Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 11:54:04

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 12 marca 2010 12:58:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 grudnia 2009 09:47:39
Posty: 485
grys pisze:
ale może i kwestia doświadczenia? bo jak ktoś już sprawnie robi takie zdjęcia to nie musi się może aż tak skupiać na ich wykonywaniu...

Doświadczenie to m.in. wiedza o tym, gdzie się ustawić, aby zrobić dobre zdjęcie i kiedy nacisnąć spust migawki oraz instynktowna obsługa sprzętu, bez szukania gdzie co jest. Z mojego "doświadczenia" fotografa niekoncertowego wynika jednak, że robienie zdjęć, mimo długoletniej praktyki, jest czynnością bardzo "wyłączającą" 8)

_________________
Robert Skruszony


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 12 marca 2010 13:52:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 23 lutego 2010 15:52:34
Posty: 30
czyli niestety wyłącza...:D tak też myślałam...
w takim razie chyba nigdy nie zdecyduję się zabrać aparatu na koncert..

no ale dziękuję za odpowiedzi :)

_________________
...tygrysy śpią


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 12 marca 2010 17:04:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
raz miałam za zadanie robić zdjęcie na koncercie, w momencie, gdy elrond śpiewał z justinem w jarocinie. niestety, nie dość, że foto w ogóle nie wyszło to jeszcze straciłam fajny moment i świetną piosenkę :evil:
ale z kolei kręcenie kamerą to zupełnie co innego, bo nie dość, że nie wyłącza, to jeszcze można robić zbliżenia, ujęcia itd itd

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 12 marca 2010 17:53:07 

Rejestracja:
ndz, 18 czerwca 2006 13:42:20
Posty: 3186
Skąd: dalekie krainy
Mnie też wyłącza, ale niemal zawsze biorę ze sobą cyfrówkę - jedna piosenka najwyżej przepadnie, ale nie umkną pozostałe. I po koncercie, przed można sobie popstrykać, tak pamiątkowo... Najciężej jest chronić cyfrówkę stojąc pod samą sceną. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 13 marca 2010 00:47:22 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
Fotografowanie na koncercie, z intensywnością, z którą ja to robię, powoduje, że kompletnie nie wiem, jaka była setlista. Ostatnim razem, w Hard Rock Cafe, specjalnie sam sobie zabroniłem robić zdjęcia podczas "Przed Prawem", bo chciałem odebrać ten utwór w pełni. Mogę sobie jednak wyobrazić cykanie fotek od niechcenia, raz na kilka minut z przypadkowego miejsca, ale wtedy trudno spodziewać się przyzwoitych efektów.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 26 marca 2010 08:12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Pytanko: Jaki tryb pomiaru światła stosujecie najczęściej na koncertach szanowni cykający?

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 28 marca 2010 22:30:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 02 października 2006 08:43:00
Posty: 127
Skąd: Lublin
Mam pytanie do bardziej doświadczonych dyskutantów - czy aparaty hybrydowe nadają się do celów koncertowych? Niestety nie stać mnie na lustrzanke, zresztą słyszałam ze lepiej kupić porządną hybrydę jak kiepską lustrzanke (sa to rzeczy cenowo zbliżone). Mam na myśli lumixa - ze względu na optyke zeissa.

_________________
Drogi do nikąd i drogi Tam
wiara nadzieja i miłość


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 29 marca 2010 06:17:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Wyniki konkursu na Koncertową Fotografię Roku ogłoszone: http://kfr2009.pl/?p=wyniki

To, że ja nic nie wygrałem, to jakoś specjalnie mnie nie dziwi ;), ale to, że Erkej nic nioe zgarnął to hucpa i skandal. :evil:

Inny wniosek jest taki, że foty zgłoszone przez amatorów biją na głowę te dodane przez profesjonalistów.

A na zdjęcie wyróżnione przez organizatorów z pakietu "open" sam oddałem jeden z moich głosów. O na to:

Obrazek


folkatka pisze:
słyszałam ze lepiej kupić porządną hybrydę jak kiepską lustrzanke



Nie zgodzę się. Lepsza "kiepska" lustrzanka niż wypasiona hybryda. Przewaga lustrzanki polega na możliwości stosowania zmiennej optyki, w której tak naprawdę tkwi "uroda" zdjęć. Gdybym ja miał wybierać, to stawiałbym na lustrzankę (nawet jakiś używany entry level), a nie na hybrydę (choćby nie wiem jak wypasioną).

