Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 14:31:52

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 10 sierpnia 2017 19:02:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Ciekawe te skojarzenia z blackiem... Mi się jednak black z czym innym kojarzy, nie słyszę go w muzyce Armii, za to gotyk to i owszem, choćby właśnie Groźniak jest dla mnie gotycki. Ale ja mam dość dziwne 'czucie' gatunków muzycznych i problemy z odróżnianiem..

anastazja pisze:
Też tak mam! do tego onieśmielają...bo przeważnie nic nie rozumiem :D
ode mnie 9/10

No właśnie! Nie rozumiem, a nawet jeśli rozumiem, to nie wiem skąd ludzie to wszystko wiedzą, albo jak są w stanie wysłyszeć..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 10 sierpnia 2017 19:21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Pewnie rozbierają na czynniki pierwsze i przepuszczają przez durszlak 8-)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 10 sierpnia 2017 19:57:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Tak! I mają taką specjalną maszynkę do krojenia piosenek ma części i potem każdą część oglądają pod mikroskopem!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 11 sierpnia 2017 06:34:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 05 grudnia 2015 20:53:40
Posty: 236
Skąd: Kraina Deszczowców
Zanim się okaże, że nie zdążę, absolutnie 10/10. Dla mnie brakuje skali dla tego numeru.

_________________
wiatr jest szary, a księżyc zielony


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 11 sierpnia 2017 08:05:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 08 kwietnia 2007 23:42:39
Posty: 341
Skąd: Warszawa
8/10

_________________
www.polake.art.pl
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 11 sierpnia 2017 20:32:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 20:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
tej płyty nie da się zaszufladkować do żadnego stylu muzycznego, jest niesamowitą fuzją klimatów i brzmień, które tworzą piękną, potężną i powalającą całość...

A GJTBT to szczególny utwór na płycie, moim zdaniem najbardziej gotycki, to takie Dead can Dance na
wysokich obrotach, a tekst to mistrzostwo świata, jak i cała Legenda. Pamiętam, jak wsłuchiwałem się w
się w te teksty słuchając Legendy z kasety wydanej przez Wifon i zapisywałem w zeszycie...

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 11 sierpnia 2017 20:46:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Gdzie ja tam będziesz Ty...

...kawałek zwrócił moją szczególną uwagę, gdy Erkej na filmiku zaprezentował nowego perkusistę Armii... Krzyżyka...
No i wtedy zażarło... lubię koncertowe wykonania, także te "metalowe"...
7,5/10

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 11 sierpnia 2017 22:42:19 

Rejestracja:
pn, 12 lutego 2007 14:44:20
Posty: 30
Skąd: OST
10/10! Nigdy nie nudził mnie ten utwór mimo ,że znam go już ćwierć wieku :shock: pierwszy raz usłyszałem go w radio jeszcze przed zakupem Legendy i wówczas nie trafił do mnie tak mocno jak po pierwszym koncercie. Wokal Budzego wydawał mi się zbyt łagodny i brzmienie również, generalnie czułem lekkie rozczarowanie po drapieżnej Antiarmii. Dopiero pierwsze wykonanie koncertowe bodajże w Krakowie na "Tama tamie" powaliło mnie na kolana. Ten kołyszący riff w niesamowity sposób spajał galop Legendy i przygotowywał teren pod eksplozję w Opowieści.... Generalnie w tym kawałku wszystko jest świetne, każdy instrument zazębia się z drugim i do tego ten tekst "..w zdumionych oczach Twych na niebie... " Już tęsknię za koncertem.. bo pauzę mam od 2013 :(

_________________
agarenoł de riczimasoł agarenoł !


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 12 sierpnia 2017 15:19:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Jestem bardzo nędzny w kwestiach różnych miksów, brzmień, produkcji itp. Najczęściej nie słyszę żadnych różnic tam, gdzie znawcy dogłębnie analizują. Legenda jest wyjątkiem - od zawsze znałem tę kasetę Wifon i tam wszystko dla mnie było tak, jak powinno. Potem poznałem płytę taką, na której były dziwne rzeczy, jakiś "wieje wiatr" tam, gdzie Groźniak powinien niezwłocznie przejść w Opowieść zimową, brak ostatniego refrenu w tejże... no dobra, ale to nie są kwestie dźwiękowe; prawem pierwosłuchu nie polubiłem tych innych rozwiązań, ale prawdziwym powodem, dla którego tej wersji nie polubiłem (a nawet podobno oddałem Geru ;-)) było brzmienie. Nie umiałbym tego opisać, ale to kompletnie nie było to! To, co na mojej Legendzie było ideałem, wręcz zespoleniem z jakimś brzmieniem kosmicznym, to tutaj brzęczało, irytowało, uwierało. Teraz mam inną płytę (podobno od Gera) i tam brzmi gorzej niż na kasecie, ale dobrze :-)

