Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 16 kwietnia 2024 16:23:01

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 15 lipca 2017 11:14:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
Crazy pisze:
Witek, skąd wiesz tak dokładnie, co to był za koncert?


Bo był to mój pierwszy prawdziwy koncert w życiu i zachowałem z niego bilet :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 15 lipca 2017 11:17:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25378
Jasne. Niestety mój bilet z pierwszego koncertu Armii rozpłynął się w mojej kieszeni, więc choć oczywiście go zachowałem ,a nawet wykorzystałem jako okładkę kasety, to żadnej daty nie widać (o ile w ogóle była).

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 15 lipca 2017 11:28:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
i dla mnie na płycie Duch jest to numer najsłabszy... i pod względem kompozycji (jak wiadomo, ja szukam w muzyce innych rzeczy niż wgniatających riffów, zresztą ten mnie nie wgniata) i nawet bardziej pod względem produkcji/aranżacji: wersje koncertowe przyzwyczaiły mnie do szybszego tempa i bardzo mi też nie siedzi moment akustyczny - gitary jakoś dla mnie nie mają głębi (proszę porównać realizację gitar akustycznych na Duchu i Triodante, jakoś na Duchu przechodzą obok mnie - stąd też moje nie bardzo uwielbienie do Piosenki po nic) a do tego podwojony i przesunięty na wierzch wokal Toma zakrywa je i obcina przestrzeń - oczywiście pod względem przesłania i tekstu i zaangażowanego wykonania utwór jest bardzo mocny, ale na bazie wersji studyjnej dałbym mu 6/10

główną jego zaletą byłaby tu dla mnie (pomijając kwestie brzmieniowe) część akustyczna - odstawianie/dostawianie różnych dźwięków do akordu D, na papierze/ekranie niby banalne, a jednak w takim kontekście i takim rejestrze bardzo udane i nośne, uwielbiam przesunięcie tej harmonii w wyższy przewrót na ostatnim "we wszystkim pokłada nadzieję", co ciekawe Michał Grymuza grał (w Opolu) te akordy nieco inaczej, w wersji Popkorna podoba mi się to bardziej, kurcze szkoda, że nie ma w tym fragmencie więcej ambientu/minimalu

ALE

są jeszcze wykonania koncertowe - zachowane i niezachowane

jako niezbyt fan wersji koncertowych po raz pierwszy zwróciłem zdumioną/radosną uwagę na wykonanie tego numeru ze składanki koncertowej z pierwszego festiwalu Song of Songs - skład: Tom - Pop - Pablo - Beata. Była tam uroczy moment kiedy Beata myślała, że już zatrzymanie i przestała grać, a zespół kontynuował riff - bardzo miły kiks, w niczym mi nie przeszkadzał, a wręcz - jako się rzekło - urzekał. Ale poza tym co się tam działo - oczywiście szybsze tempo, świetne pompowanie basu na jednym dźwięku w części akustycznej, bardzo fajne wysokie harmonie wokalne Pawła na "i tak trwają!", no i BEST MOMENT: po pierwszym wspomnianym przez Crazy'ego przeciągniętym we wszystkiiim pokłaaada nadzieeję było jeszcze drugie! Wyżej! Gdy nastąpiła trasa PnW, to ja to śpiewałem, być może Tom nawet nie wiedział, że to u niego podpatrzyłem, oczywiście nigdy mi to nie zabrzmiało z taką mocą i pełnią, ale zawsze... dla mnie to nieodzowny moment tego utworu - szkoda że już nie mam tej kasety... ktoś w ogóle słyszał tę wersję? 9/10

kolejne super wspomnienie to (znowu!) Song of Songs, tym razem w roku 2009, kiedy po raz kolejny miałem zaszczyt oglądać go od strony sceny [tutaj wtręt osobisty - jako w sumie amator, albo w najlepszym razie semi-pro miałem niebywałe szczęście niejako od kuchni wystąpić na kilku znamienitych scenach polskich: Woodstock, Trójka, Luxfest, boczny Jarocin ;) ale największą wdzięczność mam za możliwość zagrania właśnie na Song of Songs - to był drugi dzień festiwalu, jużniestety w tym czasie mocno zdominowanego przez telewizję - LUNA miała zagrać jeden utwór Cuda, a Armia jeden utwór On jest tu - stałem przy bębnach i patrzyłem co Krzyżyk wyrabiał, niesamowite, niesamowite! 10/10

no i nadszedł czas kiedy i ja mogłem się do tego numeru dołożyć - z perspektywy wykonawcy dużo się zmienia. Owszem na trasie Podróż na wschód graliśmy wiele numerów o wiele bardziej ulubionych i pod względem artystycznym mnie przeszywających: Pieśń Przygodna (10/10), Archanioły i ludzie (10/10), Popioły, Kfinto, Parowóz ... długo by wymieniać ale od chyba Zielonej Góry miałem poczucie, że tak naprawdę jadę tu i tam zaśpiewać TEN NUMER. Tamto to są rzeczy, które oczarowują, wzruszają, pomagają, no po prostu sztuka. Tutaj jest Słowo Boże, które leczy. Zawsze dokładanie wyższego głosu do miłość nigdy nie ustaje było dla mnie czymś megaważnym i w ogóle nie przypominam sobie sytuacji w której ten numer by "nie wyszedł", czy "nie zażarł" Jako gość zespołu Armia, mocno przewrażliwony zresztą na swoim punkcie, na początku bardzo dogłębnie analizowałem wyniki swojego "wewnętrznego barometru": który "mój" numer został najlepiej przyjęty, czy nie zaniżyłem poziomu itd. Potem przestałem się tym już zupełnie zajmować, głównie dzięki Kolegom, bo - pomijając zwyczajne jakieś miejscowe spinki czy różnice zdań - atmosfera i relacje wewnętrzne na tej trasie były jak dla mnie wzorowe. Dlatego mogłem patrzeć głębiej i szerzej i na trzeźwo zauważyć (oczywiście na swoją prywatną modłę), że On jest tu jest utworem najbardziej potrzebnym i najlepiej "wchłanialnym"... 10/10

phpBB [video]


