Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 18 kwietnia 2024 04:55:16

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 12 lipca 2017 20:25:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11817
Hmmm... Utwór który po prostu kocham... ale ale ale... nie zawsze ta miłość jest taka sama...
To on udźwigną "Ducha" - kiedy jeszcze jako dziec... młodzież :) w siódmej klasie włączałem pierwszą w moim życiu kasetę Armii... no i to taki utwór "okno" - dzięki któremu poznałem resztę pięknej i ciekawej muzyki... Owszem, bywało, że wkradało mi się znudzenie i raczej nie pamiętam abym sobie w ostatnim czasie tak swobodnie zapragnął posłuchać tego kawałka... ale gdy po długiej przerwie powrócił do koncertowej setlisty okazało się, że wciąż wzbudza przyspieszone bicie serca i radość...
Tak, nie jest to najbardziej skomplikowany kawałek Armii... trudno tutaj o jakąś szczególną analizę... ale to w prostocie tkwi siła i piękno...
Z lekką ręką przydzielam 10/10...
Nie może być inaczej...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 13 lipca 2017 06:57:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 22 czerwca 2012 18:32:35
Posty: 444
9,5/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 13 lipca 2017 18:57:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 03:25:03
Posty: 881
Skąd: toruń
numer najsłabszy muzycznie na Duchu. zgrany na koncertach. wolałbym inny bis z Ducha ;)
ocena: 7/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 14 lipca 2017 10:12:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:14:16
Posty: 6965
Jeden z najważniejszych tekstów z Biblii, w utworze zagranym mocno i bezkompromisowo. Płyta Duch, ścisła czołówka Armii! Słyszę tam (i udziela mi się) wzruszenie w głosie Toma kiedy śpiewa czym jest miłość...A wcześniej w Koryntian można przeczytać czym jest człowiek bez miłości - NICZYM.
Duża odwaga zaśpiewać taki tekst w utworze rockowym ;).
10 !

ale na koncercie gdy krzyczy - WYŻEJ! WYŻEJ! mam ochotę się ukryć...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 14 lipca 2017 13:42:16 

Rejestracja:
czw, 23 czerwca 2011 10:03:09
Posty: 906
Skąd: Kraków
Hit i może, ale w sumie to średniawka, w porównaniu z innymi lepszymi utworami na "Duchu",
ogólnie żaden Niezwyciężony to nie jest 6/10.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 14 lipca 2017 13:47:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 28 października 2010 20:42:59
Posty: 466
Skąd: Z Nienacka
Dzieło kompletne 10/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 14 lipca 2017 18:01:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 21:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
Jeden z najbardziej znanych ogólnie utworów Armii (100% obecność na składance the best of Armia:);
jeden z najbardziej ogranych numerów na koncertach;
jeden z najczęściej pojawiających się utworów na płytach koncertowych (a nawet jako bonus na Drodze);
jeden z najbardziej nośnych i porywających numerów;
na pewno jeden z najważniejszych;
no i świetna muzyczna oprawa biblijnych treści...

u mnie 9/10

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 14 lipca 2017 18:33:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17991
Smok pisze:
Z lekką ręką przydzielam 10/10...
anastazja pisze:
10 !
jaculio pisze:
Dzieło kompletne 10/10

..O! 10 u mnie też.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 14 lipca 2017 21:03:46 

Rejestracja:
czw, 23 czerwca 2011 10:03:09
Posty: 906
Skąd: Kraków
wy tak serio? było już wiele lepszych utworów, gdzie ludzie nie dawali wysokich ocen.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 14 lipca 2017 22:07:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 21:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
najwyraźniej ten bardziej chwyta za serce niż poprzednicy...

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 14 lipca 2017 22:11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
Pierwszy raz usłyszałem On jest tu, On żyje 12 marca 1995 roku, jakoś przed dwudziestą trzecią :) .

Dobrze pamiętam: riff, grany przez Grymuzę, wsparty przez Stopę i Pawła, brzmiał skoczniej niż na płycie i skoczniej niż to potem bywało.
Szczerze mówiąc pomyślałem wtedy, że to istne Rage Against The Machine! Potem to podobieństwo trochę się zatarło, a i spokojne części nabrały innego charakteru.
Pamiętam jeszcze, że Budzy przy wykonywaniu tego utworu wykonywał modlitewne gesty, a na bilecie z tamtego koncertu, gdzie spisałem sobie utwory, przy okazji On jest tu zapisałem jeszcze "przyjdź Duchu Święty" - widocznie takie słowa padały.

