Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 05 czerwca 2024 07:28:44

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1621 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 109  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 16 września 2006 16:11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25441
q51 pisze:
przeczytalem wczoraj w metal hammerze, ze jacys ludzie planuja nagrac kawalki metaliki na cymbalkach, harfie, trojkacie i tym podobnych z przeznaczeniem do usypiania malych dzieci


o, może wreszcie coś fajnego z tego wyjdzie :-)
nie no, żartuję, Apocalyptica też ładnie wykorzystała materiał

a ja się od dłuższego czasu zbieram, żeby napisać o Masterze.

no bo tak: w licealnych czasach od kolegi pożyczałem wszystkie po kolei płyty (wtedy - do Czarnego). tak naprawdę nigdy nic poza kilkoma utworami (One, Ktulu, For Whom The Bell Tolls, Creeping Death, Master, To Live is to Die) nie zachwyciło mnie nigdy, wtedy ani później. Ale jakoś się tych płyt słuchało, jak widać z powyższego zestawienia Ride the Lightning najlepiej.
Ale był wyjątek - Mastera of Puppets nie byłem w stanie przesluchać. Kilka razy próbowałem i nie dał rady dojść do końca ani razu. Jakiś fizyczny odrzut po prostu!

Minęło lat sporo i ostatnio pożyczyłem tę płytę od mareckiego, przekonany ż chyba wreszcie mi sie spodoba. Gdzie tam! Udało mi się dotrzeć do końca, ale ze znacznym bólem głowy (dosłownie), a momentami było mi wręcz niedobrze, tak chciałem wyłączyć. Przepraszam, wiem że brzmię, jak Kacper w tej chwili ;-) , ale dokładnie taka miałem reakcję.

(wyjątkiem, ale tylko jednym - utwór tytułowy)

Próbowałem potem jeszcze się przekonać, słuchając z innymi osobami, którym się podoba. W towarzystwie było może trochę lepiej, ale zdecydowanie najlepiej było, kiedy mogłem wyjąć płytę z odtwarzacza, jak to kiedyś Bogus napisał o czym innym.

Po pewnym czasie chyba się zorientowałem, co tak odstręczająco na mnie działa. Wydaje mi się, że jest to brzmienie płyty. Zwłaszcza perkusja - a ja przecież lubię, jak Ulrich gra! - brzmi tu tak straszliwie sucho, jak by kto łamał gałęzie, tylko jakoś tak w środku mojej głowy :x
Gitara to samo. Bogi mówi, że na Legendzie brzmi jak odkurzacz i ja dobrze rozumiem, o co mu chodzi, tyle że ten brylewski odkurzacz bardzo mi się podoba, natomiast tutaj występuje wiertarka i ooookropnie nieeee! Wszyscy wkoło robią "o! battery! :peace: ", a ja widzę i słyszę, jak próbuję przewiercić się przez żelbeton, żeby przywiesić półkę i jeszcze do gardła mi wlatuje drażniący pył ze ściany, który doskonale koresponduje z brzmieniem perkusji.
Jako że brzmienie wokalu Hetfielda w ogóle nigdy mnie nie przekonało, więc cóż..

A naprawde miałem dobre intencje :-( Chciałem, żeby mi się podobało, mimo że to metal ;-)

Zamiast tego zrobiła mi się trauma.

Więc niestety...

Ride the Lightning * * * *
Master of Puppets *
Black Album * * *
Load * 1/2
ReLoad * * 1/2
S&M * * * * 1/2
St Anger * *

Killa i Justice'a za słabo pamiętam.

Armijny Smok pisze:
KEM **
RTL ***
AJFA**1/2


Drogi Smoku, ale o REM jest oddzielny wątek (i uważaj na literówki :-)), RTL jest dość kiepską telewizją, trzy gwiazdki to chyba za dużo, chyba że cenisz ofertę po północy :oops: natomiast kasety AGFA zawsze sobie ceniłem, czemu tak nisko? :P (i znów literówka)

he he

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 16 września 2006 17:17:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
Crazy pisze:
Killa i Justice'a za słabo pamiętam.

Justice przy wieży lub nad mangami ;) a Kill - gdzieś wśród kaset, nie?

Crazy pisze:
Chciałem, żeby mi się podobało, mimo że to metal
chyba mogę poświadczyć, że tak było...
Zamiast tego spodobało się mnie ;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 16 września 2006 22:21:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Crazy pisze:
Master of Puppets *


AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!
Zbieram desant antymauouonkowy i będziemy wam puszczać pod oknem od rana do wieczora "Mastera" dopóki nie zapdejtujesz posta i nie dorzucisz jeszcze minimum trzech gwiazdek! :wink:

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 16 września 2006 23:11:48 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 15:16:01
Posty: 2647
zglaszam sie na ochotnika do desantu...
na nocna zmiane. :twisted:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 17 września 2006 11:50:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
ej, no, ale MASTER ***** w tej chwili dla mnie! :-) :-) Możecie mi puszczać! ;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 17 września 2006 12:27:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25441
Piła pisze:
będziemy wam puszczać pod oknem od rana do wieczora "Mastera"

gdybyś uważnie przeczytał mojego posta, wiedziałbyś, że grozi to stojącym pod oknem bezpośrednim kontaktem z moim tzw. żigami... ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 17 września 2006 20:28:41 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 15:16:01
Posty: 2647
jak bedziemy stac pod oknem, to i dzwiek bedzie slaby. staniemy wiec w odpowiedniej odleglosci, przy okazji bedziemy bezpieczni. :faja:
no, chyba ze zazyjesz corega tabs. :lol:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 20 września 2006 21:29:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 17 września 2006 12:39:00
Posty: 84
Skąd: Z układu słonecznego?
Może to niemiecki system oceniania? Im niżej tym lepiej?

