Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 22:03:52

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 06 maja 2019 11:48:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 20:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
Wracając do zasadniczego tematu to pierwszy raz słyszałem omawiany utwór i nie spodobał mi się na tyle, żeby sobie go wrzucić ponownie, a że mogę być po tym jednym razie nieobiektywny, więc powstrzymam się od oceny punktowej. Znam na pamięć oryginał i wolę go zdecydowanie. Nie rozumiem dualizmu językowego, choć refren trudno by było odpowiednio spolszczyć, żeby go wyśpiewać w duchu pierwotnym. A co do bonusów do reedycji to rozumiem dodawanie innych wersji, demowek, niewydanych utworów i wersji live z epoki, a tu inny czas, inny skład... Ale nie potępiam jak Tyler:) Swoją drogą skoro Elrond jest takim ortodoksem w stosunku do innych to czemu sam dodaje na potęgę i to jeszcze źle podpisywane lub w ogóle?

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 06 maja 2019 19:48:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Tyler Durden pisze:
Fen, jeśli nie masz Soul Side Story na CD, to możesz posłuchać tamtejszej wersji (intro do koncertu) Nie Dotykając Ziemi tu:
http://chomikuj.pl/leleleleszek/Armia/08.+Armia+-+Soul+Side+Story+(2000)Cd+1

...pliku chyba nie musisz ściągać - wydaje mi się, że można go po prostu odsłuchać klikając weń.

Jestem pewien, że podstawową przyczyną niechęci do tego numeru jest:
a) motywacja podobna do mojej, a reprezentowana przez (jak mniemam) większą część frakcji wyznawców Triodante;
b) klimat krótkiej wersji z SSS.


....i jakakolwiek schiza by to nie była (pozdro Pietruszka :D ), to niestety nie mogę puścić płazem takiego skrzywdzenia Trio!

Dzięki za linka, posłucham.
Ja tam myślę, że to głównie właśnie SSS jest tu winne, bo aż tak surowe karanie za kontekst to jednak rzadkość. :wink: Wiem, źe czasem od kontekstu trudno się oderwać, wpływa on na emocjonalny stosunek do utworu i przez to na ocenę też może, ale jeszcze chyba nikt do tej pory nie wlepił niczemu 0 za samo umiejscowienie. :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 06 maja 2019 20:08:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
A ja właśnie nie rozumiem przesadnej krytyki wersji z Soul Side. Kapitalne intro moim zdaniem. A jakie przejście do Wyludniacza, hoho!

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 07 maja 2019 15:57:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Z tą jedynką w poprzednim poście to był tylko chwyt retoryczny, niemniej nie cenię zbyt wysoko tego kawałka i chyba oceniam go najniżej z pozostałych do omówienia (choć muszę sobie przypomnieć Nocny lot). Nie da się ukryć, że umiejscowiony jako bonus na Triodante drażni i prowokuje, ale próbowałem słuchać w oderwaniu od tego kontekstu i wyszło mi, że to jeden z tych kawałków, które nie wywołują we mnie żadnej mocniejszej reakcji w jedną czy drugą stronę. Klawisze w pierwszej zwrotce robią trochę dobrego (w sam raz, żeby zniwelować negatywny wpływ śpiewu dźwiękonaśladowczego), potem waltornia (zwłaszcza w półfinale i finale), ale to za mało, żeby zostało coś w głowie na dłużej.

3/10

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 07 maja 2019 15:58:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
6

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 09 maja 2019 11:48:48 

Rejestracja:
sob, 28 listopada 2009 17:01:35
Posty: 227
Nie dotykając miejsca na płycie - 5/10


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 09 maja 2019 18:20:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Dla mnie "NDZ" to udany cover. Zachowuje wiele wierności oryginałowi, ale daje dużo od siebie.
Gdy usłyszałem to po raz pierwszy to nie wiedziałem że to cover. Z The Doors znałem może 3 utwory na krzyż (teraz należałoby to już pomnożyć przez 4). Ale refren mnie zdziwił, bo wydał mi się jakiś taki wyjątkowo nie-armijny! No i kiedyś się wyjaśniło...
Zagrane to jest bardzo fajnie, moim zdaniem wyraziściej i przestrzenniej niż w oryginale.
Ale najbardziej podoba mi się tu tekst. Bardzo budzyński, taka kwintesencja Armii jeszcze z okresu legendowego. Pełno tu świetnych słów:
a sprawy za lasem znów mają się źle

spadając w przepaść za czterdzieści pięć (jeden z bardziej tajemniczych wersów...)

wieża się modli za pola i las

Sugestywna wizja rozbawionego świata Pięć Minut Przed...

Daję 6/10

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 09 maja 2019 18:26:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
A czy myślicie (albo może ktoś wie), że "sprawy za lasem" to nawiązanie do klasyki rodzimej poezji śpiewanej?

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 10 maja 2019 07:21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 08 kwietnia 2007 23:42:39
Posty: 341
Skąd: Warszawa
1/10, praktycznie nie znam wersji pełnej, tylko SSS. Ale i tak zgodnie z moimi wewnętrznymi zasadami covery dostają niskie oceny.

_________________
www.polake.art.pl
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 10 maja 2019 07:28:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Dobrze rozumiem? Nie słuchałeś, ale dajesz jeden? :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 10 maja 2019 08:44:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Oczywiście umieszczenie, Nie dotykając ziemi na Triodante jest delikatnie mówiąc niefortunne, ale było trochę niefortunnych rzeczy w historii zespołu i nie wiem czy ta jest akurat najgorsza. Umieszczenie go w tym miejscu sprawia, że prawie w ogóle nie słucham tego utworu. A już na pewno nie z płyty. Last.fm podpowiada, że słuchałem go dwa razy w 2011, po razie w 2012, 2014, 2015, 2016, 2018 i tyle. Niby nie jest jakoś zupełnie zły, ale nie znoszę jak numer jest trochę po angielsku, trochę po polsku. Tekst polski - fajny i tego Budzy powinien się trzymać, a tak wyszło jak wyszło. Muzycznie, całkiem fajnie, poza bębnami, które męczą mnie kartonowością.
4/10

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 10 maja 2019 09:35:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Peregrin Took pisze:
A czy myślicie (albo może ktoś wie), że "sprawy za lasem" to nawiązanie do klasyki rodzimej poezji śpiewanej?


Nie zdziwiłbym się.

https://www.youtube.com/watch?v=7Cf2bKJTNac

Miałem nie oceniać, bo słabo znam obie wersje - za The Doors nie przepadam. Tym nie mniej, wersją Armii bardzo mi pasuje, chociaż od wejścia perkusji słyszę The Doors.

6,5/10

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 10 maja 2019 10:38:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 08 kwietnia 2007 23:42:39
Posty: 341
Skąd: Warszawa
antiwitek pisze:
Dobrze rozumiem? Nie słuchałeś, ale dajesz jeden? :)

Słuchałem, jak miałem tylko kasetę Triodante. Niczym mnie nie przykuło, skoro nie zapamiętałem. Na wydaniu CD nie mam tego utworu.

Covery co do zasady mają u mnie 1 lub 2.

_________________
www.polake.art.pl
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 10 maja 2019 11:39:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
to na kasecie też to było???!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 10 maja 2019 11:44:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Na wydaniu Ars Mundi, był tam cały zestaw z cd

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group