Potem ten riff - zdaje się, że utrwaliłem go jeszcze dzięki występowi w Opolu -
Tomasz Budzyński w Tylko Rocku ze stycznia 1997 roku pisze:
Fantastyczny riff, jeden z najlepszych jakie w ogóle słyszałem w Polsce.
- podnosił mnie na duchu w ciągu ciężkiego, samotnego tygodnia w Krakowie, kiedy zdawałem na studia. Nawet chyba opisywałem go w liście do jednej dziewczyny :) .


No, nie jest to typowy numer zespołu Armia, choć już bardzo wrósł w naszą świadomość i stał się bardzo armiowy :) . Prostota i ta właśnie riffowość go wyróżnia. Super włazi po wyciszeniu ze świerszczami i piano-plumkaniem. Dobrze się sprawdza na koniec płyty - jest też takim postawieniem kropki nad i. Podobnie na koncertach - niby czasem już zbyt oczywisty, ale jednak wciąż na mnie działa.

Ta wersja studyjna jeszcze jednak... Sobie przypomniałem, że długo przeszkadzała mi realizacja wokalu i brzmienie tych pozariffowych części. Jakoś, że zbyt uroczyście, a nie z ogniskową prostotą - może za bardzo wdrukowała mi się ta pierwotna koncertowa wersja? :) Za to zawsze lubiłem to jak Popkorn ciśnie, jak mu mruczy ta gitara :) . No i przeciągnięcie "we wszystkim pokłada nadzieje", zawsze! :)

7

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 14 lipca 2017 22:33:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17253
Skąd: Poznań
antiwitek pisze:
Pierwszy raz usłyszałem On jest tu, On żyje 12 marca 1995 roku, jakoś przed dwudziestą trzecią


Co za precyzja! :D

antiwitek pisze:
Podobnie na koncertach - niby czasem już zbyt oczywisty, ale jednak wciąż na mnie działa.


Podpisuję się.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 15 lipca 2017 08:31:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14865
Skąd: wieś
9/10

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 15 lipca 2017 11:02:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19447
Skąd: z prowincji
8/10

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 15 lipca 2017 11:07:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25378
Imperturbabilité pisze:
wy tak serio?

absolutnie serio!

OLD SENIORHAND pisze:
numer najsłabszy muzycznie na Duchu.

absolutnie się nie zgadzam!

antiwitek pisze:
Tomasz Budzyński w Tylko Rocku ze stycznia 1997 roku pisze:
Fantastyczny riff, jeden z najlepszych jakie w ogóle słyszałem w Polsce.

absolutnie się zgadzam!

Nie wiem, czy po prostu nie najlepszy. Zatem według mnie wszelkie zarzuty o prostotę mają się do tego tak, jak by się miały do piątej symfonii Beethovena.

Niestety nie pamiętam, kiedy dokładnie usłyszałem po raz pierwszy (Witek, skąd wiesz tak dokładnie, co to był za koncert?), ale musiało to być na koncercie jakimś. Mówisz 12 marca '95... Byłem na koncercie w Remoncie jakoś zimą wczesnym rokiem 1995, ale nie jestem pewien, czy już było. Na pewno było na koncercie w Remoncie w czerwcu tegoż roku. Od początku utwór ten budził we mnie jakieś zupełnie niesamowite porywy, choć kiedy zaczynałem go poznawać, raczej nie kojarzyłem kwestii Listu do Koryntian. Jak to u mnie, nie wiem, czy jednak do moich trzewi nie wdarł się najpierw ten właśnie przepotężny riff, a słowa przyszły dopiero z czasem...

antiwitek pisze:
Pamiętam jeszcze, że Budzy przy wykonywaniu tego utworu wykonywał modlitewne gesty, a na bilecie z tamtego koncertu, gdzie spisałem sobie utwory, przy okazji On jest tu zapisałem jeszcze "przyjdź Duchu Święty" - widocznie takie słowa padały.

Ja z kolei pamiętam, że na niektórych koncertach ostatni powrót głownego tematu (po tych świetnych przeciągniętych słowach "we wszystkim pokłada nadzieję") był podawany w wersji "On jest tu - Jezus! - On jest tu - Chrystus! - On jest tu, on żyje...". Tak jak "niech cię strzeże, niech cię wspiera...".

Arasku, nie jedziesz dziś do jakiejś puszczy znowu? Bardzo chciałem posłuchać całego Ducha przy okazji, ale dotąd nie było jak, a tak w środku soboty przy sprzątaniu to nie za bardzo... Kiedy planujesz podsumowania?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group