Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 21:38:29

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 25 października 2017 21:17:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Prazeodym pisze:
pierwsze, co mi automatycznie przychodzi do głowy na myśl o tym numerze, to wykonanie z Fugazi.

Świetne, świetne! Nie jestem zwykle entuzjastą muzycznych poczynań Malejonka, ale ten bas tu tak pulsuje, że ech! I w ogóle każdy jest tam idealnie na swoim miejscu. To był jednak l e g e n d a r n y skład! Porażające zjawisko, dobrze to Prazeodym określiłeś.

Mi z kolei pierwsze, co przychodzi do głowy, to wykonanie ze Stodoły przy okazji koncertu na reedycję Legendy. Ależ to był moment. Wykonania Exodusu z tamtego czasu były bardzo rozbudowane, dochodzące do 10 minut, nie wiem, czy aby nie łączyły się z jakimś innym utworem (Get Up Stand Up? ale mogę zmyślać...), często były elementy dialogu z publicznością, wiecie, to marlejowskie i-ooooo, i-jo-jo-jo, no ale wtedy w Stodole to był moment inny niż wszystkie, bo też bardzo tragiczny. Dzień wcześniej w klubie zamordowano człowieka (to od tamtego czasu Stodoła zaczęła wprowadzać te drobiazgowe kontrole przy wejściu) i właśnie jemu Budzy poświęcił utwór, wtedy też w ogóle o tym powiedział - wcześniej krążyły jakieś plotki po sali, po kolejce do wejścia nawet, że "coś tam się stało", ale przecież nikt nie śledzi takich wydarzeń i generalnie ludzie, którzy nazajutrz przyszli na Armię skąd mieli o tym wiedzieć? Tylko z ust do ust. I wtedy Budzy to powiedział, i jakoś religijnie, z exodusem do domu Ojca, powiązał. Niezwykłe wspomnienie.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 25 października 2017 21:19:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
wokr pisze:
Jestem pewien, że wersję Armii poznałem wcześniej niż oryginał Marleya

A ja to poznałam w pierwszej kolejności w wersji Maleo z koncertów - nie pamiętam już którego z jego zespołów, ale na pewno nie Armii. Bob przyszedł nie wiem kiedy, a Armia... ee.. no, wstyd się przyznać, ale ta wersję (wersje) poznałam dopiero... w sobotę, kiedy Aras podał wynik losowania. :oops:
Programowo nie nabyłam nigdy Czasu i Bytu, przeważnie nie kupuję też koncertówek, więc SSS też spotkał ten los. Exodus kojarzył mi się tylko z tytułem płyty, której też programowo nie posiadam i nawet nie wiedziałam, że oprócz płyty jest też i piosenka. :oops: To odkrycie to dla mnie prawdziwy szok - Armia i reggae?! :shock:

W każdym razie od soboty zdążyłam kilkakrotnie posłuchać.

I jak tu podejść do tego kawałka? Reggae to jest muzyka, którą szanuję, akceptuję, ale też jakąś szczególną fanką nie jestem.
Ale wykonanie armijne (biorę pod uwagę z to z Czasu i Bytu, chociaż wrażenia z SSS są w zasadzie podobne) to żywa, intensywna, nasycona, soczysta wersja i łykam ją z radością. I chociaż ogólnym problemem tej piosenki jest to, że jest zbyt monotonna i długa i w końcu zaczyna się nudzić, to mimo wszystko ląduje u mnie wysoko. Może za jej pozytywność, która mnie ujmuje, a może za fajną odmianę, odskocznię od głównego armijnego nurtu. Mam taką dziwną przypadłość, że nawet jak jakiś zespół bardzo lubię, właśnie za to, że jest, jaki jest, to w jego twórczości takie rodzynki, inne niż wszystko co nagrał, zajmują u mnie szczególne miejsce.
7/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 26 października 2017 04:52:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Fengari pisze:
wrażenia z SSS są w zasadzie podobne


Exodus na Soul Side Story? :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 26 października 2017 09:02:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Cytat:
Programowo nie nabyłam nigdy Czasu i Bytu


Ale dlaczego? :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 26 października 2017 09:34:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Crazy pisze:
Mi z kolei pierwsze, co przychodzi do głowy, to wykonanie ze Stodoły przy okazji koncertu na reedycję Legendy. Ależ to był moment. Wykonania Exodusu z tamtego czasu były bardzo rozbudowane, dochodzące do 10 minut, nie wiem, czy aby nie łączyły się z jakimś innym utworem

Pamiętam to wykonanie, też zrobiło na mnie ogromne wrażenie. A nie był przypadkiem połączony z W obliczu aniołów?

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 26 października 2017 15:35:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Prazeodym pisze:
No bo to jest po prostu bardzo dobra płyta.

O! :D

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 26 października 2017 18:55:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
antiwitek pisze:
Exodus na Soul Side Story? :)

Ano, pomyliło mi się, miałam na myśli to.

Prazeodym pisze:
Ale dlaczego? :)

Bo nowa płyta mnie interesuje wtedy, kiedy jest naprawdę nowa, tzn. zawiera zestaw nowych utworów i co najwyżej klika bonusów w postaci starych piosenek w nowych wersjach. Natomiast, kiedy proporcje są odwrotne, to już programowo nie...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 26 października 2017 19:36:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
No ale wiesz, zawsze jest szansa, że "Czas i byt" spodoba ci się bardziej niż oryginalna "Antiarmia" :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 26 października 2017 19:51:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Hehe, a przeszukując forum pod kątem Exodusa można znaleźć 3 tematy dotyczące najgorszych utworów Armii. Nie wiedziałem, że jest ich tyle!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 26 października 2017 20:22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Prazeodym pisze:
No ale wiesz, zawsze jest szansa, że "Czas i byt" spodoba ci się bardziej niż oryginalna "Antiarmia" :)

Nie wykluczam, ale już w tym miejscu wolę nie kontynuować wyjaśnień. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 28 października 2017 09:07:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Widzicie, a ja jednak zawsze wolałem wersje lajw od studyjnej. Choć tę z Czau i bytu oczywiście też lubiłem. Czasem mi się nieco dłużyła, a czasem wciągała w jakiś specyficzny trans - ten stan zresztą został w mojej pamięci jako coś istotnego. To nagranie jest też ciekawe brzmieniowo, bo jest w nim ta Armiowa szorstkość. Lubię też głosy!

8 :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 28 października 2017 09:22:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
hej! nie odpuszczam WFO, ale tym razem wszysko za mnie napisał Bogi

2/10

szkoda, że nie zdążyłem się do Sygnałów wpisać, bo tam mocna dziewiątka z mojej strony... ale jeszcze nadrobię

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 28 października 2017 09:40:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
A dosłuchałeś kiedyś wersji studyjnej do kąca? :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 28 października 2017 11:08:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
chyba tak... a co, jest jakiś cytat z Moody Blues na końcu, którego nie Zauważył "Brawo" Ja?

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 28 października 2017 11:31:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
6/10


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group