Zamiast desantu lepiej rozłożyć się ze wzmacniaczmi pod jego chatą i na cały regulator zapodać MoP :wink:

Zauważcie że najwyżej oceniana jest SM. Podejrzana sprawa. Nie wiadamo z kim się zadziera...

Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 20 września 2006 21:43:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
-

_________________
http://freemusicstop.com


Ostatnio zmieniony sob, 06 sierpnia 2016 16:30:48 przez MAQ, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 21 września 2006 12:17:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 17 września 2006 12:39:00
Posty: 84
Skąd: Z układu słonecznego?
Taa... Biada, biada, Pan Crazy... Wysiada :wink:

Elrond - To jak, pożyczysz nam sprzęt? Dla słusznej sprawy? :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 21 września 2006 12:21:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Trzeba zainstalować modyfikację, umożliwiająca zablokowanie niektórym użytkownikom dostępu do niektórych tematów :-)

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 21 września 2006 21:16:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 17 września 2006 12:39:00
Posty: 84
Skąd: Z układu słonecznego?
Do czego to dochodzi? Już niedługo do hakerstwa, rękoczynów, mordobicia, no i sterylizacji... :shock:

...And nothing else matters.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 września 2006 01:31:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25441
he he he
no sam nie wiem, jak to jest, że ogólnie Metalliki - chociaż nie wielbię - mogę słuchać bezboleśnie, w zasadzie wszystkich płyt OPRÓCZ Mastera, powszechnie uznawanego za najlepszą! Chwilkę wcześniejsze Ride the Lightning nawet bardzo lubię, a Justice nie pamiętam, ale pochodzi z niej mój ulubiony kawałek, no i świetny To Live Is To Die.

A najwyższa oceną S&M proszę się nie przejmować :-)
Mam wielką słabość do tej płyty - po pierwsze bardzo lubię koncertówki, innej Metallika w zasadzie nie ma, a na tej chłopaki są w rewelacyjnej formie, jest to JEDYNA płyta, na której podoba mi się wokal Hetfielda.
Na główny zarzut, że ta orkiestra jest tam ni przypiął ni przyłatał odpowiadam, że... może i tak, ale nie uważam też, żeby przeszkadzała. Owsze, często grają tak, że zespół swoje, orkiestra swoje, może to i bez sensu, ale ja słucham po prostu koncertowych wykonań dobrych w większości kawałków Metalliki i nieszczególnie się wczuwam, czy tam akurat orkeistra w ogóle gra, nie gra, potrzebna czy nie... Podoba mi się tam gra zespołu!

Tymczasem zaimprowizowana LISTA ulubionych utworów Metalliki:

1. One * * * * * * , szósta gwaizdka pewnie za konotacje osobiste, ale co tam.
2. Call of the Ktulu * * * * * power i przestrzeń!!! A w wersji symfonikowej nic nie gorsze od oryginału.
3. For Whom the Bell Tolls * * * * * dynamika! A w wersji symfonikowej nawet lepsze od oryginału, bo większej mocy (choć może i patosu) nabrało.
4. Master of Puppets * * * * * najlepsza i tak część instrumentalna w środku (!!), ale od A do Z powalające.
5. To Live Is To Die * * * * 1/2 udany koncept, choć może minimalnie za długie, ale momenty sa olśniewające.
6. Creeping Death * * * * 1/2 bardzo agresywne w moim odbiorze, ale chyba w dobrym znaczeniu - porusza!

Te 6 chyba zdecydowanie najbardziej. Poza tym bardzo cenię Fight Fire With Fire za niespodziewany wybuch z akustyku do czadu, Anaesthesię (Pulling Teeth) za wirtuozerię, Fade to Black za stworzenie wzorca metalikowej ballady, która później bywała powielana juz tylko gorzej, a z późniejszych - Outlaw Torn - o, bardzo dobre!! (czy to z Load czy z Reload?), Frantic za konkret i zwartość, któa później zupełnie umyka z płyty St Anger oraz - symfonikowe wykonanie Nothing Else Matters, które z żiga robi piękna balladę.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 24 września 2006 19:51:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 17 września 2006 12:39:00
Posty: 84
Skąd: Z układu słonecznego?
A skąd mozna wziąć symfoniczne wykonanie NEM?

Dorzuciłbym zdecydowanie Enter Sandman i Sad but True do całości.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 24 września 2006 20:02:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 20:29:43
Posty: 6699
-

_________________
http://freemusicstop.com


Ostatnio zmieniony sob, 06 sierpnia 2016 16:35:26 przez MAQ, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1621 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 109  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group