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 29 marca 2010 07:55:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
folkatka pisze:
Mam na myśli lumixa - ze względu na optyke zeissa

ale jakiego lumixa?
bo optyka zaissa jest także w aparacie nad którego zakupem ostatnio się zastanawiam: Sony H9 lub Sony HX-1...

to co Pet napisał oczywiście pewnie jest prawdą, ale chyba ja jednak zdecyduję się na kompakt... tylko czy ktoś może używał HX-1? albo np tego?

no i kolejne pytanie: czy np. Sony hx1 jest na tyle lepszy od H9 żeby wydać na niego prawie 700 zł więcej? (niestety h9 są tylko używane, a hx1 póki co można kupić nowe z gwarancją).

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 29 marca 2010 09:30:10 
Co za ignoranty.
Erkej nic nie wygrał :(
.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 29 marca 2010 10:05:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 26 stycznia 2008 09:18:16
Posty: 25
Skąd: krakow/sanok
Pet pisze:
Nie zgodzę się. Lepsza "kiepska" lustrzanka niż wypasiona hybryda. Przewaga lustrzanki polega na możliwości stosowania zmiennej optyki, w której tak naprawdę tkwi "uroda" zdjęć. Gdybym ja miał wybierać, to stawiałbym na lustrzankę (nawet jakiś używany entry level), a nie na hybrydę (choćby nie wiem jak wypasioną).


Ja tez bym bral lustrzanke.

ALE, to zalezy w ktorym kierunku kto idzie, czym trudniejsze warunki tym przewaga lustrzanki bedzie rosla, dodatkowo jakosc, kolory to wszystko na korzysc lustrzanki. Chociaz podobno te hybrydy juz tak nie szumia na wysokim iso...

Jednak tak jak Pet pisze duzo zalezy od optyki, zoom tych kompaktow siega nawet do 600mm taki obiektyw do lustrzanki to juz dobry wydatek... tak samo minimalna przyslona 2,8... wiadomo ze roznica w jakosci i GO bedzie zdecydowanie na korzysc lustrzanki... nawet przy tych samych parametrach, jednak jasnosc bedzie taka sama.

Jezeli ktos potrzebuje apartu ktory 'jakos' sobie wszedzie poradzi, nie chce modernizowac sprzetu... to kompakt wystarczy.

Jezeli ktos oczekuje jakosci i rozwoju to lustrzanka, nawet ze slabszym obiektywem, pozniej sie wyczuje czy potrzeba tele, czy potrzeba jasnego obiektywu itd...

_________________
'Yes, this is a wonder, my freak.'


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 29 marca 2010 10:18:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Jacob Undirez pisze:
Erkej nic nie wygrał


Zdjęcie pt. "Nadzieja" zawędrowało co prawda dość wysoko, ale niestety nie trafiło na podium :(


MxG pisze:
jednak jasnosc bedzie taka sama.



Z tym, że jasność to nie wszystko. Pozostaje jeszcze kwestia możliwości pracy na wysokich poziomach ISO, a tu niestety kompakty i hybrydy nie mają nawet startu do lustrzanek (głównie ze względu na inny typ zastosowanych matryc). Napisz folkatka ile kasy masz zamiar wydać na aparat to wtedy można stwierdzić czy jest sens myśleć o czymś innym niż o hybrydzie czy kompkacie (bo Lumixy też moga byc droższe i tańsze).

Smok pisze:
ja jednak zdecyduję się na kompakt... tylko czy ktoś może używał HX-1? albo np tego?


Powaznie zastanowiłbym się nad rozszerzeniem budżetu i rozważeniem jednak tej propozycji:

http://www.cyfrowe.pl/aparaty/pentax-k- ... r-smc.html

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Ostatnio zmieniony pn, 29 marca 2010 10:54:47 przez Pet, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 29 marca 2010 10:48:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Pet pisze:
http://www.cyfrowe.pl/aparaty/pentax-k-x-czarny-i-ob-18-55-mm-f35-f-56-da-al-wr-smc.html

dobra, teraz takie jedno pytanie, z tytułu może niezbyt błyskotliwych, ale czy: funkcja podglądu zdjęć na żywo (Live View) - to oznacza, że na ekranie LCD mam podgląd, czy może źle to rozumiem?

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 29 marca 2010 10:51:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Smok pisze:
funkcja podglądu zdjęć na żywo (Live View) - to oznacza, że na ekranie LCD mam podgląd, czy może źle to rozumiem?


Dobrze rozumiesz. W kompaktach i hybrydach ten podgląd to norma. W lustrzankach ta funkcja pojawiła się stosunkowo niedawno i dlatego producenci ciągle jeszcze się tym chwalą (chociaz przypuszczam, że niedługo przestaną, bo w tej chwili w lustrzankach to też już właściwie jest norma).

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group