...bo czy może być coś piękniejszego niż to, że miłość nigdy nie ustaje? że wszystko znosi? Że WSZYSTKO PRZETRZYMA? Bardzo to zresztą sprytnie Tom poustawiał, można tu mówić o swego rodzaju subtelnej interpretacji - akcent przenosi się trochę z tego, co można by ewentualnie zrobić SWOIMI SIŁAMI (cierpliwa jest/łaskawa jest...) na to, co jest ABSOLUTNIE PO LUDZKU nie do zrobienia. I to jest niesamowicie piękne. Bo jeśli On jest tu - to miłość nigdy nie ustaje. Tego się trzymajmy :)

A to, że wers we wszystkim pokłada nadzieję jest tak wyeksponowany, to już dla mnie wisienka na torcie i coś, co z jednej strony jest bardzo moje (bo czyż i Moody Blues i Soundrops nie obracają się - przede wszystkim - wokół nadziei?), a z drugiej strony muszę ciągle do tego dorastać, albo uwierzyć... że to jest takie proste? We wszystkim pokłada nadzieję - zbyt piękne aby było prawdziwe? A jednak :) To niemożliwe jest... To jest!

9/10

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Ostatnio zmieniony sob, 15 lipca 2017 12:18:28 przez Gero, łącznie zmieniany 3 razy

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 15 lipca 2017 12:12:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
Gero pisze:
gitary jakoś dla mnie nie mają głębi (proszę porównać realizację gitar akustycznych na Duchu i Triodante, jakoś na Duchu przechodzą obok mnie - stąd też moje nie bardzo uwielbienie do Piosenki po nic) a do tego podwojony i przesunięty na wierzch wokal Toma zakrywa je i obcina przestrzeń


Chyba mówimy o tym samym! Papkorn może za bardzo metalowy jest w tych partiach, zero rozedrgania, migotania, które czasem bardzo dobrze robi :) .

Ale z drugiej strony podoba mi się to co napisała Anastazja -
anastazja pisze:
Słyszę tam (i udziela mi się) wzruszenie w głosie Toma kiedy śpiewa czym jest miłość

- bo tam mimo wszystko czai się moc! :D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 15 lipca 2017 12:22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 05 grudnia 2015 21:53:40
Posty: 236
Skąd: Kraina Deszczowców
10/10
Nie może być inaczej.

_________________
wiatr jest szary, a księżyc zielony


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 15 lipca 2017 12:42:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17252
Skąd: Poznań
Gero pisze:
uwielbiam przesunięcie tej harmonii w wyższy przewrót na ostatnim "we wszystkim pokłada nadzieję"


O, to też lubię bardzo :)

Crazy pisze:
Kiedy planujesz podsumowania?


Nie jadę, ale poczekam tak do 20:58, ok?

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 15 lipca 2017 14:11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25378
Gero pisze:
gitary jakoś dla mnie nie mają głębi (...) a do tego podwojony i przesunięty na wierzch wokal Toma zakrywa je i obcina przestrzeń

no tak, powraca temat odwieczny: nie mam zielonego pojęcia, o czym mówicie :-)

Natomiast posłuchałem sobie tego wykonania, co Gero zlinkował, i choć poszło na minimalnej głośności, ledwo coś tam brzęczało w głośniku powyżej głowy, z pewnością nie mogłem usłyszeć żadnych głebi, wierzchów i przestrzeni, to chyba już nie mam żadnych wątpliwości, że 10/10.

Jeżeli możesz poczekać do 20:58 (może to zachód słońca dzisiaj?), to poczekaj, może do tego czasu mi się uda z Duchem, o ile położę dzieci wcześnie. Ale punktów to nie powinno zmienić.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 15 lipca 2017 16:19:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24318
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
8/10

Na płycie jak na płycie, ale na koncertach mnie porywa wysoko.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 15 lipca 2017 16:55:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 21:33:11
Posty: 1970
Skąd: Sulejówek
7/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 15 lipca 2017 19:40:10 

Rejestracja:
pn, 12 lutego 2007 15:44:20
Posty: 30
Skąd: OST
W sumie to nie chcę ,żeby Armia grała utwory podobne do tego, ale nie mogę dać niżej niż 8/10. I to jest właśnie fenomen tego utworu :D

_________________
agarenoł de riczimasoł agarenoł !


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 15 lipca 2017 20:58:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17252
Skąd: Poznań
Już chciałem napisać "Mamy lidera, hej UT mamy lidera!" - ale jednak nie. Jest blisko podium.

Aż 33 osoby oddało swój głos, najniższa ocena to szóstka, aż 15 dziesiątek! Jednak pewna ilość siódemek i ósemek nieco ściągnęła średnią... Niemniej łączna ocena "On jest tu" bardzo wysoka - 8,88 i obecnie czwarte miejsce ( o włos - 0,01 - za "Bóg jest miłością")

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 15 lipca 2017 21:08:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
arasek pisze:
8,88


:D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: ON JEST TU
PostWysłany: sob, 15 lipca 2017 21:23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 22:19:21
Posty: 7627
Skąd: Kraków
Może to znak? :D

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: ON JEST TU
PostWysłany: sob, 15 lipca 2017 21:30:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17252
Skąd: Poznań
No i 33 oceniających. :)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: ON JEST TU
PostWysłany: sob, 15 lipca 2017 23:01:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
Ale czad! :D


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group