Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 12:24:57

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 10 września 2018 09:31:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
10

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 10 września 2018 10:54:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
to był wielki zaszczyt i wielkie szczęście:

phpBB [video]


10/10

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 10 września 2018 12:15:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Emilian pisze:
Wrzucam to nagranie, bo może ktoś jeszcze nie słyszał wersji instrumentalnej z Brylem.

Świetne! Ciekawe co stało się z tym demo Triodante, o którym mówi Brylu w Kryzysie w Babilonie...

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 10 września 2018 12:32:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19419
Skąd: z prowincji
Gero pisze:
to był wielki zaszczyt
widzę, że druga (oprócz mojej 8-) ) kamera była na tym koncercie

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 10 września 2018 15:29:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Pieśń Przygodowa, jak to padło kiedyś w Radocynie :D .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 10 września 2018 15:46:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
mówisz masz:

phpBB [video]



to wygrało???!!! :D

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 10 września 2018 19:12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
o Pieśni przygodnej pisałem już niejednokrotnie, więc teraz tylko garść luźnych uwag przy namiętnym odsłuchiwaniu:

a1) z jednej strony jest to utwór bardzo dla Armii nietypowy: zupełnie brak w nim wąsko pojętego "czadu" nie mówiąc już o "metalu", nawet to co można nazwać "częścią czadową" slasz "szybką" ewidentnie jest prowadzone przez bas - nigdy na to nie wpadłem, że piosenka przez całą swoją śpiewność podbitą tym właśnie "nieostrym", czy "niezbyt ostrym" brzmieniem doskonale nadaje się do bardziej dorzecznego radia (wink wink)

a2) podobnie rzecz ma się z przywołaną niegdyś szumnie etykietką "mini-suity" slasz "kolażu": istotnie takiej formy Armia nigdy wcześniej i nigdy później chyba nie zaproponowała (podobne jest Nigdy, ale jest bardziej zwarte, z kolei Aguirre (CZiB Version) jest wyraźnie skonstruowane nieorganicznie, co zresztą mu nie przeszkadza) - z jednej strony mamy w Pieśni daleko posuniętą linearność (co rzeczywiście czyni z niej Pieśń przygodową, nigdy nie wiadomo gdzie zaraz te tory zakręcą), z drugiej: wyraźnie nie jest to sztucznie skonstruowany zlepek nieprzystających tematów (vide slasz słyche Abbey Road Suite, którą ratuje sprytne powtórzenie motywu z You Never Give Me Your Money w Carry That Weight), wiadomo że pewnie poszczególne części pochodzą od różnych kompozytorów (jest tu przecież dużo Bryla), ale wersja akustyczna z SSS pokazuje, że np. pierwsza część śpiewana i końcowy "walczyk" ma taką samą podstawę harmoniczną - zaproponowana tutaj forma małej suity jest dla mnie bardzo sycąca, ale też bardzo ekscytuje mnie wpisane w nią niedomknięcie, które zaprasza do kolejnego spotkania i kolejnego...

b) z drugiej strony utwór ten zbiera w sobie najlepsze rzeczy jakie Armia ma do zaproponowania POZA wąsko pojętą czadowością, czyli

- przede wszystkim wspomnianą śpiewność (wokal Budzego wspaniały będąc w wieku młodzieńczym!), a także
- dyskretną wirtuozerię wykonawców (proszę posłuchać co robią i Pablo i Stopa w "bridge'ach" (po słowach kocham Ciebie) - całościowa nieprzewidywalność formy przekłada się tutaj na dużą swobodę, żeby nie powiedzieć swawolę (Paweł 0'54-0'58!) na poszczególnych odcinkach
- bogactwo w ornamentyce - w tym zakresie zawsze można było na Armię liczyć, ale tutaj Banan doprowadza bananowość do poziomu soczystych kokosów i to nie tylko in the French horn department - nie dość, że przytargał pianino do jednej linijki na całym longplayu (jakby ktoś zapomniał: stracony czas/wzgórze we mgle), to jeszcze władował w środek swojego być może flagowego tematu denerwujący flecik zakopiański, który nie tylko ratuje ów "walczyk" od cepelii, ale zadaje nową zagadkę... ale Pieśń przygodna to nie tylko Banan - początek utworu należy wyraźnie do Stopy, który w tym nieparzystym metrum dwoi się i troi i szesnatczy (o ile nie więcej...) W dodatku tamburyn - flagowy instrument Triodante (o, tuś żeś już przegioł gero!) dokonuje tutaj cudów polotu, choć to bardzo prosty pomysł - najpierw gra na trzy, potem ee też na trzy ale szybciej... (może to kwestia 3/4 i 6/8) Pamiętam jak spieprzyłem swoją szansę, bo z trzech czy czterech tambów, które posiadam przyniosłem na próbę PnW taki z najbardziej obłym dźwiękiem i wszystko zagłuszył, koledzy wyraźnie się skrzywily... :D
- o bogactwie rytmicznym nie ma co pisać, każdy słyszy ile tam tego powciskali, a wszystko się doskonale klei
- gitara akustyczna! wiadomo, rzadko w Armii na pierwszym planie, niezbyt często na drugim, a jednak w tym zespole ma ważne miejsce i ten numer to mocno potwierdza, a Michał Grymuza używał jej na tej płycie doskonale
- flecik zakopiański = szczypta armijnego humoru

