Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 13:58:37

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 25 listopada 2017 17:51:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Zaczyna się; mało metalowej zdrady, raczej rockowy mainstream, doceniam.
Ale gdy wchodzi zwrotka, wtedy dopiero jest dziwnie cicho w podkładzie. Podskórny niepokój, tak.
Tekst - publicystyka a la Armia, czyli przygodny słuchacz i tak nic nie zrozumie, ale fan Armii się krzywi, że zbyt dosłownie ;-) - bardzo mi się podoba, wymowa jego robi wrażenie już od poczatku, wszystko tutaj jest... ale nie ma cmentarza. Ale oprócz "publicystyki" są też świetne rozwiązania językowe: "straszniejsze niż go malują" - lubię takie trawestacje (Budyń też to potem bardzo udanie robił z przysłowiami).
Coraz ciekawsze rzeczy dzieją się w podkładzie, perkusja mi się wyjątkowo podoba jak na ten okres w twórczości Armii, kiedy generalnie nie był to instrument według mnie zbyt bogato wykorzystywany.
I wreszcie to przejście, Gero, waltornia - tak! Best moment Utopii i całej płyty.
Refren poprawny, poziomu nie zaniża, choć nie jest moim ulubioną fragmentem.

Potem powtórka z rozrywki i to jest chyba najsłabsza część utworu, bo wszystko przed chwilą już było, a tekst w środkowej części też najmniej mnie przekonuje.
I znowu super, bo special guest star!

Świetna jest gitara tam, gdzie "in this episode". Takie jasne, nieco niby "płaskie" brzmienie gitary przypomina mi grę Popcorna na Duchu. Czy to grał Popcorn?

I jest znowu gut - jasniejsze niż tysiąc słońc!

Trzecia zwrotka mówi: moje największe rozczarowanie, ale dla mnie tu jest największy nerw. Największe to podskórne napięcie. Podsumowuje bardz odobry utwór.

I jeszcze fajnie ten Stasiek gaworzy na końcu ;-)


Na dzień dzisiejszy podoba mi się takie podejście do oceny:
Antonio pisze:
Wahałem się - 8 czy 7, dlatego daję 7.5/10.


Pożyczę więc: 7.5/10.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 25 listopada 2017 23:07:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Tym razem w zabawie wzięły udział 24 osoby. "Utopii" udało się zgarnąć dwie dziesiątki, a najniższa ocena to 3.
Łączna ocena: 7,06

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group