Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 18 kwietnia 2024 06:22:31

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 25 stycznia 2018 02:39:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 14:09:14
Posty: 4698
Cytat:
A tam jest E w podstawie cały czas a zmienia się tylko kwinta w sekstę małą - i to tu jest ten półton.


Czy mi się wydaje czy podobny patent jest też zastosowany w "Zemście"? :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 25 stycznia 2018 12:04:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 13:09:33
Posty: 509
Skąd: poznan
Prawie :) Ale nie do końca. W Zemście jest kwinta z sekstą ale zmienia się dźwięk w podstawie - z Fis na F.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 25 stycznia 2018 14:48:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25378
otomo pisze:
Chyba jeszcze nie popełniłem tak emocjonalnego wpisu przy żadnym z utworze tu omawianym.

Właśnie. Uderza mnie to, że piszesz peany i naprawdę bardzo fajny ten Twój post, a jednocześnie:
otomo pisze:
kompletnie bez mięsa. Całościowo brzmi to jak średniej jakości demówka albo nagrania polskiej sceny hc/punk z początku lat 90. Porażka.. masakra..

Uderza mnie to, bo tak jak czasem - całkiem trafnie - mówi się "skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle", to tutaj aż narzuca się "skoro jest tak źle, to dlaczego jest tak dobrze?". Chyba jednak aż tak nie przeszkadza ten zły dźwięk, skoro można się mimo wszystko tak zachwycać.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 25 stycznia 2018 15:06:12 

Rejestracja:
wt, 22 grudnia 2015 11:01:40
Posty: 153
Przecież to proste i nie ma w tym nic dziwnego.
Za muzykę daję 10/10.
Za jakość dźwięku 1/10.
To nie forum audiofilskie, więc druga ocena nie jest brana pod uwagę do oceny końcowej. Choć fatalna jakość realizacji razi mnie na tyle, że nie mógłbym o tym przy okazji omawiania tego kawałka nie wspomnieć.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 25 stycznia 2018 18:37:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17253
Skąd: Poznań
Fengari pisze:
Być spokojnym, nie płakać w obliczu nadchodzącej katastrofy?


A to jeszcze nie wszystko!

Godzilla, Mothra i trumna
Wezwani w porę i czas, wielki czas


Zatem to jakoś zaplanowane? Kto ich wezwał?

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 25 stycznia 2018 18:52:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 13:09:33
Posty: 509
Skąd: poznan
A ja po raz kolejny nie rozumiem tego utyskiwania na "jakość dźwięku" (btw... to chyba jednak niezbyt szczęśliwe określenie na to co w audio na tej płycie przeszkadza).
Nazwijmy rzeczy po imieniu - nie podoba Wam się miks i ewentualnie brzmienia instrumentów tudzież całego zespołu. Ale to jest super subiektywne kryterium jednak. Znam takich którym nie podoba się gitara i bębny na Legendzie. Co do miksu też mają spore zastrzeżenia. A jednak Legenda nie może brzmieć inaczej - prawda? Innym przykładem może być moja ulubiona płyta Metallicy - And justice... - Suche bębny, bzyczące gity, solówki odklejające się w miksie i zupełny brak basu. Tyle że ja nie chcę innego And justice... A Proces brzmi dla mnie dziko, skrzecząco, surowo i mi to pasuje - myślę że tak jak ja ma wielu. Słuchanie tej płyty to nie jest przyjemność i "wywalone" czasem przykre dla ucha częstotliwości są częścią tej "nie-przyjemności"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 25 stycznia 2018 19:33:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 21:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
No tak, tylko Justice brzmi sterylnie, pięknie wręcz i tylko bas jest schowany, a Proces cały pierdzi, rzęzi, chrobocze i te wszystkie brudy bez basów są bardzo drażniące, wszystko zlewa się wnjedno. Na Ultimie jakoś to wszystko lepiej wyszło...

