Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 10:44:12

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 czerwca 2010 10:31:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Zeskanować sie da, ale efekt będzie taki, że nie będzie się chciało na to patrzeć (ze względu na sposób podświetlenia przy skanowaniu, rozdzielczość, gęstość optyczną i zanieczyszczenia, które pojawią się na negatywie).

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 czerwca 2010 11:56:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 grudnia 2009 09:47:39
Posty: 485
Pet pisze:
ze względu na sposób podświetlenia przy skanowaniu
zwykłym płaszczakiem się nie da, musi mieć specjalną przystawkę albo lampę w pokrywie i wtedy nie jest taki zwykły :wink:
Przykładowo, Epsonik V700 świetnie się sprawdza przy średnim formacie (np. 6x6 z miecha), mały obrazek też da radę, chociaż cudów nie będzie. Podejrzewam, że sporo tańszy V600 tez będzie OK.

_________________
Robert Skruszony


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 czerwca 2010 12:01:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
robertz pisze:
zwykłym płaszczakiem się nie da, musi mieć specjalną przystawkę albo lampę w pokrywie i wtedy nie jest taki zwykły



No i własnie dlatego napisałem:

Pet pisze:
Z tym, że "specjalne" skanery do filmów też są mocno zróżnicowane



robertz pisze:
Podejrzewam, że sporo tańszy V600 tez będzie OK.


Tez mam taką nadzieję (a nawet pewność), bo własnie ten model mam zamiar dorwać dziś w swe łapy. Różnica pomiędzy nim, a V700 tkwi chyba głownie w dołączonym oprogramowaniu.

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 czerwca 2010 12:20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 grudnia 2009 09:47:39
Posty: 485
Pisząc swego posta chciałem nieco wyjaśnić sprawę Graviemu i miało to być uzupełnienie Twojej wypowiedzi czyli wyglądać tak: ze względu na sposób podświetlenia przy skanowaniu zwykłym płaszczakiem się nie da (...) - a wyszło jak zwykle :wink:

Konstrukcyjnie najważniejsza różnica to lampa fluorescencyjna w V700 i LED w V600 - czy ma to wpływ na jakość nie wiem i uważam to za kwestię niewartą roztrząsania, na pewno zapłacisz mniej za prąd. Nie wiem także jaki soft jest dołączony do V600, natomiast to, co było przy V700, czyli EpsonScan i SilverFast szybko zniknęło z twardziela na rzecz Vuescana, który w połączeniu z metodą opisaną TUTAJ w pełni mnie zadowala :)

_________________
Robert Skruszony


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 czerwca 2010 12:26:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
robertz pisze:
Konstrukcyjnie najważniejsza różnica to lampa fluorescencyjna w V700 i LED w V600 - czy ma to wpływ na jakość nie wiem i uważam to za kwestię niewartą roztrząsania



A fakt. To przegapiłem. Ale nawet jakbym nie przegapił, to i tak nie chciałoby mi się za to dopłacać 1000 zł ;)

Do moich potrzeb i tak wystarczy to co oferuje V600, bo z jakimiś wyjątkowymi ujęciami i tak pewnie będę latał do labu pod powiększalnik ;)

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 czerwca 2010 12:30:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 grudnia 2009 09:47:39
Posty: 485
Pet pisze:
będę latał do labu pod powiększalnik

Sądzilem, że takich labów, gdzie ręcznie pod powiększalnikiem robią to już nie ma :shock:

_________________
Robert Skruszony


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 czerwca 2010 12:33:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
robertz pisze:
Sądzilem, że takich labów, gdzie ręcznie pod powiększalnikiem robią to już nie ma



Nie trać ducha: http://www.czarno-biale.pl/sklep/catalog.php ;)

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 czerwca 2010 13:00:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 grudnia 2009 09:47:39
Posty: 485
Dzięki :)

Żeby nie było całkiem offtopicznie, to chciałbym się podzielić z Wami fotografem, którego zdjęcia widziałem zeszłego roku w B-B, a jest nim Morten Krogvold. Na innym forum pisałem wtedy: odbitki w dużym formacie w czerni i bieli, głównie portrety znanych osób, ale i parę zdjęć anonimowych postaci z Afryki i Azji; techniczna perfekcja, wspaniale głębokie czernie i "świetliste" światła dające wrażenie trójwymiarowości, prawie każda fotografia "wciąga", przykuwa, długo nie pozwala odejść. Niestety na monitorze to jedynie nędzna namiastka :(

_________________
Robert Skruszony


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 czerwca 2010 13:04:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Te "czernie" faktycznie robią wrażenie :shock:

Genialne!