c) z wielu best momentów najbardziej ulubionym wciąż pozostaje pierwsze wejście waltorni solo (przybrudzone czyimś westchnieniem ;))

tyle na dziś, a teraz wspomnienia:

pierwszy raz grałem ten numer na niesławnym koncercie w Szczecinku, ale o tym sza :lol: następny raz miał być na słynnym koncercie na Bemowie (2012), pamiętam dobrze próbę u Frantza, który przełożył moją wersję soundropsową na realia armijne :) Pieśń przygodna miała być częścią setu akustycznego, na próbie zagraliśmy ją całą, Paweł Piotrowski włączył się dopiero w części szybkiej, a ponieważ jego wzmacniacz stał na scenie tuż za mną, naturalnie mnie zamurowao (w tamtym czasie jeszcze nie miałem tak analitycznego ucha, żeby normalnie wysłyszeć co bas gra) - na samym koncercie chyba dograliśmy to do pierwszego wejścia waltorni i Budzy przerwał i koncert wrócił do brzmień elektrycznych

na trasie PnW akurat w tym numerze nie miałem za dużo do roboty, poza Dźwiękiem Dzyń, do którego z każdym kolejnym koncertem robiłem - ku uciesze Karola - coraz bardziej "teatralną" podbudowę... potem było jeszcze tylko (a jakże!) "stracony czas/wzgórze we mgle" w harmonii pianinowej, i jeszcze "ho!" i hop!hop!"... ALE oczywiście stać na scenie w czasie gdy Koledzy wyczarowywali na nowo ten niebosiężny numer było za każdym razem zachwycające - numer zresztą o ile pamiętam za każdym razie wychodził jak trzeba... ciekawostka była na pierwszym koncercie trasy w Szklarskiej Po: gdy Kuba grał "walczyk", ja zaśpiewałem na próbie "paszczowo" flecik zakopiański, a Tom z zadowoleniem to podjął, na koncercie mieliśmy dość dużą frajdę, ale po koncercie Kuba powiedział, że to mu przeszkadzało i poprosił, żeby jak już to śpiewać coś w harmonii, to jednak nie miało w tym momencie utworu sensu, więc pomysł zgasł tak szybko jak się narodził :)

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Ostatnio zmieniony pn, 10 września 2018 20:00:13 przez Gero, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 10 września 2018 19:59:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Gero pisze:
o Pieśni przygodnej pisałem już niejednokrotnie


Nawet był specjalny temat, który pozwalam sobie tu zalinkować. (Wybacz, że podkradłem Ci tam kluczowe określenie :oops: ).

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 10 września 2018 20:04:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
antiwitek pisze:

Nawet był specjalny temat, który pozwalam sobie tu zalinkować.


ale tam bzdury nawypisywałem, chyba miałem sartrzany dzień ;)

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 10 września 2018 20:11:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ja nie lepszy: piszę, że interpretacja tekstu, po czym wypisuje z palca wyssane dyrdymały :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 10 września 2018 20:18:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
10

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 11 września 2018 17:39:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Na razie słucham sobie tych 'innych' wersji, któreści polinkowali.

Instrumentalna z Brylem - nie wiem, czemu, ale mam wrażenie, jakby oni się nie słyszeli. Coś mi dysharmonizuje.

Akustyczna z Soul Side Story - bardzo to lubię. Jasne, że jest to gorsze od oryginalnej, ale co z tego, bardzo fajna wersja!

Quasi-akustyczna z Hard Rock Cafe - nie umiem do niej podejść po prostu tylko słysząc nagranie, od razu mi się włącza ten koncert, jeden z najlepszych, na jakim byłem, może najbardziej pamiętna Armia XXI wieku? Super.

Gero pisze:
to był wielki zaszczyt i wielkie szczęście

i wielkie tempo! Kolejna świetna wersja. Ten perkusista, to był jeden z tych zawodników, co nigdy się w nich nie połapałem, który jest który, tak szybko przychodzili i odchodzili, i do żadnego z nich się nigdy nie przekonałem. Ale tutaj gra, że ho ho! To Przemek Pacan czy Karpiu?

Gero pisze:
to wygrało???!!!

He he, fajne! Nie było mnie tam, ale dołączyłbym do głosów Pieśni Wygranej! No i patrzcie: Domu przy moście też jeszcze nie było. Ciekawe, który z tych dwóch wygra w WFO? :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 11 września 2018 18:39:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19419
Skąd: z prowincji
Crazy pisze:
To Przemek Pacan czy Karpiu?
Przemek

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 11 września 2018 18:41:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 16:16:54
Posty: 1329
Skąd: Kraków
Crazy pisze:
Przemek Pacan
:serducho


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 11 września 2018 18:42:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 16:16:54
Posty: 1329
Skąd: Kraków
Taki ważny post a Pablak mnie wyprzedził!


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group