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 25 stycznia 2018 19:47:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19447
Skąd: z prowincji
Frantz pisze:
A jednak Legenda nie może brzmieć inaczej - prawda
w przypadku Legendy mamy dwa brzmienia do wyboru - wifonowe i izabelinowe (wolę izabelinowe) ;)
Frantz pisze:
Innym przykładem może być moja ulubiona płyta Metallicy - And justice... - Suche bębny, bzyczące gity, solówki odklejające się w miksie i zupełny brak basu. Tyle że ja nie chcę innego And justice...
AJFA w porównaniu z der Prozess (nawet z tym moim remasterkiem) brzmi mięciutko,
brzmienie ...And Justice... uwielbiam (tak jak i Garage Days...), szczególnie bębny

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 25 stycznia 2018 20:26:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 13:09:33
Posty: 509
Skąd: poznan
Hehe
No nie dogadamy się :)

@Cinau
Od kiedy to pierdzenie i rzężenie w muzyce jest czymś nie na miejscu?
Przypomina mi się dialog z sesji w AR do the dark side o sprzezeniach w gitarze ;)
Był taki dziennikarz który nie puszczał greena bo mu rzęził.
Znam takiego jednego fana z wawy który słyszał dropy cyfrowe w cudzym grzechu... itd

@pablak
Mięciutko powiadasz? A co to k... jest to mięciutko. Na pewno nie okrągło i cieplutko? ;)


Ostatnio zmieniony czw, 25 stycznia 2018 20:33:24 przez Frantz, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 25 stycznia 2018 20:33:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 21:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
@Frantz, posłuchaj Justice i Death Magnetic zaraz potem, to zobaczysz, o co mi chodzi. Na Procesie drażni mnie dokładnie to samo. Przykład, jak świetne numery mogą talk słabo wybrzmieć...

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 25 stycznia 2018 21:13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
Cytat:
A jednak Legenda nie może brzmieć inaczej - prawda?


Moim zdaniem, nie prawda, bo nie tylko może, ale nawet brzmi różnie, ponieważ doczekała się kilku edycji i różnice między nimi nie są kosmetyczne. Ja np. nie lubię wersji Metal Mindu, a bardzo lubię Izabelin. Nie wiem czego tu "nie można" :).

edit: o przepraszam, widzę, że Pablak już o tym pisał, nie zauważyłem jego posta.

_________________
http://freemusicstop.com


Ostatnio zmieniony czw, 25 stycznia 2018 21:58:29 przez MAQ, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 25 stycznia 2018 21:18:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19447
Skąd: z prowincji
Frantz pisze:
Napewno nie okrągło i cieplutko?
hm,
ciężko i zarazem lekko brzmi, sterylnie, selektywnie, ale dla ucha przyjemnie, w porównaniu z dP kanty brzmiowe są zaokrąglone przez pasmo basowe, które nie jest tu wycięte, tylko Jason został zdjęty w miksie,
czasami takie częstotliwości basowe od gitarr się pojawiają, że aż w trzewiach czuć :D

pomysł na brzmienie derProcess mi pasuje, a tym co, przynajmniej dla mnie, stanowiło problem, to niewielki fragment środkowego świdrującego uszy pasma w okolicy gitar i wokalu

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 25 stycznia 2018 22:07:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
Cytat:
w przypadku Legendy mamy dwa brzmienia do wyboru - wifonowe i izabelinowe (wolę izabelinowe)


Metal Mind to remaster Wifona, a Ars Mundi to remaster Izabelinu?

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 25 stycznia 2018 22:23:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 sierpnia 2005 13:09:33
Posty: 509
Skąd: poznan
pablak pisze:
pomysł na brzmienie derProcess mi pasuje, a tym co, przynajmniej dla mnie, stanowiło problem, to niewielki fragment środkowego świdrującego uszy pasma w okolicy gitar i wokalu

Nie było pomysłu na proces. Każdy nagrał swoje - tzn taką barwą którą sam uznał za odpowiednią i potem próbowano to posklejać w miksie.
Pomysł to był na MOR.

W każdym studio na wejściu wywala się całość pasma do 200 hz'ów w gitarze z automatu. Oczywiście można wgrać dół i go wyciągnąć na EQ ale to raczej bez sensu bo tam nie ma za dużo informacji. Więc nie wiem jakie częst. basowe tam słyszysz uszami czy trzewiami ;)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 25 stycznia 2018 22:28:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14865
Skąd: wieś
Frantz pisze:
A Proces brzmi dla mnie dziko, skrzecząco, surowo i mi to pasuje - myślę że tak jak ja ma wielu.


Mnie tam pasuje. Był moment, że była to dla mnie najlepsza płyta Armii.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group