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 czerwca 2010 11:50:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Jak słusznie zauważył Witek, dostałem ostatnio całkiem konkretnego jobla na punkcie "antykwaryzmu fotograficznego". W ramach uprawiania tej obsesji zacząłem się zastanawiać jakby tu zacząć robić fotografię reportażową średnim formatem, który obecnie jest głównie wykorzystywany do zdjęć pozowanych, reklamowych, pejzażowych etc. Jednym słowem "spokojnych". Wynika to głównie z tego powodu, że sprzęt do tego typu zdjęć jest wielki, nieporęczny, nie ma "szybkostrzelnego" tryby seryjnego, ani nawet autofokusa. Jakże więc tu łapac "życie na gorąco"... I wtedy przypomniały mi się sceny ze starych filmów z lat 50-tych (i wcześniejszych), w których pojawiali się fotoreporterzy uzbrojeni w aparaty nawet nie średnioformatowe, ale wręcz wielkoformatowe (ładowane nie rolką filmu, ale kliszą ciętą umożliwiająca zrobienie na raz tylko JEDNEGO zdjęcia, po załadowaniu pojedyńczej kasety). Zacząłem szperać po necie w poszukiwaniu efektów pracy fotoreporterów posługujących się takimi czołgami sprzed ponad półwiecza i trafiłem na osobnika posługującego się przydomkiem Weegee czyli Arthura Felliga .

Obrazek

Co ciekawe - gość, choć parał się głownie reporterką uliczną, to można go powiązać z muzyką (i to taką, którą ostatnio kilku forumowiczów solidnie się zajarało). Dlaczego? Na to pytanie osoby zainteresowane znajdą odpowiedź w jego zdjęciach oraz we wpisie na jego temat w wikipedii, który przytaczam:

Wikipedia pisze:
Weegee właściwie Arthur Fellig (ur. 12 czerwca 1899 - zm. 26 grudnia 1968), amerykański fotograf i dziennikarz, jeden z najbardziej znanych reportażystów XX wieku. Pseudonim Weegee pochodził od sposobu w jaki wymawiał nazwę Tablicy Ouija (Fellig podejrzewany był o posiadanie zdolności paranormalnych, które miały umożliwiać mu zjawianie się na miejscach wypadków i morderstw przed przyjazdem służb mundurowych).

Weegee urodził się jako Usher Fellig w Złoczowie na terenie austro-węgierskiej Galicji (obecnie Ukraina). W 1909 jego rodzina, uciekając przed prześladowaniami ze strony antysemitów, uciekła do Nowego Jorku.

Od lat 20. XX w. zajmował się czarno-białym fotoreportażem. Pracował głównie w nocy. Fotografował miejsca zbrodni oraz wypadków, wielkie pożary oraz głośne aresztowania. Sporo czasu poświęcał mieszkańcom slumsów Nowego Jorku, drobnym rzezimieszkom oraz szeregowym członkom mafii. Lubował się w skandalu: ofiary mordów w kałużach krwi czy ciała przysłonięte prześcieradłem należały do jego ulubionych tematów.

W 1938 był jedynym dziennikarzem mającym prawo podsłuchiwać policyjne kanały radiowe. W 1945 opublikował książkę ze zdjęciami pod tytułem "Naked City" (Nagie miasto), która stała się inspiracją dla głośnego filmu dokumentalnego pod tym samym tytułem oraz serii telewizyjnych dramatów policyjnych. Weegee współpracował też z Hollywood. Kręcił krótkie filmy oraz robił zdjęcia z filmowych planów, m.in. "Dr Strangelove" Stanleya Kubricka.

W latach 50. XX w. eksperymentował z fotografią panoramiczną i pryzmatami. Fotografował Marilyn Monroe. Podróżował też po Europie.

Zdjęcie Weegee'ego pojawiło się na okładce płyty George Michaela "Listen Without Prejudice"


http://museum.icp.org/museum/collection ... al/weegee/

Od siebie dodam, że zdjęcia Weegee'ego wykorzystywał także Crass do tworzenia kolaży na okładkach swoich płyt.

Wypada jeszcze wspomnieć, że Weegee robiąc niektóre ze swoich najsłynniejszych zdjęć posługiwał się takim aparatem:

Obrazek

...i uzyskiwał nim takie efekty:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

...czyli da się robić reporterkę jeszcze większymi klockami niż średnioformatowce? Da się! Jak tylko będę miał czas ruszam z moim Kijewem w miasto, w miedzyczasie rozglądając się za jakimś wielkoformatowcem "z epoki", a Weegee staje się od dziś moim idolem.

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Ostatnio zmieniony czw, 24 czerwca 2010 11:58:59 przez Pet, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 czerwca 2010 11:58:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Ciekaw jestem, czy wspomniana wyżej postać nie zainspirowała twórców tego filmu.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 czerwca 2010 12:03:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Miki pisze:
Ciekaw jestem, czy wspomniana wyżej postać nie zainspirowała twórców tego filmu.


Obrazek

Spójrzmy na plakat: cygaro, ten sam model Graflexa = zdziwił bym się gdyby było inaczej. :)

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 czerwca 2010 12:08:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
I jeszcze to zdjęcie i warszat pracy :wink:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 czerwca 2010 13:40:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...ooo ! foto numer 2 jest na płycie Zorna -naked city !

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 24 czerwca 2010 13:44:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
elrond pisze:
ooo ! foto numer 2 jest na płycie Zorna -naked city !


A przeczytałeś tekst z wikipedii, który zamieściłem? A zwłaszcza ten fragment:


Cytat:
W 1945 opublikował książkę ze zdjęciami pod tytułem "Naked City"


;)

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group