Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 16:26:42

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 20 listopada 2018 21:56:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Fajny, mroczny klimat, który dodaje smaku utworowi, chociaż do zwrotek mam zastrzeżenia. Obrazowy tekst mi się bardzo podoba, ale muzyka mu towarzysząca jest zbyt prosta. Na moim wydaniu jest jeszcze znośnie, ale wersja dostępna na jutubie jest wręcz jakaś straszna.
Za to przybijająca waltornia pojawiająca się w środku jest piękna.
6/10

Araska interpretacje świetne!
Ps. Ale tym razem ja zajrzałam do książeczki i mam tam 'pierwszy pocałunek' a nie 'wieczny'. Trochę szkoda, bo paralela z wierszem fajna!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 20 listopada 2018 22:33:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ogólnie wersja z książeczki bardziej mi się podoba niż zaśpiewana!
Tak mówię na pamięć, bo jeszcze nie słuchałem/nie sprawdzałem :) .

Czytam u Was o szczegółach utworu i coś mi się zaczyna przypominać. Już pamiętam TUM DUM, choć jeszcze wczoraj nie pamiętałem! Chyba najbardziej zapisał mi się wokal z tekstem plus ogólne wrażenie.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 20 listopada 2018 22:56:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ja uważam, że w Ulicy jaszczurki świetny jest początek, czyli właśnie TUM DUM z gitarą a potem (o ile dobrze zrozumiałem araska) to EFDGis, które powiedzmy stanowi główny riff, grany też przez waltornię. I to jest dla mnie naprawdę dobre, natomiast jeżeli chodzi o resztę, to trochę mam w kierunku opinii otomo, co jednak wypośrodkuje mi się gdzieś do piątki chyba. Powiem tak: sama Ulica jaszczurki jest w porządku; ale to nie jest ta Armia, którą naprawdę lubię, a zarazem ta, przez którą Ultima thule jest moją mimo wszystko najmniej ulubioną płytą.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 21 listopada 2018 10:02:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Zrozumiałeś doskonale!
Podzielam też właściwie to:
Crazy pisze:
to nie jest ta Armia, którą naprawdę lubię

może w złagodzonej wersji (bo ta dotyczy właściwie "Freaka") - to nie jest Armia, która byłaby u mnie absolutnym numerem 1.
Ale akurat "Ulica Jaszczurki" wybija się ponad ten stan.



Wspomniane przez jpl-a motywy kolejowe oczywiście też bardzo lubię, ze szczególnym miejscem dla tekturowego biletu (czyli oficjalnie: biletu Edmondsona -> https://pl.wikipedia.org/wiki/Bilet_Edmondsona)


Ze względu na Warszawskie Spotkanie Zimowe podsumowanie i losowanie odbędzie się w niedzielę!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 21 listopada 2018 14:23:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
teraz sobie włączyłem i usłyszałem (wcześniej na to nie zwracałem uwagi) pewne podobieństwo do "Chaos AD" Sepultury" ;)
trochę zapomniałem o tym kawałku, za sam ten fakt ocena idzie trochę w dół, ale że sobie włączyłem, to jakoś bardzo w dół nie pójdzie - 8

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 21 listopada 2018 15:23:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 18 października 2014 08:01:45
Posty: 241
10

_________________
Dzień jeszcze trwa i wszystko można


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 22 listopada 2018 09:13:13 

Rejestracja:
sob, 28 listopada 2009 17:01:35
Posty: 227
Ani zachwyca ani przeszkadza na płycie, po prostu przelatuje.
Byłem zachwycony 'ulicą Jaszczurki' w filmie, niby taki drobiazg, ale za to +0.5 :)

5.5/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 23 listopada 2018 09:32:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Gdyby nie Echo, byłby to najsłabszy punkt zasadniczej części Ultimy, ale i tak nie jest źle. Największym plusem jest wprawdzie "tum dum i gitara", ale i reszta, pod względem muzycznym, trzyma niezły poziom. Zwrotka niczym nie zachwyca, ale ma swój ciężar, a przy tym rwie do przodu aż miło. Melancholijny środek też bardziej niż w porządku. Zgadzam się natomiast z zarzutami araska pod względem wokalu - jednostajność, choć nużącą, da się jeszcze jakoś obronić, ale końcówki zwrotek już zgrzytają.

5/10
(trochę chyba naciągana)

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 23 listopada 2018 11:59:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
7

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 23 listopada 2018 22:34:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..7,9

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 24 listopada 2018 03:10:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 02:25:03
Posty: 878
Skąd: toruń
umpa umpa umpa. podwyższam trochę za waltornię.
ocena: 3/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 24 listopada 2018 11:29:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Podoba mi się Ulica Jaszczurki, choć w pierwszych wrażeniach wychodziły mi na wierzch głównie różne kanty i ogólnie uważam, że utwór zyskałby, gdyby został jeszcze trochę dopracowany. Ta ostatnia myśl zresztą często pojawia się przy słuchaniu nagrań z Ultimy. Co by było, gdyby te utwory zostały wcześniej ograne? I co tam Budzy pokrzykuje? Karaman - karaman?

Tum Dum i otwierający riff to jedno, ale mi zawsze najbardziej podobała się tam ta potężna waltornia!
Wokal trochę daje po uszach, ale można się przyzwyczaić. Taki to brutalistyczny urok Ultimy. Jest sucho i szorstko, ale jednak pojawia się ciąg obrazów, jakichś dziwnych wizji, tak że Ulica zaczyna wciągać, poruszamy się po osobliwym mieście.

Część środkowa, w duchu rozwiązań z Ducha i Drogi też mi się podoba, choć czasem myślę, że jest odrobinkę za długa. Bębny ją też chyba chwilami obciążają. Ale ona jeszcze bardziej chiricuje utwór (bo wydaje mi się, że jeśli mówimy o odniesieniach, to trzeba też wspomnieć o obrazach Chirico - niektóre sformułowania w tekście, jak "linijka i ekierka" czy "śpiące manekiny", wprost przywołują motywy z jego obrazów, przy czym Budzy ich jednak nie zaśpiewał :) ; pozostaje jednak ogólny nastrój!).

Powrotowi głównych motywów towarzyszy jakiś dziwny dźwięk w tle, nie wiem czy zwróciliście uwagę. A mi zwykle towarzyszy wrażenie lekkiego rozproszenia i jakiegoś pośpiechu. Natomiast super jest sama końcówka: ten ostatni akord, sprzęgający i wybrzmiewający.

6.5

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 24 listopada 2018 13:11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Mi też się mimo wszystko podoba. Początek szczególnie (spokojnie na 7), ale potem ta kanciastość zaczyna być dojmująca. Brutalistyczy urok Ultimy... no tak, ale średnio padam jego ofiarą ;-)

Dam wszakże 5.5, o pół więcej, niż planowałem, bo całkiem przyjemnie mi się słuchało. I chyba minimalnie bardziej mi się podoba, niż Taniec duchów, który nie wiedzieć czemu wyrósł mi na główny punkt odniesienia przy wystawianiu oceny, a dostał ów piąteczkę.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 24 listopada 2018 13:36:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
4½/10

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 24 listopada 2018 15:13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
4/10

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group