Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 23 maja 2024 10:38:25

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 390 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 lutego 2008 00:19:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6848
Ha, a mnie to interesuje bardzo. To, O CZYM śpiewa PJ jest dla mnie od dwóch dni nierozłącznie związane z tym JAK ona to śpiewa. Ona opowiada intrygujące historie... i ja po prostu chcę je znać.

W ogóle w moim przypadku chyba dopiero połączenie muzyki z historią, jaką opowiada tekst, może spowodować prawdziwy zachwyt. Stąd ulubienie Armii, Cave'a czy Świetlików. Dla mnie żaden z tych wykonawców nie byłby tym, czym jest, bez tekstu. PJ ma duże szanse do tego grona dołączyć. Gdyby jednak nie pisała ona tak, jak pisze (a robi to świetnie formalnie!), nie poruszyłaby mnie aż tak.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 lutego 2008 09:42:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6848
I jeszcze coś dodam...

Crazy pisze:
Twój post zaskoczył mnie jak zwykle tym, że ktoś coś pisze o tekstach.


W świetle istnienia wątku ĄM oraz w ogóle akurat na forum Armii, gdzie każdy wers Budzego bywa analizowany wnikliwie, to mnie raczej dziwi, że się dziwisz...

.............

A teraz moja kolej na wybór zdjęć PJ ;-):

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Ten ostatni duet kiedyś pokazał mi na youtube Witek http://www.youtube.com/watch?v=MH8wrM0NARo
a wcześniej w tym wątku obie panie porównał Crazy...

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 20 lutego 2008 23:40:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Ej, które z miejsc "dostawek" o których wspominała Natalia przy okazji koncertu DCD jest najlepsze?

http://www.go-ahead.pl/strona/news,1,61,page=1.html

Edit: Zostały tylko za 190 - to które? Nigdy tam nie byłem...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 21 lutego 2008 09:57:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
wydaje mi się, że zawsze te, które są bliżej środka.

co do zdjęć - no niestety, nie jest ona piękna. zdecydowanie wolę jej słuchać niż oglądać na zdjęciach. nawet lepiej patrzec na koncert, gdy włącza się jakaś dodatkowa ekspresja. :wink:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 24 lutego 2008 00:32:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25424
dla mnie niestety wygląda trochę jak Marylin Manson :cry:

ale przysłali mi bilety hurrraa :D :D

monika pisze:
W świetle istnienia wątku ĄM oraz w ogóle akurat na forum Armii, gdzie każdy wers Budzego bywa analizowany wnikliwie, to mnie raczej dziwi, że się dziwisz...

oczywiście masz rację, głupio to jakoś napisałem.
dziwię się w takich sytuacjach, kiedy mi nawet nie przyszło do głowy zainteresować się tekstem, a ktoś pisze o tekstach wnikliwie i coś z tego wynika... ;-)
Fakt faktem, że ma to miejsce w znacznej większości muzyki anglojęzycznej, wychodzi na to, że ja po prostu nie rozumiem tego języka :oops:

Zrobiłem sobie na dzień dzisiejszy małe gwiazdkowanie trzech najlepiej znanych mi jej płyt, wyszlo mi tak:

To Bring... **** 1/2 a może i więcej, ale jeszcze nie wszystko mnie tam przekonuje

Stories... *** 1/2 dobre, ale zupełnie mnie nie zachwyca

White Chalk ***** całkiem serio!

Ale listę utworów zdominowałaby pierwsza z tych płyt...

O, mam takie pytanie - na kasecie, któej sobie ostatnio dużo słucham utwór I Think I'm a Mother jest bardzo przytłumiony. Czy to tak ma być, czy jakiś feler w nagraniu?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 24 lutego 2008 20:08:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Crazy pisze:
dla mnie niestety wygląda trochę jak Marylin Manson



no nieeee, mimo wszystko NIE! przesadziłeś!!! przyrównałabym raczej do wokalisty radiohead jak już :wink:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 24 lutego 2008 21:39:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25424
no co Ty natalia, to ja sto razy wolę patrzeć na Mansona niż na tego z Radiohead!!!!! :shock: Ten typ ma tak straszne nieszczęście wypisane na twarzy, że o ile słuchanie go czasem bywa dla mnie męką, o tyle patrzenie nań to już czystej wody masakra :-)

a z Mansonem oczywiście nieco uwypukliłem... ;-)
ale zdjęcie z posta moniki, to na lewo od Bjork... no taki ugładzony Manson, jakaś złowroga pociągłość twarzy i niezdrowa wydłużoność kończyn :|

