Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 23:41:10

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: BRACIA BUM
PostWysłany: sob, 03 listopada 2018 22:09:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
W Rivendell napotkałem półelfa. Elrond wylosował kolejny utwór do WFO - oto BRACIA BUM.

Dyskutujmy, głosujmy!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 04 listopada 2018 01:19:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
arasek pisze:
W Rivendell napotkałem półelfa.
W dalekim zakątku lata, ostatni przyjazny dom... :)

Dla formalności klip:
phpBB [video]

Chyba mój ulubiony armijny teledysk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 04 listopada 2018 07:55:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..9 i pół!

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 04 listopada 2018 08:00:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 20:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
ale Bum!

Elrond to ma rękę, tylko on mógł wylosować ten genialny kawałek!

Pamiętam, jak dziś, kiedy pierwszy raz zobaczyłem ten utwór w telewizji, chyba w Clipolu, zrobił na mnie niesamowite wrażenie...
Wtedy właściwie kończył się pierwszy rozdział mojej przygody z Armią i mimo, że Bracia niesamowicie mi się podobali, to nie sięgnąłem wtedy po Ducha i wzbraniałem się przed nim aż 11 długich lat... aż do 2009 roku, kiedy kupiłem CD Ducha nie słyszałem tego numeru w wersji audio, nie miałem kasety, nie miałem go nigdzie nagranego... Powiem szczerze, że wręcz o tym utworze zapomniałem!!!
Przypadek, pojawienie się utworu jako propozycji w Youtube spowodował nagłe odblokowanie się pamięci i impuls do zakupu płyty Duch.

Odgłos ptaków, nastrojowy początek i ten niesamowity riff, który jest nie do podrobienia. Ciekawe, jak Titus i Litza zareagowali, gdy usłyszeli, jak kolega gra na obcej płycie i że takiego czegoś pięknego intro nie ma w całej wcześniejszej i późniejszej dyskografii Acidów... pewnie spadły im kapcie, nie widzę inaczej:)
w ogóle to ten kawałek jest taki dwojaki, a nawet trojaki, bo riff jest czysto metalowy, zwrotka pięknie rockowa, a końcówka wręcz psychodelicznie jazzuje... ale jak to wszystko jest pięknie połączone, jak to gra, jak to się zmienia i przenika! Dla mnie jest to wizytówka tego składu, idealnie pokazuje jego zgranie i możliwości, i tą niesamowitą przebojowość w tym całym skomplikowaniu.

A tekst? takiej palety skojarzeń i aluzji nie mam chyba w żadnym innym kawałki Armii, widzę to wszystko razem i osobno, uwielbiam go słuchać i wyobrażać sobie ten eklektyczny świat...

10.

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 04 listopada 2018 12:37:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
To był drugi utwór z Ducha, który - na długo jeszcze przed wydaniem płyty - ujrzał światło koncertowe. Od początku niezwykle mi się podobał! Kiedy wyszła płyta i wersja studyjna okazała się w pełni dostawać do wielkich oczekiwań rozbudzonych wykonaniami na żywo, utwór o Braciach mniejszych wskoczył do ścisłego topu armijnego. Może znajdę kiedyś stare listy, gdzie będzie w pierwszej piątce, dziesiątce na pewno. Potem jakby trochę mi oklapł (znaczy, oklapł, powiedzmy, że z sześciu gwiazdek spadł do pięciu ;-)), może inne duchowe arcydzieła zaczęły mi silniej brzmieć. Ale od tamtych czasów, od 1996 roku, do dziś, nigdy nie postała mi w głowie myśl, że może to być utwór na mniej niż pięć gwiazdek.

Najnowsze losowanie bardzo mnie więc cieszy i tak jak do odsłuchu niektórych piosenek z Ducha, nie mogłem się jakoś zabrać, bo może za ciężkie, może za bardzo miałem podejście, że słuchać ich można głównie na ołtarzu, tak Braci bum mogę z przyjemnością posłuchać w każdej chwili.

To, co zawsze mnie najbardziej przekonywało: partia gitary, którą kiedyś uznałem za najlepszą w całej armijnej dyskografii (!); śpiewny, tęskny refren, którego melodyjność w pełni odkryła mi oczywiście cudowna wersja Soundrops, ale chyba zawsze ją jakoś podskórnie wyczuwałem; trzy zwrotki odbijające triodantejski jeszcze podział na: dno, gdzie nieznośne pragnienie - ostatni przyjazny dom, gdzieś daleko od lata, ale jednak trzymający nadzieję - tam, gdzie dobra nowina.
Najściślejszy top tekstów Budzego, na pewno.
cianu pisze:
takiej palety skojarzeń i aluzji nie mam chyba w żadnym innym kawałki Armii

jak najbardziej!

i to też:
cianu pisze:
jak to wszystko jest pięknie połączone, jak to gra, jak to się zmienia i przenika! Dla mnie jest to wizytówka tego składu, idealnie pokazuje jego zgranie i możliwości, i tą niesamowitą przebojowość w tym całym skomplikowaniu

jak najbardziej!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 04 listopada 2018 19:31:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:05:18
Posty: 3785
kolejny świetny, dawno niesłuchany i przez "dziesiątkową" twórczość armii nieco zakurzony, dlatego tym milej go odtworzyć.

