Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 18:33:44

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 25 lutego 2019 19:57:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Bardzo lubię Niezwyciężonego i nie martwi mnie jego popowe wręcz zajeżdżenie. Osobiście wolę wersję z Czasu i Bytu - w stosunku do Legendy brzmienie jest tu bardziej analogowe, matowe i "korzenne" - najbardziej kręcą mnie tu brylowe sprzęgi, których w wersji z Legendy można się doszukać, ale tam całość brzmi zbyt sterylnie jak dla mnie. Jeśli chodzi o przebojowość, to wiadomo że jest to armijna czołówka. Obiektywnie - jest wiele lepszych numerów. Tekst świetny, doskonale zaśpiewany. Słucham sobie teraz na przemian wersji z L i z CziB i wciąż kręci i rusza mocno.

Mocne 8/10.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 25 lutego 2019 21:59:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Bardzo fajny, pozytywny, energetyczny, dający dużo radości kawałek, ale jakoś nigdy nie był w gronie moich armijnych faworytów, a do tego zdecydowanie za bardzo ograny, przejadł mi się już nieco.
Na płycie duży plus za rewelacyjną i nie ograną końcówkę - ta z Legendy jest świetna, a posłuchałam sobie jeszcze z CziB - i tu już totalnie wymiata!
6.5/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 25 lutego 2019 22:16:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Z osiem razy dziś poleciał Niezwyciężony i wciąż nie wiem czy lepszy ogień czy orzeł :aniolek: .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 26 lutego 2019 00:07:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Muszę sobie przypomnieć

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 26 lutego 2019 15:12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Może to kwestia tego, że Brylu mówił cos podobnego Ksiezykowi, ale zawsze odbierałem Niezwyciężonego jako takie ćwiczenie na temat, który on sam sobie zadał: dobra, skoro gramy takie kanciaste czady z sekundami i trytonami ;) to ot, tak dla odświeżenia napiszę rokendrolowy hicior. Z drugiej strony jest to też chyba pozostałość po jakiejś zarzuconej pop-punkowej :) sciezce w historii Armii w okolicach 1988 roku, gdzieś w podobnym czasie powstała przecież też Podróż na Wschód czy To Niemożliwe. No I praca domowa została odrobiona wzorowo: nie dość, że numer jest faktycznie wieczniezielonym hitem, to ma jeszcze fajna konstrukcję - te zwrotki, mostki, refreny bardzo ładnie się łączą i z siebie wychodzą. Ale najbardziej lubię outro, zresztą napisane później niż reszta: na luzie podwyższa mi ocene o 1. 8/10

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 26 lutego 2019 16:59:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Całkiem przyjemny hicior. 5/10

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 26 lutego 2019 19:02:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ogień czy orzeł, nie wiadomo co lepsze. Tym razem mam na myśli tekst. Niby orzeł naturalniejszy, ze względu na pióro, ale uskrzydlony ogień to jest dopiero total! :)

Słowa Niezwyciężonego zawsze mi się podobały, co nie znaczy, że wszystkie linijki uważałem za bardzo udane, i że nie zadawałem sobie pytań co do ich znaczeń. Na przykład nie zawsze pasowało mi "Hej, hej, Niezwyciężony / Hej, hej, poznać się daj" ("jjjjj!" zarąbiste - od pierwszego usłyszenia zapadło mi w pamięć!) z tym rozkazującym "wstawaj i walcz!" Do kogo ta mowa, aż chciałoby się zapytać - do Niezwyciężonego, co przysnął, czy do kogo innego? Kim jest wreszcie Niezwyciężony?

Ta pierwsza zwrotka, wraz refrenem, gdy oderwać ją od drugiej, a zwłaszcza od trzeciej, to w ogóle ma taki jakiś indiański charakter. Wręcz można by ją potraktować jako opis szamańskiego doświadczenia - czy to z orłem czy to ogniem, ale z domniemaną raną, piórem, z czasem poświęconym i znakiem. No, wypisz, wymaluj, jak u Eliadego. Ale Legenda zawsze wydawała mi się historią rozgrywającą się na pustkowiu, na łonie cudnej i groźnej przyrody. Rzeka z czystą lodowatą wodą, potężne drzewa na brzegu, pnie stoją w słońcu, a z błękitnego nieba dobiega krzyk drapieżnego ptaszyska.

Może jest tak, że w nas gdzieś tkwią te zaprzeszłe obrazy, echa prehistorycznych doświadczeń, archetypy - i dlatego sprawdzają się jako nieoswojone znaki współczesnych przygód duchowych, które łatwo wtłoczyć w ramy ortodoksji, choć z istoty może nie są wrogie jej samej, ale na pewno nie mieszczą w ramach...

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 26 lutego 2019 19:19:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Ja nigdy nie pojmowałem sensu drugiego wersu drugiej zwrotki.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 26 lutego 2019 19:30:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Że pomaga nieść wszystko, tylko nie śmieci?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 26 lutego 2019 19:35:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
To jedyne, co mi przychodzi do głowy, ale nie przekonuje do końca. Kiedyś rozważałem też wersję "nie śmie Ci", ale to z kolei jakiś piętrowy skrót myślowy by był.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 26 lutego 2019 19:59:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Przekonuje, nie przekonuje, ale tak stoi we wkładce cd Legendy :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 26 lutego 2019 20:04:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Wiem przecież :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 26 lutego 2019 21:06:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
:shock: Całe życie myślałam, że tam jest 'śmierci', ale zajrzałam do książeczki, i faktycznie... :shock:

Może to błąd w druku?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 26 lutego 2019 21:35:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ale przecież śmieci mają tu więcej sensu.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 26 lutego 2019 21:43:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Mi jakoś te śmieci tu w ogóle nie pasują. Nawet, jeśli da się znaleźć w tym sens, to i tak dziwnie to brzmi...

A 'śmierci' może mieć np. taki sens, że śmierci już nie ma.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group