No i w domu posłuchałem sobie Gdzie ja... z tej płyty. Trzy razy. Zabrzmiało potężnie! W tym wątku widzę, że nawet nieco mniej lubiane przeze mnie numery z Legendy i Trio brzmią wprost doskonale (vide Wyludniacz, który miał dostać 7 a skończyło się na 9). Teraz jestem na wyjeździe, płyty nie mam, ale złapałem internet i z youtuba wersję płyty z tymi wiejewiatrami. Posłuchałem.. no i brzęczy. Właściwie - stuka. Strasznie stuka perkusja, która jest świetna, ale stuka! Z kolei różnych dźwięków kosmicznych, jak te uderzenia w gitarę akustyczną, można tu usłyszeć może nawet więcej, jednak są jakoś nie wiem... na właściwej Legendzie to całe bogactwo brzmieniowe ma to do siebie, że wszystko jest ze sobą idealnie zespolone, przenika się. W tym, czego posłuchałem (i to na prawdziwych głośnikach, nie laptopowych) jakieś to było takie doklejone klejem. Ładne, ale nie takie jak trzeba ;-)

Mniejsza z tym. Utwór w tym rozdaniu ewidentnie wygrał. Nie zabrzmiał jak "trzeci najsłabszy na płycie", ale jak pełnoprawny uczestnik najlepszej płyty świata! Z tym, że podpiszę się pod Prazeodymem, że nie ma u mnie aż takich uniesień, jak przy innych, będzie więc "tylko" 8. Podpiszę się też pod Prazeodymem, że:

Prazeodym pisze:
tej Brylowej surowizny, która kojarzy mi się wręcz z ciężką, fizyczną pracą

doskonale brzmi mi ten Zelmer (pozdro Bogi)! Słuchałem Groźniaka w niezliczonych wersjach koncertowych, też z Popkornem i innymi, każdy pewnie miał swój wkład, ale chyba najbardziej jednak cenię oryginał!

Zatem 8/10.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 12 sierpnia 2017 15:54:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
10

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 12 sierpnia 2017 17:16:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 lutego 2008 23:32:44
Posty: 3641
9/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 12 sierpnia 2017 17:30:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
8/10

uwielbiałem ten moment na trasie Podróż na wschód , kiedy to po - zdaje się - Popiołach, Frantz przełączał się na moduł akustyczny, co zabierało zwykle minutę, dwie - i wtedy Przemek zaczynał grać ten wstęp i dochodziły gitary akustyczne i miałem wrażenie jakby jakiś pociąg wyjeżdżał z tunelu, albo z pomiędzy drzew

w wersji oryginalnej najbardziej lubię smaczki na drugim planie, więc oczywiście wolę wersję z Ars Mundi (z ulgą zamieniłem się na wydania CD z Crazy'm, on dostał MetalMind), gdzie gitary akustycznej jest więcej i oczywiście numer kończy się etiudą :wink: Wieje wiatr

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 12 sierpnia 2017 17:39:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
"Gdzie ja tam będziesz ty" szła w pewnym momencie na mistrza. Dwanaście maksymalnych not! Jeśli pominąć by odizolowaną trójkę i piątkę, reszta ocen nie zeszła poniżej 7! Było też jednak sporo ósemek, więc ocena łączna finalnie 8,16 - ścisła czołówka póki co - a głosowało 27 osób (uwzględniłem głos graviego).

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Ostatnio zmieniony sob, 12 sierpnia 2017 17:51:38 przez arasek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 12 sierpnia 2017 17:43:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
10

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 12 sierpnia 2017 18:37:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
No nie, jakoś ostatnio wcześnie są te podsumowania.
9


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group