Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 10:05:18

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 24 kwietnia 2018 10:17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
antiwitek pisze:
To ma być argument?

oczywiście!!! :) ;)nie 10..... a: 11!....12!.....13!.....14!...............................


utwór TOTALNY!!!

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 24 kwietnia 2018 10:31:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
7/10

Już przychylałem się ku 6, ale Stopa i Banan nie pozwolili przy niej zostać. Tę notę proszę uznać za obowiązującą przy liczeniu, aczkolwiek 2/10 dla wersji MM wciąż aktualne. Dla mnie pozostaje rodzajem skandalu, że to obecnie jedyna dostępna na rynku wersja, ale wiadomo - podobnych przykładów są oczywiście tysiące.

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 24 kwietnia 2018 12:09:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
nie jest to najlepszy kawałek Armii, ale i tak się łapie na 10

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 24 kwietnia 2018 17:40:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Legendę usłyszałem po raz pierwszy latem 1991 roku, wydaje mi się, że w drugiej połowie sierpnia. Próbuję sobie przypomnieć kiedy dokładnie mogło to być; na pewno już po powrocie z pierwszego (i ostatniego) wyjazdu do Szwecji, kiedy to kupiłem sporo używanych kaset na targowisku w Malmo, aby katować je podczas podróży promem i dalszego pobytu w Białej Górze. Kasety kupowałem "po okładkach", szukając jakichś intrygująco wyglądających wynalazków (pamiętam, że kupiłem wtedy m.in. RUN D.M.C. i Public Enemy, spodziewając się jakiegoś anarchistycznego H/C :mrgreen: ). Kasetę z Legendą musiałem kupić w Świnoujściu już pod koniec pobytu i tuż przed powrotem do Warszawy. Słuchałem tego całą długą drogę samochodem zażynając Walkmana i rozgrzewając umierające baterie w dłoniach. Pamiętam, że odsłuch mną wstrząsnął bardzo głęboko i gdy rozpoczął się rok szkolny i znalazłem pierwsze pokrewne muzycznie dusze, Legenda stała się bardzo ważnym elementem łącząco-klejącym, a w tym początkowym okresie mogłem się wręcz uważać za członka prawdziwej awangardy ;) Wkrótce zaczęły się pierwsze koncerty (Fugazi, ach, Fugazi!) i poszło.

"Światło" było wówczas zdecydowanie najważniejszym numerem z całej płyty. Wszystko tam grało tak potwornie intensywnie, z taką mocą i wygarem, a jednocześnie prawdziwą pasją i zupełnie nieznanym mi wcześniej elementem mistycznym który - do czasu koncertów - odbierałem podświadomie, nie potrafiąc go jeszcze w żaden sposób określić i nie próbując go nawet zwerbalizować. Dotyczyło to oczywiście całej Legendy (czytywałem wówczas nałogowo Tolkiena, tak gdzieś od VI klasy podstawówki, a na początku liceum przybrało to jeszcze na sile - Legenda stała się stałym towarzyszem lektury), a Przebłysk - najbardziej przebojowy - pozwalał dodatkowo na wyzwolenie i uzewnętrznienie gwałtownych emocji (ważny punkt programu imprez!). Potem doszło jeszcze Budzenie Światłem i wiele innych historii wiążących się z tym utworem.

Po czasie emocje nieco opadły, ale Światło dalej robi wrażenie. Słucham go sobie teraz po pewnej przerwie i choć strasznie korci mnie, żeby dać zero, albo co najwyżej pięć, to kurde jakoś nie mogę. Strasznie mi przykro, że zdetronizuje to Miejsce i Skończyłem :(

9/10

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 24 kwietnia 2018 17:55:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
:serducho

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 24 kwietnia 2018 18:31:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
ja jeszcze nie wiem ile dam temu Przebłysku...:mruganie:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 24 kwietnia 2018 19:43:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
Daj 10, co Ci szkodzi, a może pomoże... ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 24 kwietnia 2018 20:46:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Kiedy przypominam sobie pierwsze wrażenia związane z Przebłyskiem, to wiem jedno: stał się on od razu "moim" utworem. Tak jakbym znał go wcześniej! Sam nie wiem, ale dość dziwne to dla mnie było. Lubiłem zostawiać tę kwestię w takim mistycznym niedomówieniu :wink: , ale może po prostu słyszałem Przebłysk jeszcze wcześniej - jednym uchem, nieświadomie.

