, i tu już Freak więcej mieć nie może - zatem: 7/10.

Więcej niż Zostaw to mieć nie powinien, ale na dziś zwiększyłbym obu piosenkom.
Znowu sobie posłuchałem tego tytułowego Freaka, najnormalniejszego z nienormalnych. Utwór ten ma kapitalną konstrukcję, właściwie bez zbędnej chwili. Zaczyna się od bóng! i od pierwszej sekundy wiadomo, o co chodzi. Dużo tu pisano o basach i dołach, i im głośniej się posłucha, tym lepiej one działają. Jest to piękne. Najwięcej dramaturgii daje jednak perkusja. Drobnymi zmianami (nagle robi się nieco więcej talerza, niezauważalnie gęstnieje faktura dźwięków perksuyjnych...) i tymi większymi, kiedy najpierw z łamanego rytmu robi się prosty, a potem przyspiesza, wtedy co gitara się fuzzuje, a potem wraca do początku, a na koniec zupełnie delikatnymi akcentami ślicznie kończy całość. Utwór rozwija się niezwykle precyzyjnie i zupełnie bez dłużyzn, które dość często charakteryzuje jak dla mnie nagrania z freaka, niczym utwory D.N.A. ;)
Druga najlepsza rzecz to wszystkie "przeszkadzacze", łkająca gitara (Brylu, tak?), rewelacyjnie wprowadzony akordeon, po przyspieszeniu z oddali przeszkadzający saksofon czy jakieś incydentalne klawisze. Jest to świetne, też lepiej słyszalne, gdy jest głośniej oczywiście. Wokal też brzmi rewelacyjnie, tzn. pewnie można by się czepnąć wymowy angielskiej, ale się przyzwyczaiłem, natomiast barwa głosu jest cudowna!

Słowem, wszystko w tym numerze gra jak należy i mogłoby być i 10 punktów. Tylko jakoś brakuje mi w tym emocji (moich własnych, I mean). Dlatego, kiedy wczoraj włączyłem Zostaw to, to mi się gęba rozdziawiła i pomyślałem oooo, to jest to! :peace:
A tutaj myślę sobie ooo, to jest naprawdę dobre, napiszmy o tym :chatownik:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 28 maja 2017 18:04:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Jak zwykle w przypadku utworów z tej płyty - duże rozrzuty w ocenach. Pięć razy "10", cztery razy "9,5" ale też jedynka, trójka, czwórka...
Głosowało 30 osób.
Ocena średnia "Freak": 7,33 pkt.
Dzięki!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group