swoją drogą jak sobie tak dziewczyny stoją obok siebie, Polly i Bjork... dla mnie niebo a ziemia! i to całkiem dosłownie, bo jak słusznie dziś zauważyła elsea, Bjork wygląda jak alien - ale kobieta-alien i to kobieta w każdym calu! Mimo że z kosmosu, to budzi we mnie ciepłe odczucia, a PJ mrozi aż strach.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 24 lutego 2008 23:39:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28025
Strach? :shock: Czy chodzi Ci o to, że jest strasznie fajna?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 24 lutego 2008 23:41:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6848
Polly uroda jest trudna do uchwycenia; ona zmienia się z sesji na sesję - i czasem wygląda ładnie, intrygująco i wzruszająco, moim zdaniem.

Natomiast te porównania...hmm... Z jednej strony można zrozumieć, bo jest frakcja wklejająca jej zdjęcia i frakcja tym zdumiona ;-). Ale...
W jedynym wywiadzie z PJ, jaki czytałam, (z 1996r, po nagraniu "To Bring...") mówi ona, że przez całe życie źle się czuła ze swoim ciałem - uwięziona w nim i skonfudowana. I dopiero w okolicach nagrywania "To Bring..." poczuła się pod tym względem dobrze emocjonalnie.
Już kiedyś stwierdziałam, że wiele jej zdjęć, które znaleźć można w necie, jest mocno wystylizowanych - i teraz zaczęłam to widzieć w trochę innym świetle.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 24 lutego 2008 23:47:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28025
A tu takie, uważam, niewystylizowane:

Obrazek

:)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 lutego 2008 11:54:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
swoją drogą zawsze mnie ceikawiło kto to jest ta Maria Mochnacz. oprócz tego, że jej fotografką. i ciekawe, czy pochodzi z Mochnaczki? :wink:
monika, ja nawet słyszałam, że polly miała problem z anoreksją. jednak te jej przebrania są przedziwne i w kontekście tego napisałaś takie dość rozpaczliwe. za wszelką cenę chce pokazać, że jest kobietą, ale wybiera stroje, które krzykliwie wręcz podkreślają różne jej kobiece "braki": mały biust, wąskie biodra i w ogóle chłopięcą sylwetkę.

za te porównania do mansona i tego drugiego teraz mi w sumie głupio :oops: nie wiem, co mi odbiło :oops:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 lutego 2008 12:24:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
Szczerze mówiąc na razie wolę na nią patrzeć niż jej słuchać, nie wiem do końca czemu Crazy'ego tak odrzuca...
Przecież zwykła dziewczyna to jest! Fajna mi sie wydaje!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 lutego 2008 12:30:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21438
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
monika pisze:
Polly uroda jest trudna do uchwycenia;


O tak! Bardzo trudna! Powiedziałbym nawwet, ze łatwiej uchwycić koniec tęczy, czy nawet horyzont, niż urodę Polly. Mi na ten przykład jeszcze nigdy jak żyję, nie udało się uchwycić tego ulotnego zjawiska.

:?

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 lutego 2008 12:50:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 06 września 2007 14:57:13
Posty: 1878
Skąd: Warszawa
Polly nie jest ładna, ale jest fotogeniczna i daje się "zrobić" efektownie i interesująco.
I pamiętajcie: "... nie istnieje coś takiego, jak naturalne piękno", jak powiedziała Dolly Parton w "Stalowych Magnoliach" ;)

_________________
http://nemesister.tv


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 lutego 2008 13:05:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6848
nemesister pisze:
Polly nie jest ładna, ale jest fotogeniczna i daje się "zrobić" efektownie i interesująco.


Coś w tym jest. Dodałabym jeszcze, że chodzi tu też o jej ekspresyjność. Swym wizerunkiem bardzo dobrze wyraża pewne rzeczy i mnie zupełnie nie dziwi fakt, iż tyle osób w tym wątku miało potrzebę dokleić jej zdjęcie do opisu płyty. Ona ten opis uzupełnia.

A z innej beczki: czytałam jej noty biograficzne i dowiedziałam się, że PJ wychowała się w rodzinie kamieniarza i rzeźbiarki na... farmie owiec. I często je w dzieciństwie pasała, dużo czasu spędzając na wolnym powietrzu. (Poza tym - chłopczycą była :). Tomboy... jak sama o sobie mówi.) Przypomniało mi się wtedy zdjęcie, które wcześniej w tym wątku wkleił Witek:

Obrazek

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 390 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 26  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group