A druga rzecz, która mnie wtedy zastanowiła i została w pamięci, to ten imperatyw: "Światło - świeć!" To było dla mnie absolutnie niezwykłe. Do dziś zresztą łapię się na tę niezwykłą głębię zawartą między dwoma słowami! W kontekście całego tekstu, w kontekście muzyki ten zwrot to czysty geniusz! Ja - Ty, i z jednej strony romantyczna bezczelność, niemal jak z Wielkiej Improwizacji, a z drugiej jakaś bliskość się tu kryje, uśmiech wręcz!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 24 kwietnia 2018 21:09:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 23 października 2006 13:39:52
Posty: 130
Skąd: z Apis (płn Egipt)
antiwitek pisze:
Światło - świeć

bardzo ładna aliteracja


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 24 kwietnia 2018 21:12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Tyler Durden pisze:
utwór dostanie się na 1 miejsce, a potem dokładnie to samo stanie się z "Opowieścią Zimową".

Nie, z Opowieścią to się nie stanie ( choć ja akurat wolałabym, żeby Opowieść wygrała z Przebłyskiem). Ale Opowieść jest zbyt dużym hiciorem, a zbyt duże hiciory mają ten problem, że zawsze mniejszej lub większej grupie ludzi zaczynają wychodzić uszami, albo budzą odruch przekory. Pomijam zupełnie niezależne od hiciorowości przypadki zwykłego nie podobania się/ czy mniejszego podobania się, które też zawsze się przecież pojawiają. Na zwycięstwo tu ma więc szanse tylko coś takiego, jak Przebłysk 5, stojące nieco z boku od największych oczywistości.

A przechodząc do Przebłysku...
Aż mi naprawdę głupio, ale muszę się wyłamać. Zastanawiałam się, czy nie dać się tu zmanipulować Waszemu hurraoptymizmowi, czy nie ulec mu jednak, ale posłuchałam utworu, solo i z całą Legendą i nic nie poradzę, dla mnie to jeden ze słabszych kawałków na płycie. Inna rzecz, że Legenda cała jest genialna, więc nawet najsłabsze kawałki są dobre, ale na pewno nie na 10.
Przebłysk ma moc, z tym się zgodzę. Moc w muzyce i tekście. Doceniam też wyczyny instrumentalne, ale to już głównie na rozum, bo na poziomie emocji słabo do mnie trafiają - a od muzyki oczekuję przede wszystkim tego, żeby poruszała emocje. Tak więc szacun, że ktoś te łamańce wymyślił i zagrał, ale porwana i uwiedziona się nie czuję.
No i pomijając te wyczynowe fragmenty, muzyka jest tu przeważnie dla mnie za prosta. Oczywiście, ta prostota ma swoje uzasadnienie i sens, rozumiem to, może nawet siła tego utworu tkwi w prostocie, ale dla mnie on w ten sposób przegrywa z większością Legendy, która dobiera mi się do duszy wielopoziomowo.
6/10, przepraszam!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 25 kwietnia 2018 09:12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 20:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
Zastanowiło mnie to narzekanie miks mmp i znalazłem na YouTube Legendę, z tego co się orientuję z Izabelinu, bo są opisane dwa dodatkowe utwory (wieje wiatr i pustynia śpi?) I powiem szczerze, że czuję się tak, jakbym pierwszy raz w życiu słyszał tę płytę... To jest zupełnie coś innego!

W latach 90 słuchałem Legendy z kasety (Wifon), ale trudno mi było się odnosić do tego, jestem kompletnie zaskoczony ta różnicą

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 25 kwietnia 2018 09:57:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
to na YouTubie to nie Izabelin, tylko Ars Mundi

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 25 kwietnia 2018 13:10:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 20:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
Dzięki za informację, ta wersja jest niesamowita, na nowo odkryłem Legendę, już drugi raz w ciągu pół roku (pierwszy raz za sprawą Jacaszka)... A Przebłysk? Zawsze badzo mi się podobał, zawsze tak samo czekam na ten utwór, zawsze jest mistyka i moc...


10!

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 25 kwietnia 2018 13:11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Raz o to pytałem, ale wówczas nikt nie odpowiedział. Czy Ars Mundi to Izabelin + remaster?

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 25 kwietnia 2018 13:26:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
cianu pisze:
Dzięki za informację, ta wersja jest niesamowita, na nowo odkryłem Legendę, już drugi raz w ciągu pół roku (pierwszy raz za sprawą Jacaszka)... A Przebłysk? Zawsze badzo mi się podobał, zawsze tak samo czekam na ten utwór, zawsze jest mistyka i moc...


:oops: Przepraszam, chyba źle Ci powiedziałem - na wydaniu Ars Mundi nie było kawałka Pustynia śpi... więc może to jednak Izabelin? strzeliłem z tym Ars Mundi, bo pamiętam jak słuchałem wersji Izabelina na CD i brzmiało lepiej niż tu, ale może to kwestia ustawień youtubowych

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group