9, tak na wszelki wypadek, bo czasami zdarza mi się zapomnieć zagłosować, postaram się jeszcze potem coś dopisać albo podłączyć pod jakąś opinię, z którą się z pewnością zgodzę ;)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 04 listopada 2018 22:40:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
6

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 05 listopada 2018 06:23:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Niewątpliwie 10.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 05 listopada 2018 07:25:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Po Triodante gdzieś mi trochę Armia zniknęła z pola widzenia. Znaczy nie dlatego, że mi się Triodante nie podobało, zupełnie nie o to chodzi. Po prostu minęło kilka miesięcy, czy tam rok, słuchałem wielu innych rzeczy, a Armia w mediach trochę przestała się pojawiać i straciłem ją z oczu. Doszły tylko mnie słuchy o ostentacyjnym nawróceniu Budzyńskiego i podchodziłem do tego niezbyt pozytywnie choć sam - ani dzisiaj, ani wtedy - nie wiem, co mi w tym przeszkadzało. Usłyszałem oczywiście, że ukazał się "Duch", ale nie słyszałem żadnej próbki w radio, a tytuły utworów kłujące tym Chrystusem bezpośrednio w oczy jakoś mnie nie pociągały. Trochę byłem wtedy w takim dziwnym rozdwojeniu, bo nadal chodziłem do kościoła, modliłem się itp., ale śpiewać dosłownie bezpośrednio o Bogu, kupować płyty z takimi tekstami? Eee... to nie dla mnie, odpuszczę sobie.
We wrześniu 1997 zacząłem studia w Poznaniu i już po kilku dniach trafiłem w lokalnym Radio S na Listę Przebojów Radia Lawina - zaludnioną głównie przez muzykę mocniejszą, alternatywną (i rege, ale mniejsza o to). Tam to właśnie dotarłem wreszcie do "a na miejscu tym a tym Armia i "Bracia"" (ciekawe, że pod takim właśnie tytułem, bez Buma, istniał ten utwór w owej audycji). No dobra, posłuchajmy, sprawdźmy wreszcie, myślę.
I po chwili - ej, to jest dobre!
No właśnie - jest, nie da się ukryć.

8

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 05 listopada 2018 09:10:29 

Rejestracja:
wt, 22 grudnia 2015 10:01:40
Posty: 153
10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 05 listopada 2018 09:54:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Świetny numer. Duch to chyba mój ulubiony okres w historii Armii. Ulubiony skład. Może dlatego, że załapałem się na niego w formie koncertowej, co przy wcześniejszych płytach nie było mi dane. Pamiętam z jaką lekkością Popkorn grał ten połamaniec. Zawsze był to dla mnie jeden z ulubionych live momentów i w ogóle jest to jeden z najlepszych gitarowych motywów ever. Dużo dobrych wspomnień, kawał świetnej muzyki, świetny tekst pełen obrazów i na deser dobry teledysk. Cóż chcieć więcej :D

10/10

ps. jeszcze wyciszona końcówka: zawsze zastanawiałem się co tam mogło dziać się dalej, w jaką stronę by to poszło w takiej powiedzmy 10 minutowej improwizacji...

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 05 listopada 2018 18:30:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 20:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
Peregrin Took pisze:
... a Armia w mediach trochę przestała się pojawiać i straciłem ją z oczu. Doszły tylko mnie słuchy o ostentacyjnym nawróceniu Budzyńskiego i podchodziłem do tego niezbyt pozytywnie choć sam - ani dzisiaj, ani wtedy - nie wiem, co mi w tym przeszkadzało. Usłyszałem oczywiście, że ukazał się "Duch", ale nie słyszałem żadnej próbki w radio, a tytuły utworów kłujące tym Chrystusem bezpośrednio w oczy jakoś mnie nie pociągały. Trochę byłem wtedy w takim dziwnym rozdwojeniu, bo nadal chodziłem do kościoła, modliłem się itp., ale śpiewać dosłownie bezpośrednio o Bogu, kupować płyty z takimi tekstami? Eee... to nie dla mnie, odpuszczę sobie.


Miałem dokładnie to samo, co Ty, nagonka w mediach i środowisku była duża, choć w większości niestety powtarzali te głupoty Ci, którzy nawet nie próbowali posłuchać tej muzyki, a ja się temu poddałem, chociaż mocno namawiał mnie kolega, żebym się wsłuchał... na szczęście udało mi się spotkać z Duchem, co prawda znacznie później, ale lepiej, niż wcale:)

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 05 listopada 2018 22:01:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 czerwca 2010 23:53:10
Posty: 1029
Skąd: Frakcja Astralna
10 / 10

_________________
...sailin`on...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 06 listopada 2018 00:38:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Ten utwór to Prze-Czad. Fantastyczna melodia, jeden z najlepszych riffów Popcorna, świetna linia basowa, niepodrabialna waltornia, doskonała perkusja i świetny wokal. No i ekstra teledysk, chyba mój ulubiony polski klip w ogóle. Płyta Duch to arcydzieło bez słabych punktów, a Bracia, to jedna z pereł w duchowej koronie. 10/10 oczywiście. :aniolek: :aniolek: :aniolek:

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 06 listopada 2018 02:45:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
10/10

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group